cichlidy



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

cichlidy

Odoslaťod adamec » 23 Mar 2011 09:39 am

založil som nové akvárko....112 L, riadne som ho zabehol....umiestnil som doň 8 cichlidy priečnopruhové (do 7 cm), snažil som sa dodržať, čo naj podmienky (teplota 24 C, pH 8 a iné.... krmim 1 krát denne - sera premium granulát....no aj napriek tomu ryby su ospalé, veľmi plaché, prevážne stoja, ak vojdem do miestnosti hneď sa skrývajú za kamene....., keď som ich kupoval, boli živé, neplašili sa tak....nevie mi niekto poradiť, kde som pochybil ????
adamec
 
Príspevky: 4
Obrázky: 2
Založený: 23 Mar 2011 09:28 am

Reklama

Re: cichlidy

Odoslaťod Byk » 23 Mar 2011 13:30 pm

Ako dlho ich ams v akva???Niekedy sa stava ze ryby si zvykaju na nove prostredie aj 2 mesiace,preto su take plache.
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: cichlidy

Odoslaťod adamec » 23 Mar 2011 14:08 pm

no necelý mesiac.... a ďakujem za radu
adamec
 
Príspevky: 4
Obrázky: 2
Založený: 23 Mar 2011 09:28 am

Re: cichlidy

Odoslaťod Byk » 23 Mar 2011 18:59 pm

Tak to bdue urcite tym.Skus ich co namenej stresovat a uvidis ze sa to da do poriadku
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: cichlidy

Odoslaťod adamec » 24 Mar 2011 08:24 am

ďakujem za radu
adamec
 
Príspevky: 4
Obrázky: 2
Založený: 23 Mar 2011 09:28 am

Re: cichlidy

Odoslaťod radon » 24 Máj 2011 22:36 pm

pochybil si vsade = problem je - male akvarium, malo ryb - pre cichlidy minimalne 200l a 20ryb, ale cim väcsie a viac ryb, tym lepsie... dalej do mensieho akva su lepsie tie menej agresivne druhy (napr. Ps.Saulosi, Lab.Yellow apod.)...dalej, potrebny vykonny vonkajsi filter, raz tyzdenne menit vodu (2/3), nekrmit granulatom, ale iba vlockami napr. Sera Flora, filter cistit castejsie ako pri obycajnom akva atd.
radon
 
Príspevky: 33
Obrázky: 2
Založený: 09 Okt 2009 16:20 pm
Bydlisko: Kosice

Re: cichlidy

Odoslaťod Byk » 24 Máj 2011 22:50 pm

radon akvarium im staci.Ma sice 8ks,ale predpokladam,ze caka na vytvorenie paru.Potom ostatne musia ist vonku a nechat len ten par.Su to nenarocne ryby.Vymena vody 1x do tyzdna je uplne zbytocna.raz za tyzden uplne staci,pokial tam bude len ten par.A staci jedna tretina.Co sa tyka agresivity,je to agresivna ryba voci svojmu druhu.Napada aj ine ryby,ale hlavne v obdobi trenia,vtedy je to katastrofa.Vie vazne poranit aj vecsiu rybu od nej.
Ty mu tu spominas Ps.Saulosi,Lab.Yellow.To su uz africke cichlidy,on ma americke.Africke by som urcite nedaval do mensieho akvaria,ako je 200L a urcite by ich nebolo 20 na tych 200L.Afrikam sa venujem a vidim co tie ryby dokazu ked maju malo priestoru a konkretne myslim saulosi.
filtraciu nemusi mat vobec vonkajsiu.moze byt aj vnutorna,len nech ma dostatocne mnozstvo filtrcnych medii a vykonne ceradlo.
A krmenie???Kde si pocul ze ryby nemozes krmit granulkami???len vlockami a sera flora???ja krmim prevzne granulkami a chutia im lepsie ako vlocky.Na priklad Geophagy,tie my granulky zda vyzeru do 2 minut a vlocky vedia konzumovat aj hodinu a nieje to tym,ze ich dam vela.
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: cichlidy

Odoslaťod Michal1987 » 24 Máj 2011 23:09 pm

radon si zrejme zamenil americké a africké cichlidy. Starou dobrou latinou ďalej zájdeš, tieto slovenské názvy u cichlíd sú na dve veci...
Byk : k tomu kŕmeniu afrických cichlíd, no tam by som povedal, že Sera Flora nič nepokazí a granulky by som asi ja osobne trocha namočil pred skŕmením (aspoň ja to takto robievam pri "kančíkoch", s kŕmením afrických druhov cichlíd nemám skúsenosti...) a s ostatným súhlasím. :)
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: cichlidy

Odoslaťod Byk » 25 Máj 2011 00:38 am

Michal latina je latina.Latinsky nazov je len jeden.Pre zaujimavost bavime sa o rybe ktorej latinsky nazov poznam ja ako Amatitlania nigrofaciata no videl som u nej pouzivany aj nazov Cichlazoma nigrofasciata,ktory je tiez niekde uvadzany ako latinsky,ale mj nazor je ze je to pomenovanie americanou.
Sera flora urcite nic nepokazi,tak som to nemyslel,narazal som len nato,ze aj granulky su dobre ako krmivo.Osobne svoje nepredmacam.Som zastancom toho ze krmivo by mal mat chovatel pestre.Nie len ejden druh a urcite by sa rybam malo castejsie doplnovat zive krmivo.Ja v tomto rocnom odobi,dost skrmujem pre ameriky dazdovky.Velmy im chutia a su krasne vyfarbene
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.