ma niekto skusenosti s Aquael Acti Substrate Pro +



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

ma niekto skusenosti s Aquael Acti Substrate Pro +

Odoslaťod dmiba » 08 Apr 2011 22:18 pm

Kupil som ho z Polska, ale na rozdiel od substratov, s ktorymi som doteraz mal docinenia, je tento ako keby nevypaleny, jednoducho gulky nevypalenej hliny. Vo vode sa to rozpada a za mokra sa v tom nic sadit poriadne neda, lebo sa to vsetko lepi na pinzetu. Takze by som rad vedel, ci je to ok, alebo ci to zabudli poliaci vysmazit. :shock:
Prílohy
IMG_0233.JPG
Tak vyzera v baleni
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Reklama

Re: ma niekto skusenosti s Aquael Acti Substrate Pro +

Odoslaťod salik » 08 Apr 2011 23:27 pm

treba info hladat na polskych strankach, ale dobre referencie to nema
bude sa to asi spravat ako akadama, do mensich akvariek a velmo opatrne

http://translate.google.sk/translate?hl ... 19337.html

http://translate.google.sk/translate?js ... ro-aquaela

atd
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: ma niekto skusenosti s Aquael Acti Substrate Pro +

Odoslaťod dmiba » 11 Apr 2011 08:57 am

Takze ako citam na tvojich linkoch, asi sa dam na sadenie bonsai a tento substrat bude na ne mozno super. Co uz :( este ze som ho v jednom akvarku pomiesal s aqua soil od Rataja = tak ho ten aquael drzi rataja trochu pri dne. Voda sa zatial nekali, ako pisali poliaci, asi tym, ze je Aquelu malo.

Mna skor zaujimalo, ci to niekto neskusil vypalit niekde v peci :) mozno by to bolo pouzitelnejsie.
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: ma niekto skusenosti s Aquael Acti Substrate Pro +

Odoslaťod Giftzahn » 11 Apr 2011 11:06 am

dmiba napísal:Mna skor zaujimalo, ci to niekto neskusil vypalit niekde v peci :) mozno by to bolo pouzitelnejsie.


njn, to ti asi moc nepomoze ... max. by si s toho urobil nieco na sposob Aquaclay ... cize tiez nieco zmrsene :oops: ono, ako som inde pisal "carovny svet Aquael produktov" firma je inovativna a opat raz si dovolim tvrdit ze super napad ale absolutne nedotiahnuty do konca + kupujuci sa = beta tester ...tohto pocitu sa pri fy.Aquael nemozem stale nejako zbavit :(
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ma niekto skusenosti s Aquael Acti Substrate Pro +

Odoslaťod dmiba » 14 Apr 2011 11:17 am

Giftzahn napísal:
dmiba napísal:Mna skor zaujimalo, ci to niekto neskusil vypalit niekde v peci :) mozno by to bolo pouzitelnejsie.


njn, to ti asi moc nepomoze ... max. by si s toho urobil nieco na sposob Aquaclay ... cize tiez nieco zmrsene :oops: ono, ako som inde pisal "carovny svet Aquael produktov" firma je inovativna a opat raz si dovolim tvrdit ze super napad ale absolutne nedotiahnuty do konca + kupujuci sa = beta tester ...tohto pocitu sa pri fy.Aquael nemozem stale nejako zbavit :(


Cize vhodne akurat na bonsai :?
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: ma niekto skusenosti s Aquael Acti Substrate Pro +

Odoslaťod Giftzahn » 15 Apr 2011 05:44 am

@dimba: njn, pre bonsai by to snad mohlo byt vhodne .... ale pokial mas rad svoje bonsai tak by som to neriskoval ...teda urcite pri mojich roky piplanych by som si to neriskol :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.