Externý filter a slimáky



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Externý filter a slimáky

Odoslaťod jajo the blade » 01 Júl 2011 13:13 pm

Mám externý závesný filter Aquanova NF-300. Dostali sa mi doň slimáky ( Kotulky). Kedže sú pre mňa nežiadúce som sa ich ani nesnažil od tial zachraňovať. No prežili a dokonca sa zo škodcov stal užitočný živočich :) . Vo filtry všetko požerú, netvoria sa mi v ňom žiadne riasy a nepotrebuje ani údržbu. Je stále krásne čistý. Len raz za čas musím prepláchnuť nasávaciu trubicu, tá sa upcháva kalom a slimáky sa tam nedostanú ale filtračný material a steny filtra sú stále krásne čisté. Píšem sem, že som sa chcel podeliť s mojim objavom, ak to teda už dávno nepoznáte :D
jajo the blade
 
Príspevky: 58
Založený: 14 Apr 2011 17:42 pm

Reklama

Re: Externý filter a slimáky

Odoslaťod chnuro » 02 Júl 2011 22:56 pm

v mojom externom Eheime pravidelne vidím 2-3 kotúľky a stále tam majú nejaké vajíčka. Pri cisteni ich vzdy vykynozim a vzdy sa tam nico zasa objavi. Ti mali parchanti vedia liezt aj proti prudu (poriadne im skube ulitami). Ked menim vodu, tak vypinam filter, tak sa vydavaju pravidelne na cestu hore po nasavacej trubici. Nikdy este nestihli vyjst az do akva :-D
Dlho som proti nim v akva bojoval a vytahoval som vsetko neziaduce. Teraz som to nechal na prirode a musim povedat, ze odvadzaju poriadny kus prace. Kotulky su povinna vybava akvaria, ci uz chces, alebo nie.
Obrázok používateľa
chnuro
 
Príspevky: 2406
Obrázky: 35
Založený: 10 Jan 2011 12:18 pm
Bydlisko: TT, PB, CA


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.