Diversa 80 Startup



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Diversa 80 Startup

Odoslaťod Vlado21 » 27 Apr 2011 21:56 pm

MAUceu, samozrejme, Pogostemon si vyzaduje silne osvetlenie (stellatus dokonca extremne silne), podobne aj HC a HM. Ano, pre tieto druhy, ak ich chce mat bozon v akva, by mohlo byt svetlo nedostatocne (treba skusit). Zalezalo by aj, kde by tie rastliny vysadil, ci do presvetleneho stredu alebo do tmavych rohov...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Diversa 80 Startup

Odoslaťod deweler » 27 Apr 2011 22:09 pm

MAUceu napísal:Idealne je tam supnut 4x18W T8 a je po probleme so svetlom. Robil som to tak na X akvariach a vysledok je neporovnatelny.

No ja si to tiež neviem celkom dobre predstaviť ako to tam napasujem.Môžes poslať nejaké foto.Koľko ťa to vyšlo?
Obrázok používateľa
deweler
 
Príspevky: 67
Obrázky: 1
Založený: 05 Mar 2011 16:14 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Diversa 80 Startup

Odoslaťod MAUceu » 28 Apr 2011 09:26 am

Ako som pisal. Povodne predradniky von a hned je tam viac miesta. Napriklad...
http://mauceu.webnode.sk/images/200000470-63f7d64f27-public/P1070274.JPG
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Diversa 80 Startup

Odoslaťod deweler » 29 Apr 2011 19:15 pm

MAUceu napísal:Ako som pisal. Povodne predradniky von a hned je tam viac miesta. Napriklad...
http://mauceu.webnode.sk/images/200000470-63f7d64f27-public/P1070274.JPG


Ten pôvodný predradník stačí prepojiť s ďalšími dvoma žiarivkami alebo ho treba vyhodiť a nahradiť novým predradníkom 4x18W a dokúpiť 4 vodotesné patice?Koľko ťa to dokopy približne vyšlo?Nebolo by lepšie a lacnejšie kúpiť Led pásik k napájaním?Diki
Obrázok používateľa
deweler
 
Príspevky: 67
Obrázky: 1
Založený: 05 Mar 2011 16:14 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Diversa 80 Startup

Odoslaťod tritrek » 29 Apr 2011 20:35 pm

Ja ti neviem, ako podľa mňa tie sety akváriové sú pre ľudí, ktorí by chceli začať s akvaristikou bez nejakých extrémnych kutilských a elektrikárskych znalostí. Ruku na srdce, jeden kuchár, či ani učiteľ dejepisu, nehovoriac o 13 ročnej baby ti predradník len tak nevymení :twisted:
Ak už chcem pestovat nejaké rastlinky náročné na svetlo, vyhodím celý kryt, nebudem sa s tým serkať a dokúpim si nejakú rampu a hotovo.
Ten kryt ešte môžeš odpredať niekomu, ale, ako som povedal, pokročilí si taký kryt nekúpia a začiatočníkom info, že "je to prerobené na lepšie!" asi nepresvedčí, oni v tom uvidia akurát rozrezaný kryt a väčšiu spotrebu.
Čiže by som súhlasil s Vladom21 v tom, že s takým krytom treba pestovať svetelne nenáročné rastliny, a zároveň aj s MAUceu v tom, že pod 2x18W HC nerastie, ani neživorí (vlastná skúsenosť).

Ja som tiež začiatočník, tiež som si myslel, že čo mi tu každý hovorí o nejakých wattoch na litre, no bohužial to platí, teda pri štandardných rozmeroch akvária. Síce aj mne žijú Ludwigie repens pod 2x18W ale spodná tretina už nemá listy :)
A Althernantheri mi vydochli po mesiaci. Už viem, že 2x18W je spodná hranica (mám 80x35x40)...
Teraz som sa vybral druhou cestou: mám rastliny, ktoré nepotrebujú veľa svetla ale aj ryby, ktorí majú radi šero: sumce - a všetci sme šťastný :pivo:
Obrázok používateľa
tritrek
 
Príspevky: 177
Založený: 04 Jan 2011 14:37 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: Diversa 80 Startup

Odoslaťod Vlado21 » 29 Apr 2011 23:13 pm

Tritrek, Alternanthera patri prave k specialitkam, na ktore som myslel, ked som to vyssie pisal. Ludwigia ma tiez svoje muchy, ak sa ma dlhodobo pekne vyfarbovat a rychlo rast, potrebuje tiez silnejsie osvetlenie (+nizsie dusicnany, vyssie fosforecnany, substrat bohaty na ziviny, Ph do 7, teplotu do 26',...). Pri 2x18W v akva okolo 100l sa v pohode daju pestovat nenarocnejsie rastliny ako Sagittaria, Cryptocoryny, Valisneria, Bacopa, Echinodorusy, Anubiasy, Lysimachia, Cladophora, Vesicularia dubyana, Ceratophyllum, atd., tiez vlastna skusenost. :wink:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Diversa 80 Startup

Odoslaťod MAUceu » 30 Apr 2011 11:26 am

Ten pôvodný predradník stačí prepojiť s ďalšími dvoma žiarivkami alebo ho treba vyhodiť a nahradiť novým predradníkom 4x18W a dokúpiť 4 vodotesné patice?Koľko ťa to dokopy približne vyšlo?Nebolo by lepšie a lacnejšie kúpiť Led pásik k napájaním?Diki


Predradnik v osvetleni je 2x18W. Cize dalsie trubice nan nenapojis. Cize sa bud pouzije ten a prida sa dalsi, alebo sa pouziju 4ks inych. No idealnejsia moznost je prva spominana kedze jeden usetris. A samozrejme dalsie 2 vode odolne patice. Ci ti LED pasik pomoze netusim. Experimentoval som s tym, ale bolo to dost nepostacujuce. Pre mna je idealnejsie pridat tam 2 trubice T8 alebo T5. LED su zatial drahe a ak mam spravit vykon ktory pozadujem tak to stoji... No u mna ani ten vykon nebol dostacujuci.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Diversa 80 Startup

Odoslaťod MAUceu » 30 Apr 2011 11:33 am

tritrek napísal:Ja ti neviem, ako podľa mňa tie sety akváriové sú pre ľudí, ktorí by chceli začať s akvaristikou bez nejakých extrémnych kutilských a elektrikárskych znalostí. Ruku na srdce, jeden kuchár, či ani učiteľ dejepisu, nehovoriac o 13 ročnej baby ti predradník len tak nevymení


To ze je niekto zaciatocnik v akvaristike, nemusi znamenat ze sa nerozumie v elektrike. Neviem ake ma schopnosti, odpovedal som len na otazku. Ja si to viem spravit a robil som to tak X ludom a su spokojny. Material do 20€ a sup do narocnejsich rastliniek.
Myslim ze novy kryt stoji cca 120€, cize podstatna uspora.
Tak to vidim ja... Mozno to niekto vidi inak, nehadam sa.
Alternathera je z tych narocnejsich. A svetlo nie je vsetko samozrejme. No je to jeden z predpokladov na jej uspesne pestovanie.
Rastlinky typu Ludwigia, Sagittaria, Limnophila, Hygrophila, Rotala, ... zaradujem do skupiny "burina". 8) Tie rastu ze ich nestacim vyhadzovat.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Diversa 80 Startup

Odoslaťod Vlado21 » 30 Apr 2011 14:45 pm

MAUceu napísal:Rastlinky typu Ludwigia, Sagittaria, Limnophila, Hygrophila, Rotala, ... zaradujem do skupiny "burina". 8) Tie rastu ze ich nestacim vyhadzovat.

MAUceu, preco si nechavas akva zarast "burinou", ked s nou mas iba problemy?? :wink: Ja som s nimi uplne spokojny. Pod 2x18W v 100l rastu tak akurat, obcas nejaku trochu prihnojim, pristrihnem, presadim, darujem... taka akva-pohodicka. 8)
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Diversa 80 Startup

Odoslaťod tritrek » 30 Apr 2011 14:51 pm

MAUceu napísal:Ja si to viem spravit a robil som to tak X ludom a su spokojny. Material do 20€ a sup do narocnejsich rastliniek.
Myslim ze novy kryt stoji cca 120€, cize podstatna uspora.

No tak to je hneď iné kafé :) Ak je na to človek, kto to spravý, tak za 20€ je to skutočne výhra, to uznávam :pivo:
Obrázok používateľa
tritrek
 
Príspevky: 177
Založený: 04 Jan 2011 14:37 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: Diversa 80 Startup

Odoslaťod MAUceu » 30 Apr 2011 17:18 pm

Vlado21 - "Burinou" si nechavam zarast akva pretoze sa mi niektora ta burina paci. Ale je s tym vela roboty kedze svietim, pridavam co2 a hnojim pre ine narocnejsie rastlinky, tak potom tieto "buriny" nevedia kedy prestat a je s tym akurat tak robota.

tritrek - No ved o tom tu hovorim odzaciatku. Ze existuje cesta pre tych ktory si to vedia spravit, alebo maju na to cloveka. Ta cena potom nie je o com.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Diversa 80 Startup

Odoslaťod Wraithex » 30 Jún 2011 12:28 pm

deweler napísal:Po výmene filtra a trubíc osvetlenia.Odporúčam každému kto už má tento set zakúpený nech to vymení.



mame rovnaký set s tym filtrom som tu zakladal temu, moc neporadili, kedze mas s nim skusenosti su na nezaplatenie arad by som bol, kebyze ma presnejsie poinformujes, aky filter? : nech nieje moc drahy /len zacinam/.akva mav izbe kde s drahou spime, cize nech je tichy, a trubice mame rovnake T8 sa mi zda, ale ma nenarocne rastlinky na svetlo cize ais zatial ostanu, len prosim ta ten filter neviem za eheim dat 35eur je podla mna na zaciatocnika moc drahy spas /viem kvalita/
Wraithex
 
Príspevky: 14
Založený: 16 Jún 2011 13:19 pm

Re: Diversa 80 Startup

Odoslaťod michal.chvostac » 10 Dec 2011 14:47 pm

moze mi nejaky majitel tohoto akvaria prosim napisat, ci su zozadu v kryte dostatocne velke vyrezy na hrube (myslim ze 12/16) hadice externeho filtra? a zlepene je to akvarium dobre? ziadne problemy?
dakujem
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Diversa 80 Startup

Odoslaťod mathees » 11 Feb 2013 12:25 pm

Dobry den.Mozete mi prosim poradit.Trubice mi stale blikaju a nechcu sa rozsvietit.Prosim co s tym.Dakujem
mathees
 
Príspevky: 2
Založený: 08 Mar 2012 16:28 pm

Re: Diversa 80 Startup

Odoslaťod luko36 » 11 Feb 2013 12:39 pm

predpokladam chybný starter u týchto setov je starter zaliaty v plaste, asi jedina možnosť kupit novy kryt so starterom.

http://akvaland.sk/8-kryt-akvaria-s-osvetlenim nieco taketo, alebo prerobit akvarium na neake zavesne svetlo, neviem no, snad niekto lepsie poradi.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: Diversa 80 Startup

Odoslaťod Giftzahn » 11 Feb 2013 15:32 pm

predpokladam chybný starter u týchto setov je starter zaliaty v plaste


njn, tak tot mi je novinka ...inak ak by to tak bolo .... ( co si pamatam tak sa starter dal vzdy vymenit) ... tak je to akurat uz ciste svinstvo od vyrobcu ... ono, na druhej strane uz hodnu chvilu som nemal ziadne s taktychto super setovych krytov v drapoch ... cize rozhodne by ma takyto "upgrade" zo strany vyrobcu akurat tak riadne nasral ... :twisted: ...njn, a opat o dovod viac preco nekupovat sety ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Diversa 80 Startup

Odoslaťod martin_s » 25 Jan 2015 11:30 am

Ti co mate tento set, lepili ste pozdlzne vystuhy? Povodne akva ich totiz nema (Rozmery: 80 x 35 x 40 cm. Hrúbka skla 6 mm)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Diversa 80 Startup

Odoslaťod martin_s » 31 Jan 2015 15:28 pm

Po napusteni do 2/3 je v strede rozdiel 2mm oproti krajom (prehyb o 1mm na kazdej strane). Snad to vydrzi kym nalepim vystuhy... Neviem preco ich tam vyrobca nedava...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Diversa 80 Startup

Odoslaťod radorado » 31 Jan 2015 17:40 pm

Myslim ze vyrobca ma urobene zatazove testy a asi si je isty ze sa tomu nic nestane bez vystuh. Ale keby to urobili z 8mm skla,bolo by to idealne.
radorado
 
Príspevky: 750
Založený: 09 Feb 2014 15:09 pm

Re: Diversa 80 Startup

Odoslaťod martin_s » 16 Feb 2015 09:42 am

Pre "lepsi spanok" som tam tie vystuhy radsej nalepil...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.