ryby nic nezeru



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

ryby nic nezeru

Odoslaťod zifo » 25 Jún 2011 18:30 pm

Ahojte, prednedavnom som si zalozil nove akvarko-100 l. Vodu som nechal odstat a asi po tyzdni som tam pustil 4 tetry kosostv. ktore som doniesol od znamej. Problem je v tom ze od kedy som ich doniesol nechcu absolutne nic zrat (uz 5 dni). Uz na oko je vidiet ze maju nieco s bruskami-pred chvostovou plutvou ako keby spucene (mozno od hladu). Skusal som im davat vlocky, granule, zivu potravu a oni sa toho ani nedotkli. To iste dostavali aj pred tym. Samozrejme im toho nesypem vela ale oni nechcu nic :(. Inac si plavaju po akvarku a na prvy pohlad im nic nieje az na to spucene brusko ktore pred tym nemali. Poradte mi prosim co s tym- nerad by som o nich prisiel hned na zaciatku. Akvarko mam plne vybavene akurat svetlo este nie je celkom dokoncene takze svieti iba ciastocne (biele vysokosv.led-ky) Dik
zifo
 
Príspevky: 5
Založený: 25 Jún 2011 18:22 pm
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Reklama

Re: ryby nic nezeru

Odoslaťod triscene » 25 Jún 2011 19:06 pm

post188191.html?hilit=zabeh#p188191

hovori ti nieco zabehavanie akvaria? to nie je plug&play ze nalejes vodu a o tyzden tam pustis ryby, akvaria sa zabehavaju aj mesiace, urychlit to mozes mozes ak nasadit nitrifikacne bakterie z uz zabehnuteho filtra.

nehovoris ze ci tam mas rastlinky atd, ocividne su apaticke z podmienok ktore si im nedostatocne vytvoril.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: ryby nic nezeru

Odoslaťod zifo » 25 Jún 2011 20:16 pm

rastlinky tam mam v celku dost - skor by som to asi vsadil na nedostatok svetla -ci ?
zifo
 
Príspevky: 5
Založený: 25 Jún 2011 18:22 pm
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: ryby nic nezeru

Odoslaťod dedojozef » 25 Jún 2011 20:24 pm

Žiadne či.
Čítaj o zábehu akvária a zistíš prečo im nechutí :wink:
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: ryby nic nezeru

Odoslaťod zifo » 25 Jún 2011 22:45 pm

o zabehu som tu cital ale je tu strasna splet clankov- jedny radia to a iny zase to - pre mna by ale bola najlepsia konkretna rada- mam kupit nejaku chemiu na prvotny zabeh akva ? ak ano tak aku by ste mi poradili ?alebo castejsie menit vodu alebo .... ?? neviem ? Nechcem aby to zle vyznelo ale kazdy nejako zacinal a nepredpokladam ze ste mesiace cakali kym sa vytvori ta "spravna klima" a pozerali do prazneho akva :) Dakujem za rady.
zifo
 
Príspevky: 5
Založený: 25 Jún 2011 18:22 pm
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: ryby nic nezeru

Odoslaťod dedojozef » 25 Jún 2011 23:07 pm

Žiadna chémia. Trpezlivosť. :wink: (A čumeť do prázdneho akva. :P ) Asi si to vôbec nečítal. Vedel by si, že nie mesiace ale týždne.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: ryby nic nezeru

Odoslaťod Rexar84 » 16 Júl 2011 21:51 pm

ja ked som zakladal prve akvarko som mal tiez problem pozerat sa na prazne akvarko ale tie 2 tyzdne sa to naozaj da vidrzat
Rexar84
 
Príspevky: 37
Obrázky: 0
Založený: 14 Aug 2010 00:00 am
Bydlisko: Tvrdošín


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.