Hi-Tech cube 25x25x28



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod Darsilius » 16 Jún 2011 10:03 am

jiri sajar napísal:
Darsilius napísal:Ve čtvrtek dorazí bubble, tak poreferuji :)


kedže si poriešil bubble pipe, skús sa zamyslieť či sa niekde nedá zohnať aj nejaký "radiátor pipe" , lebo ten kole oči viac ako všetký tie rúrky a hadičky, ktoré máš v nádrži..... :pivo:



njn, průtočné topítko stojí jak půlka akvária...
Darsilius
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 23 Apr 2010 10:12 am

Reklama

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod Ajven » 16 Jún 2011 10:21 am

Ja myslím, že chlapi mysleli to topítko čo je asi 2m za zadnou stenou akva.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod Darsilius » 16 Jún 2011 10:27 am

Ajven napísal:Ja myslím, že chlapi mysleli to topítko čo je asi 2m za zadnou stenou akva.


Pokud ano, tak je to v pohodě, akvárium je nyní na provizirním stanovišti :D
Darsilius
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 23 Apr 2010 10:12 am

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod dedojozef » 16 Jún 2011 21:32 pm

NIE.
Jiri sajar to myslel tak, že v tom akva je viac trubičiek ako v okresnej pálenici :o . A keby si tam pridal pipe "radiator" tak by to bola čerešnička na torte. Inak povedané "viac techniky ako života".
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod Giftzahn » 17 Jún 2011 07:13 am

njn, průtočné topítko stojí jak půlka akvária...


hmm, skus pozriet po burzach ...pripdane na e-bay urcite sa dostanes k prietocnemu ohrievacu za podstatne lepsi peniaz ... ina ako to vyzera s tvojou novou bubble pipe? spokojny?
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod jiri sajar » 17 Jún 2011 09:21 am

Ajven trafil presne čo som mal na mysli......
nechcem sa nikoho dotknúť, ale všetky tie dišputy nad tým, čo za techniku ešte treba do akva zohnať, mi vždy pripomenú jeden nejmenovaný zahraničný web, kde akýsi tiežakvarista nekonečne a erudovane diskutoval s podobne trafenými kolegami o tom, či svoje cca 12 litrové miníčko bude riadiť cez PC len s bežným čipom, alebo má zohnať nejaký dvojjadrový, lebo si nebol istý, či bude riadne fachať, sledovanie pH a tvrdosti vody, svetelný režim LED osvetlenia, intervalová filtrácia a automatické krmenie a plno iných technických vychytávok.... no pri pohlade na akva bolo jasné, že trom rastlinkám a dvom krevetkám, ktoré spolu v tom akva živorili, sú jeho starosti vrcholne u r....
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod Giftzahn » 17 Jún 2011 09:58 am

dedojozef napísal:NIE.
Jiri sajar to myslel tak, že v tom akva je viac trubičiek ako v okresnej pálenici :o . A keby si tam pridal pipe "radiator" tak by to bola čerešnička na torte. Inak povedané "viac techniky ako života".


hmm, njn a prave preto predpokladam sa tu rozbehla debata ohladne toho aky HW supnut do akva ked sa uz jedna o "High-tech"... aby sa tam minimalizoval pocet trubiciek. ono, prietokovy ohrievac sa napoji na filter a schova do skrinky k filtru, cize minus 1 zariadenie v akva ... prida sa Co2 atomizer, napoji na filter za prietokovy ohrievac do skrinky pod opat minus jedna nevzhladna hadicka ... a nakoniec sa odstrania nevzhladne zelene eheim umelohmotne trubice a hadice a nahradia sa s glassware a priesvitnymi hadicami .... cize vo svojej podstate v akva bude vidiet dve sklenene "trubky" a mozno priesvitnu hadicu .... vsetko ostane bude skryte v skrinke .... cize neberem to ako zlu vec, ked niekto ma zaujem aj na celkovom vzhlade svojho akva ... a samozrejme to ze do akva supnem techniku mi opat automatcky nezaruci uspech ... :wink:

inak dedojozef ... neviem ako ty ale ja v kocke vidim dostatok zivota a podla fotiek sa mu zatial dokonca aj celkom fajne dari ... jaj, a snad na okraj je treba spomenut ze v akva je AMAZONIA ... cize rybky, slimaky, krevetky atd. budu predpokladam tak najskor za mesiac, dva ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod chnuro » 17 Jún 2011 10:29 am

Giftzahn napísal: ... a samozrejme to ze do akva supnem techniku mi opat automatcky nezaruci uspech ... :wink:

toto mozem len a len potvrdit. Ja som toho zivym prikladom. Staci sa pozriet do temy o mojom minicku.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2405
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod Darsilius » 17 Jún 2011 11:34 am

dedojozef napísal:NIE.
Jiri sajar to myslel tak, že v tom akva je viac trubičiek ako v okresnej pálenici :o . A keby si tam pridal pipe "radiator" tak by to bola čerešnička na torte. Inak povedané "viac techniky ako života".


Tak pěkně se to tu rozběhlo, bubble pipe jsem již nainstaloval a vypadají užasně :) filtr není potřeba vůbec škrtit a co víc, zavedl jsem do té bubble CO2 a krásně to drtí bublinky... jediné, co teď hyzdí vzhled akvária je to malinkaté topítko no:) zatímse nedá nic dělat, kouknu na zahraniční weby a třeba něco časem seženu. Jinak k tomuto příspěvku, nechápu asi uplně jeho význam, jelikož můj záměr je přesně opačný a to eliminovat tuto techniku. 99% mini akvárií má uvnitř ještě kolotoče(vnitřní filtraci) a různé serepatičky naprosto nepotřebné pro chod akvária, to co dělám je pouze a jen účelné, takže si myslím, že vaše/tvoje příspěvky nejsou moc na místě...
Darsilius
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 23 Apr 2010 10:12 am

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod Giftzahn » 17 Jún 2011 11:41 am

Darsilius napísal:
dedojozef napísal:NIE.
Jiri sajar to myslel tak, že v tom akva je viac trubičiek ako v okresnej pálenici :o . A keby si tam pridal pipe "radiator" tak by to bola čerešnička na torte. Inak povedané "viac techniky ako života".


Tak pěkně se to tu rozběhlo, bubble pipe jsem již nainstaloval a vypadají užasně :) filtr není potřeba vůbec škrtit a co víc, zavedl jsem do té bubble CO2 a krásně to drtí bublinky... jediné, co teď hyzdí vzhled akvária je to malinkaté topítko no:) zatímse nedá nic dělat, kouknu na zahraniční weby a třeba něco časem seženu. Jinak k tomuto příspěvku, nechápu asi uplně jeho význam, jelikož můj záměr je přesně opačný a to eliminovat tuto techniku. 99% mini akvárií má uvnitř ještě kolotoče(vnitřní filtraci) a různé serepatičky naprosto nepotřebné pro chod akvária, to co dělám je pouze a jen účelné, takže si myslím, že vaše/tvoje příspěvky nejsou moc na místě...


inak skus Inline Co2 Atomizer mozem len odporucit ... http://cgi.ebay.com/Aquarium-Co2-Atomiz ... 2a02961ce3 .... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod Darsilius » 17 Jún 2011 11:54 am

To vypadá dobře ! Jen mám nějaké problémy s nakupováním na ebay :( bohužel :( mají tam ale zajímavé věci za opravdu nízké ceny..!
Darsilius
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 23 Apr 2010 10:12 am

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod Giftzahn » 17 Jún 2011 13:28 pm

Darsilius napísal:To vypadá dobře ! Jen mám nějaké problémy s nakupováním na ebay :( bohužel :( mají tam ale zajímavé věci za opravdu nízké ceny..!


njn, sak idem ho v dohladnej dobe uchnapnut - zatial je zaujem o 2 kusky ... uz som jeden pre stvrt rokom instaloval, otestoval a sprevadzkoval ... akurat bol kupovany tu u nas v Europe v DE a za neuveritelnych 50,- EUR, potom som ho objavil nahodou na e-bay za 17,- USD co je nejakych tych 13,- EUR ... :cry:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod Darsilius » 17 Jún 2011 14:21 pm

A funguje tedy dobře ? 3el bynapojit i na kvasnice, nebo potřebuje tlak bomby ?
Darsilius
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 23 Apr 2010 10:12 am

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod Giftzahn » 17 Jún 2011 14:58 pm

Darsilius napísal:A funguje tedy dobře ? 3el bynapojit i na kvasnice, nebo potřebuje tlak bomby ?


perfektne ... sak ako som pisal ked som zisitl ze som znameho "pripravil" o cca. 37,- EUR, tak som mu povedal ze co je vo veci a dal ponuku ze ked chce ATOMIZER vratit ze ho zoberem pre seba za tych 50,- EUR a nech si objedna ten isty z e-bay ... heh, uz ho nechcel dat z pazurov ... su dva "mody ktore si mozes s ATOMIZEROM nastavit" bud mas v akva "jemnu hmlu z CO2" alebo bez tejto "jemnej CO2 hlmy" (ono niekomu ta "Co2 hmla" nemusi vyhovovat) efekt je vsak rovnaky ... pri nastavovani satreba len pohrat s tlakom Co2 flasky kym clovek nie je spokojny ...

lepsie a effektivnejsie rozpustene CO2 som zatial so ziadnym inym, diffuzerom, reaktorom, lipovym drievkom atd. nevidel, plus oproti difuzeru ma viacere vyhody :

1. nezrasta riasou 2. nie je ho vidiet 3. podstatne lepsie a efektivnejsie rozpusta CO2 vo vode

"cert" vie aku membranu tam vyrobca pouziva ... zatial som nemal prilezitost tento Inline ATOMIZER fyzicky rozrezat a kuknut sa dnu :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod Caiman » 17 Jún 2011 15:49 pm

nemal by byt problem ten atomizer rozobrat lebo som uz niekde na ebay tusim videl aj nahradne membrany,ale nepamatam co to bolo zac
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod Darsilius » 17 Jún 2011 19:17 pm

:)


zase malá aktualizace, nahoře bubble pipe se zavedeným CO2 :)

o2.jpg


V akváriu jsou první obírači řas :)
Prílohy
celo.jpg
Darsilius
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 23 Apr 2010 10:12 am

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod koroner » 17 Jún 2011 19:28 pm

Pouzivam ho uz 4 mesiac a mozem len odporucit.
Giftzahn napísal:
Darsilius napísal: ... su dva "mody ktore si mozes s ATOMIZEROM nastavit" bud mas v akva "jemnu hmlu z CO2" alebo bez tejto "jemnej CO2 hlmy" (ono niekomu ta "Co2 hmla" nemusi vyhovovat) efekt je vsak rovnaky ...

Trosku nechapem ako nastavit ten druhy mod :| mne to robi stale len hmlu. Druhou vyhodou atomizera je ze spapa o dost menej CO2 ako glass difuzor. Cistenie je tiez jednoduche, cistim ho kefkou na hadice, ani ho nemusim demontovat :wink:
Drzim palce, nech to pekne rastie.
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod jiri sajar » 17 Jún 2011 20:46 pm

Darsilius napísal:
dedojozef napísal:NIE.
Jiri sajar to myslel tak, že v tom akva je viac trubičiek ako v okresnej pálenici :o . A keby si tam pridal pipe "radiator" tak by to bola čerešnička na torte. Inak povedané "viac techniky ako života".


Tak pěkně se to tu rozběhlo, bubble pipe jsem již nainstaloval a vypadají užasně :) filtr není potřeba vůbec škrtit a co víc, zavedl jsem do té bubble CO2 a krásně to drtí bublinky... jediné, co teď hyzdí vzhled akvária je to malinkaté topítko no:) zatímse nedá nic dělat, kouknu na zahraniční weby a třeba něco časem seženu. Jinak k tomuto příspěvku, nechápu asi uplně jeho význam, jelikož můj záměr je přesně opačný a to eliminovat tuto techniku. 99% mini akvárií má uvnitř ještě kolotoče(vnitřní filtraci) a různé serepatičky naprosto nepotřebné pro chod akvária, to co dělám je pouze a jen účelné, takže si myslím, že vaše/tvoje příspěvky nejsou moc na místě...


mi to až tak úžasne nepripadá.... jediný rozdiel je ten, že namiesto zelenej rúrky tam teraz máš rúrku s bublinou, v ktorej je vrazená hadička s CO2 - celé vložené tak, že je to viditeľné okamžite pri pohľade na akva .... v spojení s tým úžasným radiátorom UK v pozadí, cez ktorý je s nedbalou eleganciou prehodená zelená hadica to fakt nemá žiadnu estetickú chybu... pravdu povediac, ten ohrievač vody mi tam vadí najmenej....
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod playman22 » 17 Jún 2011 22:43 pm

zato netreba byt taky kriticky... to akvarko je zatial "vo vystavbe ", takze po vsetkych upravach a dokonceni to bude urcite 100x lepsie... mne sa napr. velmi paci a pozeram po stole, ci by sa mi sem nieco podobne nezmestilo...
ten ohrievac vlastne nechapem... ked mas akvarko vo vyhrievanej izbe so stabilnou teplotou, tak sa tam zda byt zbytocne...
teda aspon umna siel ohrievac minimalne a pripadne pri vymene vody... mal som ho len pre istotu, kebyze necham otvorene okno a vnoci klesne teplota a ja nebudem doma...
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod Darsilius » 18 Jún 2011 19:58 pm

jiri sajar napísal:
Darsilius napísal:
dedojozef napísal:NIE.
Jiri sajar to myslel tak, že v tom akva je viac trubičiek ako v okresnej pálenici :o . A keby si tam pridal pipe "radiator" tak by to bola čerešnička na torte. Inak povedané "viac techniky ako života".


Tak pěkně se to tu rozběhlo, bubble pipe jsem již nainstaloval a vypadají užasně :) filtr není potřeba vůbec škrtit a co víc, zavedl jsem do té bubble CO2 a krásně to drtí bublinky... jediné, co teď hyzdí vzhled akvária je to malinkaté topítko no:) zatímse nedá nic dělat, kouknu na zahraniční weby a třeba něco časem seženu. Jinak k tomuto příspěvku, nechápu asi uplně jeho význam, jelikož můj záměr je přesně opačný a to eliminovat tuto techniku. 99% mini akvárií má uvnitř ještě kolotoče(vnitřní filtraci) a různé serepatičky naprosto nepotřebné pro chod akvária, to co dělám je pouze a jen účelné, takže si myslím, že vaše/tvoje příspěvky nejsou moc na místě...


mi to až tak úžasne nepripadá.... jediný rozdiel je ten, že namiesto zelenej rúrky tam teraz máš rúrku s bublinou, v ktorej je vrazená hadička s CO2 - celé vložené tak, že je to viditeľné okamžite pri pohľade na akva .... v spojení s tým úžasným radiátorom UK v pozadí, cez ktorý je s nedbalou eleganciou prehodená zelená hadica to fakt nemá žiadnu estetickú chybu... pravdu povediac, ten ohrievač vody mi tam vadí najmenej....



Možná pro začátek by nebylo špatné si uvědomit, že to akvárium má takové rozměry, jaké má. Jak psal playmen, je pouze ve výstavbě a nyní ho mám umístěné na stoličce, později bude v bílém výklenku a hadice budou transparentní. K tomu CO2, je asi lepší 5cm viditelné hadičky, než 25, jak tomu bylo předtím. Váš mírně arogantní postoj opravdu nechápu a beru to s nadhledem. Však kritizovat umí každý, ovšem navrhnout konstruktivní řešení nikoliv. Topítko je tam také přesně z důvodu, co popsal playmen a to z toho, že v místnosti se často větrá kvůli vlhkosti atd...dále snad už nic nepotřebuje vysvětlení ...
Darsilius
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 23 Apr 2010 10:12 am

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod Darsilius » 18 Jún 2011 20:30 pm

hmm ?
Prílohy
male.jpg
Darsilius
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 23 Apr 2010 10:12 am

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod dedojozef » 18 Jún 2011 22:29 pm

:D nádhera :wink:
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod jiri sajar » 18 Jún 2011 22:43 pm

no.... to už je iná šálka kávy :pivo:
a kedže chcem zachovať svoj mierne arogantný prístup :angel: odporúčam vývod z filtra premiestniť naľavo, tak aby bol časom zakrytý rastlinou.... potom už pre svoju aroganciu nebudem mať dôvody.... :kiss:
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Hi-Tech cube 25x25x28

Odoslaťod Darsilius » 19 Jún 2011 06:30 am

no, diky a berte to prosim s nadhledem,vcera sem byl nejak nas*aty;) jinak ta rotala pujde casem pryc, a na foceni technika ven,takze to je fuk:)
Darsilius
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 23 Apr 2010 10:12 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.