Sundadanio axelrodi



Všetko okolo akvarijných rýb

Sundadanio axelrodi

Odoslaťod Khanh » 13 Sep 2007 22:55 pm

http://www.practicalfishkeeping.co.uk/p ... cle_id=172

Neni to zadna novinka,ale ale tuto rybku pry maji v CR ve Vivariu na Melniku.
Jestli tam maj tu modrou formu,tak by jiste stalo za to si pro ni skocit :D
Do minicka jak stvorena.
Obrázok používateľa
Khanh
 
Príspevky: 251
Obrázky: 118
Založený: 21 Mar 2006 00:20 am
Bydlisko: Praha

Reklama

Re: Sundadani axelrodi

Odoslaťod Raviolka » 13 Sep 2007 23:08 pm

No mně by bylo jedno jestli modrá nebo červená :wink: Kdyby tam náááhodou někdo chtěl skočit a dovezl mi je potom do BA, nebo do Rychnova, tak bych se vůbec nezlobila :lol:

Skvělé, že se tyhle raritky dají sehnat už i u nás v "běžné" akvaristice (ty uvozovky jsou tam úmyslně) :-)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Sundadani axelrodi

Odoslaťod Khanh » 14 Sep 2007 00:03 am

Ted jsem si vsimnul,ze mi chybi u nadpisu o..Sundadanio.

Raviolka:
Ty modre jsou o hodne hezci..ty cervene jsou takove spise vybledle.Ale stejne..za 16Kc.Na takovou raritku je to slusny.
Obrázok používateľa
Khanh
 
Príspevky: 251
Obrázky: 118
Založený: 21 Mar 2006 00:20 am
Bydlisko: Praha

Re: Sundadani axelrodi

Odoslaťod LANGosh » 14 Sep 2007 09:04 am

Myslel jsem si, že vzhledem k módní vlně se minirybky prodávají velmi dobře, ale když jsem se naposledy bavil s p. Kučerou, tak říkal, že se překvapivě vůbec neprodávají tak dobře, jak by se dalo předpokládat... I když nedávno u něj prý někdo kupoval asi 100 borarasek xsetlitrového AQ (už se bohužel nepamatuji kolik, ale určitě nad 500l - rušil malawi :lol: )...
Roman 8)
Obrázok používateľa
LANGosh
 
Príspevky: 182
Obrázky: 19
Založený: 27 Júl 2005 08:41 am
Bydlisko: ČR

Re: Sundadani axelrodi

Odoslaťod Raviolka » 14 Sep 2007 09:59 am

Romane tady je to podobné, Biotop taky bere zajímavé raritky z okruhu minirybek a není o ně pokud vím skoro vůbec zájem. To borarasky jsou na tom mnohem líp, už mají dost velkou reklamu :)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Sundadanio axelrodi

Odoslaťod David12188 » 15 Sep 2007 17:25 pm

No nedavno jsem v melniku byl a Sundadania jsem videl,ale nevim jaka to byla forma,byly vybledle a meli cca 1cm
David12188
 
Príspevky: 11
Založený: 04 Feb 2007 16:41 pm
Bydlisko: Praha,CZ

Re: Sundadanio axelrodi

Odoslaťod LANGosh » 17 Sep 2007 12:55 pm

Další z hezkých miniaturních tetřiček nabízených Vivariem... http://www.vivarium.cz/katalog_ryb/new/ ... lrodia.htm

Roman 8)
Obrázok používateľa
LANGosh
 
Príspevky: 182
Obrázky: 19
Založený: 27 Júl 2005 08:41 am
Bydlisko: ČR

Re: Sundadanio axelrodi

Odoslaťod Norman » 17 Sep 2007 14:40 pm

LANGosh: mas to niekde pri ruke ? Odkial ich vobec maju a po com ? Ani u Glasera v Nemecku ich nemaju :( Po tychto rybkach patram uz par mesiacov.
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Sundadanio axelrodi

Odoslaťod xDodox » 17 Sep 2007 14:46 pm

LANGosh napísal:Další z hezkých miniaturních tetřiček nabízených Vivariem... http://www.vivarium.cz/katalog_ryb/new/ ... lrodia.htm

Roman 8)

Nádhera, len sa ku nim dostať.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Sundadanio axelrodi

Odoslaťod LANGosh » 17 Sep 2007 14:50 pm

Cena by dle webu měla být 38,- Kč a ryby posílají ČD Kurýrem http://www.vivarium.cz/kuryr.htm , takže by šlo si je nechat poslat někam na nádraží nejsblíže Blavě (do Břeclavi?? http://www.vivarium.cz/cd_kuryr.pdf )...... Takto nakupovalo už plno lidí a celkem ke všeobecné spokojenosti ....
Roman 8)
Obrázok používateľa
LANGosh
 
Príspevky: 182
Obrázky: 19
Založený: 27 Júl 2005 08:41 am
Bydlisko: ČR

Re: Sundadanio axelrodi

Odoslaťod Khanh » 17 Sep 2007 22:27 pm

Problem je,ze takove male rybky si koupi jen par nadsencu a pro vetsinu obycejnych akvaristu to jsou male nicky a vetsinou i predrazene..nemaji tuseni o hodnote takovych rybek.Napriklad Microrasbora erythromicron(mimochodem maji ji ve Vivariu)..velmi placha rybka,ktera v akvaristikach byva vybledla a muze pusobit obycejne..kdo by si takovou ryby koupil za 85Kc,kdyz muze mit barevnou neonku za 15Kc?
Pritom hlavne samecci jsou v dobrych podminkach krasni a maji krasne modre pruhy.
Obrázok používateľa
Khanh
 
Príspevky: 251
Obrázky: 118
Založený: 21 Mar 2006 00:20 am
Bydlisko: Praha

Re: Sundadanio axelrodi

Odoslaťod Raviolka » 17 Sep 2007 23:41 pm

Khanh, máš je (M. erythromicron)? To je moje vysněná mikrorazborka, podle mě strčí do kapsy i Galaxy... že je mají v Mělníce mi říkal před cca 2 měsíci Vyghum, ale nedopátrala jsem se, jestli jsou to opravdu ony. A stejně to mám strašně dalekooooo :cry: Pořád se tam chystám zajet z Prahy, ať to vidím na vlastní oči, jestli se Vivárium aspoň vyrovná Biotopu :-P :lol:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Sundadanio axelrodi

Odoslaťod Khanh » 17 Sep 2007 23:56 pm

Ja je nemam.Uz je nemam kam dat,ale kdyby jo,koupil bych si je :o
Videl jsem je tam jeste nedavno..cca 2 tydny dozadu.
Byly celkem vybledle.Nevim,zda to bylo tim,ze byly vystresovane nebo tim,ze meli hlavne samicky a samecci se uz vyprodali.Nevim,zda se vyrovna Biotopu,protoze jsem tam nebyl,ale urcite stoji za to se tam jet podivat :)
Obrázok používateľa
Khanh
 
Príspevky: 251
Obrázky: 118
Založený: 21 Mar 2006 00:20 am
Bydlisko: Praha

Re: Sundadanio axelrodi

Odoslaťod Kubo » 18 Sep 2007 07:53 am

Khanh napísal:Problem je,ze takove male rybky si koupi jen par nadsencu a pro vetsinu obycejnych akvaristu to jsou male nicky a vetsinou i predrazene..nemaji tuseni o hodnote takovych rybek.Napriklad Microrasbora erythromicron(mimochodem maji ji ve Vivariu)..velmi placha rybka,ktera v akvaristikach byva vybledla a muze pusobit obycejne..kdo by si takovou ryby koupil za 85Kc,kdyz muze mit barevnou neonku za 15Kc?
Pritom hlavne samecci jsou v dobrych podminkach krasni a maji krasne modre pruhy.
Caw , mne sa tiez pacia tie miniaturne rybky ale ide o to ze ja ich nemozem kupiit 10-20ks do 530tky ci 340tky to by ako vyzeralo asi by som musel pozerat lupou ze kde su a v rastlinom akva ani nehovorim.Ja by som ich musel brat minimalne 50 aby krasne vynikli v akva lenze v tomto pripade to uz je dost narocne na prachy a nemozem ist len tak do obchodu dobry prosim si 50-100 tychto rybiek a vycalovat nejakych 5000-10000 naraz. :o Snad v buducnosti ked budem velky :mrgreen: a budem natom financne lepsie :roll: .
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Sundadanio axelrodi

Odoslaťod Miloš » 18 Sep 2007 08:07 am

Kubo pre tieto ryby su velke akvarka menej vhodne lebo potom si ich moc neuzijes aj v malom je taka galaxy dost placha a vidim ju len ak si chvilu vklude pockam pri akvarku a nikto nechodi okolo alebo pri krmeni a to som ju donedavna vidaval len pri tom krmeni naopak prekvapila ma B. maculatus ktore som si teraz doniesol od Papika a ked som krmil tak mi zrali takmer z ruky :)
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Sundadanio axelrodi

Odoslaťod LANGosh » 18 Sep 2007 08:28 am

Raviolka napísal:Pořád se tam chystám zajet z Prahy, ať to vidím na vlastní oči, jestli se Vivárium aspoň vyrovná Biotopu :-P :lol:


Jestli jsem si dobře všimnul, tak se chystáš do Prahy na Akvárium 2007 - co to tedy vyšperkovat návštěvou Vivária. Pan Kučera je velmi ochotný a věřím, že pokud vás bude více, nebude mít problém vás přivítat případně i po zavíračce...
Roman 8)
Obrázok používateľa
LANGosh
 
Príspevky: 182
Obrázky: 19
Založený: 27 Júl 2005 08:41 am
Bydlisko: ČR

Re: Sundadanio axelrodi

Odoslaťod Norman » 18 Sep 2007 08:59 am

LANGosh: cestou do Prahy by som ja rad presiel cez Dritec aj Melnik :) Takze hadam sa niektori nasinci pridaju ;)
Obrázok používateľa
Norman
 
Príspevky: 978
Obrázky: 72
Založený: 24 Jún 2005 11:24 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Sundadanio axelrodi

Odoslaťod Patrox » 18 Sep 2007 09:18 am

Norman napísal:LANGosh: cestou do Prahy by som ja rad presiel cez Dritec aj Melnik :) Takze hadam sa niektori nasinci pridaju ;)

Ak bude voľné miesto tak sa pridám :wink:
Obrázok používateľa
Patrox
 
Príspevky: 288
Obrázky: 50
Založený: 07 Feb 2005 15:30 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Sundadanio axelrodi

Odoslaťod rybka » 11 Jan 2011 14:21 pm

Ahojte,
nemohli by ste ti, ktori mate skusenosti s tymito rybkami (Sundadanio axelrodi), napisat, cim ich krmite? Na viacerych forach som sa totiz docitala, ze ich krmenie je trochu problematicke. Na druhej strane ini akvaristi maju opacnu skusenost - zeru vsetko vratane suchych vlociek a granuliek. Su to krasne rybky a uvazujem nad ich kupou, ale chcem si najprv overit tuto vec, nechcem aby u mna trpeli hladom.
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Sundadanio axelrodi

Odoslaťod Aquanaut » 10 Feb 2011 11:25 am

ahoj Rybka, tak ako sa správajú tvoje sudadaniá? nejaké nové postrehy nemáš? potešilo by ma, našiel som na nete veľmi málo
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Sundadanio axelrodi

Odoslaťod rybka » 10 Feb 2011 12:16 pm

Ano, skusenosti pribudli a bohuzial nie prave najlepsie :( Mam ich cca mesiac a ostala mi z nich polovica :( S krmenim, o ktore som si robila take starosti, nastasie problem vobec nie je. Doslova sa vrhaju na vsetko co im ponuknem - vlocky, granulky, susenu artemiu. Z 8 rybiek, ktore som kupila, hned po par dnoch 3 uhynuli, pricinu netusim, nastalo to doslova zo dna na den. Tie ktore mi ostali, su vsak az prekvapivo cule, neustale sa dobiedzaju. Snad som mala len smolu a vylovili mi prave nejake slabe jedince, ktorym sa nepodarilo ataptovat. Chcem este nejaky cas pockat a ked bude vsetko v poriadku, dokupim k nim este zopar kamaratov, aby im bolo veselsie. Su to naozaj najkrajsie rybky ake som kedy mala :)
Keby tu bol niekto, kto ich tiez chova, budem rada ked napise svoje skusenosti. Tiez som sa o nich docitala velmi malo, nasla som len zopar zmienok na zahranicnych forach a bohuzial tiez negativne.
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Sundadanio axelrodi

Odoslaťod Aquanaut » 10 Feb 2011 14:53 pm

tiez rozmýšľam, že krevetkám v 22L dokúpim nových nájomníkov, ale aj tak ti ďakujem za informáciu, skúsim sa u nás naokolo po nich dopátrať, do Ke cestu tak skoro mať nebudem,
hm..rozmýšľam nahlas či by sa náhodou nezjavili na burze, keby bola v jari v Košiciach..zbožné želanie :roll: ..no možno zatial poriešim Borarasky ..ok ešter raz ďakujem
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Sundadanio axelrodi

Odoslaťod rybka » 26 Apr 2011 11:10 am

Tak ako Aqunaut? Podarilo sa zohnat sundadania? :)
Po nejakom case aktualizujem svoje skusenosti, lebo moj predchadzajuci prispevok by mohol budit dojem, ze som to so sundadaniami vzdala. Takze k zvysnym styrom rybkam som napriek negativnej skusenosti dokupila este 6 kuskov. Vsetkym sa dodnes dari bez problemov. Aj co sa tyka krmenia - nielen ze nie su priebercive, ale doslova v sekunde hltaju vsetko co im hodim. Su to mali nenazranci :lol: Su velmi cule a neustale v pohybe, maju provokacnu povahu, vkuse do niecoho zaparaju, nielen medzi sebou, ale dovoluju si aj na krevetky a borarasky (tie su oproti nim omnoho statickejsie, rozvaznejsie :) )
Ked ma este niekto s nimi osobne skusenosti - piste :) Informacii je o nich naozaj malo, ked aj nejake najdem, vacsinou su negativne.
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Sundadanio axelrodi

Odoslaťod arowana » 26 Apr 2011 12:37 pm

Rybka, všetko záleží na tom, ako dopadne import týchto rybiek, niekedy je totálne špatný, avšak posledné dva dovozy boli vo vynikajúcej kvalite, takmer bez jediného úhynu. Všetko však záleží aj od samotnej aklimatizácie, ktorá nemusí dopadnúť po prenesení do nových podmienok najlepšie.
Vo všeobecnosti je to však celkom odolná a nenáročná rybka, aspoň čo sa chovu týka.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.