Ma niekto skusenost s tymto regulatorom?



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Ma niekto skusenost s tymto regulatorom?

Odoslaťod dmiba » 21 Jún 2011 02:09 am

Chcel by som to kupit na 1,5KG flasu od hasiaceho pristroja. Mate niekto skusenost s tymto regulatorom? Da sa to pouzit s tymto typom flase? Pouziva niekto tento regulator? Cena s prepravou 24,50 USD je celkom fajn.
Prílohy
UPA148.jpg
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Reklama

Re: Ma niekto skusenost s tymto regulatorom?

Odoslaťod koroner » 21 Jún 2011 18:55 pm

Mam doma toto
Obrázok
a zial na klasicku flasu aka sa u nas pouziva to nepasuje takze ten rozmer 22mm pasuje len na ich flase, musel by si riesit redukciu a tu som ja nezohnal. Este som skusil vymenit privodnu matku za G 3/4 aby mi to pasovalo ale stracal sa mi tlak, musel som regulator stale nastavovat a tom som na neho dal aj ihlovy ventil na jemne doladenie.
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: Ma niekto skusenost s tymto regulatorom?

Odoslaťod Milan666 » 21 Jún 2011 21:08 pm

koroner, tento stal koľko?
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Ma niekto skusenost s tymto regulatorom?

Odoslaťod koroner » 22 Jún 2011 07:17 am

Milan666 napísal:koroner, tento stal koľko?

Aj s postou 16,98 eur.
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: Ma niekto skusenost s tymto regulatorom?

Odoslaťod Giftzahn » 22 Jún 2011 07:28 am

dmiba napísal:Chcel by som to kupit na 1,5KG flasu od hasiaceho pristroja. Mate niekto skusenost s tymto regulatorom? Da sa to pouzit s tymto typom flase? Pouziva niekto tento regulator? Cena s prepravou 24,50 USD je celkom fajn.


hmm, njn pokial viem tak tam odkial mas tuto fotku ponukaju aj 95g, 0,5L , 0,6L a 1kg flasku ... podla vyjadrenia predajcu je tato flaska v pohode prevadzkovatelna aj v Europe a splna EU normy, cize aj na plnicke ti ju naplnia ... ono, predajca ich ponuka uz naplnene ale pred transportom ich prirodzene vypusta :wink: flaska kto ti tam bude na 100% pasovat je napr. jedna s tychto:

http://stores.ebay.com/Aquarium-HK/_i.html?_fsub=1637609016
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ma niekto skusenost s tymto regulatorom?

Odoslaťod dmiba » 22 Jún 2011 08:20 am

Giftzahn napísal:
dmiba napísal:Chcel by som to kupit na 1,5KG flasu od hasiaceho pristroja. Mate niekto skusenost s tymto regulatorom? Da sa to pouzit s tymto typom flase? Pouziva niekto tento regulator? Cena s prepravou 24,50 USD je celkom fajn.


hmm, njn pokial viem tak tam odkial mas tuto fotku ponukaju aj 95g, 0,5L , 0,6L a 1kg flasku ... podla vyjadrenia predajcu je tato flaska v pohode prevadzkovatelna aj v Europe a splna EU normy, cize aj na plnicke ti ju naplnia ... ono, predajca ich ponuka uz naplnene ale pred transportom ich prirodzene vypusta :wink: flaska kto ti tam bude na 100% pasovat je napr. jedna s tychto:

http://stores.ebay.com/Aquarium-HK/_i.html?_fsub=1637609016


Ja viem, ale od znameho som dostal 2x 1,5kg flasu a 1x 5kg flasu zadara vsetko plne a potrebujem riesit tu redukciu. Sprava, ze to nesedi ma velmi nepotesila :(
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Ma niekto skusenost s tymto regulatorom?

Odoslaťod dmiba » 22 Jún 2011 08:21 am

koroner napísal:Mam doma toto
Obrázok
a zial na klasicku flasu aka sa u nas pouziva to nepasuje takze ten rozmer 22mm pasuje len na ich flase, musel by si riesit redukciu a tu som ja nezohnal. Este som skusil vymenit privodnu matku za G 3/4 aby mi to pasovalo ale stracal sa mi tlak, musel som regulator stale nastavovat a tom som na neho dal aj ihlovy ventil na jemne doladenie.


Utesnoval si tu privodovu matku niecim? Napr. teflonovou paskou?
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Ma niekto skusenost s tymto regulatorom?

Odoslaťod Giftzahn » 22 Jún 2011 09:53 am

dmiba napísal:
Giftzahn napísal:
dmiba napísal:Chcel by som to kupit na 1,5KG flasu od hasiaceho pristroja. Mate niekto skusenost s tymto regulatorom? Da sa to pouzit s tymto typom flase? Pouziva niekto tento regulator? Cena s prepravou 24,50 USD je celkom fajn.


hmm, njn pokial viem tak tam odkial mas tuto fotku ponukaju aj 95g, 0,5L , 0,6L a 1kg flasku ... podla vyjadrenia predajcu je tato flaska v pohode prevadzkovatelna aj v Europe a splna EU normy, cize aj na plnicke ti ju naplnia ... ono, predajca ich ponuka uz naplnene ale pred transportom ich prirodzene vypusta :wink: flaska kto ti tam bude na 100% pasovat je napr. jedna s tychto:

http://stores.ebay.com/Aquarium-HK/_i.html?_fsub=1637609016


Ja viem, ale od znameho som dostal 2x 1,5kg flasu a 1x 5kg flasu zadara vsetko plne a potrebujem riesit tu redukciu. Sprava, ze to nesedi ma velmi nepotesila :(


a co tak nechat si redukciu u niekoho vysustruzit presne na mieru, plus k tonu nejake to tesnenie a ficis ... ja viem je to beh na dlhu trat - zohnat firmu a presvedcit ich na vyrobu .... ale tvoj problem by sa poriesil wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ma niekto skusenost s tymto regulatorom?

Odoslaťod Milan666 » 22 Jún 2011 14:43 pm

Tá redukcia sa dá kúpiť, ja som kúpil vo vodárenských potrebách a utesnil teflónovou páskou.
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Ma niekto skusenost s tymto regulatorom?

Odoslaťod Milan666 » 22 Jún 2011 14:44 pm

koroner napísal:
Milan666 napísal:koroner, tento stal koľko?

Aj s postou 16,98 eur.

Dobrá cena!
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Ma niekto skusenost s tymto regulatorom?

Odoslaťod regnak » 22 Jún 2011 14:59 pm

cena áno, ale kvalita... mám skúsenosti s ich tovarom, presne od Aquarium-HK som kúpil spätné ventily ktoré mi prepustia vodu aj napriek tomu že sú za sebou 2 ks... teda ventil by som od nich nekúpil, toť môj názor...
Obrázok používateľa
regnak
 
Príspevky: 34
Obrázky: 14
Založený: 27 Feb 2009 10:10 am
Bydlisko: Hačava

Re: Ma niekto skusenost s tymto regulatorom?

Odoslaťod Giftzahn » 22 Jún 2011 16:05 pm

regnak napísal:cena áno, ale kvalita... mám skúsenosti s ich tovarom, presne od Aquarium-HK som kúpil spätné ventily ktoré mi prepustia vodu aj napriek tomu že sú za sebou 2 ks... teda ventil by som od nich nekúpil, toť môj názor...


hmm, ja ti teda neviem ono mne po case kazdy spatny ventil, teda ktory je vyrobeny z plastu prepustal CO2 cize ocividne to CO2 tie plasty nejako "demoluje" a po case kazdy plastovy spatny ventil zacne vodu prepustat ... presedlal som na skleneny spatny ventil a pohodka ... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Ma niekto skusenost s tymto regulatorom?

Odoslaťod regnak » 22 Jún 2011 16:18 pm

veď keby to bolo pár kvapiek tak ma to vôbec nevytočí, ale oba boli plné vody , dokonca voda bola až 10 cm od elmag. ventila a boli úplne "nové"...
hmm, sklenené? to som pravdu povediac ani nevidel, videl som kovové, ale sklenené nie, idem popátrať, dík za typ...
Obrázok používateľa
regnak
 
Príspevky: 34
Obrázky: 14
Založený: 27 Feb 2009 10:10 am
Bydlisko: Hačava

Re: Ma niekto skusenost s tymto regulatorom?

Odoslaťod koroner » 22 Jún 2011 18:00 pm

dmiba napísal:Utesnoval si tu privodovu matku niecim? Napr. teflonovou paskou?


Prevadzkujem doma 2 CO2 sety, 1,5kg flase, vsade pouzivam teflonovu pasku.
To ze to nepasovalo nebol az taky problem, mne sa to podarilo namontovat na flasu ze som si zohnal potrebny medzi kus (privodnu matku), ale stracal sa mi tlak, stale som musel regulator pridavat a v jednom mieste mi trosku podfukoval, takze mozno som mal vadny model. No ale vyriesil som to tak, ze som zbehol do obchodu zo zvaraciou technikou. Mam doma regulator z 2 manometrami za paradnu cenu a som spokojny :)
Obrázok používateľa
koroner
 
Príspevky: 171
Obrázky: 19
Založený: 01 Dec 2008 21:05 pm
Bydlisko: PD

Re: Ma niekto skusenost s tymto regulatorom?

Odoslaťod regnak » 23 Jún 2011 08:04 am

presne ako píše koroner...
ja veľmi často nakupujem cez net a takmer 2/3 všetkých obchodných partnerov je z "východu" Honk Kong, Korea prípadne Malaysia, drvivá väčšina to prvé :wink:
teda na základe skúsenosti viem, že treba selektovať, čo kúpiť od ryžovníka a čo z UK prípadne DE, aj keď sa mi už stalo, že z UK prišiel väčší sh*** ako z Chiny... ale držím sa hesla, ktoré som raz niekde čítal "Protection is Resolution Center" :lol: a často a zdarne to využívam, či už na ebay, alebo priamo cez PayPal...
Obrázok používateľa
regnak
 
Príspevky: 34
Obrázky: 14
Založený: 27 Feb 2009 10:10 am
Bydlisko: Hačava

Re: Ma niekto skusenost s tymto regulatorom?

Odoslaťod dmiba » 23 Jún 2011 08:20 am

koroner napísal:No ale vyriesil som to tak, ze som zbehol do obchodu zo zvaraciou technikou. Mam doma regulator z 2 manometrami za paradnu cenu a som spokojny :)


Kolko to stalo v tom tvojom obchode? Predpokladam, ze to potom pustas cez elektormagneticky ventil, pripadne ihlovy.
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Ma niekto skusenost s tymto regulatorom?

Odoslaťod regnak » 23 Jún 2011 08:30 am

v obchodoch so zváracou technikou majú okrem nových vecí aj používané redukčné ventily ktoré sa dajú kúpiť za 20-25,-€, prípadne inzerát... vždy je to lepšie ako kupovať ničo také...

Kód: Vybrať všetko
http://www.bazos.sk/search.php?hledat=reduk%C4%8Dn%C3%BD+ventil&hlokalita=&humkreis=25&cenaod=&cenado=&order=
Obrázok používateľa
regnak
 
Príspevky: 34
Obrázky: 14
Založený: 27 Feb 2009 10:10 am
Bydlisko: Hačava


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.