16 litrov pre krevetky



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

16 litrov pre krevetky

Odoslaťod Fasir » 21 Jún 2011 22:28 pm

Ahojte, v poslednom čase mi učarovali krevetky, tak som sa rozhodol, že to skúsim. Založil som pre ne miničko a predstavím Vám ho tu, lebo mne sa síce páči, ale som zvedavý aj na objektívne názory.

Akvarko: 40x20x20
Dno: Rataj Profi Soil
Svetlo: Narva T8/15W/840
Filter: malý bublifuk

Rastlinstvo:
Fontinalis antipyretica
Lilaeopsis brasiliensis
Monosolenium tenerum
Riccia fluitans 'Dwarf'
Rotala rotundifolia
Myriophyllum aquaticum
čakám ešte na Eleocharis parvulus a Micranthemum micranthemoides
Krevetky budú zrejme Crystal Red. Na založenie som použil vodu z druhého akvárka, tak prvý zákal sa snáď neukáže.
Prílohy
mini.jpg
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin

Reklama

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod triscene » 21 Jún 2011 22:46 pm

zatial dost prazdne ale to sa casom rozrastie. Ake mas skusenosti s CRS? Kedze je to dost narocny druh aj pre skusenych akvaristov. Myslis ze im tvoje podmienky budu vyhovovat? Ak si doteraz nemal krevetky tak zacni klasic Neocaridinami var. Red cherry. Tie su aj pekne a nenarocne na uvod.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod Fasir » 21 Jún 2011 22:58 pm

No len pred pár hodinami som ho založil a neprišli mi ešte všetky rastliny, ale už som nevydržal pozerať do prázdneho akva. Skúsenosti s krevetkami nemám, ale náročnosť CRS spočíva v kvalite vody a tú dokážem ustrážiť. Kamarát, od ktorého ich budem mať ich má v rovnakých podmienkach, len bez substrátu, preto myslím, že by to šlo. Definitívne ale ešte nie som rozhodnutý, tak možno to budú aj chery..
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod prasan » 21 Jún 2011 23:40 pm

Crs-kám treba ustrážiť len tú vodu.Potom sa množia úplne v pohode ako napr.cherry.Ja som sa nedávno vypiekol zmenou hnojiva.Tak aj na to bacha.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod Fasir » 22 Jún 2011 00:55 am

Tá zmena hnojiva ma zaujíma-mohol by si to rozviesť? Aké si nahradil akým..možno to nové obsahovalo viac medi.
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod prasan » 22 Jún 2011 01:19 am

Používal som od Rataja a bolo všetko ok.Potom došlo tak som dal Aqua-Plant.CRS-ky zo dňa na deň KO (zaujmavé že cherry to rozchodili aj keď som aj u nich prišiel o značnú časť chovu). Zloženie som neskúmal,dávkoval som menej ako predpisované raz za dva týždne(takže prehnojenie nehrozilo).Na zmenu hnojiva zareagovala aj Pistia (zožltnuté listy) a dokonca sa objavila riasa.Dokiaľ som dával Ratajove (raz týždenne) bolo akva bez riasy a CRS-ky nosili vajíčka,tešil som sa na mladé. :cry: Neviem presne čo spôsobilo tuto pohromu,ale dávam to na triko Aqua-Plantu.Nič iné som v akva nemenil,bolo už dávno zabehnuté a krevetkám sa darilo.Vieš, náš preklad na produktoch musíme mať aj keď je totálne o ničom a obsahuje len stručné info.Hlavne,že ho prelepia rovno cez popis výrobcu. :twisted: Neviem vlastne aký prvok bol v takej koncentrácii,že uškodil krevetkám.Našťastie palmaty a blue pearl mám v iných akvárkach a tam som nehnojil.
Keď sme už pri tejto téme tak som už potom nehnojil a ten aqua-plant som šupol pod policu.Oprášil som ho a po dobrých 20min krvopotne dal dole tú nálepku.Bez nitrátov,bez fosfátov.Obsahuje aktívne železo.Takže ani v originále som sa o zložení moc nedozvedel.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod prasan » 22 Jún 2011 01:52 am

Myslím,že to bolo najskôr vysokým obsahom železa.Nie som však na chémiu.A vlastne aqua-plant je fertilizer.Takže som si to spôsobil skôr sám vlastnou nepozornosťou.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod Giftzahn » 22 Jún 2011 07:02 am

prasan napísal:Myslím,že to bolo najskôr vysokým obsahom železa.Nie som však na chémiu.A vlastne aqua-plant je fertilizer.Takže som si to spôsobil skôr sám vlastnou nepozornosťou.


hmm, nemyslim si ze zrovna "vysoky" obsah zeleza by bol sposobil nahly uhyn tvojich crs krevetiek ... sam davam "konske davky" zeleza do akva a ani jedna krevetka si to neodskakala ... ono preco si si vybral akurat Noname hnojivo Aquaplant"? ked k dispozicii mas zabehnute spolahlive znacky bezne u nas dostupne ... Dennerle, JBL, Sera, Easy-Life, Seachem, Rataj atd. pripadne vlasny mix hnojivka PMDD ... :wink: ono, pokial by islo o financnu stranku tak PMDD je v pomere cena vykon neprekonatelne a za pouzitia dostupnych "internetovych kalkulaciek" si lahko namixujes vlastnu koncentraciu toho ktoreho prvku
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod Fasir » 22 Jún 2011 09:16 am

Asi sa pri hnojive šetriť neoplatí, renomovaný výrobca si podľa mňa nedovolí neuviesť obsah všetkých prvkov, u noname to isté nieje. V druhom akvarku používam PMDD, tak asi sa ho budem držať aj pri tomto. Ale mohla sa zmeniť aj vstupná voda- malý nárast dusičnanov a pohroma na svete. Inak čo si myslíte o kombinácii CRS a Cherry?
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod triscene » 22 Jún 2011 11:04 am

mozno sa budu krizit a uz nebudes mat pak cistu formu CRS...ja mam Neocaridiny hnede, priesvitne aj zopar cherries ale keby som siel nabuduce do kompletne novej osadky tak sa venujem len jednej variante lebo pri klasickej sa straca to vyfarbenie a vracia sa k priesvitnej forme. neviem ako by to bolo pri tejto farebnej kombinacii a ci maju vlastne kombabilitu sa parit :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod prasan » 22 Jún 2011 11:30 am

To Giftzahn: To bolo dávnejšie a už sa držím zabehnutých-momentálne opäť Rataj a Tetra.Rozmýšľam nad PMDD.
To Fasir: CRS a Cherry v pohode.
To triscene: Nebudú sa krížiť.Caridina a neocaridina sa nemiešajú.Miešať sa môžu iba caridina s caridinou a neocaridina s neocaridinou.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod Fasir » 22 Jún 2011 12:15 pm

Viem, že sa krížiť nebudú, myslel som či to nebude ako päsť a oko..ale asi bude lepšie len jedna forma.
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod prasan » 22 Jún 2011 12:27 pm

Keď ich je v nádrži nadpočet tak si konkurujú,to je jasné.Inak nažívajú spolu úplne normálne.Veľa chovateľov ich takto spolu má bez problémov. :wink:
Tvoje akvárium aj tie v albume sú fajn tak by problém nemal byt.Ja mám druhové,lepšie sa to potom selektuje.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod Fasir » 22 Jún 2011 12:40 pm

Každopádne mám dosť času na voľbu, kým sa to poriadne zabehne.
Zrejme som zle zaradil machy, čo v akvarku mám, možno by ste mi mohli pomôcť identifikovať ich..
Prílohy
mach2.jpg
a tento asi nebude Fontinalis antipyretica
mach1.jpg
tento som nespoznal z fotografií
Monosolenium tenerum.jpg
Monosolenium tenerum
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod Dusky » 22 Jún 2011 17:04 pm

ako sa ti pracovalo s tym podlozim od Rataja profi soil? neplaval? ako si ho upravoval pred tym nez si ho vlozil do akvarka? premyl ci? a dal si nieco pod profil soil? a este ako sa ti tam sadili rastlinky? :D same otazky ale chcem si ho zadovazit
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod prasan » 22 Jún 2011 17:18 pm

1.Fissidens fontanus (Phoenix moss)
2.Willow Moss - Fontinalis antipyretica
3.by mala byť ok :wink:
Naposledy upravil prasan dňa 22 Jún 2011 17:22 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod Fasir » 22 Jún 2011 17:20 pm

No je ľahký, tak sa s ním pracovalo ťažko :D .Chce to pevné nervy. Pred použitím som ho prepral a nechal deň namočený ako píšu na obale. Zdá sa mi, že po nasiaknutí vodou sa jeho objem o niečo zmenšil. Po dni močenia som pozbieral sítkom trocha granúl.
Prílohy
profisoil po zaliati vodou.jpg
Takto vyzeral po vysypaní zo sáčku a zaliatí.
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod Fasir » 22 Jún 2011 17:21 pm

A nedal som naspodok žiadne hnojivo, len malú vrstvu hrubého piesku (alebo jemného štrku) zo starého akvarka.
Ďakujem prasan :pivo:
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod Dusky » 22 Jún 2011 17:33 pm

nepomylil si sa? objem zmensil? skor zvacsil ci? sak ked sa napil vody tak sa zvacsil? tak ale vyzera to pekne s takym podlozim, alebo este uvazujem o obycajnom jemnom strku, taky najdem aj na brehu pri vahu, a sadia sa do neho rastlinky jedna radost
Dusky
 
Príspevky: 1438
Obrázky: 1
Založený: 06 Sep 2010 21:37 pm

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod Fasir » 22 Jún 2011 17:45 pm

Nie nie, práveže sa mi zdá, že sa zmenšil. Keď som ho doniesol domov, nasypal som ho len tak na skúšku suchý do akva a bolo ho asi tak 4cm po celej ploche dna. Keď som ho tam vysypal mokrý, je ho 2cm vpredu a 3cm vzadu. Ja som pri Váhu našiel kamene a koreň. Kúpil som ho hlavne kôli farbe.
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod Poly » 22 Jún 2011 18:56 pm

Zrnka zostali rovnako velke, len ked je substrat mokry, zrnka sa posobenim vody lepsie (kompaktnejsie) ulozia na seba a vrstva substratu ma tak mensi objem :)
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod Fasir » 22 Jún 2011 19:29 pm

Asi to bude tým.
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod prasan » 22 Jún 2011 23:39 pm

Fasir nemáš zač.Poly má pravdu,ja keď som kúpil od dennerle ten čierny k mojim krevetkám(teraz nevypotím názov) tak po namočení sa to javilo o polovicu menšie.Jednoducho si to lepšie sadne.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: 16 litrov pre krevetky

Odoslaťod Fasir » 18 Júl 2011 22:58 pm

Tak som dnes doniesol obyvateľov- 6ks Neocaridina denticulata a 12ks galaxky. Trocha sa prejavilo silné svetlo, ukázala sa riasa, ale krevetky si s ňou snád poradia. Rotalu som vymenil za Eleocharis parvula a HM.
galaxky.jpg
Prílohy
mini2.jpg
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.