FILTER HL-BT 700



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

FILTER HL-BT 700

Odoslaťod Wraithex » 16 Jún 2011 13:39 pm

Potrebujem poradiť. kúpil som si set akvária /kedže som začiatočník/ akvárium má 80x35x40 /112l/

Daný filter /typ HL-BT 700/ má moc silny prietok a je neregulovatelný. :( tak som si dokúpil set na výmenu vnútra filtra /2x špongia + 2x uhliky/ tak som do neho napchal ešte jednu špongiu a do košíka s uhlíkmy /bolo ich tam 1/2 / som dosypal ešte 1/2 aby som dosiahol plný košík /hustejšie/ -dúfam, že to nebude mať nepriaznivy účinok na vodu a všetko živé. /mám tam len rastlinky /živé/ a 2 koreňe. Až po odmútení/ voda je taka žltkasto hnedá -neviem z čoho, či z toho uhlia, alebo to strk/premyty/ alebo korene/obarene vodou/ sfarbili :( -po vyčistení kúpim život, cca 1 - 2týždne čo som tu vyčítal. Ale s5 k téme. prietok filtra sa zmiernil, ale stále vytváral slaby vír vo vode --ako šlahač:), tak som sa tu dočítal, že ešte treba dať silonku, spravil som a na 3/4 poklesol prúd a teraz je to /podˇa výzoru/ asi akurát - ten nadstavec čo je nad vodou tak cez 3otvory /2som zalepil kvoli vyšiemu prietoku -sile/ robi slabučky prúd a aj bublinky do hĺbky cca 4 -6cm.

---neviem či je to správne a či sa nezniči nejak motorček alebo chod filtra /význam použitia/

a za ďalšie ako zistím či je hlučny???
keď priložím ucho na stenu akvária :D tak počujem a cítim rezonanciu /zvuk -bzučanie /čmeliaka// a neviem či to je aj vo vode alebo nie. Nerád by som bol kebyže rybky /neonky a gupky/ mali hluk vo vode /chudence/ chcem sa tomu vyhnuť. Viete mi poradiť?

Ďakujem :angel:
Wraithex
 
Príspevky: 14
Založený: 16 Jún 2011 13:19 pm

Reklama

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod paulo11 » 16 Jún 2011 14:00 pm

"Bzučaniu" vo vode sa nevyhneš pri akomkoľvek filtry. Tie dierky by som nezalepoval lebo potom budeš mať síce menší prietok ale bude to striekať pod pekným tlakom. Tým že si ten filter poriadne naplnil si spravil len dobre a nikomu to neublíži :) . Tá nedá voda bude asi z koreňov kedže si ich len obaril a nie vyvaril (aspoň tak som to pochopil). A k tomu prietoku ešte že to môžeš teoreticky vyriešiť nejakým mini guľovým ventilom na ten rozstrekovacej rampe.
paulo11
 
Príspevky: 113
Obrázky: 4
Založený: 03 Okt 2010 19:50 pm

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod marlo » 16 Jún 2011 14:06 pm

Pravdepodobne si zakupil set Diversa 80.

Tie uhliky /aktivne uhlie / to ti tam vydrzi tak maximalne 14dni.Potom je to zbytocne a mozes to vyhodit.Sluzi to na precistenie vody od chemikalii a lieciv pouzivanych v akvariu.
Skus si kupit akvaristicku vatu a dat tam to alebo nejaky seriozny filtracny material /siporax,biomech,ehfisubstrat/

Treba samozrejme aj chvilku pockat kym sa vo filtry usidlia uzitocne nitrifikacne bakterie a potom sa ten prietok tiez znizi.
Pockaj minimalne 3 tyzdne od zalozenia kym tam das nieco zive... trpezlivost = uspech
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod Wraithex » 16 Jún 2011 23:21 pm

aha super. ďakujem za usmernenie. Áno len obaril vriacou vodou, len s tým vyvarením koreňov bude problemik :) kedže su velke.
1. má : 35x22x20 /pravdaže kocka to nieje :D len najdlhši, najširší a navyšší bod k bodu ;) /
2. má: 25x20x15
-tak asi spravim to že vymenim cca 1/2 vody z akvárka ale prv vyberiem korene a premyslím ako ich vyvariť či čo mam s nimi spravuť?.... :(
a mám tam 12 koreňov zivých rastlín a jasné, že ešte vydržím. Ani mne by sa nepáčilo sa sprchovať v odpadovej vode :)

ozaj kupil som si taku vodicku co obsahuje 10 000 000 nitrifikacných bakterii, ale to tam chcem dat ked bude čistá voda, zatial som dal 2tabletky co tiez obsahovali tieto bakterie,ale neviem či ich nemám aj krmit :), myslene ze nasypat trosku krmiva pre rybycky aby sa rychlejsie premnozili..hm..a vtedy musi aj bezat filter?...lebo stale nebezal, mal som problemy:(

ďakujem

P.S.
oplatia sa aj krevetky pri prísavníkoch? planujem cca 3-4 prísavniky co narastu cca do 10cm nie viac! a kreverky asi 6ks kedze su max velke cca 2cm
Wraithex
 
Príspevky: 14
Založený: 16 Jún 2011 13:19 pm

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod triscene » 16 Jún 2011 23:26 pm

prisavnici su uplne neskodni pre krevety ale v takom malom akva by som mal mozno jedneho, ked ti narastie tak budes zbytocne rozmyslat ze co dalej...do nano akvarii patria male rybky..razborky atd alebo krevetky

"zazracne" vodicky radsej vynechaj a radsej nechaj akva zabehnut aspon mesiac s rastlinkami a nonstop pustenym filtrom..samozrejme bez ryb

ryby sa NEKRMIA tymito bakteriami, oni len pomahaju biologicky odburavat neziaduce latky atd atd..rybky samozrejme treba krmit bud zivou, susenou alebo tabletami podla toho co je pre ne urcene.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod Wraithex » 16 Jún 2011 23:41 pm

triscene napísal:prisavnici su uplne neskodni pre krevety ale v takom malom akva by som mal mozno jedneho, ked ti narastie tak budes zbytocne rozmyslat ze co dalej...do nano akvarii patria male rybky..razborky atd alebo krevetky

"zazracne" vodicky radsej vynechaj a radsej nechaj akva zabehnut aspon mesiac s rastlinkami a nonstop pustenym filtrom..samozrejme bez ryb

ryby sa NEKRMIA tymito bakteriami, oni len pomahaju biologicky odburavat neziaduce latky atd atd..rybky samozrejme treba krmit bud zivou, susenou alebo tabletami podla toho co je pre ne urcene.


trosku zle si ma pochopil :)
tie bakterie krmit ci mam :zradlom na ryby ..nieco cim sa rychlejsie premnozia a male akvarko??? 80x35x40? 112l? ale ja chcem prisavnikov co nebudu vacsi ako 10cm. :pivo:
Wraithex
 
Príspevky: 14
Založený: 16 Jún 2011 13:19 pm

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod dedojozef » 17 Jún 2011 06:15 am

:D baktérie nenakŕmiš, to nerieš.
112 je čistý obsah. Z ttoho si odpočítaj piesok (substrát), korene a vodu určite nemáš až po vrch. Ja mám skoro tie isté rozmery a vody som tam dostal asi 80 litrov :wink: .
A tie korene tiež nerieš. Ak si ich obáral vriacou vodou zbavil si sa živých organizmov. Farbenie sa vyčistí samo. Len buď trpezlivý a zabiehaj aspoň 3 týždne. Za ten čas to bude hádzať ešte všelijaké farby :) .
A ako ti už radili, filtru nechaj voľný priechod, nič nezalepuj. Aktívne uhlie vyhoď. Teraz je tam zbytočné. Marlo ti písal že vydrží týždeň. Ja verím tomu, že len 24 hodín dokáže absorbovať chémiu do seba. Po tom čase prestane byť aktívne a začne škodlivé látky uvoľňovať s5 do vody. Ale o tom tu už téma je.
Ahoj o 3 týždne :wink: :) .
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod Wraithex » 18 Jún 2011 23:31 pm

----ok ako dobre. Ale mám tu ďalší problém. Filter začal viac hučať a rezonovať. Počuť ho poriadne až do ďalšej miestnosti. Silonku keď som dal preč nič sa nezmenilo len na brutálny prúd vody /ako mixér -vodny vír/ voda okolo neho sa chveje a prúd mi už stihol aj rastlinku cca 10cm od neho dolámať :( ide ma od zlosťi roztrhnúť.

Poraďte mi kvalitný, tichý a s reguláciou filter. Najlepšie vnútorný za nie moc vysokú cenu ;)

Ďakujem
Wraithex
 
Príspevky: 14
Založený: 16 Jún 2011 13:19 pm

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod dedojozef » 19 Jún 2011 07:31 am

Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod Laco NY » 19 Jún 2011 09:57 am

Zdar k tomu filtru asi tolko. Ja mam v 25l akva HL-BT 200. Zo začiatku to tiež vyzeralo ako pračka,časom ked sa v nom namnožili bakterie sa to zmiernilo a čil mam skor opačny problem. Filter nevladze hnat vodu,tak každy tyžden ked menim vodu ho rozoberem a preplachnem te špongie (tiež som vyhodil uhlie) a filter ide dalej ak ma a aj celkom potichu.
Laco NY
 
Príspevky: 228
Obrázky: 0
Založený: 29 Máj 2011 14:34 pm

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod Wraithex » 19 Jún 2011 11:45 am

Laco NY napísal:Zdar k tomu filtru asi tolko. Ja mam v 25l akva HL-BT 200. Zo začiatku to tiež vyzeralo ako pračka,časom ked sa v nom namnožili bakterie sa to zmiernilo a čil mam skor opačny problem. Filter nevladze hnat vodu,tak každy tyžden ked menim vodu ho rozoberem a preplachnem te špongie (tiež som vyhodil uhlie) a filter ide dalej ak ma a aj celkom potichu.



-celkom?...to mne nestaci...kedže byvam zatial u starkej /vies dochodci/ ale uz nie nadlho :D

po 4dnoch bezania sa to nezlepsilo len zhorsilo uz nemám nan nervy :twisted: :evil: . Radsej zainvestujem do kvality:

http://www.zoohit.sk/shop/akvaristika/filtry_a_cerpadla/eheim/vnitrni_filtry/168181

alebo

http://www.zoohit.sk/shop/akvaristika/filtry_a_cerpadla/eheim/vnitrni_filtry/168182

poraďte mi niečo kvalitné: tiche a spolahlive.

ďakujem :pivo:

P.S.
v tom príspevku aké filtre soms a dčítal o značke, je tam toho už moc veľa a chaos :) :angel:
Wraithex
 
Príspevky: 14
Založený: 16 Jún 2011 13:19 pm

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod Laco NY » 19 Jún 2011 11:56 am

celkom som myslel ako uplne,ja ho ani nepočujem. bublajuci burčak počut viac. čisltil si už tu hlavu na nom?
Laco NY
 
Príspevky: 228
Obrázky: 0
Založený: 29 Máj 2011 14:34 pm

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod dedojozef » 19 Jún 2011 12:12 pm

Laco NY, Keď budeš preplachovať "špongie" vyber vrtuľku a vyčisti ju :). O5 budeš mať prievan v akva :wink: .
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod dedojozef » 19 Jún 2011 12:24 pm

Wraithex ja mám 700-ku. Akvarista je ako rybár: trpezlivosť, trpezlivosť a ak to zvládneš o5 trpezlivosť :).
Ja som ho riešil asi takto:
Po kúpe bežal týždeň s aktívnym uhlím. Po tom som nádobku na uhlie vyhodil a nahradil ju filtračnou vložkou bežne dostupnou v akva obchodoch. Nádobku s uhlím používam len po liečení a aj to len max 3 dni.
Dobré rady:
- vrtuľku treba občas vyčistiť ak chceš mať prievan v akva. Ak nie nechaj ju zanesenú a prietok sa spomalí. Ale nie nejak rapídne.
- ponor teleso filtra (len čerpadlo) do vody a spusť ho. Potom ho otoč hore dnom (vrtuľkou). Vtedy sa von vytlačí vzduchová bublina ktorá sa tam pri vyberaní z vody dostala. Okamžite stíchne, za to ti ručím :). Potom nasaď spodnú časť s vložkami.
Mne úplne stíchol asi po týždni keď sa vrtuľka obalila "bordelom". Je určite tichší ako napr. vzduchovací motorček čo mám vedľa akva a do konca vystlaný molitanom :).
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod Laco NY » 19 Jún 2011 13:29 pm

Ja tu vrtulku čistim vatovymi tyčinkami,ked bola moc zanesena,tak sa filter akoby trapil a bol hlučny. inak som s nim spokojny aj ked je to šunt.
Laco NY
 
Príspevky: 228
Obrázky: 0
Založený: 29 Máj 2011 14:34 pm

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod Wraithex » 19 Jún 2011 14:33 pm

dedojozef napísal:Wraithex ja mám 700-ku. Akvarista je ako rybár: trpezlivosť, trpezlivosť a ak to zvládneš o5 trpezlivosť :).
Ja som ho riešil asi takto:
Po kúpe bežal týždeň s aktívnym uhlím. Po tom som nádobku na uhlie vyhodil a nahradil ju filtračnou vložkou bežne dostupnou v akva obchodoch. Nádobku s uhlím používam len po liečení a aj to len max 3 dni.
Dobré rady:
- vrtuľku treba občas vyčistiť ak chceš mať prievan v akva. Ak nie nechaj ju zanesenú a prietok sa spomalí. Ale nie nejak rapídne.
- ponor teleso filtra (len čerpadlo) do vody a spusť ho. Potom ho otoč hore dnom (vrtuľkou). Vtedy sa von vytlačí vzduchová bublina ktorá sa tam pri vyberaní z vody dostala. Okamžite stíchne, za to ti ručím :). Potom nasaď spodnú časť s vložkami.
Mne úplne stíchol asi po týždni keď sa vrtuľka obalila "bordelom". Je určite tichší ako napr. vzduchovací motorček čo mám vedľa akva a do konca vystlaný molitanom :).


hej hej..mne to nerobí problém čakať= veď potom sa bude žať tá krása :) ....lenže mne nejde vrtuľku, ani motorček vybrať, uhlie už nemám ale namiesto neho zatial ďalšiu tu špongiu /čiernu/
a
dedojozef ...máš ho ako ten filter? celý vo vode či ako?...a násadu na ňom máš aku?.. tu rampu s dierkami a nad hladinou, či máš tú trubicu čo robi ajs tou hadičkou bublinky /okysličuje vodu/
Wraithex
 
Príspevky: 14
Založený: 16 Jún 2011 13:19 pm

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod dedojozef » 19 Jún 2011 20:34 pm

Skúšal som všetky možné varianty a nakoniec som ostal len pri priamom výtoku bez nadstavcov.
Jasné že je celý ponorený inak to ani fungovať nemôže :).
Keď dáš dolu tú spodnú časť s vložkami tak tam uvidíš taký okrúhly kryt. Ten pootočíš a vysunieš. Ide trochu z tuha, lebo ho tesní gumička. Vrtuľku tiež len vytiahneš. A tiež trochu z tuha lebo je to magnet (rotor motorčeka).
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod dedojozef » 19 Jún 2011 20:38 pm

Opravujem. Mám tam násadu s výstupom na bublinkovanie. No hadička vonku len tak voľne nevisí ale je napojená na burčiak. Vždy keď sa uvoľní CO2 tlak vody ho strhne a rozbije na malé bublinky do akva.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod Laco NY » 19 Jún 2011 21:16 pm

dedojozef napísal:Opravujem. Mám tam násadu s výstupom na bublinkovanie. No hadička vonku len tak voľne nevisí ale je napojená na burčiak. Vždy keď sa uvoľní CO2 tlak vody ho strhne a rozbije na malé bublinky do akva.

zaujmava myšlienka,hnad tak aj ja učinim
Laco NY
 
Príspevky: 228
Obrázky: 0
Založený: 29 Máj 2011 14:34 pm

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod Wraithex » 19 Jún 2011 22:41 pm

dedojozef napísal:Skúšal som všetky možné varianty a nakoniec som ostal len pri priamom výtoku bez nadstavcov.
Jasné že je celý ponorený inak to ani fungovať nemôže :).
Keď dáš dolu tú spodnú časť s vložkami tak tam uvidíš taký okrúhly kryt. Ten pootočíš a vysunieš. Ide trochu z tuha, lebo ho tesní gumička. Vrtuľku tiež len vytiahneš. A tiež trochu z tuha lebo je to magnet (rotor motorčeka).


a vo vnutry co mas v tom filtry? len tie spongie ci??
Wraithex
 
Príspevky: 14
Založený: 16 Jún 2011 13:19 pm

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod dedojozef » 19 Jún 2011 22:53 pm

Áno len to. Biomolitan, modrý molitan ... Skúšal som aj tie staré molitany ale tie sa rýchlo upchávali a znižovali prietok.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod Laco NY » 21 Jún 2011 10:06 am

Laco NY napísal:
dedojozef napísal:Opravujem. Mám tam násadu s výstupom na bublinkovanie. No hadička vonku len tak voľne nevisí ale je napojená na burčiak. Vždy keď sa uvoľní CO2 tlak vody ho strhne a rozbije na malé bublinky do akva.

zaujmava myšlienka,hnad tak aj ja učinim

Tak u mna sa to neosvedčilo na 200ke. Cez ten vzduchovaci nastavec je moc maly prietok (velky otvor) a ked sa filter trochu zaniesol už to nevladalo čerit hladinu len CO2 tade bublalo. Katastrofe som zabranil 11:55. Jedno pifko po šichte naviac a :dead:
Laco NY
 
Príspevky: 228
Obrázky: 0
Založený: 29 Máj 2011 14:34 pm

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod dedojozef » 21 Jún 2011 21:43 pm

Laco asi som ťa nepochopil :). Akej katastrofe?
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: FILTER HL-BT 700

Odoslaťod Laco NY » 21 Jún 2011 22:16 pm

no asi tak že ja musim maz na tom filtri tu rozstrekovu rampu,bo cez tu vzduchovacu koncovku ide prud tak pozvalna že ledva hybe vodu v akva. a kedže vodu neokysličovalo prave naopak ceočkovalo rybky (mojich 7 neoniek červenych),už lapali po dychu tesne pri hladine. Nasadil som rampu,hadičku vratil na opačna koniec akvarka a dnes všetko ok. a po par dnoch aplikacie co2 sa mi zdaju rastlinky sviežejšie a života schopnejšie. neže by sa im predtym nedarilo,ale aj tak očividna zmena
Laco NY
 
Príspevky: 228
Obrázky: 0
Založený: 29 Máj 2011 14:34 pm

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.