pomoooc umieraju mi rastlinky



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

pomoooc umieraju mi rastlinky

Odoslaťod Zllatkaa » 13 Apr 2011 22:19 pm

Ahojte . prosim poradte co mam robit? umieraju mi rastlinky. Do teraz rastli celkom dobre len zrazu zacali stracat farbu , hlavne egeria densa ma take klovite listy a stonka je v niekolkych miestach akoby zhnednuta a valisneriam ktore doteraz isli normalne sa zacali rozpadavat listy... kedze to neviem dobre vysvetlit tak som to skusila nafotit. prosim pomozte.... Info o akvarku : 160l , svietenie 11 hod po 0,42W/l , hnojenie Florenou, CO2 z kvasiniek (ale nie stale), teplota 25 stupnov.Ine hodnoty neviem lebo nemam testery na vodu. doteraz vsetko fungovalo, neviem co som pokazila... Akurat minule (asi 2-3 tyzdne dozadu) som kvapla tekutinu proti slimakom (od Sery) ale to bolo uz dost davno na to aby sa to teraz odrazilo ci??? Okrem toho ostatne rastlinky vyzeraju byt celkom v pohode... prosim prosim poradte mi .....
Prílohy
rastl3.jpg
rastl2.jpg
rastl.jpg
Zllatkaa
 
Príspevky: 2
Založený: 10 Apr 2011 10:57 am

Reklama

Re: pomoooc umieraju mi rastlinky

Odoslaťod Richard Tokušev » 14 Apr 2011 08:50 am

dôvodov odumierania rastlín môže byť viac. A boli už na týchto strankach rozoberané. Najčastejšie robia začiatočníci chybu najmä v dolievaní odparenej vody namiesto jej výmeny. V tomto pripade sa koncentruje tvrdosť vody a dolievaním ju ešte viac pritvrdzujeme. Po dosiahnutí istej hranice danú vodu už rastliny netolerujú.
Prípravok od sery sa už nevyrába a mám taký pocit že z dôvodu vysokej koncentrácie medi, ktorú rastliny a riasy neznášajú. Treba určite vymeniť polovicu vody a toto zopakovať každý 3 deň.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: pomoooc umieraju mi rastlinky

Odoslaťod Zllatkaa » 14 Apr 2011 11:04 am

dakujem ti za radu urcite to tak spravim ja len ze pouzila som tento pripravok http://www.serashop.sk/eshop/detail/388 ... ml-na-800l len nie pre 800l ale pre 200 a to som toho dala aj tak menej ako pisali.... Vymenim vodu a uvidime. Doteraz som vodu menila raz tyzdenne tak 20 litrov asi buedm musiet menit viac. len nechapem preco doteraz boli krasne... joooj....
Zllatkaa
 
Príspevky: 2
Založený: 10 Apr 2011 10:57 am


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.