Katastrofa s akvarkom



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod TomT » 29 Máj 2011 09:44 am

jj
Obrázok používateľa
TomT
 
Príspevky: 51
Obrázky: 0
Založený: 20 Feb 2011 16:12 pm

Reklama

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod tomas1 » 29 Máj 2011 09:52 am

s tim svietenim 10-11 hodin je na zaciatok vela :!: ja bi som na zaciatku svietil 5-6 hodin a kazdi tizden/dva pridal hodku :wink:
tomas1
 
Príspevky: 312
Obrázky: 17
Založený: 21 Feb 2010 08:18 am
Bydlisko: bratislava

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod CaneCorso » 29 Máj 2011 10:51 am

TomT napísal:Jednoducho by si mal urobiť asi toto:
- dať do akva štrk - koreň+ kokos + nejaký vhodný kameň (nič kupované ako sú hrady, zámky a iné pamätihodnosti ;-) )
- počkať dva dni vložiť filter+ nasadiť vela rastlín - nechať svietiť cca 10-11hodín denne
- nechať akva v takomto stave cca 2-3 týždne a potom tam šupnúť nejaké ryby

Medzi tým môžeš pohľadať u uja Googla - niečo o akvaristike :)

...a vodu!!!
Obrázok používateľa
CaneCorso
 
Príspevky: 108
Obrázky: 25
Založený: 12 Jan 2011 19:19 pm
Bydlisko: Tisovec

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod Milan666 » 29 Máj 2011 11:10 am

mystka, si si uvedomila, že si svojím príspevkom Marcel-a7 uviedla do rozpakov? Radšej porozmýšľať a potom napísať.
Marcel7, dostal si tu zopár dobrých rád. V podstate sa drž toho čo píše Jirka a o vyhodení filtra začni uvažovať až sa ti bude v akva veľmi, ale veľmi dariť.Snaž sa najprv obmedzovať až prestať s okysličovaním, to zabezpečíš dostatkom rastlín
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod Marcel7 » 29 Máj 2011 19:01 pm

Milan666 napísal:mystka, si si uvedomila, že si svojím príspevkom Marcel-a7 uviedla do rozpakov? Radšej porozmýšľať a potom napísať.
Marcel7, dostal si tu zopár dobrých rád. V podstate sa drž toho čo píše Jirka a o vyhodení filtra začni uvažovať až sa ti bude v akva veľmi, ale veľmi dariť.Snaž sa najprv obmedzovať až prestať s okysličovaním, to zabezpečíš dostatkom rastlín


ok, ale keď budem mať ten filter/okysličovač čo je na obrázku od Toma, budem predsa (po čase ako si mi poradil) vypínať aj filtráciu vody a aj okysličovanie lebo ten prístroj to má v sebe oby dve a tuším jeden mi tu radil aby som filter nevypínal vôbec iba okysličovač ale to sa nedá ak je to dokopy
Obrázok používateľa
Marcel7
 
Príspevky: 102
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2011 17:55 pm
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod dedojozef » 29 Máj 2011 19:51 pm

No ale ste mu dali. Doplietli ste ho ako chrbtový kôš :lol: .
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod CaneCorso » 29 Máj 2011 20:43 pm

marcel,keď použiješ filter,čo ti poradil Tom,nič nepokazíš.Keď dáš výpusť(odkiaľ voda vyteká do akvaria) pod hladinu vody,tak bude voda cirkulovať.To znamená,že bude prúdiť tak,ako má.Nebudú tam bublinky,ktoré Ty chceš v akva, za každú cenu mať.Alebo to dáš nad hladinu,a pod tým uvidíš bublinky,ktoré Ty chceš....má to ten istý efekt.Tie bublinky,ktoré Ty chceš mať,nič neznamenajú.Oni vo vode vzniknú,a ,,utekajú" ku hladine,kde ,,puknú" a v konečnom dôsledku,skončia tam,kde ich vzduchovací motorček získal....čítaj a študuj,na týchto stránkach...
Obrázok používateľa
CaneCorso
 
Príspevky: 108
Obrázky: 25
Založený: 12 Jan 2011 19:19 pm
Bydlisko: Tisovec

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod playman22 » 29 Máj 2011 20:54 pm

takze vec sa ma tak, ze tu ma kazdy isty typ akvaria, ktory mu vyhovuje... to je vsetko fajn, lenze riesenie jedneho akvaria sa bije s riesenim ineho typu akvaria... jednoducho povedane: nieje akvarium ako akvarium
zabudni na vsetko, co ti tu predtym napisali a najskor ty napis, ze ake akvarium si predstavujes
co vieme:
> mas 54L akvarko - to ostava
>filter hailea hl-bt400 - prilis silny, vymena za bublifuk. obrazok takeho filtra ti uz poslal tomT, pozor! na zaciatku zabehu akvaria ho vobec necisti, s cistenim treba pockat, kym sa ti nezabehne akvarko a nenastane vnom rovnovaha bakterii vs nebezpecne latky a aj potom ho len jemne vyzmykat vo vode odcerpanej z akva. opakujem, jemne! a az po zabehnuti! budes knemu potrebovat vzduchovac, ktory ho bude vlastne pohanat a ze aj okyslicuje, to je len plus...
>osvetlenie hailea yz-6 - no neviem, ze to je co zac... podla toho, ze kolko rastlin ti tu naordinuju, sa uvidi, ci to bude stacit... kolko ma W ziarivka?
>substrat ostava
>termostat ostava - (neviem, ze aky je, ale hadam vyhovuje) v obchode kde rybky kupujes sa opytaj, ze pri kolkych stupnoch ich chovaju a kolko im najviac vyhovuje a to skombinuj s teplotou na mieste kde s nachadza akvarko, aby si nim nevykuroval izbu a nebezal nonstop v zime a v lete dostatocne vetrat... nemaj ho blizko studensich stien... a dbaj na to, aby rybam ta teplota vyhovovala... bez priameho slnecneho ziarenia...
>a teraz napis, ze kolko rybiek (a ake) by si tam chcel mat a skusime ti navrhnut mnozstvo rastlin, ktore je pre take akvarium potrebne...
>v pripade velkeho poctu rastlin a maleho poctu ryb je filter naozaj nepotrebny, ale ak som spravne pochopil, tak ty chces mat viac ryb a teda filter potrebujes
> po poslednom zasahu ti v akvarku zostalo co zive a neposkodene alebo chore? aby bolo kde zacat... kedze teraz pride radikalny zasah a to znovuzalozenie akvaria ibaze uz s novymi vedomostami a lepsimi postupmi... a POZOR! postup pri zakladani sa lisi od postupu udrziavania a treba si uvedomit, ze pri kazdej zmene to isty cas potrva, kym sa ukazu vysledky a preto treba byt trpezlivy a pozorny a hlavne opatrny :)
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod TomT » 29 Máj 2011 20:54 pm

Ja už nepíšem nič.... :D
Ak potrápiš uja "googla" - dozvieš sa úplne všetko čo potrebuješ vedieť. Nesmieš byť lenivý a musíš trochu popracovať na svojej informovanosti :)

Popletený nemáš byť z čoho.... treba vytvoriť vhodné podmienky a akvarko ti bude fungovať v podstate samo.
Vymeníš raz za týždeň 15l vody a to je všetko. Ako vytvoriť vhodné podmienky - to je predmet štúdia na tejto informáciami preplnenej stránke AKVA ;-)
Obrázok používateľa
TomT
 
Príspevky: 51
Obrázky: 0
Založený: 20 Feb 2011 16:12 pm

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod playman22 » 29 Máj 2011 21:52 pm

zato na google by som ho neposlal, lebo este nahodou narazi na:http://zavojnatkask.blog.cz/ alebo nieco podobne
a to bude koniec :dead:
nech pekne krasne zostane tu na akva.sk... aspon ma istotu, ze sa tu nedocita "odborne" rady typu: kym cistis akvarium, rybky poloz do zachoda :D
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod TomT » 29 Máj 2011 22:15 pm

playman22 napísal:http://zavojnatkask.blog.cz/ :D



..KOneeec :D :D :D :D
[to vyzerá ako návod na týranie zvierat]
Obrázok používateľa
TomT
 
Príspevky: 51
Obrázky: 0
Založený: 20 Feb 2011 16:12 pm

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod triscene » 29 Máj 2011 22:27 pm

v tych komentaroch babu davaju pekne dole, ale aspon jej dali rady, hoci drsnejsim stylom :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod mystka » 29 Máj 2011 23:34 pm

Milan666, nie neuvedomila. Len som si nevsimla, ze hrad sumi pod octom, tak ten nech vyhodi..a ze ten filter je silny (neda sa priskrtit?). Inak som nenapisala nic nerozumne.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod Milan666 » 30 Máj 2011 10:13 am

dedojozef napísal:No ale ste mu dali. Doplietli ste ho ako chrbtový kôš :lol: .

Veru, veru, ale keby on aj pamätal čo čítal vyššie :oops:
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod Marcel7 » 30 Máj 2011 13:34 pm

playman22 napísal:takze vec sa ma tak, ze tu ma kazdy isty typ akvaria, ktory mu vyhovuje... to je vsetko fajn, lenze riesenie jedneho akvaria sa bije s riesenim ineho typu akvaria... jednoducho povedane: nieje akvarium ako akvarium
zabudni na vsetko, co ti tu predtym napisali a najskor ty napis, ze ake akvarium si predstavujes
co vieme:
> mas 54L akvarko - to ostava
>filter hailea hl-bt400 - prilis silny, vymena za bublifuk. obrazok takeho filtra ti uz poslal tomT, pozor! na zaciatku zabehu akvaria ho vobec necisti, s cistenim treba pockat, kym sa ti nezabehne akvarko a nenastane vnom rovnovaha bakterii vs nebezpecne latky a aj potom ho len jemne vyzmykat vo vode odcerpanej z akva. opakujem, jemne! a az po zabehnuti! budes knemu potrebovat vzduchovac, ktory ho bude vlastne pohanat a ze aj okyslicuje, to je len plus...
>osvetlenie hailea yz-6 - no neviem, ze to je co zac... podla toho, ze kolko rastlin ti tu naordinuju, sa uvidi, ci to bude stacit... kolko ma W ziarivka?
>substrat ostava
>termostat ostava - (neviem, ze aky je, ale hadam vyhovuje) v obchode kde rybky kupujes sa opytaj, ze pri kolkych stupnoch ich chovaju a kolko im najviac vyhovuje a to skombinuj s teplotou na mieste kde s nachadza akvarko, aby si nim nevykuroval izbu a nebezal nonstop v zime a v lete dostatocne vetrat... nemaj ho blizko studensich stien... a dbaj na to, aby rybam ta teplota vyhovovala... bez priameho slnecneho ziarenia...
>a teraz napis, ze kolko rybiek (a ake) by si tam chcel mat a skusime ti navrhnut mnozstvo rastlin, ktore je pre take akvarium potrebne...
>v pripade velkeho poctu rastlin a maleho poctu ryb je filter naozaj nepotrebny, ale ak som spravne pochopil, tak ty chces mat viac ryb a teda filter potrebujes
> po poslednom zasahu ti v akvarku zostalo co zive a neposkodene alebo chore? aby bolo kde zacat... kedze teraz pride radikalny zasah a to znovuzalozenie akvaria ibaze uz s novymi vedomostami a lepsimi postupmi... a POZOR! postup pri zakladani sa lisi od postupu udrziavania a treba si uvedomit, ze pri kazdej zmene to isty cas potrva, kym sa ukazu vysledky a preto treba byt trpezlivy a pozorny a hlavne opatrny :)



:D :D :D to je dlhé :D ale pre rybky by som prečítal hocičo (okrem ústavy SR tá je naozaj dlhá) :D
-osvetlenie hailea model: YZ-600 Žiarivka: 15W Dĺžka osv. 60cm
-termostat vyhovuje, je pekne nastaviteľný a aj teplomer ukazuje koľko hreje (akvárium presťahujem)
-chcel by som gupky - asi 10 keďže sa len ... a potom je tam veľa mladýh
-rastliny mám tieto:
http://rybicky.net/atlasrostlin/sagittaria_subulata - 5 kusov
http://rybicky.net/atlasrostlin/hygroph ... herry_leaf - 1 kus
http://rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma - 1 kus
http://rybicky.net/atlasrostlin/vallisn ... _biwaensis - túto rastlinu som ževraj kúpil ale neviem ktorá to je ale neviem čo je lebo ju nemôžem nájsť v akva :D (asi som ju vyhodil)
+ mám ešte jednu ale tá neviem ako sa volá na obr. môjho akvária je na ľavo od skaly (má pár hnedých listov)
Obrázok používateľa
Marcel7
 
Príspevky: 102
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2011 17:55 pm
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod Marcel7 » 05 Jún 2011 08:15 am

Môže byť?
Obrázok používateľa
Marcel7
 
Príspevky: 102
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2011 17:55 pm
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod Milan666 » 05 Jún 2011 10:16 am

Rastlinky máš v pohode, celkom nenáročné. To je ale pri tvojej katastrofe len jedna mini zmena
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod Jirka Scobak » 05 Jún 2011 11:32 am

Hygrophilam se nejlepe dari nad hladinou, pod vodou, ne ze by nerostly, ale sagittaria to asi casem vse prevalcuje (muj tip) a zaplni cele akvarium na ukor ostatnich rostlin. Coz ale vubec nemusi byt zle. Hlavne si pak nerekni, ze se ti to nelibi, chces tam i jine rostlinky a zacnes ji protrhavat! Porusil by sis rovnovahu (pokud tam nejakou budes mit). Akvarium zaplnene rostlinami k prasknuti je vetsinou bez ras, jak to toho strcis "bagr", rasy se objevi.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod playman22 » 05 Jún 2011 13:23 pm

tak tak... ked budes casom riedit rastliny, tak hlavne opatrne... tu na fore som uz X-krat cital, ze ako ludia krasne preriedili rastliny a kratko nato sa objavili riasi... u mna to bolo podobne... treba si pamatat, ze kazdy vacsi zasah do uz funkcneho akvarka zo sebou nesie obrovske riziko... teraz odporucam nekupovat dalsie ryby, svietit pravidelne, filter nech bezi nonstop, neliat do vody ziadne chemikalie. tie nefunguju tak, ze nalejes a za den je akvarko v pohode... treba opatrne, lebo mozu lieciva viac uskodit ako pomoct pri zlom davkovani...
ako to zatial vyzera s akvarkom?
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod Marcel7 » 05 Jún 2011 17:22 pm

Zatiaľ dobre, prestali umierať. Teraz mám 2 gupky (samec) + 3-5 gupky (mladé) + 2 prísavníkoch
Obrázok používateľa
Marcel7
 
Príspevky: 102
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2011 17:55 pm
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod Marcel7 » 05 Jún 2011 17:24 pm

Jirka Scobak napísal: sagittaria to asi casem vse prevalcuje (muj tip


už prerástla :D ale už som ju ostrihal. Áno opatrne ;)
Obrázok používateľa
Marcel7
 
Príspevky: 102
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2011 17:55 pm
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod Marcel7 » 14 Jún 2011 20:46 pm

KREVETY


Nechcem zakladať novú tému tak sa to opýtam tu (keďže som toto vytvoril).
Dnes som tak premýšľal nad krevetami, neviem prečo ale na obrázkoch sa mi páčili. :o Tak sa vás chcem niečo opýtať a keď sa mi to bude páčiť tak si ich kúpim

1. Môžu sa krevety chovať aj samotné? :?:
2. Pre začiatočníka (s krevetami) je vhodná Krevetka červená var. Cherry
- alebo aké mi odporúčate? :?:
3. Bolo by treba moc úprav spraviť z akva pre ryby do akva pre krevety? :?:
4. z akými živočíchmi môžu byť krevety? Na túto otázku mi môžte odpovedať len z časti veď to si nájdem na nete. :?:

P.S na internete som ešte nič nehladal
Obrázok používateľa
Marcel7
 
Príspevky: 102
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2011 17:55 pm
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod martin_s » 14 Jún 2011 20:55 pm

Pouzivaj vyhladavanie. Je tu vo fore dost rozsiahla tema o krevetkach v ktorej najdes odpovede na vsetky otazky.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Katastrofa s akvarkom

Odoslaťod Marcel7 » 14 Jún 2011 21:06 pm

Ok dik

...ale mám jednu otázku ktorá tu asi nieje
aký je rozdiel medzi Krevetou japonskou a krevetou CJ (Caridina japonica)
podla mňa je to to isté
Obrázok používateľa
Marcel7
 
Príspevky: 102
Obrázky: 2
Založený: 15 Jan 2011 17:55 pm
Bydlisko: Jaslovské Bohunice

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.