Divne chovanie ryb



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Divne chovanie ryb

Odoslaťod djdaniels » 11 Apr 2011 19:36 pm

Dobry vecer,

v sobotu poobede som spozoroval ze voda v akvariu je velmi mierne zakalena do biela. Tak som sa posadil k internetu a vycital ze by pomohlo akvarium cele zatemnit a nechat az do odkalenia uplne tmave , bez krmenia ryb, a zo zapnutym filtrom pripadne vymena casti vody. Toto som spravil nedelu rano a nechal tak do dnesneho obeda. Po odkryti bola voda pekna cira. Avsak som si vsimol divne chovanie sa ryb. Niektore gupky stoja pri hladine akoby nevladali dychat, ine sa nahanaju alebo plavu popri skle zhora dole jak zbesile. Neonky plavaju v hufe bud schovane pri zadnom skle za rastlinami alebo tiez popri celnom skle zhora dole. Okrem toho som vo vode spozoroval akesi bublinky. Sprvu som myslel ze to je vzduch z filtra ale ked som pozrel na listy niektorych rastlin boli aj na nich. Viete mi niekto poradit co sa v mojom akva vlastne deje a ci to je normalne?

Info o akvariu:

Objem: 112l , rozmery 80x40x35 (dl ,v , š) cisty objem vody 95-100l (kupene, nie lepene doma)
Filter: TetraTEC IN600plus ( pre 50-100l nadrz , vykon 600l/hod ) , v prevadzke nonstop
ELITE JET-FLO 75 ( pre 50-75l nadrz , vykon 400l/hod) - kupene a prevadzkovane od soboty (oba filtre idu naraz)
Ohrievac: Thermal compact 100W ( zatial nevyuzity - teplota vody , nakolko byvam aj v byte sa drzi stale 26-27°C
Osvetlenie: 2x40W (klasicka ziarovka) - bohuzial akvarium nieje zo setu , a nepodarilo sa mi zohnat doposial priaznivejsiu alternativu osvetlenia , osvetlenie zapnute 10-12hod/den
Dno: riecny strk , frakcia 2-4mm ( kupovany )
Doplnky: bridlice , kusy akvaristickych driev ( tie boli vybrate uz zo zauzivaneho akvaria - nie nove ) , folia na zadne a bocne steny akva (motiv zarastene akvarium)
Zalozenie akvaria: 28.1.2011
Ryby: neonka - 10 ks ( kupene a dane do akva sobotu podvecer )
gupka - 14 ks (4samec+10samica) - polovica z nich kupena stredu minuleho tyzdna
plata koralova - 4ks (3samica+1samec) - kupene v stredu minuleho tyzdna
prisavnik skvrnity - 1ks (samec - cca 9cm dlzka)
plz sikmopasy - 1ks ( cca 8cm dlzka )
Vysadene rastliny doposial: v celkovom mnozstve cca 28ks
-sagittaria platyphylla
-ludwigia arcuata
-alternanthera colorata
-hygrophila angustifolia
-myriophyllum aquaticum
-cabomba aquatica
-sagittaria platyphylla
-egeria densa-
-echinodorus bleherae
-echinodorus argentinensis
-sagittaria platyphylla
Hnojenie: neaplikujem
Pouzita voda: z vodovodu ( Bratislava )

Dakujem vopred za vsetky rady.

v prilohe sucastna foto akva:
Prílohy
Resize of IMAG0812.jpg
fotene len mobilom
djdaniels
 
Príspevky: 51
Založený: 21 Feb 2011 16:04 pm

Reklama

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod djdaniels » 11 Apr 2011 19:55 pm

este by som dodal ze ked som teraz odkryl sklenne poklopy strasne smrdi voda , takto som ju este necitil smrdiet nikdy.a plava vo vode velmi vela tych malynkych bubliniek.
djdaniels
 
Príspevky: 51
Založený: 21 Feb 2011 16:04 pm

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod dedojozef » 11 Apr 2011 20:24 pm

Ja by som to riešil výmenou 1/2 vody, vyčistiť filtre, vyprať vložky. Ak je možnosť, tak aktívne uhlie do filtra. Ako by niekde niečo hnilo? Niečo podobné sa mi stalo z burčiaku (CO2) ale ty ho nespomínaš.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod djdaniels » 11 Apr 2011 21:47 pm

Burciak ani ine CO2 som do akva neaplikoval. Len som tu sobotu podvecer vymenil asi 50% vody , dosadil 4ks rastlin pridal druhy filter kedze sa mi zdalo ze ten tetratec nestihal dost okyslicovat a nakoniec pustil tych 10novych neoniek do akva. V akvariu sa najde na niektorych rastlinkach nejaky hnily list. Ale to je asi normalne nie?

Teraz som dorobil s akva. Nevedel som si rychlo rady. Samice gupiek stali na mieste na hladine a lapali po vzduchu. Tak som rychlo vymenil cca 70% vody. Bohuzial byvam v byte v BA tak jedine vodu z vodovodu som mohol dat. Pridal som do toho ACIDON od RATAJA. Nechcel som dat max davku ako bola urcena pre 100l = 50ml. Dal som len necelych 20ml. Tie bublinky vo vode su stale. Mozno teraz je to len tou chlorovou vodou. Totiz ked som pustil ten ELITE JET FLO 75 filter ktory na moj podiv robi asi 5krat tolko vzduhu ako papierovo silnejsi tetratec tak to rozvyrilo vodu a tie bublinky boli po celkom akva. Fakt neviem co sa stalo. Ci to dosadenie rastlin uskodilo? Alebo je tam vela ryb? Mozno som to prestrelil s poctom o nejakych 3-5. Ale v tomto pocte 30 su tam len 2dni. Co sa mi zda malo na zobrazenie efektu prerybnenia a vzniku takeho mnostva dusicnanu.Opravte ma ak sa mylim.Len viem ze ten jeden filter asi nedostacoval cistit. Lebo akonahle aj prisavnik trosku rozvysil strk , neskutocne mnozstvo kalu ktory naprodukovali gupky za 1,5mesiaca a zostatkove zradlo zrejme z tabletiek pre prisavnika sa vzdy rozvyrilo po vode.
Privitam vsetky rady. Dakujem.
djdaniels
 
Príspevky: 51
Založený: 21 Feb 2011 16:04 pm

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod jiri sajar » 11 Apr 2011 21:49 pm

a riadne...opravdu riadne odkaliť substrát....!!! a potom odkalovať pravidelne!!!
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod djdaniels » 11 Apr 2011 21:59 pm

to jiri sajar: viete mi prosim doporucit aj nejaky konkretny postup , cim ,ako, kolko krat do mesiaca to odkalit ? predpokladam ze je na to nejaka specialna sada odkalovacia , tak aku by ste doporucil? Bezne predavaca v shope sa bojim pytat na rady , lebo sice niekedy moze byt odbornik , ale niekedy aj ,,obchodnik" a ten preda vsetko len aby zarobil.
djdaniels
 
Príspevky: 51
Založený: 21 Feb 2011 16:04 pm

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod astro » 11 Apr 2011 22:07 pm

djdaniels napísal:Bohuzial byvam v byte v BA tak jedine vodu z vodovodu som mohol dat.

Tiež bývam bohužiaľ v Bratislave, tiež som práve dorobil akvárko a tiež som napustil vodu z vodovodu, cca 1/3... ako každý týždeň. a tiež som odkalil ako každé cca 2 mesiace. Koľkokrát si od založenia akvárka vymenil vodu, ako často, koľko tej vody? odkaloval si?
to dno ti hnije, bublinky sú jeho produktom. ako píše jirka - poriadne hĺbkovo odkaliť, neboj sa vymeniť 1/3 vody za čerstvú z vodovodu, nič tým nepokazíš
musíš sa o to akvárko trochu starať, to že si tam nalial vodu, zasadil rastliny a vpustil ryby a zapol filter nestačí. sajrajt, ktorý vyprodukovali ryby, zvyšky potravy, časti odumretých rastlín...všetko sa hromadí v dne a rastliny ani baktérie to nestačia spracovávať, musíš tomu trochu pomôcť - pravidelným odkalovaním a výmenou vody za čertsvú. ak bude tých rastliniek toľko, že si s tým poradia nebudeš musieť ani odkalovať. zožeň niekde zopár rýchlorastúcich rastlín - rotala, limnophilla.... a dosaď ich aby tomu akvárku pomohli
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod djdaniels » 11 Apr 2011 22:21 pm

Akva bolo zalozene 28.1.2011. Dno som neodkaloval este. Prvy mesiac bolo akva po zalozeni osadene len rastlinami a filtrom. Az po mesiaci som tam dal 7gupiek(samic) z coho tri boli uplne malicke + cca 9cm prisavnika a cca 8cm plza. Takto to fungovalo harmonicky. Ryby sa chovali pokojne. Az minuly tyzden stredu som tam dokupil prv 5ks ryb (4x plata koralova + samec kupky) tiez som nespozoroval nejake zmeny v chovani ryb ci kvalite vody. Piatok som tam pridal (3samcovgupky a 2samicky). tiez sa tvarilo vsetko vporiadku. Problem nastal po sobote. Po pridani rastlin , a 10ks neoniek a noveho filtra.

Vodu som dovtedy menil cca kazdych 9dni a priblizne 1/4-1/3 vody nikdy som to nemeral presne na litre tak len odhadom. Samozrejme som musel dost casto vodu este popri tom dolievat lebo sa rychlo odparovala ( za tyzden som tam dolial cca 4-5litrov).Teplota vody stala 26°C. Ohrievac instalovany ale nezapinany.
djdaniels
 
Príspevky: 51
Založený: 21 Feb 2011 16:04 pm

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod jiri sajar » 12 Apr 2011 08:36 am

djdaniels napísal:to jiri sajar: viete mi prosim doporucit aj nejaky konkretny postup , cim ,ako, kolko krat do mesiaca to odkalit ? predpokladam ze je na to nejaka specialna sada odkalovacia , tak aku by ste doporucil? Bezne predavaca v shope sa bojim pytat na rady , lebo sice niekedy moze byt odbornik , ale niekedy aj ,,obchodnik" a ten preda vsetko len aby zarobil.


načo drahý odkalovač?!? k tomu stačí 3decilitrová PET flaša od malinovky s odrezaným dnom, ku ktorej si kúpiš hadicu s potrebnou dľžkou - ak budeš odkalovať do kybla stačí 1,5-2 metre - a s takým priemerom aby sa hadica dala natesno napchať do hrdla fľaše ...

pri takto zasr.....tom substráte by som si ja osobne dal prácu s odlovením rýb, vyňatím rastlín z akva a premytím substrátu vo väčšej nádobe (napr. veľký lavór či detská vanička), lebo bohvie, čo v tom substráte všetko je ... a akva založil nanovo

a k tej periode odkalovania - o takového akva ako máš ty minimálne raz mesačne....
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod djdaniels » 12 Apr 2011 15:34 pm

Ja to teda skusim dnes zase spravit nanovo. Ale bojim sa toho ci nebudu hnit rastliny spociatku , z toho presadenia. Zo zaciatku chvilu trvalo kym sa uchytili a nejake listy z nich vzdy pohnili.

Kolko po vymene vody mozem pustit ryby spat do novozalozeneho akva? Staci tam dat na upravu vody ACIDON? Mam doma jedno akva s objemom len 45l a mam tam v nom nejakych cca 10malych gupiek(cca 1,5-2cm). Mozem tieto k nim prilozit? Nebude im to malo? Ked tam bude v sucte 40 ryb o velkosti 2,5-4cm a dve cca 8cm?

Pripadne poprosim o nejake napady a rady co by pomohli k uspesnemu zalozeniu. Dakujem voped vsetkym za reakie.
djdaniels
 
Príspevky: 51
Založený: 21 Feb 2011 16:04 pm

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod martin_s » 12 Apr 2011 16:21 pm

Naco tam chces davat acidon? Mas vysoke pH a potrebujes ho znizit (pricom by si mal mat UT do 4dKH, pretoze pri vyssej hodnote je acidon podla vyrobcu neucinny)? Nelej zbytocne do akva chemiu, ktoru tam liat nemusis.

djdaniels napísal:Mam doma jedno akva s objemom len 45l a mam tam v nom nejakych cca 10malych gupiek(cca 1,5-2cm). Mozem tieto k nim prilozit? Nebude im to malo? Ked tam bude v sucte 40 ryb o velkosti 2,5-4cm a dve cca 8cm?

Ak ich tam planujes dat na dobu kym sa ti akva zabehne, tak na tolko ryb je 45l akva priliz malo.

djdaniels napísal:Pripadne poprosim o nejake napady a rady co by pomohli k uspesnemu zalozeniu.

Je tu dost tem o zakladani akva, staci si ich najst pomocou search.php
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod djdaniels » 12 Apr 2011 16:39 pm

to martin_s

Dakujem za odpoved. Ph som nemeral. Idem akurat zacat to akva zalozit nanovo. A len som sa pytal ci by nebolo vhodne to tam dat. Vodu tam nalejem z vodovodu (BA).

S tymi rybami som to myslel len docasne :) Ze kolko minimalne musim nechat tu vodu po vymene odstat (den-dva?). Na mesiac ci viac by som ich tam tolko urcite nedaval :wink:
djdaniels
 
Príspevky: 51
Založený: 21 Feb 2011 16:04 pm

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod martin_s » 12 Apr 2011 16:45 pm

Ak myslis kvoli chloru, tak ju nechavat odstat ani nemusis. Vo vode sa uz davno nepouziva tolko chloru aby to bolo nutne.
Ak kvoli zabehu, tak den-dva je malo. V tvojom pripade vsak nemas velmi vela moznosti, pokial nemas kam docasne ubytovat na dobu zabehu ryby. Vyhladaj si tie temy ako som ti radil a najdes dost informacii, ako aspon ciastocne znizit nasledky vypustenia ryb do nezabehnuteho akva a ako napomoct rychlejsiemu zabehu (zabeh nie je presne stanovene obdobie, je to cas kym sa neustali rovnovaha v akva).
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

uhyn gupiek

Odoslaťod djdaniels » 26 Apr 2011 00:06 am

Zdravim,

ako sledujem moje akvarium , pomaly mi hynu gupky. V priebehu poslednych 7dni mi uhynuli 2 samicky a jeden samec. Samec - velmi malo okusany chost (asi od druheho samca) a na jeho okusanom konci mal krv. Samice uhynuli nahle , dovtedy som ani netusil ze s nimi nieco je. Jedna asi 3dni dozadu. Druha dnes. Jedli , plavali, vyzerali zdravo. Ta ktora uhynula dnes ma zaskocila. Siel som cistit filter , a jak som odtiahol krycie sklo zacala sa snazit vyskocit z vody , rychlo som vybral cast fitra akva prikryl . Asi 3 min sa snazila vyskocit , potom zacala padat ku dnu a z nicoho nic ostala tuha.Este ma tak napadlo ze vcera pocas dna porodila asi 13ks malych.

Viete mi niekto povedat co sa to deje? Som z toho uz znechuteny. :cry:

Ryby:
9x neonka cervena (3cm)
6x samica ,3x samec gupky (3-4cm)
3x samica , 1x samec plata koralova ( 2-3cm)
1x plz sikmopasy (8cm)
1x prisavnik skvrnity (8cm)

a asi 13-15ks malych 2dnovych gupiek

Rastliny:asi 20 ks
Akva: 80x35x40 ( cisty objem vody 100l ) , filter TETRATEC IN600 , osvetlenie 2x40W (ziarovka) , bohuzial stale nieje ine , snazim sa ziskat info a zostrojit si domacky ziarivkove osvetlenie (niesom elektrotechnik) , a kupovat orig kryt s osvetlenim za 125€ ako mi ponukali v akva shope je chore !
Teplota vody: 26-28°C ( nedari sa mi drzat chladnejsiu)
Krmivo: susene vlockove zmesi , a susene tabletove krmivo

Akva koli problemom s kvalitou vody a riase komplet nanovo zalozene pred cca 10dnami. Snazil som sa svietit pomenej , no riasa sa zase chyta , uz raz som musel cistit celne sklo od riasy.

Dakujem vsetkym za pripomienky , kritiku , a hlavne pomoc :)
djdaniels
 
Príspevky: 51
Založený: 21 Feb 2011 16:04 pm

Re: uhyn gupiek

Odoslaťod martin_s » 26 Apr 2011 00:16 am

Mas dost vela ryb v novo zalozenom akvariu. Vyskakovanie ryb signalizuje casto zlu kvalitu vody a ked si predstavis krivku ako najskor hodnoty NO2 pri zabehu akva stupaju a neskor klesaju ked sa usidlia nitrifikacne bakterie, tak za 10 dni by si mohol byt niekde pri najvyssej koncentracii. Vymen cca 1/2 objemu vody. Mohol by si si trochu pomoct ak by si mal v okoli niekoho kto by ti dal tak aspon 20l vody zo zabehnuteho akva.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: uhyn gupiek

Odoslaťod djdaniels » 26 Apr 2011 00:39 am

Vodu som tam menil len raz pocas tych 10dni..asi pred tromi dnami. A to cca 25l za chlorovu.

Bohuzial nemal som kam inam tie rybky dat. Ja som ich postupne zakupil po cca 2 mesiacoch do novozalozeneho akva v januari. Tam sa mi vsak zakalila voda alebo ako to nazvat , tak mi tu bolo doporucene zalozit akva nanovo no a nuz rybky museli hned spat , nebolo ich kde odlozit na tak dlhy cas :(

Tu polovicu objemu mozem skusit v priebehu dna vymenit ale jedine z vodovodu prichadza v uvahu.
djdaniels
 
Príspevky: 51
Založený: 21 Feb 2011 16:04 pm

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod djdaniels » 26 Apr 2011 12:32 pm

ma tak napadlo. pomohlo by k niecomu spravit napr ten test JBL EASY TEST 5 in 1 (pH,GH,KH,NO2,NO3) ? alebo nejaky iny? teda myslim vzhladom na to co obsahuje ta voda.
djdaniels
 
Príspevky: 51
Založený: 21 Feb 2011 16:04 pm

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod PableS » 26 Apr 2011 12:59 pm

Hm ja myslim ze teraz tam mas urcite vysoke NO2, pravidelne men 20-30% vody aj 3krat do tyzdna, mne sa to osvedcilo. Takisto som mal podobny zakal, vysledkom bol uhyn troch diskacov 4 to prezili...
PableS
 
Príspevky: 176
Obrázky: 2
Založený: 19 Jan 2011 17:42 pm

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod djdaniels » 26 Apr 2011 16:57 pm

akurat som mal cestu okolo Pet shopu. Bol som tam hladat testy na N02 , a predavac ma tam presviecal ze to je zbytocne ze nech tam dam tento pripravok:

http://www..akvaobchod.sk/sera-aquatan-2 ... l?cPath=11

ze to pomoze na vsetko aj na to NO2 vraj. No neviem docital som sa ze to upravuje vodu tazke kovy atd ale ze ci aj hladinu NO2 upravuje to nie. Myslite ze to tam mam dat po vymene polky mnozstva vody v akvariu alebo je to zbytocne? Alebo radsej ten test na NO2 iba spravit?
djdaniels
 
Príspevky: 51
Založený: 21 Feb 2011 16:04 pm

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod djdaniels » 28 Apr 2011 16:21 pm

Zdravim,

Gupky v akvariu sa stale chovaju neprirodzene. V utorok som vymenil polku obsahu vody. Pridal do nej SERA - Aquatan pripravok.

Rozhodol som sa teda otestovat vodu na NO2 a NO3 a zaroven som otestoval aj FE.

Tu su vysledky:
NO3: 20 az 30mg
NO2: menej ako 0,1mg
FE: menej ako 0,3mg

Hodnoty by teda mali byt v poriadku. Drzal som sa navodov pri testoch. Testy su maximalne 2mesiace od datumu vyroby. Snad su vysledky teda spolahlive.

V com myslite ze je teda problem? Myslite ze je tam slaby filter? Pouzivam tam nonstop pusteny ten TetraTEC IN600plus ( pre 50-100l nadrz , vykon 600l/hod ).

v prilohe prikladam foto s vysledkami testov.
Prílohy
vysledky.jpg
vysledky testov
djdaniels
 
Príspevky: 51
Založený: 21 Feb 2011 16:04 pm

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod djdaniels » 12 Máj 2011 21:28 pm

Dobry den,

dnes po mesiaci od znovuzalozenia akva som prvy krat skusal odkalit dno. Slo mi to velmi tazko kedze mam v akvariu ktoreho plocha dna je 80x35cm asi 20 rastlin , bridlice , a casti korenov. Pocas odkalovania z dna slo az neuveritelne vela kalu avsak pri tom odkalovani sa isty kal rozviril vo vode. Celu cast sa mi odkalit nepodarilo nakolko som sa medzi husto vysadene rastliny nevedel dostat. Priemer odkalovacej trubice je 4cm.

Nevadi ze sa ista cast kalu rozvirila vo vode a trosku ju zakalila? Ryby vyzeraju byt po odkalovani dost v skoku.

Pri odkalovani bolo odpustene asi 45litrov vody. Dolial som den a pol odstatu vodu a pridal 10ml SERA AQUATAN.
djdaniels
 
Príspevky: 51
Založený: 21 Feb 2011 16:04 pm

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod Vlado21 » 13 Máj 2011 08:31 am

Ryby su najskor vyplasene nie z rozvirenej vody (ta im ako taka nevadi), ale z odkalovacieho zvona, ktorym si behal po dne. Samozrejme za predpokladu, ze nova voda je chemicky nezavadna a po jej doplneni nedoslo k vyraznemu posunu parametrov v akva (hlavne teploty, pH, GH, KH)... Po par hodinach by mali byt opat spokojne...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod djdaniels » 13 Máj 2011 17:02 pm

to Vlado21: dnes sa uz chovaju tak ako sa chovali pred odkalovanim. Voda sa itez odkalila akurat su v nej stale malinke bublinky ktore stupaju od dna hore. Ale to mi robi uplne od zaciatku odkedy som akva vobec zalozil. Mozno to bude strkom. Aj ked je to klasicky kupovany premyvany riecny strk pre akvaria.

Teplota vody sa nezmenila viac ako o pol stupna. (pH,GH,KH) som nemeral.

Hodnota NO2 - menej ako 0,1 mg/l
Hodnota NO3 - 20 mg/l

Snad to bude v poriadku a o dva tyzdne to skusim odkalit opat.

Dakujem za odpoved. :)
djdaniels
 
Príspevky: 51
Založený: 21 Feb 2011 16:04 pm

Re: Divne chovanie ryb

Odoslaťod dedojozef » 03 Júl 2011 12:49 pm

Prosím poraďte. gallery/dedojozef-a2006/noveakva-001-p40141.html
Celkový objem 96 litrov. CO2 ide nonstop (burčiak). Rastlín neje veľa ale ani málo. A je vidno že rastú a retiazkujú. Svetlo je T8: 2x18W ráno, 3x18W cez deň a 2x18W na večer. O 20,00 h svetlo vypnem a do 5 minút sú ryby pod hladinou a ako by lapali po vzduchu. Je tam 10 kúskov (gupka, mečúňe, bojovnice). No nad ránom je všetko zas v pohode a ryby sú rozplávané po celom akva. NO2 a NO3 som nemeral. Akva je v prevádzke 4 týždeň.
Ďakujem.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.