Náhly úhyn prísavníkov



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Náhly úhyn prísavníkov

Odoslaťod prasan » 11 Nov 2010 22:34 pm

Porovnávať s gupkami, to sa nedá. Tie znesú naozaj dosť veľa. Koľko a akých rýb máš v akva dokopy? Na tom linku si čítala len Ancistrusa, alebo aj iné podobné druhy. Sú tam rôzne aj odlišné články ktoré však platia aj na prísavníka. Prečítaj napr.Gibbicepsa. Odporúčam prečítať úplne všetko. Je toho dosť ;-) ja viem ale určite len pomôže. Chcelo by to podrobnejšie info. Napr. ako často čistíš filter, ako často a koľko kŕmiš, čím kŕmiš. Mala si ich dlhšie alebo si ich doniesla z predajne. V predajni boli všetky ryby z tej nádrže v poriadku? Keď jeden zomrel, nekŕmil sa na ňom ďalší? I takto sa pri niektorých ochoreniach môžu nakaziť ak sa náhodou jedná o ochorenie.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Reklama

Re: Náhly úhyn prísavníkov

Odoslaťod prasan » 11 Nov 2010 23:22 pm

Sorry Lenka! Osádku si už vlastne písala a aj kŕmenie. Dáko som to preletel. Ako často meníš vodu? Pre rastlinky vzduchovanie nieje nič moc, ale prísavníky sú za to vďačné. Takže by som odporúčal pre ancistrusov špeciál akva a do spoločenského skôr na riasy krevetky. Jasné, že sa dajú chovať aj v spoločenskom. (takže iba môj názor)
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Náhly úhyn prísavníkov

Odoslaťod lenka_1705 » 12 Nov 2010 14:23 pm

No toho jedneho stareho som mala uz tych 7-8 rokov asi, presne neviem si to uz ani nepamatam jak dlho to bolo ale dlho. a tych ostatnych to boli vsetko novy z predajne, ale vyzerali ok. no ja viem vzduchovanie nie je dobre pre rastliny ale mame to tak uz ale 20 rokov a zatial sa nestazuju :lol: nikdy sme nehnojili ani co2 a su v pohode aj rastu. no druhe akvarium teraz neplanujem lebo to nie je kam dat :( tych prisavnikov sme mali pokazde len tak aby to tam trochu cistili. to menenie vody ako kedy, vacsinou raz za mesiac 1/4-1/3 ako sa podari ale je pravda ze teraz mam to akvarium uz mesiac a pol a este som nemenila no. a ryby som tam dala niektore uz po tyzdni ale co uz. jaaaj a este k tomu filtru ze ten neviem ci netreba novy, lebo henten je uz dvesto rocny. a je taky dost maly, ale zas akvarko ma len 80l co nie je vela. filter raz za 3 mesiace pomagam trocha v tej vode odobratej z akva
lenka_1705
 
Príspevky: 41
Založený: 14 Dec 2009 21:27 pm

Re: Náhly úhyn prísavníkov

Odoslaťod simonaj19 » 12 Nov 2010 15:42 pm

uz drhy den sa moja prisavnica sprava velmi neobyvykle. nie je prisata na svojom mieste, ale len tam lezi na chrbte. obcas vyplava aj inde, tam s na minutku prisaje a potom sa zase vrati na to svoje miesto a lezi na chrbte. neviete nahodou, co to moze byt? akva uz funguje vyse roka, uplen ok, mam tam dost rastlin, filter molitanovy, vzduchujem...:(
simonaj19
 
Príspevky: 4
Obrázky: 1
Založený: 23 Feb 2009 20:36 pm

Re: Náhly úhyn prísavníkov

Odoslaťod prasan » 12 Nov 2010 17:10 pm

To Lenka_1705: vodu raz týždenne 1/3, cca 20l z tých 80 postačí(najlepšie odstátej) prospeje to i rybám i rastlinám. Je ťažké určiť prečo tie tvoje vlastne zomreli. Podľa tvojho opisu je ostatné bez problémov. Ja moje mám v akva s rakmi. Voda raz týždenne necelá 1/3, filter a prídavné vzduchovanie beží nonstop, čistenie filtra až keď je slabý prietok, strava- čo si kde nájdu(pri rakoch toho veľa neostáva) prípadne dokŕmim mrkvou, šalátom, sparenou žihľavou, tablety pre dnové ryby. O tom je tu však na fóre veľa.
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: Náhly úhyn prísavníkov

Odoslaťod lenka_1705 » 02 Júl 2011 14:04 pm

Musim dodat ze ten jeden velky prisavnik z predajne uz neskapal a dodnes ho mam v akvariu a pokazde hore dobehne pre zradlo.a este sme dokupili jedneho maleho zavojnateho a tiez je v pohode. takze si myslim ze tie uhyny pred pol rokom mohli byt zo stresu alebo boli chori uz ked sme ich doniesli
lenka_1705
 
Príspevky: 41
Založený: 14 Dec 2009 21:27 pm

Re: Náhly úhyn prísavníkov

Odoslaťod dasto » 25 Feb 2013 07:29 am

Dobry den,
Vcera :cry: :cry: my umrel prisavnik L333, cely den behal po akvariu tak ze zo spodu vybehol na hladinu tam chvilu hore bruchom plaval potom splaval dole ( ale ne takym mrtvolnym tempom, normalne zivo cele to prebehlo asi za par sekund). Ked splaval dole zacal vypustat bublinky. Vecer bol uz mrtvy. Nasledne som ho skontroloval a vsimol si ze ma take do zelena brucho.
Ked som pozrel ostatnych tak pris. Ekvadorsky ma take nafuknute brucho a tak ho vytahuje na vrch (ako keby v nom mal vzduch).
Cely den bol nezvyčajne aktivny, vecsinou bol na skle. Takisto aj zbledol za posledne tri - styry dni. Kupil som ho pasikaveho, cierno-bieleho a to co bolo cierne zbledlo a to biele stmavlo. Tu kresbu pasikovu este nestratil uplne ale postupne spliva.
Sewelia li. Je zblesnuta.
Ancistrus long fin a Lorikaria sp. Red su v pohode.
Mam 10 l. Akvarium na spodku cierno niely strk. Mam tam jeden kpren, kverinac a rastlinu. Vodu meni kazdy dozden asi 9 litrov.
V akva mam este niekolko gupiek.
Doteraz bolo setko fajn toho ekvadorskeho mam od 9.2. A L 333 som kupil 17.2. na Akva tera trhoch v Petrzalke
Noekde som sa docital ze prisavnikom sa moze dat banan ( vobec noc mechcu jest aj ked im tam dam granule Sera pre prisavnikov, ani uhorku, ani cukinu vobec nic) tak som im ho tam dal moze to niak suvisit

Dakujem za pdpoved
dasto
 
Príspevky: 32
Založený: 16 Feb 2013 12:30 pm

Re: Náhly úhyn prísavníkov

Odoslaťod martin_s » 25 Feb 2013 10:59 am

10l akva, krmis ryby bananom (ktory sa vo vode dost rychlo kazi), mas v tom kto vie kolko ryb, nenapisal si nic o udrzbe a hygiene v akva, ale tipujem ze je nedostatocna...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Náhly úhyn prísavníkov

Odoslaťod luko36 » 25 Feb 2013 11:17 am

10l akvarium a menis 9l vody naraz..... radsej by som navrhoval každy 2-3den vymenit 4-5l . ale v tak malom akvariu ti rybky budu len a len trpiet a umierat.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: Náhly úhyn prísavníkov

Odoslaťod martin_s » 25 Feb 2013 13:01 pm

Tu vymenu 9l som si ani nevsimol...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Náhly úhyn prísavníkov

Odoslaťod dasto » 25 Feb 2013 17:43 pm

Takze kupit vecie akva hej.?
A neviete co moze byt s tym pris. Ekvadorskym. ??? Dal som ho zvlast a vyzera ze sa to trosku zlepsilo :)
dasto
 
Príspevky: 32
Založený: 16 Feb 2013 12:30 pm

Re: Náhly úhyn prísavníkov

Odoslaťod luko36 » 25 Feb 2013 20:15 pm

no skus si dat jeho nazov dp googla a precitas si zakladne podmienky pre jeho chov, dost ti to napovie. vacsie akva? to zalezi na tom ako sa chcel venovat akvaristtike, bud ano a zacnes studovat a budes mat kopec otazok ktore su tu popisane,ale vela ludi ti na ne aj 10000ci krat zas odpovie, alebo budes k tomu pristupovat ako kazdy druhy novacik a urazis sa za nase nazory, alebo si premyslis že sa tomu nechces venovat v takej miere ako treba a zbavis sa avarka, vsetko je na tebe a držim palce až sa rozhodnes k svojej spokojnosti.
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Re: Náhly úhyn prísavníkov

Odoslaťod dasto » 25 Feb 2013 22:52 pm

Ok ,
idem do toho ake akva radite na zaciatok ja by som bral tak 80 - 100 l ( max dlzka moze byt tych 80 - 100 cm )

Diki za rady a nemam dovod sa urazat ste v tom lepsia ko ja a som rad ze ste reagovali fakt moc DIKI
dasto
 
Príspevky: 32
Založený: 16 Feb 2013 12:30 pm

Re: Náhly úhyn prísavníkov

Odoslaťod dasto » 25 Feb 2013 23:10 pm

Ozaj a ten Ekvadorsky je uz fajn je mozne ze sa len prezral ? Lebo som ho dal zvlast a po dni nabral spet farbu a uz neni nafuknuty, v pohode plava.
A ku tomu akva toto sa mi paci http://www.youtube.com/watch?v=0RutpYdp ... ata_player hlavne to filtrovanie a vzduchovanie da sa to zohnat aj u nas. ?? A fakt moc dik za setkz radi ste Naj
dasto
 
Príspevky: 32
Založený: 16 Feb 2013 12:30 pm

Re: Náhly úhyn prísavníkov

Odoslaťod luko36 » 26 Feb 2013 08:12 am

použivaj search, vyhladaj temy o zakladani akvaria,
zabeh akvaria,vyber osadenstva, filtracia,osvetlenie atd...

rozhodnutie 80-100l akvarium je vcelku dobra volba a jeho udržba je jednoduchsia ako u 20-30l akvariach

zabeh-t10782.html?hilit=zabeh
post89101.html?hilit=zakladam%20100l%20akvarium#p89101
filtracia-t13853.html?hilit=filtracia
osvetlenie-t3627.html?hilit=ake%20dno%20pou%C5%BEi%C5%A5&start=3216
atd... atd

neboj sa pýtať priamo v daných sekciach, tiež som este len amater a snažim sa tu co to naucit :)
Obrázok používateľa
luko36
 
Príspevky: 721
Obrázky: 23
Založený: 06 Dec 2010 14:12 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.