akvarium zo skla OptiWhite



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod mikiwi » 30 Sep 2010 08:14 am

Caiman napísal:ano firma Brilant na vyssie uvedenom odkaze v CR cca 450km od Bratislavy.Pocitane je 8mm sklo
Len predna stena OW 128€
Predna a bocne steny OW 140€

Po prepočte na 10mm sklo mojej veľkosti akva, ma to vyšlo na cca veľmi podobnú cenu, ja mám full OptiWhite.
Obrázok používateľa
mikiwi
 
Príspevky: 12
Obrázky: 10
Založený: 30 Júl 2008 21:10 pm
Bydlisko: KE

Reklama

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod ranko » 30 Sep 2010 08:33 am

Imrich Fuljer napísal:Mozno ste nehladali vsade. Mi lepime akvaria z OptiWhite skla uspesne cca uz 3roky.
.akvariumonline.sk
cichlid.sk


no, ja som okrem tohoto mini obrazku http://www.cichlid.sk/akvariove-komplety-na-mieru/ ziadnu informaciu o vyrobe akva z tohoto materialu nenasiel ani na jednej zo spominanych stranok na to ze ho vyrabate uz tri roky, potom sa nieje comu divit.
alebo som len zle hladal?
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod jose » 30 Sep 2010 08:35 am

Este keby ste dali presne rozmery aj s caimanom a p.Fuljer by sa vyjadril ci je to schopny za tu cenu urobit. Naco robit ksefty druhym, ked netreba.
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod pha » 30 Sep 2010 09:18 am

Par krat som bol osobne u Fulierovcov v predajni, a veru nenapadlo ma, ze mozu lepit akvarka z OptiWhite. Vcera som telefonoval asi 8x na dve cisla a nik nebral tel., skusim este dnes. Ultra-clear sklo? To kto vyraba?
mikiwi: a Ty vies od akeho vyrobcu mas to full OptiWhite? Ak som to prehliadol, tak nic. Dik
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod Caiman » 30 Sep 2010 18:40 pm

Dnes som volal s pani Fuljerovou.Nejedna sa o optiwhite ale pouzivaju clearvision sklo.Cena s tymto sklom na moj rozmer je podobna ponuke od Brilantu z Ciech.Zajtra skusim zavolat do Brilantu a popytat sa ci pouzivaju original optiwhite ale tiez clearvision pripadne SGG (co aj pre podobnu cenu predpokladam).

Tak ci tak,kym nebudeme moct porovnat vzorky akvarii s kazdeho skla tazko hovorit aky je skutocny rozdiel medzi clearvision a optiwhite.A myslim,ze do hrubky skla 8-10mm aj zanedbatelny.
Tu su nejake technicke info ku clearvision
http://www.yourglass.cz/agc-flatglass-e ... mance.html
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod salik » 11 Okt 2010 10:32 am

Opti White od GreenAqua
forint je teraz niekde okolo 265
http://www.greenaqua.hu/akvariumok/otpi ... l?limit=64
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod JRx » 19 Okt 2010 08:57 am

mikiwi:
Ahoj
skoda ze som tu nebol skor, skoda, by som sa pridal na vylet do PL....
az taky fanatik niesom zeby som meral taku cestu sam...
(ja som si to dal poslat do KE, asi o 1-2tyzdne to tu bude, potom mi to zlepi jeden pan u mna doma co dodava tu do galerie akvarka a do inych akvaristik po slovensku)
moje sklo ale bolo 12mm v porovnani s tvojim 10mm sa to neda prepocitavat !

caiman:
Ahoj
brilant pouziva SGG, maju aj optiwhite skladom - cena rovnaka, kvalita vraj tiez. vraj sgg este kvalitnejsi - menej kazove tabule.
JRx
 
Príspevky: 22
Založený: 09 Máj 2007 14:07 pm
Bydlisko: Košice

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod chnuro » 27 Apr 2011 14:10 pm

Caute,

premyslal som nad akva zo skla OptiWhite, ale bol som trosku skepticky, ci vobec bude vidiet rozdiel. Tazko si spravit objektivny nazor aj po ostrej debate na zaciatku tejto temy. Rozhodol som sa spravit si vlastny prieskum. Zaroven som chcel na skúšku miničko (výmena vlastnej nádrže po sťahovaní) 40x20x25 (dxšxv), 4mm sklo, výstuže (skor drziaky krycich skiel) a krycie skla.

Oslovil som 3 spolocnosti s poziadavkou o minicko aj s dovozom.
Zekia (na odporucanie Azeta) - sklo OptiWhite je v ponuke iba hrúbky 12mm, takze odtialto pripadaju v uvahu iba velke nadrze.
Pavlica - v ponuke bolo "iba" sklo Clear Vision. Tvrdili mi, ze je to rovnaký produkt iba od iného výrobcu. Nejako som sa tomu nebránil. Ak by boli vedla seba sklá CV a OW, neviem, či by som rozornal rozdiel - oproti bežnému float-u určite (akva už došlo) do konca týždňa som mal akva v Trnave.
Fuljer - skoda, ze ani neodpovedal, ale od p. Pavlicu som mal dovoz zdarma a takmer okamzitu odpoved, kedze som bol s mojím "prckom" po ceste k niekomu inemu. To nemení dobrú kvalitu jeho obchodu v mojich očiach.

Akvárium prislo v spickovom prevedení (transparentný silikón, krásne zabrúsené hrany, naozaj profesionálna práca), aj s krycími sklami (tie boli uz z obycajného skla) a celé to stálo necelých 22€. Len pre porovnanie: rovnaké akva z obycajného float-u, pravdepodobne bez výstuží (aliaz držiak krycieho skla) a bez krycích skiel stoj 9,5€

Dodatocne som sa pýtal na akva, aké by som chcel v budúcnosti: 400L akvárium 160 x 50 x 50 cm, zo skla 12mm, čelné sklo a obe bočné zo skla OptiWhite aj s dovozom do TT.
Najvyhodnejšia ponuka priška 9208KČ -> ku dnešnému dňu 372€ (nehovorili nič o DPH, tak predpokladám, že je to cena s daňou)

cenu za float sklo na rovnake akva predpokladam okolo 250€, mozno aj viac (je to 12mm sklo). Ked uvazim cenu za vybavenie zakeho akvaria, tak 100€ sa mi javi ako zanedbatelna polozka. Ci to stoji za to, uvidim o mesiac-dva, ked malicke akvarium napustim.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod chnuro » 28 Apr 2011 11:06 am

Dostal som otazku, ci je poznat rozdiel medzi Clear Vision a Float sklom. Tak som to na rychlo cvakol. Posudte sami, ci sa oplati nahanat za OW a ci je vobec poznat rozdiel.
DSC06911_crop.JPG
krycie sklo vs. sklo akvaria

DSC06913.JPG
zo vzdialenosti

Navyse mam pocit, ze pri pohlade na celne sklo z uhla nie je predmet za sklom deformovany - toto by bolo lepsie rozoznatelne pri vacsej hrubkle skla. Sam by som to chcel vidiet, ci sa mi to iba nezda.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod Giftzahn » 28 Apr 2011 13:42 pm

@chnuro: jj, sak som ti to vravel :mrgreen: ... nakontaktuj Pavlicu a akva je dost rychlo u teba ... u mna uz nejake tri mesiace stoji akva OW - teda Clear Vision :angel: 45 x 24 x30 a faktom je to ze sice na fotke je dost badatelny ten rozdiel ... ale, ked si akva zariadis a vedla CV akva ti bude stat akva s klasickeho floatu bude celkovy rozdiel este badatelnejsi ...

inak co sa tyka vyrobcu - Pavlica .... rychle, profesionalne a slusne jednanie bez zbytocnych zdrzani a prietahov, doprava ma taktiez nic nestala nakolko sa akva "zviezlo" spolu s inym tovarom ... akvarko zacina Pavlica vyrabat aj bez poskytnutia zalohy aj ked sa jedna o Clear Vision sklo (zalohu 50% z vyslednej ceny akva ktoru som mu 2 x nukal nezobral) ... co sa tyka kvality vysledneho produktu t.j. nadrze mozem len plne suhlasit s tym co si napisal ... za mna si dovolim tvrdit ze dalsie akva bude od Pavlicu a opat Clear Vision .... float u mna definitivne "doplaval" :wink:

jaj snad este jedna poznamka na okraj polemiky QptiWhite je na 100% lepsie ako Clear Vision a ClearVision je "sunt" atd. atd. atd. ... na to aby som k tomuto vedel na 100% kvalifikovane vyjadrit musel by som mat obe akva isty cas v prevadzke vedla seba ... jedno s OW a druhe s CV skla ... ale dovolim si zapochybovat ze by som pri tom porovnavani nejake markantne rozdiely nasiel ...
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod azet » 28 Apr 2011 14:44 pm

tak gratulujem! dufam ze Ti zariadenie akva nebude trvat tak dlho ako giftosovi :P

porob potom pls fotky ked to napustis, co som videl doteraz ja, tak to v napustenom akve robi sakra rozdiel oproti klasike float.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod Giftzahn » 28 Apr 2011 15:50 pm

azet napísal:tak gratulujem! dufam ze Ti zariadenie akva nebude trvat tak dlho ako giftosovi :P

porob potom pls fotky ked to napustis, co som videl doteraz ja, tak to v napustenom akve robi sakra rozdiel oproti klasike float.


jj, pravdu mas ten rozbeh mojho OW akva trva ... niet cim svietit a potom ani riasa nerastie :cry: ... njn, dufajme ze sa jeden nemenovany dotycny konecne rozhybe a slubene LED osvetlenie tento tyzden doda ... dufajme ... sak ako je zname nadej zomiera posledna :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod smik » 29 Apr 2011 15:47 pm

Taky mám od Pavlici miničko a už rok leží v pracovně nevybalené :(. Nějak není času.
Tehdy jsem chtěl OW tak nevím z čeho to udělal. Souhlasím, že provedení je profi.
Obrázok používateľa
smik
 
Príspevky: 367
Založený: 06 Júl 2008 12:00 pm

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod albertt » 09 Máj 2011 22:44 pm

kto by mal zaujem o aqarko z optywhite,tak sa ozvite: kolembusml@gmail.com .
albertt
 
Príspevky: 1
Založený: 09 Máj 2011 22:36 pm

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod Cibo » 13 Aug 2011 11:26 am

Ahojte nejdete niekto pre akvarium do polska v blizkom case?
Isiel by som tiez pre toto http://sklep.roslinyakwariowe.pl/akwari ... -6079.html
Cibo
 
Príspevky: 12
Obrázky: 27
Založený: 13 Aug 2011 11:23 am
Bydlisko: Zilina

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod fazyl » 19 Okt 2011 10:54 am

vcera som natrafil, ze na serashop lepia tiez z optiwhite skla (aj ked na obr je napisane optiwite :) ), mate s nimi niekto nejake skusenosti? Vcera som im pisal tak cakam na odpoved...
dovoz by asi bol lacnejsi ako od pavlicu z CR, ale ako to je z prevedenim...
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod fazyl » 09 Nov 2011 12:15 pm

takze od 18 Okt ziadna odpoved od Serashop, takze u mna su jasny... ach tie sluzby na Slovensku :(
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod triscene » 09 Nov 2011 12:18 pm

fazyl...co tak dvihnut telefon a zavolat im? :)

+420722068003
+421915272027

vies ako to byva, nemusi im ist stranka pripadne email atd atd..par centov za call obetujes :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod Gogi » 09 Nov 2011 23:46 pm

ani mne neodpovedali, iny odpovedali, uz mam objednane :wink:
Obrázok používateľa
Gogi
 
Príspevky: 204
Obrázky: 46
Založený: 28 Júl 2009 16:30 pm
Bydlisko: TT

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod fazyl » 12 Nov 2011 15:08 pm

a od koho si bral? aky rozmer a cena? ;)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod Gogi » 14 Nov 2011 01:36 am

no este len budem brat, od pavlicu, http://www.akva.sk/gallery/jazierko-zo-skla-a1791/prvy-navrh-p37870.html, cena 700E :oops: s dph aj s filtrom
Obrázok používateľa
Gogi
 
Príspevky: 204
Obrázky: 46
Založený: 28 Júl 2009 16:30 pm
Bydlisko: TT

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod fazyl » 17 Nov 2011 23:13 pm

no 700e je pekna palka :D, mne pavlica vyratal za 60x30x35, sklo Optiwhite 6mm nejakych 70e,kvalita zhotovenia je vraj vysoka... takze v buducnosti asi by som bral od neho
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod Giftzahn » 24 Nov 2011 17:36 pm

fazyl napísal:no 700e je pekna palka :D, mne pavlica vyratal za 60x30x35, sklo Optiwhite 6mm nejakych 70e,kvalita zhotovenia je vraj vysoka... takze v buducnosti asi by som bral od neho


@fazyl: .... neboj u Pavlicu si v dobrych rukach ..sam mam od neho 3 akvarka CV ( pokial viem OptiWhite nerobi ...teda aspon v lete neponukal OptiWhite sklo len Clear Vision) roznych rozmerov a zatial len kvalita :wink: aj ked sa miz zda ze zdvihol nejako cenu ... 60x30x35 som v lete bral niekde okolo cca 50 EUR - max. 60,- EUR njn, netusim musim kuknut maily :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod Caiman » 03 Dec 2011 20:24 pm

teraz akcia na OW u spominanych susedov:
http://www.greenaqua.hu/akvariumok/otpi ... rder=price

najma tie mensie akvarka maju teraz zaujimavu cenu,zeby nejaky spolocny vyletik po par akvarii? :)
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.