vivienkatka 98l akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

vivienkatka 98l akva

Odoslaťod vivienkatka » 06 Máj 2011 15:42 pm

tak sme sa rozhodli sa podelit a pripadne aj poradit ohladom nasho druheho akva.takze prve akve sme zrusili a kupili sme toto 98l ktore dufam uz bude lepsie ako to predosle.
takze v kratkosti popis:

filter aquael fan1 ale chceme tam dat nejaky vatsi molitan
kamene , drevo , domcek hrad rura ako tunel ale neviem ci ho tam mame nechat popripade sme rozmyslali ze ho rozrezeme
ovzdusnovac teplomer umele rastlinky tie velke vzadu ostatne rastlinky zive aj ked neviem ci sa ujmu a ako sa volaju.
vodu sme pouzili z povodneho akva ktore bolo 54l a zvysok sme dopustali odstatu vodu
osvetlenie robene neonova trubica 1x 30W

osadenstvo:

2x slimak neviem aky druh dostali sme ho k akvarku
3x maly mecun cca 1-2cm uplne male tiez boli k akvarku
1x labeo cervenochvosty cca 7cm
1x mrenka ciernopasa aspon myslim cca 3cm
1x prisavnik obyc. cca 5cm
2x sumcek zraloci cca 5cm
2x karas zlatistý forma kometa cca 10cm

a dnes mi prinesu 1x prisavnik albin samec a 2x prisavnik albin samica vsetky cca 10-12cm
a k tomu 6ks prisavnikov obycajnych cca 4cm oplati sa toto vsetko za 15€?

a teraz cakam na vase podnety rady a pod.

chcem sa opytat prisavnik mi zacal obzierat zive rastliny niekde som citala ze mu mozem dat klasicku uhorku aj mrkvu je to pravda?treba ju nejak upravit alebo stali len osupat a je to?drevo si nejak nevsima.
dalej ma trapi ze nemame cistu vodu cim to moze byt?
a este ako dlho mame mat zapnute prevzdusnovanie?
a cim mam krmit tie male mecune aby rastli ako z vody?
potom chceme kupit 180l akvarko ak sa podari predat to nase 54l a potom aj toto 98l

ak sme na nieco zabudli tak kludne sa pytajte odpovieme
Prílohy
P1060195.JPG
P1060196.JPG
P1060198.JPG
vivienkatka
 
Príspevky: 20
Založený: 19 Apr 2011 22:51 pm

Reklama

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod Dusky » 06 Máj 2011 16:04 pm

ja povazujem ako najhorsiu vec dat do akvarka farebne kamienky....
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod vivienkatka » 06 Máj 2011 16:07 pm

Dusky napísal:ja povazujem ako najhorsiu vec dat do akvarka farebne kamienky....


to vadi aj mne ale malej 2.5 r dcere sa to paci ale pomalicky s toho uberame aby to nebolo take napadne ze dnes tam su a zajtra nie tak pomalicky si to velmi nevsima.
vivienkatka
 
Príspevky: 20
Založený: 19 Apr 2011 22:51 pm

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod Walcott » 06 Máj 2011 17:45 pm

ja by som vybral aj ten porcelanový domček a tú umelú rúrku, radšej urobiť skrýše s kamenov alebo niečoho prírodného, ale ked je to pre radosť detí chápem :)
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod Sunkafit » 06 Máj 2011 19:11 pm

poviem to na rovinu.......ryby ake su tam:cca 90 litrov= stoka
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod vivienkatka » 06 Máj 2011 19:21 pm

Sunkafit napísal:poviem to na rovinu.......ryby ake su tam:cca 90 litrov= stoka


ako to myslis?
vivienkatka
 
Príspevky: 20
Založený: 19 Apr 2011 22:51 pm

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod vivienkatka » 06 Máj 2011 19:22 pm

Walcott napísal:ja by som vybral aj ten porcelanový domček a tú umelú rúrku, radšej urobiť skrýše s kamenov alebo niečoho prírodného, ale ked je to pre radosť detí chápem :)


ruru asi vyberieme ale domcek neviem neviem ci sa presadime
vivienkatka
 
Príspevky: 20
Založený: 19 Apr 2011 22:51 pm

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod Walcott » 06 Máj 2011 19:29 pm

sunkafit to myslel asi tak že je to pre ne malé.
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod vivienkatka » 06 Máj 2011 19:39 pm

Walcott napísal:sunkafit to myslel asi tak že je to pre ne malé.


ved ja viem len treba citat poriadne ze ideme kupit 180l a to je podla mna uz postacujuce a okrem toho asi karsov dam prec a je to len docasne riesenie.neda sa mat vsetko a hned ked nemate peniaze na vsetko treba cas a vela trpezlivosti.v zalohe mame este to 54l takze aj to kludne zatial mozme vyuzivat na cast ryb podla mna tych prisavnikom to zatial staci keby boli v 54l.
vivienkatka
 
Príspevky: 20
Založený: 19 Apr 2011 22:51 pm

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod kaqpo » 06 Máj 2011 19:40 pm

tie ryby čo tam máte sa hodia skôr do jazierka ako do akvária ... budete mať s nimi problémy strašne rýchlo vám ob**rú celé akvárium :D
Obrázok používateľa
kaqpo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 1
Založený: 27 Feb 2011 18:46 pm
Bydlisko: Košice

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod vivienkatka » 06 Máj 2011 19:59 pm

kaqpo napísal:tie ryby čo tam máte sa hodia skôr do jazierka ako do akvária ... budete mať s nimi problémy strašne rýchlo vám ob**rú celé akvárium :D


zatial iba prisavnik obziera rastlinky ostatne ryby to nezaujima.
niesme odbornici je o skor koli malej ale snazime sa im spravit co je najlepsie a co nam financie dovolia a myslim si ze im az tak zle zatial nieje a dokym dorastu az na taku velkost tak mozno uz bude aj 500l akvarko :mrgreen:

neviete niekto ako sa vola ta rastlinka ktoru mame v akvarku a ako sa rozmnozuje?chceli by sme to mat trosku viac zarastene
vivienkatka
 
Príspevky: 20
Založený: 19 Apr 2011 22:51 pm

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod Michal1987 » 06 Máj 2011 20:40 pm

Cryptocoryne affinis ?
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod martin_s » 06 Máj 2011 22:58 pm

Radene ti bolo uz v inej teme ohladne tohto akvaria (rybka-zacala-cernat-t12689.html#p184559) a vysledok? Z rad si si nevzala vobec nic, prave naopak, este si doplnila dalsie ryby do tohto nevhodneho mixu (to ze planujes 180l je sice pekne ale kym bude pripravene pre ryby tak to dost dlho potrva, aj ked by si ho hned zajtra isla kupit). :dead: Chces vobec pocut rady, alebo len cakas kym sa najde niekto kto ti konecne slepo prikyvne?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod vivienkatka » 07 Máj 2011 13:26 pm

ako to ze som si nic nevzala?kupila som vatsie akvarko vymenila kamene dodala zive rastliny pridala som drevo a myslim si ze som spravila dost oproti tomu prvemu 54l akvarku nehovorim ze je to dokonale preto som to tu odfotila a cakala rady od skusenejsich nepotrebujem pochvalu ani nic podobne chcem len aby ste mi poradili co mam dat prec a co si mam nechat.nikto mi neodovedal na moje otazky ktore som tu napisala okrem michala 1987 ktory mi povedal ako sa vola ta rastlinka.
vivienkatka
 
Príspevky: 20
Založený: 19 Apr 2011 22:51 pm

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod Sunkafit » 07 Máj 2011 14:56 pm

Pre druhy ake su tam a počet nebude stačiť ani 180l akvarko.
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod Sunkafit » 07 Máj 2011 15:00 pm

Ak nebudeš mať poriadny filter pri tomto zložení rýb nikdy nebude tvoja voda kryštalovo čistá.......ano prísavníkom môžeš kludne dávať uhorku......a radšej nech tie mečune ani nerastu 8) vyrastú v pohode aj pri vločkovej strave toho sa neboj......aj ked budeš mať 180l akvarko velkosť tvojich ryb a druhy na 180l by som tam ja dal z tohto čo maš momentalne v 98l maximalne polovicu....prevzdušňovanie nechaj zapnute kludne nonstop kedže tam nemaš rastliny vlastne.
Sunkafit
 
Príspevky: 1336
Založený: 07 Jan 2011 19:09 pm
Bydlisko: Nitra

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod vivienkatka » 07 Máj 2011 19:40 pm

v tom 180l chceme nechat len prisavnikov 2+1 dospele albinov cca 10-12cm a mozno aj obycajne male asi 5ks cca 4cm.a chceme mat sumceka zralocieho 2x cca 7cm jedneho labeo cervenochvosty cca 8cm slimaky 2ks a este panciernicek trinidadsky aspon par.popripada mrenka cierno pasa.mecunov mam v inom akvarku a ked vyrastu tak ich predam alebo darujem.

karasov asi darujem.zda sa mi ze su par lebo mensi hlavou bucha do bruska vatsej a stale vedla nej plava.

rastlinky mame tiez zive ale este niesu vela


tu uhorku mozem normalne len odrezat kruzok a hodit to do akva?

to ze nemame cistu vodu nemoze byt tym ze davame aj mrazenu potravu polsku?
vivienkatka
 
Príspevky: 20
Založený: 19 Apr 2011 22:51 pm

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod Michal1987 » 07 Máj 2011 20:12 pm

http://rybicky.net/atlasryb/sumecek_zraloci .... tohoto tam určite nedávajte... ostatné ryby by aj mohli byť, ak tie karasy darujete.
Doplniť rastliny, napríklad typu Microsorum, Anubias barteri var. nana alebo Vallisneria nana, doplniť tie Cryptocoryny (tieto vymenované druhy sú síce pomerne pomalšie rastúce, ale menej náročné na svetlo). Samozrejme sa dajú zohnať od nejakých akvaristov z okolia lacnejšie ako z obchodu. Filter by sa dal vylepšiť tým, že sa namiesto toho spodného plastu nasadí väčšia kocka molitanu a podobne. Mrazenú potravu (podľa toho akú konkrétne) ja osobne nechám rozmraziť v nejakom kelimku vo vode, precedím cez sitko a potom lyžičkou skrmujem. Tým tak trocha eliminujem ten "bordel"...
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod vivienkatka » 07 Máj 2011 20:19 pm

Michal1987 napísal:http://rybicky.net/atlasryb/sumecek_zraloci .... tohoto tam určite nedávajte... ostatné ryby by aj mohli byť, ak tie karasy darujete.
Doplniť rastliny, napríklad typu Microsorum, Anubias barteri var. nana alebo Vallisneria nana, doplniť tie Cryptocoryny (tieto vymenované druhy sú síce pomerne pomalšie rastúce, ale menej náročné na svetlo). Samozrejme sa dajú zohnať od nejakých akvaristov z okolia lacnejšie ako z obchodu. Filter by sa dal vylepšiť tým, že sa namiesto toho spodného plastu nasadí väčšia kocka molitanu a podobne. Mrazenú potravu (podľa toho akú konkrétne) ja osobne nechám rozmraziť v nejakom kelimku vo vode, precedím cez sitko a potom lyžičkou skrmujem. Tým tak trocha eliminujem ten "bordel"...



ja viem ze sumcekovia vyrastu velmi velke ale po case ich mozem dat do nejakeho jazierka ci nie?
filter sme rozmyslali ze tam dame vatsiu kocku ale neviem ci tam bude drzat aku velku kocku by si odporucil a aku hustotu by mala mat?
mrazenu potravu teraz mame tusim cyclop.docitali sme sa ze to nemame rozmrazovat ale hned to mame dat zamrazene.takze mozme to rozmrazit v nejakom kelimku a potom cez ake sitko to mame precedit lebo ako na to pozeram tak vo vode to je uplne malicke
vivienkatka
 
Príspevky: 20
Založený: 19 Apr 2011 22:51 pm

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod Poly » 07 Máj 2011 23:50 pm

Na sumceka zralozieho sa uplne vykasli, je x-milionov malych rybiciek, ktore su vhodne do akvaria a nemusis kvoli nim neskor zriadovat jazierko alebo kupovat 1000-litrovu nadrz. Kazdopadne najhorsi postup je kupit najprv ryby a az potom kupovat im primerane zivotne prostredie, malo by to byt presne naopak.
Karasy podaruj, zbehni do obchodu a spis si, ake rybicky sa ti pacia, na tejto stranke si ich vsetky vyhladaj a zistis, ake potrebuju podmienky:
http://rybicky.net/atlasryb/latinsky
Alebo mozes aj vygooglit a az potom si chod kupit take, ktore su nenarocne a parametre tvojho akvaria im vyhovuju, teda hlavne velkost akvaria, znasanlivost (mali by byt spolocenske) a aku teplotu potrebuju.

Zasadne nekupuj ryby, o ktorych nemas informacie!

V dnesnej dobe internetu to nie je problem.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod martin_s » 07 Máj 2011 23:54 pm

vivienkatka napísal:v tom 180l chceme nechat len prisavnikov 2+1 dospele albinov cca 10-12cm a mozno aj obycajne male asi 5ks cca 4cm.a chceme mat sumceka zralocieho 2x cca 7cm jedneho labeo cervenochvosty cca 8cm slimaky 2ks a este panciernicek trinidadsky aspon par.popripada mrenka cierno pasa.

Prisavniky ti vyrastu a ked budu velke (nie 10-12 ale cca 13-15cm) a bude tam viac samcov tak sa mozu medzi sebou bit, pricom vedia narobit dobry bordel v akvariu. Ako som ti uz napisal v tej druhej teme (kde ti tiez nikto neporadil co mas dat prec), sumcek zraloci rastie pomerne dost rychlo, cize tych 7cm sa dost rychlo zmeni, navyse si rad pochuti na mensich rybach. Pre taketo velke ryby sa tazko hlada potom niekto kto ma pre ne dostatocne velke akva a aj si ho vezme. U labea rataj ze dorastie skor 10-12cm nez 8. U panciernika trinidadskeho rataj v dospelosti ze bude mat az 15-18cm.
Slimaky 2ks je dost siroky pojem...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod vivienkatka » 08 Máj 2011 14:24 pm

martin_s napísal:
vivienkatka napísal:v tom 180l chceme nechat len prisavnikov 2+1 dospele albinov cca 10-12cm a mozno aj obycajne male asi 5ks cca 4cm.a chceme mat sumceka zralocieho 2x cca 7cm jedneho labeo cervenochvosty cca 8cm slimaky 2ks a este panciernicek trinidadsky aspon par.popripada mrenka cierno pasa.

Prisavniky ti vyrastu a ked budu velke (nie 10-12 ale cca 13-15cm) a bude tam viac samcov tak sa mozu medzi sebou bit, pricom vedia narobit dobry bordel v akvariu. Ako som ti uz napisal v tej druhej teme (kde ti tiez nikto neporadil co mas dat prec), sumcek zraloci rastie pomerne dost rychlo, cize tych 7cm sa dost rychlo zmeni, navyse si rad pochuti na mensich rybach. Pre taketo velke ryby sa tazko hlada potom niekto kto ma pre ne dostatocne velke akva a aj si ho vezme. U labea rataj ze dorastie skor 10-12cm nez 8. U panciernika trinidadskeho rataj v dospelosti ze bude mat az 15-18cm.
Slimaky 2ks je dost siroky pojem...


takze sme pozerali na rybycky.net a naslim sme ze by ten slimak mohol byt: Kruhoústka východná lebo predosli majitel nam povedal ze nezerie rastliny takze to bude asi on nakolko je tam podobny : Kruhoústka Pomacea canaliculata ale ten zerie rastliny takze podla nas to bude kruhoustka lebo podla foto sa na nu podoba.
takze podla toho co si napisal tak labeo panciernicek a prisavnikov by sme mohli mat v 180l akvarku?je to 6ks + tie dva slimaky?
vivienkatka
 
Príspevky: 20
Založený: 19 Apr 2011 22:51 pm

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod prasan » 08 Máj 2011 15:30 pm

No ozaj treba na tom popracovať.Ako ti už písali,sumček preč-labeo je teritoriálne najmä v dospelosti a keď je to samec duplom.Karas preč.Viac živých rastlín-udržíš tak čistejšiu vodu.Uhorku prísavníkom len olúp a šup do akva(ja vyberám aj semienka inak ti to bude plávať po celom akva)prípadne môžeš dať mrkvu či sparenú žihľavu.Na také akva by som skôr dal Fan 2(trocha väčšia filtračná plocha)
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: vivienkatka 98l akva

Odoslaťod vivienkatka » 08 Máj 2011 19:47 pm

prasan:

labeo mam asi samicu lebo je kludna mali sme dvoch kupili sme ich spolu ale jedneho sme museli dat prec bol o dost velky od toho co mame a terorizoval kazdu rybku.ked sme ich kupili tak boli rovnako velky ale potom ten co terorizoval kazdu rybku vyrastol mozno o polovicu viac ako ten co mame teraz mozno to bude aj tym ze bola velmi utlacana a vzdy bola niekde skryta.da sa nejak rozpoznat ci je to samica alebo samec?

ako mam sparit zihlavu alebo spenat?mam to dat do hrnaca a zaliat vriacou vodou alebo ako sa to robi?mam im to aj nakrajat alebo netreba?
vivienkatka
 
Príspevky: 20
Založený: 19 Apr 2011 22:51 pm

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.