rastliny v akva s diskusmi



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

rastliny v akva s diskusmi

Odoslaťod Frantisek Kapičák » 10 Máj 2011 18:27 pm

zdravim vas,mam problem v mojom akva sa mi celkom rastlinkam darilo ale v poslednej dobe neviem,co sa deje .Mal som rastlinky"""""""echinodorus argentinensis=anubias congensis=lilaeopsis nov.zelandiae=echinodorus rubin narrow leaf=echinodorus ocelot red.Ten rubin mi celkom zhnil a este mam anubias barteri nana no listky sa mi na rastlinkach zacali skrucat a konce su akoby odlomene .Mam celkom dost slimakov ale neviem ake su to.Mam vonkajsi filter a tri naplne 2krat keramika a 1krat raselina,ktoru som menil asi pred dvoma mesiacmi bol tam carbon.Dal som robit rozbor vody" pH=6,12 kH=6,4 NH4=0,11 NO2=0,11 NO3=313mg/l chloridy=85,2mg/l zelezo=0,034mg/l .Vie mi niekdo poradit,prosim len seriozne,dakujem.Chovam diskusy e teplota vody je okolo 30stupnov.
Obrázok používateľa
Frantisek Kapičák
 
Príspevky: 8
Obrázky: 9
Založený: 14 Dec 2008 11:32 am
Bydlisko: Topolcany

Reklama

Re: rastliny v akva s diskusmi

Odoslaťod puly » 10 Máj 2011 19:43 pm

Že to tam ešte žije , No3 je strašne veľa.Diskusy vyžadujú nízke No3 a Ty to máš x prekročené.Vstupná voda z vodovodu môže mať maximálne 50mg No3 na l,záleží od lokality,ale nemala by prekročiť túto hranicu.Zla filtrácia ,nevhodné filtračné média,alebo zle použité,prekrmovanie rýb,treba častejšie meniť vodu,málo rastlín v akváriu.Kompletná výmena vody,ale postupne nie naraz.
puly
 
Príspevky: 100
Obrázky: 5
Založený: 14 Jan 2006 11:14 am
Bydlisko: Levice

Re: rastliny v akva s diskusmi

Odoslaťod palo9167 » 10 Máj 2011 23:01 pm

taktiez mas vysoku teplotu.Rastliny z dlhodobeho hladiska takuto teplotu nezvladnu .
Diskusari s rastlinnym akva co viem robia kompromis a stahuju teplotu na 28 stupnov
palo9167
 
Príspevky: 503
Obrázky: 69
Založený: 23 Dec 2009 21:47 pm


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.