50L akva u HECTORA



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

50L akva u HECTORA

Odoslaťod HECTOR » 23 Feb 2011 14:40 pm

Takže mám 50L akvarium a je zatial v zábehu asi 3 dni , 3 druhy rastliniek + možno by som ešte niake dokupil , filter , 3 kamene , štrk a drevo ako je na obrazku čo by ste mi prípadne ešte vedeli poradit možno čo by trebalo dokupit ? som si vedomy toho že rastliniek je tam asi ešte málo ... a dnes som meral aj Ph vody ma 7,4 tak si myslim že to je asi v norme pre rybičky ... diky za všetky vaše radi !!!

Info : - rybičky mám od 2.februára 2011

Rozmery: 60.d x 25.š x 30.v
Objem: 50L
Osvetlenie: Stolová lampa takéhoto typu - http://lightproject.eu/img/p/1491-1813-large.jpg
Filtracia: Aquael model fan micro plus - 230W ,50Hz , 4W
Ohrievanie: žiadne
Štrk: Kombinovaný / čierne a biele kamienky zo spodu take jemne /
Drevo: Original kupené pre akvarium v obchode
Kamene: 3x vápenec tiež kupované v obchode
Rastlinstvo:

Sagittaria - 2x
Limnophila sessiliflora - 1x
Echinodorus Bleheri - 1
Egeria densa - 1
graminifolia - 1 / Nejsom si istý /

Osadenstvo:

1x Gold Molla
17x Gupka dúhová
1x prísavník
Prílohy
1.JPG
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: 50L akva u HECTORA

Odoslaťod HECTOR » 31 Mar 2011 21:41 pm

HECTOR napísal:Takže mám 50L akvarium a je zatial v zábehu asi 3 dni , 3 druhy rastliniek + možno by som ešte niake dokupil , filter , 3 kamene , štrk a drevo ako je na obrazku čo by ste mi prípadne ešte vedeli poradit možno čo by trebalo dokupit ? som si vedomy toho že rastliniek je tam asi ešte málo ... a dnes som meral aj Ph vody ma 7,4 tak si myslim že to je asi v norme pre rybičky ... diky za všetky vaše radi !!!



Akvarko fotim po dlhšom čase opät ... žiadny niaky vačši problem neni ...
Prílohy
310320111561.JPG
akva
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 50L akva u HECTORA

Odoslaťod BarbarOSA » 31 Mar 2011 21:48 pm

Takze rybicky mas 2 mesiace, akvarko bolo pouzivane, ale momentalne je 3ti den v zabehu??
Nejaka zla chronologia, alebo som to len nepochopil??
Ok dajme tomu..

Rastlinky samozrejme pridat, podla moznosti asi ako budu peniaze a nieco nenarocne takto na zaciatok..
Svetlo netusim ake tam mas, ale na filter, teda skor to cerpadlo by bolo dobre natiahnut nejaky molitan, alebo hocijaku filtracnu vec aku zozenies a bude plnit svoj ucel..
Tie skaly dve vacsie tiez myslim ze by mali ist von, ak je to tuf, alebo ako sa to vola bude to pomalicky respektive mohlo by zdvihat tvrdost vody..
Vzduchovanie, tu hadicku do cerpadla mozes kludne vybrat..
A co ine na zaciatok netusim..

Hadam skor lepsie popis co tam je aky velky strk, ake zlozenie, ake ryby, lebo vidim gold molly a jedneho prisavnika, tusim som zahliadol nejake gupky alebo nieco podobne v pozadi, ale netusim ci mam pravdu..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 50L akva u HECTORA

Odoslaťod HECTOR » 31 Mar 2011 22:22 pm

Hej rybičky mam dva mesiace akvarko bolo zabehavane , no uprimne teda asi tyžden možno menej ... ale celkovo už funguje jak hovorim dva mesiace aj s rybičkamy , vodu čistim pravidelne odsavam dno každy tyžden čiže bordelu tam neni vela , ratslinky sa zatial nechystam dalšie pridat ale v buducnosti skorej určite niečo ano , svetlo klasicka stolova lampa neviem čo by som ti viac k tomu povedal , filter mam aquael micro fun a je tam vo vnutrny molitan taky ktory samozrejme zachytava nečistoty a hadička je samozrejme na vdzuchovanie , čistim ho fakt ked je už dost zasvineny a vo vode s akvarka aby som nezničil všetky nitrifikačne bakterie , skaly su asi vapence , nejsom si ale isty ... robil som inak aj testy na ph 7,4 aj na dusičnany aj dusitany konkretne na meracom papieriku sa mi zhodovalo NO3 s tímto 10 mg/l a NO2 - 0,1 mg/l s tímto , čo sa týka štrku tiež ti toho moc neviem povedat viem len že su tam trošku tie vačšie kamniekny biele - čierne zmiešane s menšim štrkom všetko je kupovane s obchodu pre akvaristou aj kamene no a ryby dve gold molly , jeden prisavnik a asi 16 cca 1,3 cm gupiek , jedna gold molla tam neni videt bo ju mam vo vedlajšom akva kde sa zotavuje bo mala dost okusany chvost ale už jej rastie novy ...
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 50L akva u HECTORA

Odoslaťod HECTOR » 14 Apr 2011 10:44 am

Neviete mi niekto poradit ? tak ako mam v akva ten filter chcel by som donho kupit takú dlhšiu tu špongiu samozrejme aj s takým tím krytom ... neviete niekto kolko to stoji ? na ten filter ?

Konkretne mám namysli toto ... ale chcem len ten spodok ne nový filter aj s tím ...
http://akvaland.sk/452-772-thickbox/aqu ... -plus2.jpg
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 50L akva u HECTORA

Odoslaťod HECTOR » 27 Apr 2011 14:30 pm

Tak dalšia menšia obmena akvaria kupil som niake nove rastlinky ... a neviete mi niekto poradit ohladne toho filtra ? budem moc vdačny , diky moc.
Prílohy
1.JPG
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 50L akva u HECTORA

Odoslaťod BarbarOSA » 27 Apr 2011 15:07 pm

Oproti prvej fotke viditelny rozdiel..
Ohladom filtracnych veci tu mas nieco -

http://www..akvariumonline.sk/323-bio-fi ... cne-kvadre

V obchode to bude stat o nejake tie centy viac samozrejme..
Ale priblizne vidis kolko to vide..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 50L akva u HECTORA

Odoslaťod HECTOR » 27 Apr 2011 15:28 pm

Diky no snažil som sa niake rastlinky dokupit , nech to je viacej zarastene ... a ohladne toho filtra hladam presne toto a to si chcem nasadit na ten moj a neviem to fakt do prčic nikde najst ani na nete ani v obchodoch som to nikde nevydel .. :-(
Prílohy
aquael-fan-plus2 kopie.jpg
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 50L akva u HECTORA

Odoslaťod Darsilius » 27 Apr 2011 16:06 pm

Na to kašly...kup kostku biomolitanu a nasad ju na tvoje čerpadlo...bude to lepší;-)
Darsilius
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 23 Apr 2010 10:12 am

Re: 50L akva u HECTORA

Odoslaťod BarbarOSA » 27 Apr 2011 19:40 pm

HECTOR napísal:Diky no snažil som sa niake rastlinky dokupit , nech to je viacej zarastene ... a ohladne toho filtra hladam presne toto a to si chcem nasadit na ten moj a neviem to fakt do prčic nikde najst ani na nete ani v obchodoch som to nikde nevydel .. :-(


To toto ti je da sa povedat nanic, to len zakryva to co som ti poslal..
Normalne nejaky molitan z avaristiky, predavaju rozne tvary, velkosti, farby a samozrejme vsetko v roznej zrnitosti..
Vyber nieco dobre, nasad to na to tvoje cerpadlo, lebo to inak tam nema ziadny vyznam, len kruti vodu v akva a bude to OK..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 50L akva u HECTORA

Odoslaťod HECTOR » 27 Apr 2011 19:55 pm

BarbarOSA napísal:
HECTOR napísal:Diky no snažil som sa niake rastlinky dokupit , nech to je viacej zarastene ... a ohladne toho filtra hladam presne toto a to si chcem nasadit na ten moj a neviem to fakt do prčic nikde najst ani na nete ani v obchodoch som to nikde nevydel .. :-(


To toto ti je da sa povedat nanic, to len zakryva to co som ti poslal..
Normalne nejaky molitan z avaristiky, predavaju rozne tvary, velkosti, farby a samozrejme vsetko v roznej zrnitosti..
Vyber nieco dobre, nasad to na to tvoje cerpadlo, lebo to inak tam nema ziadny vyznam, len kruti vodu v akva a bude to OK..



Ja viem ty mysliš niaky klasicky typ molitanu tak jak chalan pred tebou vravel , približne niečo take ako tu na obrazku ale to prave tam nemam ja ako nasadit bo ja na tom filtry nemam tu tyčku zo spodu, na ktoru by som to navliekol , preto som chcel tu hovadinu s toho spodku s toho filtra čo som zakružkoval na obrazku a do toho by som dal niaku molitanovu šppongiu čo by som kupil v akvaristike , tak som to chcel ... Inač ako ja v tom filtri mam aj teraz taku malu špongiu ktora zachytava nečistoti ale chcel som niečo vačšie ... preto aj ten spodok ...
Prílohy
3947-6543-home.jpg
3947-6543-home.jpg (2.8 KiB) Zobrazená 10258 krát
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 50L akva u HECTORA

Odoslaťod BarbarOSA » 27 Apr 2011 20:05 pm

Ta tycka sa myslim neda zohnat, respektive mozno nejaka ina, ktora by bola pouzitelna..
Jedine nejaky kus umelohmotnej rurky a narezat tam otvory, pripadne navrtat..
Ak mas par € kup si novy filter a tento budes mat na nahradne diely aspon z polovice, inak neviem no..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: 50L akva u HECTORA

Odoslaťod HECTOR » 27 Apr 2011 20:46 pm

Asi tak chcel som sa pred tím informovat vieš či by sa to niak nedalo ale asi to spravim tak že kupim new filter ... 10€ hadam niekde naškrabem :D:D:D

Inak ešte tu pridavam moje vydeo s youtube som zachitil moje gupky , gold mollu a prisavnika viac menej na jednom mieste , kde ešte žrali prisavnikovy jedlo :D ale točil som to hlavne preto že , či by ste mi vedeli povedat ako su na tom približne samičky gupiek bo každa ma čiernu škvrnu klasicku pri ritnom otvore ked sa pozorne budete divat uvidite to sami na vydeu , že za kolko asi bude mat male ? maju cca 2 mesiace , čital som tu už o tom všeličo ale aj tak ma zaujma nazor tých čo to vidia sami diky moc :-)

http://www.youtube.com/watch?v=38Oron1BpOk
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 50L akva u HECTORA

Odoslaťod martin_s » 04 Máj 2011 16:03 pm

Fan Mikro sa da upravit pre nasadenie väcsieho molitanu takto: gallery/technika-a4/uprava-filtra-aquael-fan-mikro-p13830.html
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: 50L akva u HECTORA

Odoslaťod HECTOR » 04 Máj 2011 16:49 pm

Super dakujem ti za info ... niečo taketo som potreboval videt a ked som to tu hladal niak som to nevedel najst diky moc !!
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 50L akva u HECTORA

Odoslaťod martin_s » 04 Máj 2011 17:21 pm

Hlava z mikro ma nevyhodu ze tam nema tu rurku ani vystup na ktory by sa podla potreby dala nasunut (ako je to uz FAN-1,2,3 a mozno aj u mini). Treba tam tu rurku nejak pripevnit a to bud prilepit, alebo podobnym sposobom ako som to riesil ja. Moje riesenie ma jeden - a jeden +: minusom je ze sa neda regulovat prietok inak ako rampou alebo priskrtenim vystupu, plusom je ze sa da filter jednoducho uviest do povodneho stavu.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.