Katastrofa s akvarkom



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod TomT » 28 Máj 2011 11:31 am

...hrad jednoznačne von ;-)
Obrázok používateľa
TomT
 
Príspevky: 51
Obrázky: 0
Založený: 20 Feb 2011 16:12 pm

Reklama

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod CaneCorso » 28 Máj 2011 12:07 pm

TomT,aj ja som prstom ďobol do monitora,aby som zabil mušku,čo mi tam sadla.... :o
Obrázok používateľa
CaneCorso
 
Príspevky: 108
Obrázky: 25
Založený: 12 Jan 2011 19:19 pm
Bydlisko: Tisovec

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod TomT » 28 Máj 2011 12:23 pm

:D ... treba skúsiť kladivom ;-)
Obrázok používateľa
TomT
 
Príspevky: 51
Obrázky: 0
Založený: 20 Feb 2011 16:12 pm

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod Marcel7 » 28 Máj 2011 13:00 pm

namiesto toho filtra (aj toho na obrázku od Toma) si len kúpim volakú sopku z ktorej pôjdu bublinky, a namiesto filtra budem mať ten vysávač
Obrázok používateľa
Marcel7
 
Príspevky: 102
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2011 17:55 pm
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod TomT » 28 Máj 2011 13:25 pm

Marcel.... tebe asi niet pomoci :)
Akvárium je vlastne kúsok prírody ktorý môžeš mať doma. príroda je najkrajšia v jej prirodzenej podobe.
Mal by si kúpiť ten bublifuk (elementkový filter stojí 2 €) a dať tak kokos, koreň, nenáročné rastliny. Nie farebné kamienky, gýčové ozdoby ako sú sopky , bublinkujúce mušle a podobné nezmysly.
Chceli sme ti poradiť......ale rob si akvarko podľa svojho názoru a vkusu
Obrázok používateľa
TomT
 
Príspevky: 51
Obrázky: 0
Založený: 20 Feb 2011 16:12 pm

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod Marcel7 » 28 Máj 2011 16:10 pm

To na tom obrázku od teba mám doma, len nemám ten strojček ktorý to poháňa. A stratil som aj krabicu s popisom ako sa to používa (myslel som si že to nepotrebujem). :o
Celé vaše radenie som pochopil takto:
1. viac rastlín
2. nový filter
3. častejšie odkalovať vodu
hrad je už vonku

ešte k tomu bublifuku, mám ho mať ponorený celý alebo ten otvor v zelenej rurke má byť ponorený do polovice - tak mi to tuším radil ten predavač ???
Obrázok používateľa
Marcel7
 
Príspevky: 102
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2011 17:55 pm
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod TomT » 28 Máj 2011 18:29 pm

Marcel7 napísal:len nemám ten strojček ktorý to poháňa



????

Marcel7 napísal:kúpim volakú sopku z ktorej pôjdu bublinky


.. ak nemáš doma vzduchovací strojček - ako si chcel pustiť tie bubliny?
Naposledy upravil TomT dňa 28 Máj 2011 18:35 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
TomT
 
Príspevky: 51
Obrázky: 0
Založený: 20 Feb 2011 16:12 pm

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod TomT » 28 Máj 2011 18:34 pm

trochu chaos :)
Obrázok používateľa
TomT
 
Príspevky: 51
Obrázky: 0
Založený: 20 Feb 2011 16:12 pm

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod bijou » 28 Máj 2011 19:44 pm

ja síce nie som žiadny profesionál, ale teba, milý marcel, by som zamkla do študovne s akva-knihami a internetom a dala ti opakovať skúšky z akvaristiky, kým to nebude za A.
bijou
 
Príspevky: 76
Obrázky: 3
Založený: 17 Feb 2011 18:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod CaneCorso » 28 Máj 2011 20:30 pm

Marcel7,podľa spôsobu vyjadrovania sa,nie som si istý,či to pivo už môžeš....pozorne poprečituj,čo ti tu ľudia píšu a daj na ich rady.Popozeraj si galérie akvárií,určite získaš predstavu,ako by mohlo vyzerať to tvoje.Aj ja som tak urobil a to som sa už v minulosti akvaristike venoval.Držím palce.
Obrázok používateľa
CaneCorso
 
Príspevky: 108
Obrázky: 25
Založený: 12 Jan 2011 19:19 pm
Bydlisko: Tisovec

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod playman22 » 28 Máj 2011 20:55 pm

chudaka ste tak zdeptali, ze by som sa necudoval, kebyze pri najblizsom probleme sa vykaslal na akvaristiku... kazdy nejako zacinal a napr ja ked som zacinal, tak som viackrat urobil asi vsetky chyby co sa daju urobit (tak mi ukazali iny "akvaristi" )
cistenie akva prebiehalo takto:
1. zobral som vedro (jasne, ze take ktorym sa umyvala podlaha)
2. napustil vodu z vodovodu (jasne, ze bola chlorova a teplota nesedela s tou co bola v akva)
3. odcerpal vodu aby sa lahsie chytali ryby a odlovil vsetky ryby do toho vedra :)
4. rastlinu (teraz uz viem, ze to bola egeria) som vyhodil (okolo 2-3m kus) a nechal z nej 15 cm
5. zobral som lavor a strk som vybagroval do toho lavora (ano do takeho v ktorom sa zvykli rucne prat saty)
6. vybral domcek (vyzeral ako ten, co mali flinstonovci)
7. vnutorny filter (ano bol predimenzovany, koli comu bolo akva ako pracka) som vybral a cely ho tak vydrhol (aj filtracne media) ze po tejto procedure vyzeral ako by bol uplne novy
8. zobral akva do vane a vylial zvysnu vodu a vydrhol som ho nejakou hubkou na riad (co sa uz na riad nepouzivala, lebo bola stara)
9. polozil akva na svoje miesto (na obrus na stole, ktory som obcas vyprasil, ked nieco skripalo pod akvarkom ked som ho polozil)
10. zobral lavor so strkom do vane a aj ten poriadne vymyl (krasa aj ten bol ako novy :roll: )
11. vsetko vratil do akvarka, nalial vodu z kohutika, dal spat rybky a vhodil ten kusok rastlinky co som nechal
12. a zas je pokoj na mesiac...

a co je najhorsie, tak som to takto nerobil sam, a viac ludi mi takto opisovalo cistenie akvaria... takze netreba hned odsudzovat, ale radsej pomoct a nasmerovat :wink: tym nemyslim nikoho konkretneho, len prosim o viac trpezlivosti s nim...

a ty Marcel7 sa pozri za tymito vecami, co som napisal a veru TAKTO SA TO NEROBI!
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod playman22 » 28 Máj 2011 20:59 pm

ked to po sebe citam, tak mi je do placu...
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod Marcel7 » 28 Máj 2011 21:47 pm

TomT napísal:
Marcel7 napísal:len nemám ten strojček ktorý to poháňa



????

Marcel7 napísal:kúpim volakú sopku z ktorej pôjdu bublinky


.. ak nemáš doma vzduchovací strojček - ako si chcel pustiť tie bubliny?


ved to som chcel kupiť
Obrázok používateľa
Marcel7
 
Príspevky: 102
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2011 17:55 pm
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod TomT » 28 Máj 2011 21:53 pm

...tak kúp ten motorček a urob si bublifuk ... to je na tvoje akva vhodné. Otvor z ktorého pôjde voda s bublinkami daj tak ako ti poradili v akvaristike..... a hlavne ho nesmieš vypínať ani na noc :)

http://www.akva.sk/najtichsi-vzduchovaci-motorcek-t6297.html
Obrázok používateľa
TomT
 
Príspevky: 51
Obrázky: 0
Založený: 20 Feb 2011 16:12 pm

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod Marcel7 » 28 Máj 2011 22:00 pm

playman22, ako jediný si ma pochopil, chcel som poradiť a prišlo mi toľko rád že som z toho naozaj blbý, jedny radili hento a druhý zase niečo iné, ale všetkým ďakuje , všetko spravím v tých troch bodoch čo som napísal (to som si zhrnul z toho čo ste mi napísali). Ak sa vám niečo nepáči nenadávajte mi, mám 14 rokov o akvaristike som si prečítal ale nevedel som že mi predajú zlý filter alebo hrad (samozrejme veľa vecí som aj ja spravil) :(
Ak by sa niekomu chcelo napíšte mi pár bodov čo by som mal spraviť a ja to urobím. Body ako Nastuduj si, co najviac o akvaristike mi ani nemusíte písať. :( :(
Obrázok používateľa
Marcel7
 
Príspevky: 102
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2011 17:55 pm
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod Marcel7 » 28 Máj 2011 22:02 pm

TomT napísal:...tak kúp ten motorček a urob si bublifuk ... to je na tvoje akva vhodné. Otvor z ktorého pôjde voda s bublinkami daj tak ako ti poradili v akvaristike..... a hlavne ho nesmieš vypínať ani na noc :)

http://www.akva.sk/najtichsi-vzduchovaci-motorcek-t6297.html


a mám ho pripojiť k tomu čo si my poradil alebo k tej spomínanej sopke (podla vás k blbosti)
- ja iba neviem čo je lepšie

... najtichší netreba asi to akva presťahujeme aby na neho nedopadalo slnko, pôjde niekde kde sa nespí a nebude ta vystavený priamemu slnečnému žiareniu

...ináč všimol si si že ty mi radíš okysličovač (ešte aj aby som ho na noc nevypínal) a niekto (nemenovaný) aby som ho tam ani nemal :D
Naposledy upravil Marcel7 dňa 28 Máj 2011 22:06 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Marcel7
 
Príspevky: 102
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2011 17:55 pm
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod TomT » 28 Máj 2011 22:05 pm

sopku by som tam nedával z niekoľkých dôvodov..... vzduchovanie v dobre zabehnutom akvarku - nie je potrebné , skôr môže škodiť. Viem, že sa ti to nezdá - ale ver mi :)))
Po druhé - ten bublifuk funguje ako slušná biologická filtrácia.... je lepší ako 80% vnútorných filtrov.
...Hlavne nech ide nonstop :)
Naposledy upravil TomT dňa 28 Máj 2011 22:06 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
TomT
 
Príspevky: 51
Obrázky: 0
Založený: 20 Feb 2011 16:12 pm

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod bijou » 28 Máj 2011 22:06 pm

Marcel7 napísal:playman22, ako jediný si ma pochopil, chcel som poradiť a prišlo mi toľko rád že som z toho naozaj blbý, jedny radili hento a druhý zase niečo iné, ale všetkým ďakuje , všetko spravím v tých troch bodoch čo som napísal (to som si zhrnul z toho čo ste mi napísali). Ak sa vám niečo nepáči nenadávajte mi, mám 14 rokov o akvaristike som si prečítal ale nevedel som že mi predajú zlý filter alebo hrad (samozrejme veľa vecí som aj ja spravil) :(
Ak by sa niekomu chcelo napíšte mi pár bodov čo by som mal spraviť a ja to urobím. Body ako Nastuduj si, co najviac o akvaristike mi ani nemusíte písať. :( :(


veď práve o tom to je. ty máš základné otázky, na ktoré už existujú základné odpovede, ktoré sú nemenné (napr. že sa nikdy nevypína filter na noc, mení sa pravidelne časť vody, nie celá, a filter sa čistí prepláchnutím tej vnútornej hubky vo vode, ktorú si práve z akvária odsal, čiže nie v novej, ktorú do akvária pridávaš, kedy je už akvárium zarybnené, atď.). nie je ich veľa, a spomínajú sa všade, kde sa rieši zakladanie akvária. potrebuješ riešiť tak veľa otázok naraz, že to naozaj treba postupne. preto ťa odkazujeme na štúdium akvaristiky, aby si vyriešil aspoň základné chyby a potom sa dajú riešiť ďalšie veci.
bijou
 
Príspevky: 76
Obrázky: 3
Založený: 17 Feb 2011 18:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod Marcel7 » 28 Máj 2011 22:08 pm

bijou napísal:
Marcel7 napísal:playman22, ako jediný si ma pochopil, chcel som poradiť a prišlo mi toľko rád že som z toho naozaj blbý, jedny radili hento a druhý zase niečo iné, ale všetkým ďakuje , všetko spravím v tých troch bodoch čo som napísal (to som si zhrnul z toho čo ste mi napísali). Ak sa vám niečo nepáči nenadávajte mi, mám 14 rokov o akvaristike som si prečítal ale nevedel som že mi predajú zlý filter alebo hrad (samozrejme veľa vecí som aj ja spravil) :(
Ak by sa niekomu chcelo napíšte mi pár bodov čo by som mal spraviť a ja to urobím. Body ako Nastuduj si, co najviac o akvaristike mi ani nemusíte písať. :( :(


veď práve o tom to je. ty máš základné otázky, na ktoré už existujú základné odpovede, ktoré sú nemenné (napr. že sa nikdy nevypína filter na noc, mení sa pravidelne časť vody, nie celá, a filter sa čistí prepláchnutím tej vnútornej hubky vo vode, ktorú si práve z akvária odsal, čiže nie v novej, ktorú do akvária pridávaš, kedy je už akvárium zarybnené, atď.). nie je ich veľa, a spomínajú sa všade, kde sa rieši zakladanie akvária. potrebuješ riešiť tak veľa otázok naraz, že to naozaj treba postupne. preto ťa odkazujeme na štúdium akvaristiky, aby si vyriešil aspoň základné chyby a potom sa dajú riešiť ďalšie veci.


áno áno aj to urobím, budem študovať
Obrázok používateľa
Marcel7
 
Príspevky: 102
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2011 17:55 pm
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod bijou » 28 Máj 2011 22:09 pm

Marcel7 napísal:
TomT napísal:.
...ináč všimol si si že ty mi radíš okysličovač (ešte aj aby som ho na noc nevypínal) a niekto (nemenovaný) aby som ho tam ani nemal :D


okysličovač je iné ako filter, na to pozor. filter sa nevypína nikdy, filtruje vodu a zbavuje ju nežiadúcich látok a nečistôt, okysličovač je bublinkovač pre prívod dodatočného kyslíka do vody.
bijou
 
Príspevky: 76
Obrázky: 3
Založený: 17 Feb 2011 18:46 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod TomT » 28 Máj 2011 22:19 pm

Bublifuk = elementkový filter (- nie bubliky z kameňa) je dobré nechať fungovať stále.... nitrifikačné baktérie ktoré dokážu meniť dusitany (škodlivé látky) na dusičnany (látky ktoré dokáže využiť na svoj rast aqkvarijná rastlina) sa usadia v bioakvacite a potrebujú k svojmu rozmnoženiu aj kyslík. Laicky a jednoducho povedané - v skutočnosti je to trochu zložitejšie ;-)
Obrázok používateľa
TomT
 
Príspevky: 51
Obrázky: 0
Založený: 20 Feb 2011 16:12 pm

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod TomT » 28 Máj 2011 22:30 pm

Jednoducho by si mal urobiť asi toto:
- dať do akva štrk - koreň+ kokos + nejaký vhodný kameň (nič kupované ako sú hrady, zámky a iné pamätihodnosti ;-) )
- počkať dva dni vložiť filter+ nasadiť vela rastlín - nechať svietiť cca 10-11hodín denne
- nechať akva v takomto stave cca 2-3 týždne a potom tam šupnúť nejaké ryby

Medzi tým môžeš pohľadať u uja Googla - niečo o akvaristike :)
Obrázok používateľa
TomT
 
Príspevky: 51
Obrázky: 0
Založený: 20 Feb 2011 16:12 pm

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod Marcel7 » 29 Máj 2011 08:31 am

bijou napísal:
Marcel7 napísal:
TomT napísal:.
...ináč všimol si si že ty mi radíš okysličovač (ešte aj aby som ho na noc nevypínal) a niekto (nemenovaný) aby som ho tam ani nemal :D


okysličovač je iné ako filter, na to pozor. filter sa nevypína nikdy, filtruje vodu a zbavuje ju nežiadúcich látok a nečistôt, okysličovač je bublinkovač pre prívod dodatočného kyslíka do vody.


aha áno, ja som si to nejako pomýlil :o
Obrázok používateľa
Marcel7
 
Príspevky: 102
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2011 17:55 pm
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod Marcel7 » 29 Máj 2011 08:33 am

TomT napísal:Jednoducho by si mal urobiť asi toto:
- dať do akva štrk - koreň+ kokos + nejaký vhodný kameň (nič kupované ako sú hrady, zámky a iné pamätihodnosti ;-) )
- počkať dva dni vložiť filter+ nasadiť vela rastlín - nechať svietiť cca 10-11hodín denne
- nechať akva v takomto stave cca 2-3 týždne a potom tam šupnúť nejaké ryby

Medzi tým môžeš pohľadať u uja Googla - niečo o akvaristike :)


Vďaka to urobím, len ten štrk to môže byť aj substrát čo mám :?:
Obrázok používateľa
Marcel7
 
Príspevky: 102
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2011 17:55 pm
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.