Apistograma agassizii rozmnozovanie a chov



Všetko okolo amerických cichlíd

Apistograma agassizii rozmnozovanie a chov

Odoslaťod frenky30 » 01 Jún 2011 12:42 pm

Zdravim, chcel by som poziadat o rady skusenejsich. Pred mesiacom som si zalozil nove akva "diversa 112 l". Nasadil americke cichlidy a po case som zistil,ze Apistograma agassizii sa mi vytrela na kamen do jaskynky. Chcem sa Vas opytat kolegovia,ci nemate skusenosti z odchovom tejto ryby. Mam nechat vsetko v akvarku tak ako je,alebo odlovit poter ,ked sa to vyliahne do ineho akva? Mam volne 15 l zabehnute,ale bez ohrievaca. Je tam konstantna teplota 24 stupnov s vonkajsim filtrom. Dakujem vopred za rady.
Obrázok používateľa
frenky30
 
Príspevky: 23
Obrázky: 6
Založený: 22 Apr 2011 14:17 pm
Bydlisko: Poprad

Reklama

Re: Apistograma agassizii rozmnozovanie a chov

Odoslaťod arowana » 01 Jún 2011 16:45 pm

Je to na chov a odchov, relatívne bezproblémová ryba...
V spoločenskej nádrži, pokiaľ tam nemáš napr. Ancistrus, tak si svoje úkryty s ikrami postrážia pred ostatnými spoluobyvateľmi bez problémov, avšak s vyvedením mláďat už môže byť problém. Liahnutie a rozplávanie plôdika je však trošku závislé aj od kvality vody.
Odporúčam na prvýkrát ponechať ich svojmu osudu, keby to nyvyšlo, tak na druhý pokus odsať hadičkou rozplávaný plôdik, alebo ich dať vytrieť zvlášť do spomínaného menšieho akvária, ktoré im veľkosťou ktorú si uviedol, postačuje.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Apistograma agassizii rozmnozovanie a chov

Odoslaťod Rpnecro » 01 Jún 2011 19:04 pm

Pokial mas OK vodu hlavne dost nizke PH tak odchov ako u vecsiny ap. v pohode aj v hlavnej nadrzi - samicky si to ustrazia.

Ale ta voda je trochu zlozitejsia - mne uz sa vytreli asi 6x a zatial som sa dostal najdalej k 3 dnovej omladine, kdezto take kakadu uz maju asi tretie osamostatnene potomstvo.
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: Apistograma agassizii rozmnozovanie a chov

Odoslaťod arowana » 01 Jún 2011 20:01 pm

Rpnecro napísal:...mne uz sa vytreli asi 6x a zatial som sa dostal najdalej k 3 dnovej omladine, kdezto take kakadu uz maju asi tretie osamostatnene potomstvo.


Je to z dôvodu, že A. cacatuoides je zo všetkých druhov rodu Apistogramma, k chemizmu vody najtolerantnejší druh. V tesnom závese za ním nasledujú A. agasizi / mám na mysli starú akvarijnú populáciu / a A.borelli.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Apistograma agassizii rozmnozovanie a chov

Odoslaťod frenky30 » 01 Jún 2011 20:32 pm

Samicka strazi plodik vodne vnoci...akurat si odbehne po zradlo,ked krmim a nasledne strazi ikry. Je mi jasne,ze na prvy krat to asi nebude fungovat,ale dufam ze nabuduce ak budem pocuvat rady skusenych,tak nieco odchovam. Zatial dakujem za rady. :-)
Obrázok používateľa
frenky30
 
Príspevky: 23
Obrázky: 6
Založený: 22 Apr 2011 14:17 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Apistograma agassizii rozmnozovanie a chov

Odoslaťod Rpnecro » 01 Jún 2011 21:11 pm

arowana napísal:Je to z dôvodu, že A. cacatuoides je zo všetkých druhov rodu Apistogramma, k chemizmu vody najtolerantnejší druh. V tesnom závese za ním nasledujú A. agasizi / mám na mysli starú akvarijnú populáciu / a A.borelli.


Asi mas pravdu ja sa Ap. venujem len strasne kratko par mesiacov aj ked vecsina ludi co chova Ap. mi tvrdila, že prave agasizi patria k tym narocnejsim na odchov. (a ze som ich obehal dost nez som nazbieral info a rozhodol sa ich chovat)
Ale ono to bude asi rozdielnymi podmienkami, ktore ma kto k dispozicii mne sa napriklad (este ked som sa akva venoval naplno par rokov dozadu) nikdy nepodarilo rozmnozit klasicke Ancitrusi :mrgreen: aj ked ine ryby boli bez problemov.

To frenky30: Ak ich chces rozmnozit viac menej pre dobry pocit ako pre aktivny chov ako aj ja, myslim ze ich v pohode nechaj v akva. Ak sa im bude darit budu sa vytierat v podstate stale a raz sa to podari.

Ved uvidis sam, ze najkrajsi pohlad je ked samicka vodi hufik mladych po akva. To ich strazi este aktivnejsie a znasa ich v papulke na kôpku ked sa zatulaju.
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: Apistograma agassizii rozmnozovanie a chov

Odoslaťod arowana » 01 Jún 2011 21:35 pm

Rpnecro napísal:...aj ked vecsina ludi co chova Ap. mi tvrdila, že prave agasizi patria k tym narocnejsim na odchov...


V podstate sa nemusia mýliť, nakoľko sú populácie divokých A.agasizi, na ktorých si aj skúsený chovatelia vylámu zuby, avšak u klasickej akvarijnej formy, prípadne u Double red, je chov nenáročný, nakoľko sa v zajatí už odchovávajú X generácií a sú už pomerne domestifikované.

Rpnecro napísal:...(este ked som sa akva venoval naplno par rokov dozadu) nikdy nepodarilo rozmnozit klasicke Ancitrusi :mrgreen: aj ked ine ryby boli bez problemov...


Nič si z toho nerob, ja mám "smolu" :D , že sa mi darí rozmnožovať najnáročnejšie druhy rýb a napr. pre každého obyčajné gupky množím len posledných pár rokov. Dokonca moje prvé ryby, ktoré som odchovával a na ktorých som si osvojoval akvaristické skúsenosti, boli práve ikernaté ryby...
Preto mám často možno neadekvátny pohľad na problémy iných akvaristov. :wink: :)
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Apistograma agassizii rozmnozovanie a chov

Odoslaťod frenky30 » 02 Jún 2011 08:42 am

To rpnecro: Urcite sa nechcem venovat komercnemu odchovu. Nemam na to priestory.Ak by sa mi podarilo aj nieco odchovat,tak by som to asi niekomu daroval. Urcite ma na tom lakaju presne tie veci,ktore si opisoval t.j. to,ako sa rybicky staraju o poter,potomstvo atd.
Obrázok používateľa
frenky30
 
Príspevky: 23
Obrázky: 6
Založený: 22 Apr 2011 14:17 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Apistograma agassizii rozmnozovanie a chov

Odoslaťod frenky30 » 02 Jún 2011 19:54 pm

No a uz je po ikrach, v jaskynke uz niesu a vyzera to tak,ze ich samicka zozrala... Dovod? :dead:
Obrázok používateľa
frenky30
 
Príspevky: 23
Obrázky: 6
Založený: 22 Apr 2011 14:17 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Apistograma agassizii rozmnozovanie a chov

Odoslaťod Rpnecro » 02 Jún 2011 20:09 pm

Ni.c si z toho nerob to je normalne, pri prvom vytere sa to stane takmer vzdy. Ak budes mat v poriadku parametre vody tak po tyzdni po beznej vymene vody ich nakladie zas.
Este moze pomoct udrzat Ph tak 6,5 ked su nakladene ikri (ale urcite ho neznizovat skokovo).

P.S: Mne sa zas dnes rozplavala dalsia varka kakadu (tie uz zacinaju byt horsie ako gupky :twisted:)
Obrázok používateľa
Rpnecro
 
Príspevky: 245
Obrázky: 40
Založený: 22 Nov 2010 20:38 pm
Bydlisko: Korňa - Čadca

Re: Apistograma agassizii rozmnozovanie a chov

Odoslaťod frenky30 » 16 Jún 2011 18:27 pm

Vcera sa mi samicka vytrela druhy krat, prvy krat boli ikry cervene,teraz su biele,je to zle,alebo dobre? Neviem...Vie niekto poradit?
Obrázok používateľa
frenky30
 
Príspevky: 23
Obrázky: 6
Založený: 22 Apr 2011 14:17 pm
Bydlisko: Poprad


Naspäť na Americké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.