Čerpadlo: Resun B-400



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Čerpadlo: Resun B-400

Odoslaťod tritrek » 19 Mar 2011 16:53 pm

Môžem Vám ušetriť cca 10 EUR! Nekupujte tento šit :evil:
Že čerpadlo :x Tá vrtulka, ktorá by mala čerpať vodu má výšku cca 4mm. Pohybuje sa v pristore s vnútornou výškou cca 8mm!!! T.j. je tam cca ešte raz toľko mŕtveho miesta pod (!!!!) čerpadlom čiže to moje zlato proste NEčerpá. Zdvihneš hadicu o 15cm a ono to v tej hadici nevytlačí ani do výšky 15cm!!!!
Pardon, oprava, ono to čerpá ak chceš čerpať z istej výšky do tej istej, takpovediac "posunúť" vodu... lenže, ako som to aj povedal pánovi predavačovi, ja som to chcel použuť, ako čerpadlo... viete, čerpať vodu z bodu A do bodu B, ale ono to nič nerobí :evil: bzučí a prd. Nič.
Jediná vec, ktorá ma zarazila bola, keď som si zistil, že som to kúpil zo stánku akvaobchodu, ktorá je našim "materským" obchodom akva.sk... pravda, je to RESUN, OK, čínsky šit, no ale som si myslel, že to je jeden z tých čínskych šitov, ktoré sú použiteľné... teda, myslel som si, že akvaristi akvaristom (už aspoň "face to face") nepredáva niečo nepoužitelné...

Teda odo mňa hodnotenie prístupu a profesionality zo strany akvaobchodu -10 z 10 bodov :(
Obrázok používateľa
tritrek
 
Príspevky: 177
Založený: 04 Jan 2011 14:37 pm
Bydlisko: Šamorín

Reklama

Re: Čerpadlo: Resun B-400

Odoslaťod marlo » 19 Mar 2011 17:54 pm

keď som si zistil, že som to kúpil zo stánku akvaobchodu, ktorá je našim "materským" obchodom akva.sk


mohol by si toto vysvetlit ako si to myslel ?

akva.sk na Akvajari nic nepredavala tak neviem ako si to vysvetlit.
Eshop ktory prevadzkujem sa vola Akvaland.sk ale ja som na burze nepredaval.

A k cerpadlu....odpovedal si si sam :
Kód: Vybrať všetko
je to RESUN, OK, čínsky šit, no ale som si myslel, že to je jeden z tých čínskych šitov, ktoré sú použiteľné...
ja len dopnim ze za tu cenu si predsa nemohl cakat kvalitne cerpadlo.
Urcite je na nom niekde napisane,nakreslene aky ma vytlak..mozno si si to zabudol pozriet ked si to od predavaca pytal.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Čerpadlo: Resun B-400

Odoslaťod casiomk » 19 Mar 2011 18:13 pm

cerpadlo ma na obale napisane

Čerpacia hlava Resun POWER HEAD B 400.
Prietok 400l /hod, Príkon 6W
Hmax.: 0.7m
Výstupný priemer: Ø 5/8" (16mm)
Násada na prevzdušnovanie

nemozete odtoho cakat zazrak za taku cenu a s takym vykonom,precerpavat sa stym da ale iba do urcitej vysky, na precerpavanie vody by som pod 2000l /hod nesiel , aj som to zakaznikovy hovoril (neviem ci presne Vam)

tak prosim odpustite si taketo reakcie ktore ociernuju eshop a znacku Resun ktore nemozu za Vase rozhodnutie usetrit

a mimochodom cerpadlo stoji 8,90 eur a kludne mi ho mozete poslat nazad.
Obrázok používateľa
casiomk
 
Príspevky: 110
Obrázky: 93
Založený: 12 Sep 2006 20:34 pm

Re: Čerpadlo: Resun B-400

Odoslaťod tritrek » 19 Mar 2011 18:45 pm

@Marlo: ohľadom akva.sk - OK, sorry, opravím. Máš pravdu. Resp. neopravím, nemám možnosť editovať príspevok...
teda
Ospravedlňujem sa Akva.sk, došlo k chybe. Ja som si pomenil mená obchodov, môj negatívny zážitok nemá nič spoločného s akva.sk :roll: :angel:
Ohľadom výtlaku: bolo tam, že Hmax 0.7m, čo som si myslel, že vytlačí na 70cm... no asi nie.

@casiomk
O 2000/hod. ste mi nehovorili, ja som bol ten, ktorý rozoberal čerpadlo, či sa tam dá natiahnuť hadica. Presne som hovoril, na čo mi to treba. Ani vy, ani kolega nič nepovedal o tom, že to nebude dobré. Mimochodom, ono to nevytlačí ani do výsky 10cm, prisahámbohu... hodinu som skúšal všetky možné setupy s dvomi kýblami. Naozaj by ma zaujímalo, na čo je to určené, ceriť povrch vody? Pýtam sa smrteľne vážne, nie cinicky...

Ušetriť som nechcel, veď cenový rozdieľ medzi modelom 400 a 2000 činí 10 EUR, čo je zanedbateľné... poslať naspäť sa mi tiež neoplatí, nechám si to čerpadlo, ako memento...


Teda otázka pre publikum:
Vie niekto o čerpadle, ktorý by mi vytlačil vodu do výšky 1.0 - 1.2m, potrebujem to na vymieňanie vody, t.j. jeden koniec hadice do kýbla na zemi, asi 10cm nad kýblom čerpadlo, a z čerpadla by som čerpal vodu do akvária do výsky 1.2m. Nemusí byť tichý, nemusí byť extra lacné (zas nemusí stáť ani 50E), len nech spraví to, čo má.
Obrázok používateľa
tritrek
 
Príspevky: 177
Založený: 04 Jan 2011 14:37 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: Čerpadlo: Resun B-400

Odoslaťod casiomk » 19 Mar 2011 19:03 pm

tie cerpacie hlavice su urcene na vnutornu filtraciu ,mozno Vas kolega nepochopil , hadica sa samozrejme na cerpadlo natiahnut da , ja takym cerpadlom nasavam vodu z filtra do akvaria ,ale su v jednej rovine tak to funguje ,ale pri vyske nad 0,7m uz nebude, na precerpavanie ja osobne pouzivam ocean runner

Kód: Vybrať všetko
http://www..akvaobchod.sk/ocean-runner-or-2500-p-659.html?cPath=40


lacnejsia alternativa

Kód: Vybrať všetko
http://www..akvaobchod.sk/resun-sp6000-2800lh-p-3378.html?cPath=40
Obrázok používateľa
casiomk
 
Príspevky: 110
Obrázky: 93
Založený: 12 Sep 2006 20:34 pm

Re: Čerpadlo: Resun B-400

Odoslaťod tritrek » 19 Mar 2011 19:31 pm

Ďakujem za návrh, ten Ocean Runner aj Resun sa mi pozdáva, ešte si rozmyslím...
Obrázok používateľa
tritrek
 
Príspevky: 177
Založený: 04 Jan 2011 14:37 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: Čerpadlo: Resun B-400

Odoslaťod marlo » 19 Mar 2011 20:30 pm

no myslim ze sa to cele vjasnilo.

Predajca dokonca navrhol vymenu co je fajn.
Skus pozriet este Eheim cerpadla.Tie to tiez zvladaju v pohode...ale cena je samozrejme vyssia ako Resun
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Resun SP 500 5W

Odoslaťod kaqpo » 19 Apr 2011 18:07 pm

Zdravím chcem sa opýtať či ste sa už niekto stretli s týmto čerpadlom zaujíma ma hlavne to či sa na ňom dá nastavovať prietok, pretože na obrázku to vyzerá tak, že vpredu sa to dá regulovať ale na žiadnej stránke kde to predávajú sa to neuvádza.

http://www..akvaobchod.sk/resun-sp-500-5 ... l?cPath=40

Alebo ak by ste mi vedeli poradiť niejaké čerpadlo na ktorom sa dá regulovať prietok niekde okolo 100 až 150 litrov za hodinu. Chcem ho použiť do externého biofiltra , ktorý bude umiestnený za akváriom takže môže byť aj niečo slabé bude musieť pretlačiť len niejakých pár centimetrov :D
Prílohy
resun p500.jpg
resun p500.jpg (25.02 KiB) Zobrazená 5189 krát
Obrázok používateľa
kaqpo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 1
Založený: 27 Feb 2011 18:46 pm
Bydlisko: Košice


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.