biele flaky (pliesen?) v rohu akvaria



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

biele flaky (pliesen?) v rohu akvaria

Odoslaťod stanielka » 03 Máj 2011 21:09 pm

ahojte,
mam problem s bielymi flakmi v rohoch akvaria, na fore som nasla len biely sliz, biele flaky na hladine resp. rybkach. Viete mi prosim Vas povedat co su zac tie "moje" biele flaky a ako sa ich zbavit?
Akvarium je v zabehu cca 13dni, ide o Nano Cube plus complet 10l, kupila som don 2 nezname rastliny z Hornbachu (boli v hroznom stave)+ 2 druhy machu vyloveneho v Liptove. Filter bezi vkuse na minime, svietim cca 5-8hodin (ako sa podari). Hnojim prilozenim hnojivom a to kvapku denne ako bolo doporucene v navode, vodu som menila len raz a to cca 1/3.

prosim poradte, dakujem

CIMG0292.JPG
CIMG0288.JPG
stanielka
 
Príspevky: 3
Založený: 28 Mar 2011 11:01 am

Reklama

Re: biele flaky (pliesen?) v rohu akvaria

Odoslaťod kuko82 » 03 Máj 2011 22:48 pm

Skusala si to odstranit? Ci je to slizke a makke,alebo pevne?
Obrázok používateľa
kuko82
 
Príspevky: 119
Obrázky: 4
Založený: 18 Júl 2009 20:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: biele flaky (pliesen?) v rohu akvaria

Odoslaťod stanielka » 04 Máj 2011 21:15 pm

napisala som do zlej sekcie? alebo sa pytam velmi primitivne veci, ked nikto nereaguje? :(

@kuko82, no neskusala, som zaciatocnik a nechcela som nieco pokazit :) v nedelu sa pravdepodobne chystan do Trnavy kupit nejake rastlinky, potom opat vymenim cast vody a skusim to ocistit.
stanielka
 
Príspevky: 3
Založený: 28 Mar 2011 11:01 am

Re: biele flaky (pliesen?) v rohu akvaria

Odoslaťod kuko82 » 04 Máj 2011 21:23 pm

Nieco podobne som mal v akva aj ja. Tiez sa jednalo o novozalozene akva, no postupne sa o to mecune postarali. Skus to teda ocistit, ale myslim si, ze podobne javy su bezne. Ja som mal v akva spociatku aj nejake vodne blchy. Boli to take male bielel bodky a pohybovalo sa to takymi priskokmi. V novozalozenom akva su to bezne javy.
Obrázok používateľa
kuko82
 
Príspevky: 119
Obrázky: 4
Založený: 18 Júl 2009 20:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: biele flaky (pliesen?) v rohu akvaria

Odoslaťod stanielka » 10 Máj 2011 11:16 am

dakujem, no asi mas pravdu, jednoducho som to zotrela a zatial sa to neobjavuje
stanielka
 
Príspevky: 3
Založený: 28 Mar 2011 11:01 am


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.