bojovnica pestrá - neprijima potravu a rozpada sa jej chvost



Akvarijné ryby - choroby, liečba

bojovnica pestrá - neprijima potravu a rozpada sa jej chvost

Odoslaťod matulik88 » 08 Máj 2011 20:35 pm

Ahojte. Mám taký menší problém. Mám doma bojovnicu pestrú. A od minulého týždňa od nedele akosi nechce papať. Aj si zoberie, ale vzápätí to vypľuje. A za ten týždeň úplne zlenivela. Ani sa sama nepohne, len tak je dolu v akváriu. A na chvostovej plutve jej zčerveneli konce a začali sa jej lámať. V akváriu sú popadané také červené úlomky z toho chvostíka. Je to samček.
Nevedel by mi náhodou niekto poradiť čo s ním, aby začal papať? A nevie niekto či je to normálne, že sa mu tak ulamujú tie končeky plutvičky?
Som z toho nešťastná, prosím poraďte mi niekto :(
Ďakujem.
Maťa
Naposledy upravil martin_s dňa 08 Máj 2011 22:18 pm, celkovo upravené 1 krát.
Dôvod: 7. Názov témy musí jasne hovoriť o obsahu témy (nepíšem "Pomoc", "Nejde to", atd.).
matulik88
 
Príspevky: 3
Založený: 08 Máj 2011 20:20 pm

Reklama

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod samara » 08 Máj 2011 20:47 pm

Ahoj,napisala som ti SS
samara
 
Príspevky: 60
Obrázky: 11
Založený: 17 Sep 2008 15:46 pm
Bydlisko: Tren?ín

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod ranko » 08 Máj 2011 21:01 pm

tipujem to na bakterku (bakterialny rozpad plutiev) dost casto sa vyskytujuci problem u Betty (aj u mna v minulosti) pravdaze najlepsie by bolo foto, k tomu prijmaniu potravy by si mohla aspon uviest cim krmis, bo ak je to napr. susene, tak to betty moc nelubia, skus mrazene napr patentky , najlepsie zive. jo a aby som aj poradil tak na tu bakterku je vraj dobry bactopur, tuto info uz nemam z vlastnej skusenosti...
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod matulik88 » 08 Máj 2011 21:22 pm

no to mi povedala aj "samara"...a foto poslať môžem, neni problém....no kŕmim ho tým čo mi predali s akvárkom...NUTRAFIN MAX s Multi vitamínmi, sú to vlastne sušené vločky...vraj je to najlepšie pre Betty...a ako si ty riešil tú baktériu? čo si spravil aby to prešlo? Tie červené končeky mu opadajú? a čo potom?
díky, že si sa ozval...
matulik88
 
Príspevky: 3
Založený: 08 Máj 2011 20:20 pm

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod ranko » 08 Máj 2011 21:38 pm

no ja som to neporiesil, bo v tom case som este nemal potrebne skusenosti a ryby sli ta tam :( skusal som po neakej dobe znova , ale hold Bettam sa u mna bohuzial nikdy nedarilo, skus ten bactopur a uvidis, zatial hladaj a citaj tu na fore, urcite viac najdes, tu je uz asi vsetko :)
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: bojovnica pestrá

Odoslaťod matulik88 » 08 Máj 2011 21:50 pm

oki, tak ďakujem veľmi pekne, že si sa ozval :)
matulik88
 
Príspevky: 3
Založený: 08 Máj 2011 20:20 pm

Re: bojovnica pestrá - neprijima potravu a rozpada sa jej chvost

Odoslaťod martin_s » 08 Máj 2011 22:21 pm

Ako dlho bola v tom akva kym sa jej zacal rozpadat chvost? Napis viac informacii o akva - velkost, ako dlho bolo zalozene kym si tam dala bojovnicu, obsah akva (rastliny, ine ryby)...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.