Umele rastliny a vplyv na ryby



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Umele rastliny a vplyv na ryby

Odoslaťod petlo » 17 Okt 2005 10:02 am

nechcem sa umelych rastlin zastavat vyzeraju naozaj o nicom oproti realnym ale mne sa len vdaka odstraneniu normalneho porastu podarilo z akvaria odstranit stetinkovu riasu. v boji proti nej som vyskusal vsetko co bolo v ludskych silach ale nic nepomahalo. tak som kompletne vymenil obsah akvaria a dal umely porast a riasa je prec. pritom mi rastliny rastli jedna radost ale boli porastene touto riasou . aj tak mi chybaju ale teraz sa mi akva paci viac bez tej riasy.

the end :cry:
Obrázok používateľa
petlo
 
Príspevky: 21
Obrázky: 1
Založený: 01 Nov 2003 23:48 pm

Reklama

Re: Umele rastliny a vplyv na ryby

Odoslaťod joko » 18 Okt 2005 10:24 am

petlo napísal:aj tak mi chybaju ale teraz sa mi akva paci viac bez tej riasy.
the end :cry:


To je vec nazoru, podla mna radsej budem mat stetinkovu riasu ako umele gyce ...
Ja mam stetinkovu riasu na par listoch, najdlhsia je asi 2 cm, a je super.
Take iste maju aj v predajni aqua Polus vo vystavnych akva, a ked som si vypytal, nechceli mi dat :-(
Uz mam svoju.

Co je lepsie mat prirodu, taku aka ma byt (aspon priblizne)
Alebo mat umele rastliny ...
To mi pripada, ako ked chce niekto holanske akvarium tak tam da zive rastlinky a umele rybky ...
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Umele rastliny a vplyv na ryby

Odoslaťod petlo » 20 Okt 2005 09:22 am

hej hej mas pravdu. keby som sa dokazal zbavit tej riasy umele rastliny is tam nedavam. ale bolo to otrasne. vyskusal som vsetko mozne a nic nepomahalo . nebola len na rastlinach ale ja na dne, na kamenohc uplny prales , vyska tak 2-3 cm . tolko som tu toho precital o tejto riase ale nic mi nepomohlo. zavidim ludom ktory ju nemaju :x
Obrázok používateľa
petlo
 
Príspevky: 21
Obrázky: 1
Založený: 01 Nov 2003 23:48 pm

Re: Umele rastliny a vplyv na ryby

Odoslaťod Peter » 20 Okt 2005 18:32 pm

iba mimochodom, podla mna dostatok zivych rastlin patri tiez medzi zbrane ktorymi sa da proti stetinke bojovat... mam to odskusane, sice stetinky mam, ale uz sa nerozrastaju a je ich podstatne menej, u mna rastu stetinky len chorych listoch... Proti stetinkam som totiz pouzil opacnu metodu, totalne zahltenie rastlinami (s listami) - neodstranilo celkom, ale urcite zastavilo
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Umele rastliny a vplyv na ryby

Odoslaťod joko » 21 Okt 2005 08:53 am

Peter napísal:u mna rastu stetinky len chorych listoch...
U mna defakto to iste ...
Akurat, ze su to skor by som povedal stare listy ako chore. Na nove sa nechytia bud preto, ze maju okolo seba silneisiu mikrofloru, alebo preto, ze este sa nestihli chytit. Starsie listy, uz tolko neziju, neziju na plno, mozno preto sa na ne chytaju riasy viac, ci uz stetinkove, alebo ine.
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Umele rastliny a vplyv na ryby

Odoslaťod petlo » 21 Okt 2005 12:12 pm

hej to som cital , ze pomoze zhustenim rastlinstva, len sa teraz trochu bojim ze bude vsetko rpi starom tot vse. akvarko vtedy vyzeralo fakt humusacky nedalo sa na to pozerat :x
Obrázok používateľa
petlo
 
Príspevky: 21
Obrázky: 1
Založený: 01 Nov 2003 23:48 pm

Re: Umele rastliny a vplyv na ryby

Odoslaťod mirov » 21 Okt 2005 21:31 pm

na riasi su dobré krevetky tak 10ks.len jaj pozor abi nemali klepitka ale štetinky. nAjlepšie su Caridina japonica. Ja mán podobnýdruh a riasi likvidujú perfektne. Kamošovi prečistili Javský mach perfektne predtímvizeral tak hrozne že ho chcel už vihodit.
mirov
 
Príspevky: 30
Obrázky: 10
Založený: 19 Okt 2005 08:54 am
Bydlisko: Bratislava - Vraku?a

Re: Umele rastliny a vplyv na ryby

Odoslaťod HECTOR » 01 Jún 2011 14:04 pm

Ja som mam akvarium s dost vela rastlinkamy živými , sagitarie atd a dost ako pohoda , ale mal som jednu rastlinku neviem presne teraz nazov a jej sa moc nedarilo neviem prečo :-( a postupne odyšla uplne tak som si namiesto nej kupil umelu taku istu a mam ju prakticky medzi živými može to niak zle vplivat na tie rybky ? diky za rady neni problem to dat preč ...
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Umele rastliny a vplyv na ryby

Odoslaťod triscene » 01 Jún 2011 14:43 pm

problem moze byt ten ze nevies ake latky mozu tie umeliny vypustat do vody a tie mozu toxicke pre ryby
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Umele rastliny a vplyv na ryby

Odoslaťod HECTOR » 01 Jún 2011 14:51 pm

ty už si sa stretol s tym osobne ? ake su tie toxické latky ? ... bo neviem do prčic či ich tam mam nehat alebo ne ...
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Umele rastliny a vplyv na ryby

Odoslaťod Vlado21 » 01 Jún 2011 16:08 pm

To nie je len o toxicite. Predstav si seba v lese, kde "rastu" umele stromy. Asi tak to citia aj rybicky. Umele rastliny predavane v akvaristikach BY mali byt chemicky stale. Ja si vzdy spomeniem pri takychto temach na pripad, ked mama darovala synovi dekorativny koral (neviem uz kde ho zohnala) a on ho hned supol do svojho morskeho akvarka. Samozrejme, koral bol napusteny nejakym agresivnym konzervantom, takze mu cela osadka akvarka, na ktore bol tak pysny, za jednu noc vykapala. :dead:
Takze ci uz toxicita (z roznych dovodov) alebo nie, ak neexistuje nejaky skutocne vazny dovod, plastovym rastlinam by som sa radsej vyhol...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Umele rastliny a vplyv na ryby

Odoslaťod HECTOR » 01 Jún 2011 19:57 pm

vlado ono to neni propblem dat von šak si vydel moje akva mam tam dost tych sagitarií aj iných rastliniek len tento typ sa mne osobne lubi a ten čo som mal pred tym sa mi vobec neuchitil neviem prečo , tak som sa rozhodol že si kupim umelu toho typu neni velika v pomere zo živými je to 90 k 10 v prospeh živých rastliniek len som sa pytal na to či to može sposobit niake škody ...
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Umele rastliny a vplyv na ryby

Odoslaťod Vlado21 » 01 Jún 2011 20:50 pm

HECTOR, ak je to tak ako pises, riziko, ze by mohla ta umelina narobit nejake skody by som ohodnotil asi tak 5:95... zalezi na akvaristike, kde si ju kupoval a povode (vyrobcovi).
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Umele rastliny a vplyv na ryby

Odoslaťod dedojozef » 01 Jún 2011 20:57 pm

JJ Nieje plast ako plast. Dnes všade spomínaný problém ako plasty škodia na životnom prostredí a čo všetko uvoľňujú do ovzdušia a do vody. Niečo na tom bude. A polemizovať o percentách škodlivín v akva z jednej či dvoch rastlín nemá význam. Je to len otázka vkusu. Ak už by ste chceli ísť do detailov, tak sa stačí lepšie prizrieť čo všetko a z akých materiálov máte namočené v akváriu. :(
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Umele rastliny a vplyv na ryby

Odoslaťod HECTOR » 02 Jún 2011 15:23 pm

Vlado tak nekonec som to dal von vysral som sa na to a kupil radšej žive rastlinky a je to lepšie ... diky za rady ešte raz , večer spravim foto potom možeš čeknut :-)
Obrázok používateľa
HECTOR
 
Príspevky: 63
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2011 21:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.