Pri pníku - 20,6l



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod dmiba » 20 Apr 2011 10:36 am

Zalozene: 29.3.2011

Rozmery akva: 36x22x26 (sxhxv)
Technika:
Svetlo: 2x BLAU 18W, cas svietenia: 7.30-11.30 13.30-19.30 (10 hodin)
Filter: Externy BLAU FM-120
CO2: burciak, rozprasovanie cez skleneny difuzer, 24-hodin denne
Substrat:
Aquael Acti Substrate pro - jemna vrstva na vrchu
Rataj Profi Soil - substrat pod pnikom
Tropica Plant Substrate - medzivrstva v Rataj Profi Soil asi 5 cm pod povrchom
Strk a piesok - predna a prava cast pod HC a Vipiparou
Kamene:
Nazbierane na berehu Zemplinskej Siravy
Drevo:
Driftwood

Rastliny:
Eleocharis parvula, Eleocharis acicularis, Eleocharis vivipara, Echinodorus tenellus, Hemianthis callitrichoides, Hemianthis micranthemoides, Hydrocotyle dissecta, Glossosigma elatinoides, Marsilea Hirstula, Staurogyne repens, Riccia fluitans, Fissidens Fontanous (phoenix moss), Fontinalis Hipnoides (Willow moss)

Zivocichy:
Aktualne zatial iba:
Neocardina heteropoda Red cherry
Gyraulus parvus (Kotúľka malá)
Krmenie - dokrmovanie kazdy 3 den, ucim ich zatial na riasu

Hnojenie:
PMDD bez NO3 - 2ml denne, Sera NPK dropps 4 kvapky denne, NO3 na spicku lyzicky
Hodnoty rano pred hnojenim:
pH: 6,5
kH: 6
GH: 8°
NO3: 5mg/l
Fe: 0,5mg/l
P: 0,5mg/l
Vymena vody: 1x tyzdenne 1/3
Prílohy
pred vysadbou.jpg
Pred vysadenim. Ciernobiele pre potreby rastlinneho dizajnovania.
2011-03-30 - zalozene.jpg
Vysadene a zaliate
2011-04-08 - pridane krevetky a slimaky na upratovanie riasy.jpg
Prve osadenstvo po tyzdny v akva - red cherry a Gyraulus parvus
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Reklama

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod dmiba » 20 Apr 2011 10:37 am

Asi tyzden bojujem s Prelievanim rataj profi soil cez kamene na biely strk. Odsajem ho a vratim hore. O dva dni je zasa spat. Nejaky napad?
Prílohy
2011-04-20 - padajuci rataj.jpg
Padajuci Rataj
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod martin_s » 20 Apr 2011 10:40 am

Ten difuzor a CO2 tester mi pripadaju priliz velke na take akva a posobia rusivo.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod dmiba » 20 Apr 2011 10:46 am

martin_s napísal:Ten difuzor a CO2 tester mi pripadaju priliz velke na take akva a posobia rusivo.


Difuzor je standardny pre nanoakvaria, tester mam jeden aj mensi, ale aktualne este nie je na vystavku :) takze postaci aj tento. Okrem toho je to fotene cez mobil, takze je tu aj urcite skreslenie, realne to az tak velke nie je :wink:
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod Ajven » 20 Apr 2011 10:47 am

A ta rataj soil sa prelieva samovolne ? Ja mam skusenosti, ze krevety to vedia celkom slusne poprehadzovat, pricom take japoniky su schopne preniest zrnka substratu aj tazsieho kalibru. Dokonca mi vydlabu aj niekolkocentimetrove jamy do piesku.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod 46_Lubo_46 » 20 Apr 2011 10:53 am

Veľmi pekné na môj vkus až veľa druhov rastlín ale scape sa mi páči veľmi. Budem držať palce :) a ten dropchcecker to je na Slovensku nezohnateľná vec tento štandardný mám aj ja a po menšom sa nedá dopátrať v našich končinách. Ale pokiaľ tam je takéto minimum živočíchov hladinu co2 by som ani veľmi nekontroloval dával by som ho tam nonstop.
Obrázok používateľa
46_Lubo_46
 
Príspevky: 153
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2011 02:39 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod martin_s » 20 Apr 2011 11:08 am

Tu mozno najdes inspiraciu ako si urobit aj mensi tester.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod dmiba » 20 Apr 2011 11:11 am

46_Lubo_46 napísal:Veľmi pekné na môj vkus až veľa druhov rastlín ale scape sa mi páči veľmi. Budem držať palce :) a ten dropchcecker to je na Slovensku nezohnateľná vec tento štandardný mám aj ja a po menšom sa nedá dopátrať v našich končinách. Ale pokiaľ tam je takéto minimum živočíchov hladinu co2 by som ani veľmi nekontroloval dával by som ho tam nonstop.


Ja to kupujem dropcheckery i dufuzory od aziatov cez ebay. Cena aj s prepravou je nizsia ako tie nase shopove bez prepravy. U obchodnikov nad 99% spokojnosti nie je ziaden problem. Akurat cakat. Bezne od 2-6 tyzdnov. Viem doporucit rychlych a "drahsich" a pomalych a lacnejsich. Dokonca sa mi stalo to, ze mi zasielka nedosla ani po 6 tyzdnoch a obchodnik mi to poslal znova. Dosli nakoniec obe, obchodnikovi som chcel zaplatit aj za druhu varku a napisal, ze nech to necham tak. Takze to nakupuju este o dost lacnejsie. Aj zdroj poznam, ale na zaujimavy objem by sa nas muselo nazbierat asi dost. Mimochodom Rataj predava tiez dropchecker od toho vyrobcu, akurat asi acetonom zmaze z nadobky s testovacou tekupinou cinske napisy alebo mu to posielaju bez nich. :)

Mam aj jeden maly drop checker vhodny pre nano. No narvat do neho testovaci roztok mozes iba pomocou striekacky s ihlou. Preto pouzivam tie vacsie.
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod dmiba » 20 Apr 2011 11:12 am

martin_s napísal:Tu mozno najdes inspiraciu ako si urobit aj mensi tester.


Ja mensi skleneny mam, ale ako som pisal, zatial to nechavam tak, kym to nebude rozrastene, potom zmensime :wink:
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod dmiba » 20 Apr 2011 11:14 am

Ajven napísal:A ta rataj soil sa prelieva samovolne ? Ja mam skusenosti, ze krevety to vedia celkom slusne poprehadzovat, pricom take japoniky su schopne preniest zrnka substratu aj tazsieho kalibru. Dokonca mi vydlabu aj niekolkocentimetrove jamy do piesku.


No myslim si, ze ho tolko neprehadzu. On je svina dost lahky. Takze podla mna vsetko dokopy: prudenie, krevety a lahky substrat. Az sa napije, cca este mesiac, tak sa to mozno stabilizuje + rastliny by ho mali udrzat.
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod Ajven » 20 Apr 2011 11:41 am

Akoze bezne riesenie, co je vidiet v tychto pripadoch je poriadna kamenova hranica na rozhrani substatov, ale to sa nie vzdy hodi.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod dmiba » 20 Apr 2011 12:31 pm

Ajven napísal:Akoze bezne riesenie, co je vidiet v tychto pripadoch je poriadna kamenova hranica na rozhrani substatov, ale to sa nie vzdy hodi.

Ano, lenze nechcel som to s velkymi kamenmi, aby to nebolo dost nasilne. Ono to sice rasliny casom prekryju, ale netrufal som si odhadnut vysku tych kamenov v pomere k vyske rastliniek.
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod Giftzahn » 20 Apr 2011 14:29 pm

@dimba: pekne akva ... som zvedavy ako bude vyzerat ked sa rastlinky troska rozbehnu ... inka chvilku som hladal ten "pnik" :mrgreen: ale nakoniec som ho tam vzadu zbadal ...

Mimochodom Rataj predava tiez dropchecker od toho vyrobcu, akurat asi acetonom zmaze z nadobky s testovacou tekupinou cinske napisy


:lol: heh, tak to by som chcel vidiet ako dotycny "suruje" acetonom cinske znaky z 2.500 mini flasiek.... urcite by to bolo bombove video :lol: ... pod mottom "rebranding vladne svetu" :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod dmiba » 20 Apr 2011 15:47 pm

Ved nie nadarmo sa hovori, ze: "Zlate ceske rucicky" :o

Ale jasne, ze to pri takej objednavke pre neho nenatlacia :) a mozno aj on to berie od nejake EU resselera za mierne navysenu cenu.
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod dmiba » 26 Apr 2011 12:49 pm

Rataj stale pada. Aktualne foto po odsati Rataja a presune hore.

Na zadnej stene Eleocharis acicularis chytil stetinkovu riasu, tak som cely minuly tyzden svietil iba 18W. Stetina poriedla, no Eleo si to trocha odnieslo aj par listov Echinodorus tenellus.

Glossostigma a Eleocharis Vipipara rastu ako dive. Asi zasa budem musiet strihat. Nema niekto nejaku fintu, aby sa na konci nedelila?
Prílohy
IMG_0250a.jpg
26.4.2011
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod dmiba » 26 Apr 2011 22:36 pm

Aktualizacia osadenstva:
1 mlada black moly
2 mlade SAE

Rozmyslam aspon nad jednou neritinou, lebo sa na kamenoch zacina robit riasovy povlak.
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod dmiba » 19 Máj 2011 15:49 pm

Takze pred dvoma tyzdnami k osadenstvo pribudlo 7 ks Microrasbora erytromicron a jedna neritina, ktora krasne cisti kamene od zelenej riasy. Microrasbora boli vsak nejake hanblive, tak som k nim pridal vcera dalsich 7. Stare su nadalej hanblive, nove su celkom zive. Tak sa snad ostatne spamataju :o

HC a riccia maju furt problem s padajucim Ratajom. Ten sa priebezne odsaje a vrati hore. O 3 dni je zasa dole. Nechat ho tak?

Obrázok
https://lh3.googleusercontent.com/_Chu- ... -05-19.JPG
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod dedojozef » 19 Máj 2011 21:50 pm

Pekné, držím palce. Ale ako už napísal Martin, difuzor a tester by nemali byť v predu. Veľmi to ruší pohľad na akva. Bolo to prvé čo som si všimol :( a až potom som študoval zariadenie. A aj teplomer :).
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod dmiba » 20 Máj 2011 10:42 am

Difuzor mam vpredu, lebo je tam vacsia hlbka a chcem aby sa unikajuce CO2 lepsie rozpustilo. Vacsia hlbka = vacsia trasa = viac rozpusteneho CO2. Tester teoreicky moze ist dozadu. Mozno prehodim. :wink:
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod koroner » 20 Máj 2011 11:34 am

Ahoj dmiba, vyzera to pekne, osobne mam difuzor umiestneny hned pod vytokom filtra, mam podobny zavesny ako ty ale atman tusim. Ide hlavne oto aby si co2 dostal do celeho akva, tak skus ho supnut pod filter a uvidis ako budes mat vsade bublinky co2 :wink:
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod dmiba » 20 Máj 2011 13:28 pm

koroner napísal:Ahoj dmiba, vyzera to pekne, osobne mam difuzor umiestneny hned pod vytokom filtra, mam podobny zavesny ako ty ale atman tusim. Ide hlavne oto aby si co2 dostal do celeho akva, tak skus ho supnut pod filter a uvidis ako budes mat vsade bublinky co2 :wink:


Ano, aj nad tym som premyslal. No v dvoch akva mam nasadeny tento filter, v jednom je CO2 difuzer pod filtrom, druhe je Pod pnikom, ale rozdiel v koncentracii co2 je u oboch rovnaky + to, co na foto nevidiet je spatny ventil a pocitadlo bubliniek na bocnej vonkajsej stene akvaria a to by som pod ten externy filter nenapchal. Muselo by to ist potom nasikmo a to by sa kazdu chvilu odlepovali tie prisavky.
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod Giftzahn » 20 Máj 2011 13:54 pm

HC a riccia maju furt problem s padajucim Ratajom. Ten sa priebezne odsaje a vrati hore. O 3 dni je zasa dole. Nechat ho tak?


cize si dal napokon namiesto Aquael substratu Rataj ProfiSoil? njn, v tomto stadiu podla mna s tym uz vela nespravis ... ja pri zakladani akva pokial chcem oddelit 2 substraty pouzijem prievitnu PET foliu ... ked aj trosku vykuka nad substrat tym ze je presvitna je skoro "neviditelna" a substraty sa nemiesaju ... ok, samozrejme pokial nie su v akva krevetky, hlavne japoniky dokazu pekne substraty zmixovat zrniecko po zrniecku, pripadne ho odsaj cely a nahrad niecim inym a mas po dileme .... :wink:

ono pri tom Profi Soile sam Rataj odporuca ho namacat 24 hod. ... ja som na skusku objednal 2L a "topim" ho uz tyzden a stale to nie je ono ... stale sa mi zda ze nie je dostatocne "napity" a tym padom dostatocne tazky ... no sak jest nepyta ze ano cize ho necham v kybli aspon mesiac a potom s uvidi ci s neho nieco bude ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod dmiba » 20 Máj 2011 14:09 pm

Giftzahn napísal:ono pri tom Profi Soile sam Rataj odporuca ho namacat 24 hod. ... ja som na skusku objednal 2L a "topim" ho uz tyzden a stale to nie je ono ... stale sa mi zda ze nie je dostatocne "napity" a tym padom dostatocne tazky ... no sak jest nepyta ze ano cize ho necham v kybli aspon mesiac a potom s uvidi ci s neho nieco bude ... :mrgreen:


Macal som ho 2 tyzdne :) a z ineho akva mam skusenost, ze ten mesiac je minimum. Ale tam som mal rovinu, lebo tam len dopestuvanam rastlinky a nikdy by ma nenapadlo, ze sa to tak zosype.

No mam pocit, ze to maju ozaj na svedomi prave krevetky, Lebo Rataj sa "prevaluje" na piesok a strk cez kamene, ktore by tomu mali zabranovat. Este chvilku pockam kym sa Glosostigma a Marseia poriadne zahustia a potom skusim zasa odsat a presunut hore.
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Pri pníku - 20,6l

Odoslaťod Giftzahn » 20 Máj 2011 14:13 pm

jj, ak mas krevetky v akva su to oni na 100% co robia "terenne upravy"... mrsky sikovne ... :mrgreen: ale na druhej strane ked ti sa kobercove rastlinky poriadne "rozburinia" mozno ze uz problem mat nebudes ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.