hnijúce rastliny :(



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

hnijúce rastliny :(

Odoslaťod Marcel7 » 15 Apr 2011 19:04 pm

Čaute mám menší problém, do môjho 54l akva som dal rastliny a akosi tam začali hniť - strašne smrdia a sú v nich dierky a biely povlak :( a neviem čo s tým mám urobiť, pomôžte mi. Neviem čím to je, buď tím že je tam málo toho substrátu (pretože rastliny sa mi trochu vykoreňujú, ale ideme dokúpiť ďalší), alebo že je ich tam pomerne dosť (nevedel som že v jednom zväzku je 5 rastlín ja že je to len jedna), alebo že sa mi tam asi rozmnožili slimáci (ale niekde som počul že rybky ich zožerú), alebo to môže byť aj tým že nemám žiadne hnojivá a jediné čo mám je nejaká hovadina ktorá zmäkčuje vodu.
info :arrow: čo všetko sa náchádza v mojom akva :arrow: : 54 litrov , substráty , tapetu , 1 filter - hailea Hl-Bt , 1 ohrivač - newatt , 1 osvetlenie - hailea Yz - 600 , samozrejme rastliny a slimáci

podla toho čo viem som chcel spraviť toto :idea: : kúpiť substrát :arrow: vyčistiť vodu :arrow: 1/2 rastlín dať preč :arrow: povyberať slimákov :arrow: dať 4 prísavníkov (akva mám už také 3 týždne) :arrow: dať nejaké to hnojivo (aj tu by som bol rás keby ste mi poradili).
Smiem to urobiť :?:

ĎAKUJEM VOPRED ZA ODPOVEDE :)
Obrázok používateľa
Marcel7
 
Príspevky: 102
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2011 17:55 pm
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

Reklama

Re: hnijúce rastliny :(

Odoslaťod kenny » 16 Apr 2011 10:24 am

asi by si mal viac studovat.. vsetko je to tu uz rozoberane X krat
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: hnijúce rastliny :(

Odoslaťod kaqpo » 16 Apr 2011 10:58 am

Ja mám v 63 litroch tiež plno rastlín aj slimáky atď. a rastlinkám sa darí ničím nehnojím iba svietim 2x14 wattov asi by trebalo naštudovať niečo o tých rastlinách a vybrať si niejaké nenáročné rastliny a hlavne nech to sú rastliny do vody, pretože v akvaristike ti predajú aj teráriové rastliny s tým že sú do vody.
Obrázok používateľa
kaqpo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 1
Založený: 27 Feb 2011 18:46 pm
Bydlisko: Košice

Re: hnijúce rastliny :(

Odoslaťod Marcel7 » 16 Apr 2011 11:02 am

neboj sú to akvaristycké rastliny :D
Obrázok používateľa
Marcel7
 
Príspevky: 102
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2011 17:55 pm
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

Re: hnijúce rastliny :(

Odoslaťod Marcel7 » 16 Apr 2011 11:03 am

kenny napísal:asi by si mal viac studovat.. vsetko je to tu uz rozoberane X krat

ok, budem
Obrázok používateľa
Marcel7
 
Príspevky: 102
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2011 17:55 pm
Bydlisko: Jaslovské Bohunice


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.