14l pre začiatočníka



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: 14l pre začiatočníka

Odoslaťod Damo115 » 21 Apr 2011 14:11 pm

ja tam mam teraz bojovnice 2 preziju?
Damo115
 
Príspevky: 11
Založený: 20 Apr 2011 18:40 pm

Reklama

Re: 14l pre začiatočníka

Odoslaťod chnuro » 21 Apr 2011 14:43 pm

Damo115 napísal:cawte neviete ake ryby sa udrzia v 14L guli???

Nemam rad podobne odpisy typu: gulu zahod, nehodi sa.... tak sa pokusim o zakladne info. Necakaj od nikoho presny navod.

1.) niekde tu na fore som videl velmi dobru poznamku: "Mini akvarium dokaze fungovat takmer vylucne ako rastlinne". Toto je svätá pravda. V mojom miničku som došiel dávnejšie do stavu, kedy rastliny vyčerpacli všetok Dusík (N). Bez rastlín by sa mohol nahromadiť do takých koncentrácií, ktoré tu na fóre môžeš pozorovať s veľkým odcudzením. Najčastejšia otázka takýchto akvaristov: Prečo mi kapú rybičky? Toto platí aj o mnohých iných látkach v akváriu. Tvoja otázka neobsahuje žiadnu zmienku o rastlinkách a pri tom sú tak veľmi dôležité.
Odporúčam preštudovať Raviolkin web: http://maniakva.sweb.cz/
-jej akváriá sú jednoduché a vyzerajú veľmi prírodne. Snáď ma Raviolka opraví, ak sa mýlim, ale vo väťčine akvárií nepoužíva CO2, žiadne extra dávky svetla a predsa to funguje.

2.) ak to bude tvoje jedine akvarium, asi s nim dlho spokojny nebudes (casom mi das za pravdu). Guľa je skor doplnok do kancelarie, nie ako jedine akva. Myslim to v dobrom.

3.) ked mozu existovat minicka, preco nie gule. Gulu by som ale pouzil maximalne na slimaky, krevetky, pridal nenáročné rastlinky.

Úmyselne Ti ani neodpoviem, aké rastlinky, aké rybičky. Prečítaj si niečo o miniakváriách v časopisoch Akvárium č.3 a č.9.
http://www.klub.akva.sk/akvarium.php
Vysoko odporúčam číslo 4 - Dusík v akváriu

Takto sa aspoň dozvieš niečo viac o akvaristike, lebo fórum Ti na všetko neodpovie. Treba začať čítať niečo iné, aby si vedel triediť informácie z fóra.

Nakoniec si založ vlastnú tému medzi akváriami a tam môžeš konzultovať výber rastlín, zábeh a až potom výber rýb.

Zelam vela zdaru ;-)
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2406
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: 14l pre začiatočníka

Odoslaťod Damo115 » 21 Apr 2011 14:58 pm

Ja uz jedno akvarko mam velke aj jazierko aj lekno v jazierku mam v tom karasi
Damo115
 
Príspevky: 11
Založený: 20 Apr 2011 18:40 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.