400l Južna Amerika



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

400l Južna Amerika

Odoslaťod Rpnecro » 21 Mar 2011 21:51 pm

Keďže už akvárium vyzerá aspoň čiastočne podľa predstáv rozhodol som sa ho komplexnejšie popísať:

Akva bolo založené 23.12.2010, zásadná zmena dizajnu po boji so sinicou 19.2.2011.
Akva si prešlo všetkými druhmi rias (hnedá, sinica aj žabí vlas ktorý je na ústupe) takže už snad porastie tak ako by som chcel

Rozmer akva: 145 dĺžka / 50 výška / 60 hĺbka z toho
-technická časť: 25x50x60 - filter + technika + zásoba na odpar
-hlavne akva: 125x50x60

Technika
Svetlo: Vlastná výroba- 31x LED - 11x CreeXP-G 2900K / 20x CreeXP-G 6500K so zdrojmi spotreba cca. 90W
Filter: Vlastná výroba- 3 komorový cca.20 litrov (1l eheim substrat pro, 1l rašelina SERA granulat, 15l filtren molitan), čerpadlo Eheim 600l/h, Ohrievač ponorný 200W. Vstup: prepad v zadnej časti, Výstup: v pozadí asi 15cm nad dnom

Dekorácie
Pozadie: Vlastná výroba- polystyrén, PUR pena, epoxid, piesok p.s.: Zbytočné aj tak ho nie je skoro vôbec vidieť :D
Dno: 25kg - Čadičová drť 3-6mm, 5,8kg - TetraPlant Complete Substrate, 25kg - Čierny piesok
korene (5ks), bridlicové kamene (3ks) a pár listov mandľovníka

Flora
Heteranthera zosterifolia - plevel rastie rýchlejšie ako stíham zastrihávať
Alternathea reineckii - po poslednom strihaní trochu stagnuje v raste
Hydrophila guyanensis - rastie v pohode skôr do hustoty ani rýchlo ani pomaly
Hemianthus micranthemoides - stagnoval ale už rastie v pohode pod vodou aj emerz na koreni nad hladinou
Cabomba piauhyensis - po zasadení skoro cela odumrela zachránil som iba vrcholčeky ktoré sa chytili ale rast nič moc
Echinodorus tenellus - rozrastá sa fakt rýchlo
Echinodorus uruguayensis - rastie v pohode
Echinodorus cordifolius - rastie v pohode ale začal púšťať listy až po hladinu ako lekno
Echinodorus osiris - rastie v pohode
a neaky mach - rastie kde sa chytí aj vo filtri :D

Fauna
6x Apistogramma cacatuoides (3+3) - jeden samček sa svojimi rozmermi (s plutvami už cez 12cm) stal pánom akva
3x Apistogramma agassizii (1+2) - nádherne ryby ale trochu bojazlivé
1x Apistogramma baenshi - Iba samček, samička mi žiaľ po naladení ikier zo dna na deň pošla :cry: - dôvod neznámy
1x Mikrogeophagus ramirezi - Iba samček, samička rovnaký osud ako baenshi :cry: - opäť dôvod neznámy
10x Hasemania nana - aktuálne žijú v komore na odpar (45L) a snažím sa ich zbaviť (ich chovanie je ... :evil: )
6x Pristella maxillaris - pomerne prijemne tetry presný opak medených
5x Corydoras habrosus - nádherne mini rybky ale mali ich v akvaristike iba par kusov škoda...
2x Ancistrus sp. - niečo na riasu keď budu veľké asi výmena za otikov...
a kotuľky a physi ako krmivo pre cichlidky. Jedeň deň pôstu a miznu pred očami. :)

Kŕmenie: Ako kedy väčšinou ráno trocha sušeného a poobede mrazené občas granulky a raz do týždňa pôst.
Hnojenie: Po založení tablety do dna teraz iba občas keď si spomeniem tak hodím dáku CO2 tabletku.
Osvetlenie: Na plno beží 9 hodin, na obed hodinová prestávka, inak postupne rozsvecovanie a zhasínanie od 7:00 do 23:00

Obrázok
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Reklama

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Rpnecro » 17 Apr 2011 19:01 pm

Maly update:
- Zase som zacal prehravat boj so zabim vlasom a pre istotu dorazila aj nova riase (podivne biele trsy dlhe az 5cm) :evil:
- Zmeneny vytok filtra na rozstrekovacu rampu
- Planuje sa novy drziak na svetlo (nieco otvorene z laminatu)

- Konecne po tyzdni som sprevadzkoval ohrievanie a po naraste teploty z 23 na 26°C ako na povel vsetky samicky cichlid strazia ikry a z akva sa stalo bojove pole :mrgreen: .
Uvidime ci stoho nieco bude ...
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Holubar » 19 Apr 2011 16:34 pm

vyzera to pekne. Ako sa navzajom znasaju cichlidky? Mam akva podobnych rozmerov, mam zatial iba jeden parik cichlidiek a zaujima ma, ci by som mohol casom doplnit napr dalsi parik inych.
Obrázok používateľa
Holubar
 
Príspevky: 217
Obrázky: 4
Založený: 23 Aug 2010 23:36 pm

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Rpnecro » 19 Apr 2011 19:03 pm

Znášajú sa úplne v pohode práve ešte chcem jeden alebo dva druhy menej bežne len je problém niečo zohnať.
Občas sa poškádlia a rozdelia si územia ale inak úplne v pohode aspoň nezlenivejú. Akorad teraz keď tak hromadne hodili ikry je to trošku agresívnejšie ale nič extra. Stále sú ale menej akčne ako húf tetier.

PS. Inak to tvoje akva je uplne super fakt nadhera.
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Dusky » 19 Apr 2011 19:47 pm

ake mas hodnoty vody? tvrdost atd...zaujimalo by ma co robis ze sa ti tak dobre dari s tou Heteranthera zosterifolia? inak paradne akvarko,
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Rpnecro » 19 Apr 2011 22:55 pm

Parametre naposledy keď som meral boli ph 7 / No3 5 / NO2 0 / KH 3-6/ Gh 4-7 už som ale dlho nemeral.
Kedže ale začali bujnieť riasy (zasa :evil: ) tak zajtra by mali dojsť testy tak pomerám a dám vedieť.

No nič špeciálne pre ňu nerobím dokonca aj mňa udivuje ako bláznivo rastie. Ani CO ani hnojenie proste nič...
Aktuálne pred 2 týždňami som všetku vytrhal (plny kybel jej bol) a iba male končeky cca 5cm posadil a už ma zas okolo 20 cm, akorad som zistil, že najlepšie sa jej u mňa dari v takmer stojatej vode tam kde je prúd (aj slabý) prestáva rasť a odumiera.
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Rpnecro » 24 Apr 2011 11:47 am

Zase update
- pred dvoma dnami som nahodil CO2 a zacal som hnojit feropol-om ktory bol pribaleny k setu.


Namerané hodnoty pred nahodenim CO2
PH 7,2 / NO3 5 / NO2 0 / KH cca.6/ GH cca.7/ Fe 0,5 / P 0
Namerané hodnoty po 2 dnovom bublani CO2
PH 6,8 / NO3 5 / NO2 0 / KH cca.6/ GH cca. 7/ Fe 0,5 / P 0

A ked uz boli testy tak som pomeral aj hodnoty vstupnej vody (studňa):
PH 7,4 / NO3 10 / NO2 0/KH cca.6/ GH cca.7/ Fe 1+ /P 0

Predpokladam že vysoky obsah zeleza je aj odpoved na Dusky -ho otázku preco sa tak dari Heteranthere, dost ma ale strasi obsah zeleza vo vstupnej vode nemoze prave ten byt dovodom rias ? Prípadne nie je tak vysoky obsah nebezpecny / akoby sa dal zredukovat :?:
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Rpnecro » 25 Apr 2011 17:15 pm

Dnes sa odhodlala ukázať prvá zo samičiek čo hodili ikry a mala so sebou celú škôlku. Im očividne riasy neprekážajú :o
Obrázok
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Rpnecro » 08 Máj 2011 13:31 pm

Takže dnes padlo tvrde rozhodnutie.
V priebehu leta kompletne vytrhanie a prestavba akva.
Jedným z dôvodov je aj riasa ale hlavne dnes som zistil, že aj pri maximálnej snahe pri lepení pozadia sa mi za pozadie dostali neake tetričky a zasekli sa tam. Uvidím, či sa dostanu von ak hej s prestavbou počkám tak mesiac než dorastie poter, ktorý tam pláva ak nie tak to rozoberiem hneď ako zdochnú :evil: .

Planovana prestavba:
- vyrezanie vlepeného pozadia
- vyrezanie vlepenej prepažky pre technickú časť
- kompletne prekopanie filtrácie
- zvýšenie členitosti dna.

Kurnik už sa fakt teším :dead:
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Rpnecro » 10 Máj 2011 19:26 pm

No este neodrastli Kakadu a uz sa mi vyliahol poter Agasizi"fire red" a Hongsloi strazi ikry takze prestavba sa odklada zatial na neurcito :o
Tetry sú postradatelne :twisted:
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Rpnecro » 20 Máj 2011 18:13 pm

No keďže som si urobil predlžený víkend včera som sa pustil do prestavby.

Pri odlove rýb som konečne zrátal prírastky a je to:
33 ks mladých apistogram zatiaľ neviem akých ale sú 3 sfarbenia veľkosť 10-12 mm
1ks Tetra priesvitná veľkosť 10 mm

Pozadie už je vonku predelenie tiež tak snad to zajtra napustím späť.
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod dedojozef » 20 Máj 2011 19:35 pm

Ja za tou džungľou žiadne pozadie nevidím :D.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Rpnecro » 25 Jún 2011 00:43 am

Tak po dlhej dobe opet update:

Boj so žabiak stale trva, po pozlyhani vsetkych ostatnych metod ako aj kompletnej prerabke (objavil sa znova na povodnych rastlinach) som sa rozhodol nan vytiahnut brokovnicu v podobe Seachem excel-u a ono to fakt funguje sice nie tak zazracne ako vsade pisu ale po prvom predavkovani (3x doporucena) sa po 5 dňoch vecsina rozpadla akorad na tenelusoch u dna sa stale drzi smejd inde pomaly odumiera tak snad...
Zatial zabiaku za obet padla Heteranthera aj Alternathea, ktoré som musel kompletne vyhadzat, akorat vrcholky som si nechal ale tak snad sa chytia.
Na korenoch nad vodou sa pomaly rozrastaju machy aj emerzne HM.
Pri prerabke (pred mesiacom) som zaroven prekopal aj svetlo. Diody vyfasovali reflektory a isli na drziaky cca. 30cm nad hladinu.
Pridal som cerpaciu hlavu 450l/h s jemnym molitanom nech nestoji voda v rohoch a na odchyt drobneho bordela vo vode.

Malym apistogramam sa zatial dari niektore uz sa zacinaju aj potroche vyfarbovat a zopar mladych pribudlo.
Osobne som s tym docela spokojny len ta riasa, len ta riasa.... :evil:
Obrázok
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Rpnecro » 11 Júl 2011 21:11 pm

Po dnesku mozem skludom povedat ze Apistogramma cacatuoides je drava ryba...

Stal som sa svedkom ako 10cm veľky samec jednym uderom zboku ulovil, zabil a nasledne zozral cca 4cm velkeho Otocinlusa :evil:
Prehltal ho asi 4 hodiny ako had len dufam ze ho mu tieto chutky dlho nezostanu alebo na to nezdochne...
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Rpnecro » 05 Aug 2011 22:45 pm

Maly foto update ...
IMG_0230.jpg
Pravá strana
IMG_0228.jpg
Ľava strana
IMG_0241.jpg
Emerzno submerzne HM
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Rpnecro » 05 Aug 2011 22:48 pm

Maly foto update... emerzna časť -papradia ...
Prílohy
IMG_0245.jpg
IMG_0243.jpg
IMG_0242.jpg
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Rpnecro » 05 Aug 2011 22:49 pm

Maly foto update... emerzna časť 2 ...
Prílohy
IMG_0265.jpg
IMG_0266.jpg
IMG_0249.jpg
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Rpnecro » 05 Aug 2011 22:50 pm

Maly foto update... pohľad z boku ...
Prílohy
IMG_0259.jpg
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Rpnecro » 06 Aug 2011 13:42 pm

Inak rad by som poradiť hlavne od skúsených dizajnystov.
Emerzna časť už je podľa mojich predstav ale pod vodou mam dojem, že tomu stále niečo chýba... neviem na to prísť proste niečo....
V zadnej časti na pravej strane za veľký koreň rozmýšľam ešte pridať daky vyšší echinodor aby zakryl prázdnotu a tu hadicu od filtra ale v prednej časti mi to príde prázdne uvažoval som po krajoch neake kamene menšie a v strede nechať štrkovú plošinu ale neviem no.
Ak máte niekto neaky dizajnový nápad sem s ním prosím ... Za všetky návrhy budem vďačný...
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Rpnecro » 24 Okt 2011 22:26 pm

Tak aktuálny stav akva sa od začiatku dosť zmenil ako osádka tak aj layout a technika takže menšie sumárum:

Technika:
Svetlo: Vlastná výroba- 40x LED - 11x CreeXP-G 2900K / 20x CreeXP-G 6500K /9x Cree XP-G 4500K
Filter1: Vlastná výroba- 3 komorový cca.15 litrov (1l eheim substrat pro, 10l filtren molitan), čerpadlo Eheim 600l/h vstup -prepad
Filter2: Rozháňadlo vody ATMAN 450L/h + mala kocka jemného molitanu na prachový bordel
Ohrievač ponorný 200W v podstate už skoro nepoužívam

Dekorácie:
Dno: 25kg - Čadičová drť 3-6mm, 5,8kg - TetraPlant Complete Substrate, 45kg - Čierny piesok
korene (4ks XL, 2ks L, 3ks M ) a pár listov mandľovníka a dubu

Flora:
Riccia fluitans
Lemna minor
Pistia stratiotes
Limnobium laevigatum
Ludwigia repens
Heteranthera zosterifolia
Alternathea reineckii
Hydrophila guyanensis
Hemianthus micranthemoides
Echinodorus tenellus
Echinodorus quadricostatus
Echinodorus uruguayensis
Echinodorus cordifolius
Echinodorus osiris
Echinodorus major
a ešte neaky mach

Pokusne skúšam Glossu

Fauna
12x Apistogramma cacatuoides (4+8) - 4ks dospelé ostatne mlaď-potomci
2x Apistogramma agassizii "fire red" (1+1)
3x Apistogramma agassizii (1+2)
1x Apistogramma hongsloi - Iba samček, samička mi žial vyskočila z akva (ako jedina ryba neviem čo ju popadlo)
1x Hasemania nana (Tetra medená) - ostatne som daroval len tento šmejd sa nedal chytiť - inak strašne agresívne/akčné tetry
6x Pristella maxillaris (Tetra priesvitná)
13x Paracheirodon sp.n. (Neonka diamantová) - proste nadherne, klasicke neónky ma moc neberú ale týmto sa nedalo odolať :mrgreen:
6x Hemigrammus erythrozonus (Tetra žiarivá)

5x Corydoras habrosus (Pancierníček triškvrnný)
6x Corydoras eques (Pancierníček zelenavý)
1x Ancistrus sp.
6x Otocinlus

Hnojenie: Seachem flourish/CO2.
Udržiavana teplota: 23-26°C
Osvetlenie: Na plno beží 10 hodin, postupne zhasínanie a rozsvecovanie od 6:00 do 23:00
Prílohy
IMG_0750-1.JPG
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Rpnecro » 30 Okt 2011 11:32 am

Tak dnes som prišiel pravdepodobne o oba samce agasizzi.
Včera normálne fungovali a dnes ráno obaja u hladiny zježené šupiny, ako keby zlepené plutvy, zrýchlené dýchanie.
Jedného sa mi podarilo chytiť k liečeniu - po 2h zdochol - druhy sa mi stratil niekde v akva a predpokladám, že už to ma tiež za sebou.
Toto je už druhá várka Agasizzi u ktorých mi odišli samce na úplne rovnaké príznaky a za b..a neviem prísť na to čo je príčinou.
Zaujímavé, že samičky aj ostatné ryby sú úplne v pohode.
Predpokladám, že kvalitou vody to nebude to by išli najprv Otici. Možno nejaký parazit alebo baktéria :?: Ale prečo potom iba samce a nie samičky :?: Nemáte niekto nejaké nápady pretože mne už dochádzajú a začínam zvažovať, že sa na to fakt už v...m.
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod zlatovlaska » 30 Okt 2011 12:01 pm

síce neviem čo je príčinou "odchodu" ale chcem pochváliť akvarko, fakt sa mi to páči no ako vravíš, vpredu niečo chýba, možno tá glossa by to fakt oživila, počul som že nie je až tak náročná no nemám osobné skúsenosti, ale dúfam že v blízkej budúcnosti ich nazberám, ale inak to má taký ten prírodný šmrnc, ako vystrihnúté z časti prírody, nech sa darí :pivo:
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Rpnecro » 12 Dec 2011 21:48 pm

Epidémia pri ktorej mi vymrela takmer 1/2 apistogram snad úspešne zažehnaná. A jeden rok zamnou...

Obrázok
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: 400l Južna Amerika

Odoslaťod Dusky » 12 Dec 2011 22:26 pm

pekne, ake tam mas teraz druhy apistogramm? ja som si kupil apistogrammu hongsloi a samcek je uplne nadherne sfarbeny
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.