ako utesniť odtok jazierka z PE?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

ako utesniť odtok jazierka z PE?

Odoslaťod Ludos » 21 Máj 2011 00:53 am

Nemám rád privítania na úvod diskusie a tak sa prehupnem rovno k podstate veci :D

Pred rokom som kúpil 150 litrové PE jazierko (http://www.zlacnene.sk/letak/baumax-3630/p/58/) pre korytnačku a mojej tak trochu neurotickej hlave to nedalo a pokúsil som sa k nemu vyrobiť aj externý filter na princípe dvoch spojených nádob. Teda v prípade výpadku elektrického prúdu by voda ostala tam kde má ostať :D Na takzvane účko som si zaobstaral v jednom nemenovanom obchodnom dome odtokové rúrky všakovakých tvarov (http://www.bausep.de/Rohinnenausbau/Hau ... 7-HTB.html).. voda z filtra by šla pomocou pumpy naspať do jazierka do jednej z jeho "ostrovčekov" a tak by vytvárala menší spad.. no a teraz k problému:

Do jazierka sa mi podarilo amatérsky zboku vyrezať (či vystrihnúť?, hovorím amatérčil som :D) otvor pre dané potrubie (odtok). Dal som tam pár gumených tesnení (ktoré samozrejme nepasovali tak ako mali...), vyskúšal silikónové lepidlo (zistil, že silikón nedrží na umelej hmote tak ako má = t.j vôbec), teflónove tesnenie (to skôr pre placebo účinok :D )... a obmotal vodeodolnou izolepou (http://www.travamotosport.cz/univerzalni-lepici-pasky/260-lepici-paska-power-tape-cerna.html ktorá asi jediná je ako tak funkčná, akurát už došla :D ).. No a výsledok: preteká to: spočiatku to bolo par kvapiek za minútu, no akonáhle som sa tento nedostatok snažil opraviť voda začala tiecť menším cícerkom (odhadom tak pollitra za hodinu čo v prípade jazierka v izbe v paneláku nie je práve to najšťastnejšie)... Teda čo by ste mi poradili na vode-odolnú izoláciu daného spoja ? samozrejme nesmie to byť toxické pre osádku jazierka.

Ďakujem

(za prípadne gramatické chyby sa ospravedlňujem)
Ludos
 
Príspevky: 7
Založený: 08 Jan 2010 18:52 pm
Bydlisko: Vrútky

Reklama

Re: ako utesniť odtok jazierka z PE?

Odoslaťod Byk » 21 Máj 2011 06:57 am

Urcite mozem doporucit akvaristicky silikon.Mam vyskusane ze lepi aj plasty a dokonca aj jazierkove folie.Original lepidlo my nezadrzalo to,co akvaristicky silikon.Osadke skodit nebude,kedze sa nim lepia akvaria.kup si mensiu tubu a vyskusaj,mne to fungovalo a funguje
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: ako utesniť odtok jazierka z PE?

Odoslaťod kaqpo » 21 Máj 2011 09:16 am

Plasty sa ľahko zvárajú ja by som volil túto možnosť.
Obrázok používateľa
kaqpo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 1
Založený: 27 Feb 2011 18:46 pm
Bydlisko: Košice

Re: ako utesniť odtok jazierka z PE?

Odoslaťod Ludos » 21 Máj 2011 12:31 pm

Re: silikónove lepidlo- ako vravím raz som už s ním amaterčil. ale keďže som "šikula" a hlavne dosť netrpezlivý človek (snažil som sa to nechať uschnuť tri dni.. a zrejme nestačilo), tak beriem môj prvotný neúspech s rezervou :D

Re: zváranie plastov - dá sa to aj nejak v bytovom prostredí?a prvotná investícia je asi dosť vysoká či? (ono vždy je tu možnosť radšej isť do toho posratého obchodného domu a radšej to kúpiť jazierko nanovo a to účko dať jednoducho zhora, aj keď kazilo by to výsledný dojem..)
Ludos
 
Príspevky: 7
Založený: 08 Jan 2010 18:52 pm
Bydlisko: Vrútky

Re: ako utesniť odtok jazierka z PE?

Odoslaťod arowana » 21 Máj 2011 12:51 pm

Použi butylovú pásku / napr. DenBraven /, alebo tepelné zvarenie PE tavnými tyčinkami.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: ako utesniť odtok jazierka z PE?

Odoslaťod Ludos » 21 Máj 2011 13:01 pm

re: Butylová páska - niečo si o tom ešte pozriem a možno pojdem teda kúpiť... nemala by byť teda škodliva hej? máš s ňou nejaké skusenosti?

tie tavné tyčinky... o tom som už čosi pozeral ale vraj niesu velmi vhodné do vodného prostredia... keďže v tom bode kde sa nachádza ten otvor mam minimálne tlak 20 litrov tak nechcem riskovať.. alebo?

inak dík za radu..
Ludos
 
Príspevky: 7
Založený: 08 Jan 2010 18:52 pm
Bydlisko: Vrútky

Re: ako utesniť odtok jazierka z PE?

Odoslaťod arowana » 21 Máj 2011 13:44 pm

Hlavná vec, že máš jazierko z PE, ale podľa tvojich informačných zdrojov, by PE tyčinky nemali byť vhodné do vodného prostredia ? :?:
Aspoň sa trochu zamysli nad tým, čo naťukáš do klávesnice...
Položíš otázku, na ktorú nevieš odpoveď, niekto ti na to odpovie a vzápätí hneď na nete nájdeš info, ktoré tú odpoveď spochybňuje ? Prečo potom kladieš otázku, keď si "relevantné" informácie / aj keď špatné / nájdeš aj sám ?

Je to asi všeobecný fakt, že pre slováka každá rada je zbytočná.....
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: ako utesniť odtok jazierka z PE?

Odoslaťod Pufli » 21 Máj 2011 14:18 pm

A ked to chceš spraviť poriadne tak sa vypusteniu nevyhneš. Nevymyšlaj sprostosti a sprav to poriadne, alebo sa na to vykašli. Chudaci chlapci si derú jazyk nadarmo.
Obrázok používateľa
Pufli
 
Príspevky: 160
Obrázky: 84
Založený: 05 Nov 2009 03:31 am
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: ako utesniť odtok jazierka z PE?

Odoslaťod Ludos » 21 Máj 2011 17:40 pm

Vlastnosťou Slováka je aj sa zbytočne nad všetkým hromžiť :D Ale to už je offtopic... Sorry, keď som hento písal utekal som na vlak, a pod danou tyčinkou som si prestavil tie silikonove lepiace tyčinky čo sa tak divne tavia... A o tom som kedysi čítal... takže ešte raz sorry..

s pojmom Polyetylenove tyčinky na tavenie som sa ešte musím priznať nestretol.. nikto nie je neomylný... jazierko je síce z PE ale dané potrubie je z iného materiálu, keď budem doma tak mrknem.. tuším PP ale niesom si istý, táto skutočnosť nevadi?

to, že budem musieť vypustiť vodu je mi jasné :D
Ludos
 
Príspevky: 7
Založený: 08 Jan 2010 18:52 pm
Bydlisko: Vrútky

Re: ako utesniť odtok jazierka z PE?

Odoslaťod Pufli » 21 Máj 2011 19:52 pm

Nehnevaj sa ale vyzerá to tak že vymýšľaš ako zlatnícky učeň tak ta človek zle pochopí. Stačilo zohnať poriadne náradie, správnu pechodku bol by si za vodou.
Najednoduchšie je použiť akva silikon, alebo epoxidoví živicu. :pivo:
Obrázok používateľa
Pufli
 
Príspevky: 160
Obrázky: 84
Založený: 05 Nov 2009 03:31 am
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: ako utesniť odtok jazierka z PE?

Odoslaťod Ludos » 21 Máj 2011 22:19 pm

ok medzi moje vlastnosti patrí zbŕklosť :D A aj pri prvom montovaní prepadu do jazierka som sa prerátal... tentokrát by som už postupoval inak, ale človek sa učí na vlastných chybách (či chybách cudzích? :D ) .. ale to je jedno čo sa stalo to sa stalo.. teraz sa pokúšam vykryť tie chyby a preto aj sem píšem lebo viac hláv viac rozumu... (zachviľu tu začnem písať svoj životopis šhajze :D)

epoxidová živica... máš odskúšanú nejakú značku prípadne vieš aké množstvo, cenové rozpätie môžem očakávať?
Ludos
 
Príspevky: 7
Založený: 08 Jan 2010 18:52 pm
Bydlisko: Vrútky

Re: ako utesniť odtok jazierka z PE?

Odoslaťod Pufli » 21 Máj 2011 22:35 pm

Obrázok používateľa
Pufli
 
Príspevky: 160
Obrázky: 84
Založený: 05 Nov 2009 03:31 am
Bydlisko: Žiar nad Hronom


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.