Rozmnozovanie dania pruhovaneho [Danio rerio]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod placebo » 12 Okt 2007 16:04 pm

a co razbory a ich ikry pri tej istej istej teplote??
placebo
 
Príspevky: 47
Obrázky: 25
Založený: 18 Sep 2007 09:54 am
Bydlisko: nove zamky

Reklama

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod ?uro » 12 Okt 2007 18:05 pm

Akych stupnov? Ak celzia tak by im to vadit nemalo, ale ak tvrdost tak je uz ponich.
Obrázok používateľa
?uro
 
Príspevky: 72
Obrázky: 19
Založený: 27 Feb 2006 21:47 pm
Bydlisko: L.M. Bodice

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod placebo » 12 Okt 2007 18:20 pm

e e tvrdost...na tu davam calgonit :) . takze 29 stupnou celsiovych by malo byt pre oba druhy na vytrenie a odchov v pohodicke??? to rad pocujem, dikes... 8)
placebo
 
Príspevky: 47
Obrázky: 25
Založený: 18 Sep 2007 09:54 am
Bydlisko: nove zamky

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho?

Odoslaťod placebo » 16 Okt 2007 14:39 pm

Dánijká už plávajú a je ich dosť. :o
placebo
 
Príspevky: 47
Obrázky: 25
Založený: 18 Sep 2007 09:54 am
Bydlisko: nove zamky

Odoslaťod mjku » 15 Feb 2009 21:49 pm

zdravim, vedel by mi niekto poradit? vo flasi od kompotu, kam som dal javsky mach a mnoho slimakov, som objavil 2 plavajuce malinke rybicky, podla mna to budu dania pruhovane. co s nimi? v tej flasi im nemozem zabezpecit stabilnu teplotu, vzduchu by mali mat lebo machu je tam dostatok a bojim sa ich preliat do inej nadoby. dik za rady
mjku
 
Príspevky: 5
Založený: 21 Júl 2008 10:03 am

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho [Dario rerio]

Odoslaťod kenny » 26 Mar 2009 20:36 pm

takze musime sa s priatelkou pochvalit. dlho sme cakali a toto je vysledok:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
ObrázokObrázokObrázokObrázok
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Odoslaťod Pitu » 27 Mar 2009 22:16 pm

mjku v budúcnosti až budeš mať podobný problém daj celú flasku do velkeho akva samozrejme tak aby hrdlo zostalo nad hladinou na odovzdanie teploty to stačí
Pitu
 
Príspevky: 38
Obrázky: 0
Založený: 24 Jan 2007 23:00 pm
Bydlisko: Šala

Odoslaťod martin_s » 28 Mar 2009 23:17 pm

Az teraz ked tato tema ma 11 stran som si lepsie vsimol jej nazov a chybu v nom: malo by tam byt danio rerio.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod dodopa » 30 Máj 2009 20:07 pm

staci 4 daniam vytieracie akva 10 l?
dodopa
 
Príspevky: 38
Obrázky: 3
Založený: 14 Mar 2009 11:52 am
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod kenny » 31 Máj 2009 17:39 pm

dodopa napísal:staci 4 daniam vytieracie akva 10 l?

staci
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Odoslaťod killco » 30 Júl 2009 17:52 pm

Tak, dnes ráno som sa konečne po dlhšej dobe strávenej v nemocnici dostal ku svojmu akvárku. Objavil som tam nového obyvatela malého mečúnika. Ale nie o tom som chcel.

Všimol som si podivné správanie mojich danií. Dvaja samci neustále nehánali jednu tučnú samičku. V tom som si všimol, že pri otretí o filter, zo samičky vypadávajú ikry, ktoré dotieravý samci okamžite konzumujú. Podarilo sa mi niekolko iker odloviť z vrchu filtra do menšej nádoby. Je nejaká šanca, že sa niečo vyliahne v izolácii, alebo je treba samcov na oplodnenie?
killco
 
Príspevky: 14
Obrázky: 10
Založený: 22 Jún 2009 21:12 pm

Odoslaťod killco » 04 Aug 2009 17:09 pm

Tak všetkých 16 je už vyliahnutých , začínajú sa rozplavovať. Neviem však, ako im tam dať vzduchovanie aby sa nekrutili ako na kolotoči. Alebo stačí len večšie množstvo rastlín? Na kŕmenie som si kúpil "sera micron - prachové krmivo" Kedy začať krmiť a koľkokrát denne?
killco
 
Príspevky: 14
Obrázky: 10
Založený: 22 Jún 2009 21:12 pm

Odoslaťod kenny » 04 Aug 2009 19:05 pm

vzduchovanie tam nedavaj... max. len molitanovy filter na vzduch... rastliny tiez nedavaj....
krnit zacni ked sa rozplavaju... ked budu pri hladine.. popripade davaj malicke mnozstvo a ked budes vidiet ze uz zeru tak mozes krmit... cim castejsie tym lepsie.... aspon 4-5x denne
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho [Danio rerio]

Odoslaťod dedojozef » 10 Nov 2010 00:28 am

Pridám pár slov k téme a spýtam sa vás na názor :) . Tri dania až do teraz plávali vždy svorne po kope. Ale už asi tretí deň si jedna (asi samička) drží odstup a žiadne k sebe nepustí. Má veľké bruško a výrazne sa sfarbila - stmavla. Je to stav pred výterom?
Ďakujem.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho [Danio rerio]

Odoslaťod d.gemza » 07 Jún 2011 22:04 pm

ahojte
pridam aj ja jeden príspevok do tejto diskusie. Moj prvy odchov danii ma už jeden mesiac. Krmím ich krmivom TetraMin Baby. Ma niekto skúsenosti s krmením poteru výlučne týmto krmivom? Problem je hlavne v tom, že zo 60 rybiek ktore plávajú v 25 l akva som už cca 10 musel použiť ako krmivo pre dospele ryby. Dôvodom boli zakrivené chrbtice. Tak by som chcel vedieť či je príčinou skladba krmiva alebo to bude geneticka vada keďže moje dania sú zavojová forma (+ z jedneho chovu!) Pravdepodobne prejdem na klasicku formu a ryby si zaobstaram od rôznych chovateľov. :-)
d.gemza
 
Príspevky: 87
Založený: 27 Jan 2009 20:16 pm

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho [Danio rerio]

Odoslaťod kuko82 » 08 Jún 2011 20:21 pm

K tomu zakriveniu chrbtice. Z vlastnej skusenosti viem, ze sa moze jednat o zakrivenie a to v dvoch pripadoch :
1- ako si spominal, geneticka chyba (ryby z jedneho chovu)
2- Vysoke No3 , pripadne No2

Mozno je aj viac pricin, no ja som sa stretol s tymito dvoma. Co vies vylucit, tak vyluc.
Obrázok používateľa
kuko82
 
Príspevky: 119
Obrázky: 4
Založený: 18 Júl 2009 20:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho [Danio rerio]

Odoslaťod d.gemza » 08 Jún 2011 21:54 pm

Dikes za poznatok. 1. pricinu predpokladam. 2. pricinu nemôžem vylúčiť, keďže nemám testy na NO3 a NO2. Neodkaľujem tak často preto je to možné, že príčinou môže byť daný faktor. Choval som vsak gupky aj mečune v takých istých podmienkach a žiadne zakrivenia chrbtice som nezaznamenal. Ani jedno. Preto neviem, alebo som len neveriaci Tomáš.
d.gemza
 
Príspevky: 87
Založený: 27 Jan 2009 20:16 pm

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho [Danio rerio]

Odoslaťod kenny » 12 Jún 2011 09:23 am

ahoj
mne sa stalo to iste. bolo to tym NO3. gupky a mecune maju trosku ine naroky na vodu, tak preto si to pri nich nepozoroval.
vela stastia
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Co je s daniami???

Odoslaťod Frenkiee » 20 Jún 2011 21:09 pm

Ahojte všetci nadšenci rybičiek všetkého druhu. Som amatérsky chovateľ živorodých rýb (rozdávam ich priebežne známym). Mám však problém v spoločenskom akvarku. Okrem iného tu mám aj 4 dania pruhované a jedno bodkované. Tri plus to jedno sú už dlhší čas strašne tučné, choré nie sú. Nakoľko nemám skúsenosti s ikrorodými rybami potrebujem radu. Sú plné ikier? Sú predsalen choré? A čo s tým. Mám k dispozícii menšie akváriá, ktoré používam ako pôrodničky, takže poprípade ich odlovím...neviem čo s nimi...
Vďaka za akúkoľvek radu :?:
Frenkiee
 
Príspevky: 10
Obrázky: 3
Založený: 20 Jún 2011 20:24 pm

Re: Co je s daniami???

Odoslaťod Luboo » 20 Jún 2011 22:16 pm

Rada - najprv napíš, či tie tučné dania sú samičky!!? Nechcem ťa podceňovať, ale už zostávam stále viac a častejšie v šoku z niektorých nezmyselných otázok v tomto fóre. Predpokladajme teda, že sú to samičky! Potom potrebuješ DOSPELÉHO samčeka - samčekov. Potom potrebuješ vytieračku, väčšie kamienky alebo rošty na dno, alebo jemnolisté rastliny, alebo machy (upevniť niekde do rohu kamienkom alebo niečím, čo ten mach zaťaží). Potom opatrne preloviš rybky do vytieračky, do odstatej vody o T cca 26-28C, bez filtracie, prikryješ vrch vytieračky tak, aby ti rybky nevyskočili. Dania nie sú náročné na parametre vody, ak používaš vodovodnú vodu - tá bude pre nich dosť vhodná. Potom počkáš deň - dva. ALE keď uvidíš, že samička je už vytretá, čím skôr odlov pár z vytieračky s vytieračku s ikrami umiestni na miesto bez prievanu, podľa možnosti bez priameho slnečného svetla a potom čakaj. Samozrejme vo vyieračke nebudú ani slimáky, ani krevetky, lebo tie by ikry zožrali tiež ako ich rodičia!!! Potom daš podľa uváženia prostriedok proti zaplesneniu ikier. Počkáš asi 48 a viac hod., už nepamätám ako dlho sa liahnu dania. Keď zbadaš na skle zavesený plôdik, postupuješ ďalej tak, že čakáš, kedy sa pôdik rozpláva. To znamená, že plôdik pláva normálne a po nádrži sa začína obzerať po žrádle. Ak je plôdiku málo, máš o problém menej, Zopár kúskov si zo začiatku nájde do vytieračke vírniky, prípadne mikroplankton sám a ty si dáš zatiaľ vyliahnuť žiabronožku. Ak vidíš, že máš plôdiku veľa, dávaj žiabronôžku liahnuť hneď. Koľko? Zo začiatku na špičku noža, ak si dal vytrieť 1 pár. Niekedy používam nasekané/nastrihané seno, ktoré pohádžem na hladinu vytieračky - vyliahnú sa vírniky z toho sena a tým mikroplanktónom kŕmim zo začiatku najmä mikrorazborky galaxy. Keď plôdik prejde na žiabronožku a pekne rastie - ty si už za vodou a môžeš sa tešiť z vlastného odchovu. Ak máš v nádrži, kde žijú tvoje dania nejaký mach, alebo jemné rastlinstvo a máš samcov a samice nechápem, prečo sa ti nevytierajú tam?! Je teda dosť možné, že máš iba samice a že sú už dlhší čas plné zatvrdnutých ikier. V takom prípade ti po čase zdochnú, aj keď sa ti zdajú normálne, že žerú, plavú a kadia. A doddávam, že dlhodobo nafuknuté rybky bývajú aj pri chorobe: vodnatelieka - to je najhorší prípad. Neviem, či ti moje rady budú na úžitok, ak áno, som rád. Ak sa na moje riadky ozvú oponenti, kritici alebo miestni "vševedkovia" zariaď sa podľa vlastného úsudku. Želám ti, nech sa ti podarí dania rozmnožiť a nech sa tešíš z rastúceho poteru.
Obrázok používateľa
Luboo
 
Príspevky: 97
Obrázky: 114
Založený: 04 Jan 2007 22:28 pm

Re: Co je s daniami???

Odoslaťod Frenkiee » 21 Jún 2011 07:18 am

Štyri kusy z toho jedno bodkované budú samice, ale sú tak tučné, že im to až deformuje telíčka. To piate bude asi samec, je štíhlejší, ale trocha dlhší. Má to však háčik, ten samec je dlhoplutvá verzia a tie samice obyč. Môžem to nakombinovať??? A ak sa majú vytreť, tak prečo to neurobia v spoločenskom akva???
Frenkiee
 
Príspevky: 10
Obrázky: 3
Založený: 20 Jún 2011 20:24 pm

Odoslaťod Frenkiee » 21 Jún 2011 10:59 am

Tak to skúsim inak.... Čo môže spôsobovať takéto pretučnenie rýb??? Choroba by sa prejavila predsa aj u iných rýb...
Frenkiee
 
Príspevky: 10
Obrázky: 3
Založený: 20 Jún 2011 20:24 pm

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho [Danio rerio]

Odoslaťod martin_s » 21 Jún 2011 11:52 am

Choroba sa nemusi prejavit nutne aj na inych rybach. predpokladajme len ze su plne ikier. Prelov ich do mensej vytieracky (staci aj 5-10l akva) a postupuj tak ako ti popisal Luboo. Lepsie by bolo mat viac samcov ako 1. Ja len doplnim co uz bolo napisane (a urcite to najdes aj v tejto teme) - rozkrmovat mozes aj uvarenym zltkom (opatrne, rychlo sa kazi) a neskor mozes krmit nasekanymi nitenkami.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Rozmnozovanie dania pruhovaneho [Danio rerio]

Odoslaťod Frenkiee » 21 Jún 2011 12:50 pm

tak dik... do profilu sa pokúsim pridať video z mobilu, nie je príliš kvalitné, ale je tam vidno zopár z nich...
Frenkiee
 
Príspevky: 10
Obrázky: 3
Založený: 20 Jún 2011 20:24 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.