Black molly lapa po vzduchu



Všetko okolo akvarijných rýb

Black molly lapa po vzduchu

Odoslaťod lacko.mi » 04 Jún 2011 10:33 am

Zdravim
mam taky mensi (dufam ze nie) problem. v 53l akva mam 10 ks tetry neonovej, 2 ks guramy modrej, 2ks ancistrus, 4ks black molly (1 samcek ostatne samicky) v akva funguje filter s okyslicovanim a 3 hodiny denne bezi aj vzduchovac. v akva je celkom hojny pocet rastlin ale aj napriek tomu mi jedna samicka stale plava na hladine akoby lapala po vdzuchu. neviete mi poradit cim to moze byt sposobene? ostatne rybky take nieco nikdy nerobia. snad to nebude nic vazne a najdem tuna odpoved. ak tu na fore uz je takyto problem tak sa ospravedlnujem sa zacatie novej temy. snad u vas najdem pochopenie.za kazdu pomoc vam vopred zo srdca dakujem. Miso
lacko.mi
 
Príspevky: 31
Obrázky: 0
Založený: 09 Okt 2010 21:11 pm

Reklama

Re: Black molly lapa po vzduchu

Odoslaťod veterinarpeto » 04 Jún 2011 12:33 pm

Nemá veľké brucho? lebo tehotné ryby sú pri vrchu a lapajú po vzduchu. moje ryby to tiež robia ked sú tehotné.
veterinarpeto
 

Re: Black molly lapa po vzduchu

Odoslaťod paulo11 » 04 Jún 2011 12:53 pm

Pozoroval som už niekoľko "rodiacich" molly a všetky len rýchlo dýchali ale nelapali po vzduchu. Keď to robí viac ako pár hodín tak tam bude niečo inšie. V každom prípade ju pozoruj a ak nebude rodiť tak ju presuň do karantény lebo môže mať nejaké žiabrohlísty alebo bakteriálny rozklad žiabrí a následkom toho sa jej nedostane toľko kyslíku do tela a javí známky dusenia aj keď je dosť kyslíka vo vode.
Ale dúfam že to nebude tvoj prípad :)
paulo11
 
Príspevky: 113
Obrázky: 4
Založený: 03 Okt 2010 19:50 pm

Re: Black molly lapa po vzduchu

Odoslaťod lacko.mi » 04 Jún 2011 15:36 pm

tak tucne brucho ona ma permanentne....... neviem ci sa preziera alebo co ale stale je to tak....... asi to vyriesim tou karantennou lebo jednu rybu obetujem ale aby mi cele akva chytilo nejaku blbu chorobu tak to radsej nie. dik za rady..... ak by mal este niekto nejake skusenosti dajte vediet
lacko.mi
 
Príspevky: 31
Obrázky: 0
Založený: 09 Okt 2010 21:11 pm

Re: Black molly lapa po vzduchu

Odoslaťod Milan666 » 05 Jún 2011 10:23 am

Hlavne to akvárium na počet rýb?! Toto zmeň, aby si sa vyvaroval ďaľším podobným problémom
http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm
http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.