Komplet rekonštrukcia



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Komplet rekonštrukcia

Odoslaťod remus » 01 Máj 2011 16:53 pm

Dobre,
idem ďalej vo svojich otázkach..

Keď bolo ešte akvárko nové, nevenoval som tomu pozornosť. Mal som viac vody, väčšie ryby (gurama) ktoré občas pri kŕmení vyšplechli vodu von, teda popod kryt stiekla kvapka po skle až dole..
Hovoril som si, že veď je to len voda - to uschne..
Ale po mesiaci sa tam objavil na viacerych miestach vodný kameň. Poradí niekto ako ho dať dole ?

Štrk. Neviem či použiť starý alebo kúpiť nový, večer sem hodím fotku aby ste mali predstavu čo mám na dne teraz. Aké hnojivko do nového štrku / starého po premytí a "prepratí" dať ? Guličky, alebo práškové..
Predtým som mal práškové a nepáčilo sa mi, že pri odkalovaní ten "vysávač" jak dvíhal štrk, tak ťahal aj hnojivo a potom ostávala vždy po odkalení / výmene vody strašne kalná voda kým to nesadlo / nechytil filter..

Chcel by som si dať do akvárka koreň. Vychádza ale tak svojou stavbou že pôjde k tej stene kde je filter. Ten koreň proste neni len "palica" ale na jednej časti je hrubší, väčší a tvorí takú akoby stenu. Bude vadiť ak bude pri filtri ? Môže nejak výrazne ovplyvniť tok vody ? A druhá vec. Bude vadiť ak bude končiť vrch koreňa povedzme 5cm pod hladinou ?

Ešte k podložke.
Ono by sa to teoreticky malo správať podobne ako toto :
http://www.shopakva.sk/podlozka-pod-klasicke-akvarium-60x30cm-p-1117.html
Obrázok
Ale bojím sa práve toho, že tam chýbajú tie stredové krúžky, tak aby to neprasklo :?
remus
 
Príspevky: 152
Obrázky: 3
Založený: 16 Jún 2007 18:49 pm

Reklama

Re: Komplet rekonštrukcia

Odoslaťod remus » 01 Máj 2011 17:17 pm

Tu
Obrázok
aj tu
Obrázok

To tak riešia..
To je bežné že sú podopreté len kraje akvária a stred nie ? Veď to neprevalí dolnú stenu akvárka ? Keď na nepodopretom bude leža 20kg štrku a 50kg vody ?!
Bežne sa to tak robí ?
Ako to máet vy ? Na rámiku alebo súvislej podložke..
remus
 
Príspevky: 152
Obrázky: 3
Založený: 16 Jún 2007 18:49 pm

Re: Komplet rekonštrukcia

Odoslaťod tritrek » 02 Máj 2011 09:58 am

Pozri, videl som experiment, keď sa týpek (80kg) postavil na tabuľu skla o rozmeroch 1x1m a hrúbke 1cm, takže 25x50cm o hrúbke 4mm musí dačo vydržať :) Ak to nepoškriabeš, nemal by byť problém... a v jednom videu o zakladaní akva som videl, že tam vkladali takú penovú podlozku do akvária pod kamene a štrk, dokonca molitan pod veľké kamene. Tak aj to môže pomocť...
Obrázok používateľa
tritrek
 
Príspevky: 177
Založený: 04 Jan 2011 14:37 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: Komplet rekonštrukcia

Odoslaťod playman22 » 02 Máj 2011 12:50 pm

tu to vidno na tych spodnych, ze je to "vovzduchu"
http://slovenskainzercia.sk/x-sk/inz/15 ... arii-1.jpg
takze nemaj boja ;-)
no podlozit treba aspon polystyrenom ...
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Komplet rekonštrukcia

Odoslaťod luko36 » 02 Máj 2011 12:58 pm

ja mam set Juvel Vision, je zo spodu vo vzduchu a v navode vyslovene prisne zakazuju davat hocaku podložku pod akva.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: Komplet rekonštrukcia

Odoslaťod remus » 02 Máj 2011 16:32 pm

Luko, teraz neviem či zakazujú podložku na ten rámik dať, alebo práve také rámy zakazujú..
Asi dovnútra nacpem nejaký polystyríén..

a tie ostatné otázky ?
remus
 
Príspevky: 152
Obrázky: 3
Založený: 16 Jún 2007 18:49 pm

Re: Komplet rekonštrukcia

Odoslaťod luko36 » 03 Máj 2011 12:27 pm

no ja ten ramik mam nalepený na akva priamo takže sa tam ani neda nic dat, ale hlavne pod ramik zakazuju nieco davat,
co sa týka tej zaschnutej vody, skusil by som trochu octu na handricku, riadne popretierat, nechat posobim niekolko minut a utriet nacisto.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: Komplet rekonštrukcia

Odoslaťod remus » 03 Máj 2011 16:14 pm

Diky.
No a ešte mám dilemu, či tam dať AquaClay Ground, alebo Aquaclay ground Staré dno..
Alebo či nahať ten môj starý štrk. Zrnitosť má podla mňa akurát, len sa mi zdá dosť svetlý..
A neviem čo za štrk to je, ale je tam zopár kamienkov, do ktorých sa vyslovene zažrali riasy, takže mám také chlpaté kamienky.. :D
remus
 
Príspevky: 152
Obrázky: 3
Založený: 16 Jún 2007 18:49 pm

Re: Komplet rekonštrukcia

Odoslaťod remus » 08 Máj 2011 18:19 pm

Tak som cez víkend "zrobil" akvárko.
gallery/image_page.php?album_id=1984&image_id=39742
Dúfam že kveciny sa chytia..
remus
 
Príspevky: 152
Obrázky: 3
Založený: 16 Jún 2007 18:49 pm

Re: Komplet rekonštrukcia

Odoslaťod remus » 10 Máj 2011 13:32 pm

Ahoj,
vedeli by ste ma nasmerovať na nejaké začiatočnícke témy ? Lebo mám zopár otázok, avšak nechcem to tu spamovať a neviem nájsť to čo hľadám..

1, Akvárko som posadil a spravil. Zákal z hnojiva za deň zmizol. Zatiaľ je voda krištálovo čistá. Na radu niekoho na fóre som hodil do vody zopár vločiek, čo by vraj malo pomôcť rozvinúť sa baktériam. Koľko teraz čakať kým môžem dať prvú osádku ?

2, V 12ke sa mi teraz tlačí pôvodná osádka starého akvária - 7 neoniek, prísavník, panciernik.. Je mi ich lúto, chcel by som ich čo najskôr presunúť sem, pretože neónky sú vyblednuté, moc ani nejedia, až keď spadne na dno. Panciernik keď zbadá niekoho pri akva, vždy sa lakne a začne tam lietať ako besný. Potom napríklad ráno sa úžasne baví na tom, že neonky jak spia v kúte, on keď výde hore sa nadýchnuť, tak po ceste späť "rozráža" a naháňa chvílu tie neonky.. Je im to tam tesné, čo narobím, nemal som inú nádrž.

3, Viem, že po správnosti by asi prisavník mal byť prvá rybka ktorá do akvárka príde, ale bojím sa že mi spolu s panciernikom vykope rastliny. Vadilo by ak by som dal najprv neonky nech sa zabývajú (tie neublížia rastlinkám) a až po čase prísavníka a panciernika ?

4, Meranie hodnôt. Kedy má zmysel začať merať hodnoty v akvárku ? Asi kúpim nejaký JBL 5v1 test, aké hodnoty by mali byť ?

5, Nepoznáte nejaký dobrý časovač osvetlenia ? Mal som digitálne, ale tie as vystriedali asi 3, avšak všetky trpeli tým, že pri štarte žiarivky sa niekedy vyresetovali a potom boli furt zapnuté / vypnuté.. Vymenil som za mechanický, čo v obyvačke nevadilo, ale po presune aq do mojej izby ma to v noci dosť ruší. Neviete o niečom kvalitnom ?

6, Fotku akva s linkom na celú galériu nájdete v mojej osobnej galérí.

7, Mám teraz nejak vymienať vodu, alebo čo ešte robiť počas čakania ? Či len kukať ?

8, Pýtajte sa čo potrebujete.
remus
 
Príspevky: 152
Obrázky: 3
Založený: 16 Jún 2007 18:49 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.