Pancierničky a rozmnožovanie



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod gabriela » 08 Mar 2004 13:33 pm

Denis, ikry sa mi vyliahli celkom dobre. Ale je pravda ze som ciastocne menila v tom pohari vodu za odstatu.
a vyliahli sa mi dost rychol. cca 3 - 4 dni, asi uz nejaku dobu boli v akvariu.
Takto som to urobila len z nudze, kedze tam sa mi lepsie udrziavala stala teplota.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod denis » 08 Mar 2004 16:36 pm

Gabi ved u nas to mohlo byt aj preto tak, ze tie pancierniky som kupil v akvaristike a asi mali stare ikry, ak sa dlho netreli a mozno aj voda bola moc tvrda, ale to by paleatusom nemalo vadit.
Spectre niekde som cital, ze aenesy a paleatusy su najvacsi supaci :( pri nich ze je NO2 zanedbatelne.
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod Stuka » 25 Máj 2004 21:09 pm

Mal by som jeden dotaz ohladom panciernikov...niekde som cital ze sa nedoporucuje hrabat sa v dne a rovnako tak ani pri odkalovani prehrnat dno nakolko potom dochadza k uvolnovaniu fosfatov do akvaria co ma za nasledok rozvoj riasi. A tak ma napada ze ked sa taky panciernik cely den prehrabava v dne ryje jak prasa od rana do vecer nemoze zacat uvolnovat tie fosfaty zo dna on ?!?!
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod Peter » 25 Máj 2004 21:23 pm

Moje pancierniky neryju nejako extra do dna, je to len take prevalovanie kamienkov. Skoro nikdy nerozviria ani detrit. To ked sa po dne prevali 17cm prisavnik, to je cajrajtu, vtedy by sa hadam aj mohlo cosi uvolnit. Ale nikdy som nepocul o uvolnovani fosfatov. Neviem si to predstavit u leleup, tie poprenasaju cele dno, ale tam by sa fosfaty zase nemali ani kde drzat.
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod Spectre » 26 Máj 2004 11:01 am

Peter napísal:Moje pancierniky neryju nejako extra do dna, je to len take prevalovanie kamienkov. Skoro nikdy nerozviria ani detrit. To ked sa po dne prevali 17cm prisavnik, to je cajrajtu, vtedy by sa hadam aj mohlo cosi uvolnit. Ale nikdy som nepocul o uvolnovani fosfatov. Neviem si to predstavit u leleup, tie poprenasaju cele dno, ale tam by sa fosfaty zase nemali ani kde drzat.


Nie? Asi zalezi na to, ake mas dno. Ked je tam piesok, tak pancierniky sa po dne akoby plazia a v podstate to prehrabavaju iba s fuzami. Pokial mas ale hrubsie kamienky (ja mam cca. 2-3mm), tak obcas nieco aj zapadne a musia to pekne vyvrtat. Mne tak vrtkaju stale a je to hrozne mile.

Netusim, ako mozu uvolnovat detrit... to by muselo byt dno hrozne zahumusene a v akvarku nerovnovaha jak hovado. Ved ja mam 30l akva, je to prerybnene, lebo som ja blbec doniesol gupky, ktore sa ihned okotili. Okrem toho tam su 2 velke mecune ktore seru jak prasiatka. Proste ale detritu tam az tak hrozne nie je. Aj keby som sa vrtal v dne niecim, tak sa ho moc neuvolni. Snad je to aj tym, kolko rastliniek tam mam, ale nejake nanosy na dne mi nevznikaju, pritom vodu menim vyslovene, ako ma napadne, ale nikdy nie castejsie, ako 1x za dva tyzdne :) ... Testoval som, meral som a NO2 moc nestupa, takze neviem. Podla mna to zalezi aj od stravy, lebo kedysi to bolo horsie. Krmim ich tabletkami JBL NovoTab a vsetko co z toho vykadia sa asi rozlozi, alebo neviem :) ... Proste detrit sa mi tam nehromadi :)

Btw. ked vrtka panciernik a ked vrtka ancistrus, tak to je fakt rozdiel :) Nastastie ja mam samicku, ktora je aktivna iba co sa tyka prisavania na moj prst a jedenia :D
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod skala » 26 Máj 2004 11:08 am

Stuka - ale ide o 2 veci:

1. mas dno, v ktore je starsie. dajme tomu ma v sebe fosfaty. Ty sa zacnes donho hrabat a je zle. Dajme tomu.

2. mas dno, ale neustale preryvane panciernikmi. tym padom, fosfaty unikaju postupne a su zrejme aj vo volnej vode rychlejsie a plynulejsie viazane..

Takze spajas trosku dve veci, ktore sa daju oddelit a maju dost rozlicne nasledky.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod Stuka » 26 Máj 2004 13:53 pm

Skala ja nic nespajam. Moja otazka bola, ze ci to nemozu tie pancierniky sposobovat...ked ne tak to som len a len rad :)
No mne tie pancierniky teda hrabu dost. Hlavne ked im dam niake to tabletkove krmivo no sak inym ani nekrmim v podstate. A to ked im to zapadne niakde pod kamienky tak vyhrabu pekne kratery
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod skala » 26 Máj 2004 15:06 pm

mozu, ak ich do nadrze pridas neskor a dno bude starsie. za predpokladu, ze tie fosfaty v nom budu.

ked ti hrabu dost, bud rad.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod Raviolka » 26 Máj 2004 19:51 pm

skala napísal:mozu, ak ich do nadrze pridas neskor a dno bude starsie. za predpokladu, ze tie fosfaty v nom budu.


Já teda nevím, co je na tom všem pravdy, ale dejme tomu, že je to opravdu tak, že se fosfáty vážou do dna a rytím se uvolňují. Zní to logicky. Potom je skoro jedno, jestli tam ty pancéřníčky přidáš až později... :| Samozřejmě, ze starého dna se tím naráz uvolní větší zásoba. I kdyby ale dno nebylo staré, tak přece to rytí způsobí, že se fosfáty do dna nemůžou vázat, a je jich ve vodě víc, než v akváriu bez pancéřníčků.

Takže rozdíl mezi akváriem s/bez pancéřníčků existuje. Stejně mám ale dojem, že se ty fosfáty hromadí v hlubších vrstvách, kam už to přehrabování nezasáhne :roll:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod Peter » 26 Máj 2004 21:36 pm

Spectre napísal: Netusim, ako mozu uvolnovat detrit... to by muselo byt dno hrozne zahumusene a v akvarku nerovnovaha jak hovado.


No to som si teda dal, teraz to vyzera akoby som mal zahumusene akva. No proste ked zamava chvostom ancistrus alebo agamyxis tak to lieta. Na pohlad ten detrit ani nevidno. Odkalujem jeden krat za tyzden temer dve vedra (jedno velke a jedno male na 240l) a viac nebudem! Ani svet. Mam sice stetinky, ktorych existencia je asi dosledkom zlej filtracie, ale voda je cira, rybky sa maju k svetu a nekapu... Neviem ako sa meria nerovnovaha v akva, asi tymi stetinkami... zeby si mal predsa len pravdu?
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod Stuka » 26 Máj 2004 22:14 pm

ja mam tento druh pre zmenu
Obrázok
fotka neni moja ale zo stranky p. Pelikana
No a u mna v akvariu su cisto iba take ryjuce druhy rybiek takze ak je to predsa len pravda s tymi fosfatmi...ale musim priznat filtracia je tiez 0 bodov v mojom akvariu. Kazdopadne panciernicky prelovim do ineho akvaria a z toho akvaria prelovim do tohto niake rybky co sa drzi pri hladine a uvidime ci nastane niaka zmena. Sak napokon som to niekde cital ze pri nekvalitnej filtraci filter rozptyluje do akvaria drobne castice teraz neviem presne coho ktore nasledne sa usadzuju a upchavaju rastlinam pory => nasledne na nu sadaju cierne riasi a nech rozmyslam jak chcem tak pancierniky robia to iste. Rozptyluju usadeniny zo dna
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod gabriela » 27 Máj 2004 08:57 am

Sa mi zda ze prisudzujete panciernickom vlastnosti, ktore ani nemaju, a zabudate, ze to su ti malicki pomocnici, kotri vyhrabu potravu (ktora by sa vam iba kazila na dne) spod kazdeho kamienka?! ;)
A ked sem tam viac prehrabu dno, aspon sa tam nenahromadia otravne plyny a ktore pri nahlom uvolneni mozu otravit cele akvarium.
Ved preto ludia zhanaju aj slimacikov vezovky. Ze im dno prehrabavaju.
Nesahajte na mojich milacikov. :)
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod skala » 27 Máj 2004 10:56 am

no, ale gabi, pancierniky nie su iba na to panciernikmi, aby robili smetiarov a zametacov :(
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod Stuka » 27 Máj 2004 11:16 am

vcera som ich chcel prelovit jak som pisal, ale prislo mi ich hrozne luto a tak ich nacham tak jak su...
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod Spectre » 11 Jún 2004 15:55 pm

Peter napísal:
Spectre napísal: Netusim, ako mozu uvolnovat detrit... to by muselo byt dno hrozne zahumusene a v akvarku nerovnovaha jak hovado.


No to som si teda dal, teraz to vyzera akoby som mal zahumusene akva. No proste ked zamava chvostom ancistrus alebo agamyxis tak to lieta. Na pohlad ten detrit ani nevidno. Odkalujem jeden krat za tyzden temer dve vedra (jedno velke a jedno male na 240l) a viac nebudem! Ani svet. Mam sice stetinky, ktorych existencia je asi dosledkom zlej filtracie, ale voda je cira, rybky sa maju k svetu a nekapu... Neviem ako sa meria nerovnovaha v akva, asi tymi stetinkami... zeby si mal predsa len pravdu?


No zahumusene nemusi byt, ale aj napriklad tuto v robote ked pichnem odkalovacom do dna, tak je to hned vsade :) Proste zalezi, ako sa odpadky ukladaju hned od zalozenia akvaria. Panciernicky v tomto fakt pomozu. Co sa tyka rovnovahy, tak funkcnost filtracie sa asi najlepsie zisti meranim NO2 (co je samo o sebe dolezite kvoli tomu aby sa rybky neudusili). NO3 moze byt vacsie, pokial je velka nadrz a dobry filter, ale NO3 je zase vyziva pre rastlinky a skodi rybkam iba vo velmi velkom mnozstve (v porovnani s NO2).

Btw. pokial je vo filtri dobry molitan a vela bakterii, tak aj vacsina pevneho humusu by mala byt vplyvom tych bakterii rozlozena. Zavisi aj od objemu filtracnej naplne. Originalne naplne sa mi neosvedcili a vzdy som to vymenil za modry biomolitan, ktory je na to ako stvoreny.

V podstate pri odkalovani, ani rypani do dna sa mi nerobi nejaky bordel, pretoze tam nie su nejake shity, ale iba fakt uz rozlozene a spracovane zbytky. Zavisi asi aj od kvality a vydatnosti krmiva, pretoze kedysi mi aj napr. mecune ovela viacej kadili.
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pancierničky a rozmnožovanie - PROSBA O RÝCHLU RADU

Odoslaťod xDodox » 09 Nov 2004 15:03 pm

Vcera (8.11.) som po navrate z prace nasiel v akvariu 112 "vajicok" od Corydoras paleatus. Dal som ich do maleho akvaria a teraz budem cakat a cakat. Uvidim co ma este caka dnes, lebo rano som objavil zhluk asi 5-6 "vajicok" na spodnej strane listu Anubiasu, ale zatial som ich nechal v akvariu.


tonket napísal:- silno som vzduchoval a pridal nieco proti pliesni...

Vzduchoval si az po "vyliahnuti"?
Co si pridal proti pliesni?
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Pancierničky a rozmnožovanie - PROSBA O RÝCHLU RADU

Odoslaťod Spectre » 09 Nov 2004 18:19 pm

xDodox napísal:Co si pridal proti pliesni?

Proti plesniveniu acriflavin
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod xDodox » 10 Nov 2004 15:06 pm

xDodox napísal:... rano som objavil zhluk asi 5-6 "vajicok" na spodnej strane listu Anubiasu, ale zatial som ich nechal v akvariu.

Bolo ich tam 15, takze konecny pocet 127
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod e1 » 15 Mar 2005 10:32 am

denis napísal:Gabi ved u nas to mohlo byt aj preto tak, ze tie pancierniky som kupil v akvaristike a asi mali stare ikry, ak sa dlho netreli a mozno aj voda bola moc tvrda, ale to by paleatusom nemalo vadit.
Spectre niekde som cital, ze aenesy a paleatusy su najvacsi supaci :( pri nich ze je NO2 zanedbatelne.


Aj ked s rocnym oneskorenim tak jednu poynamocku. Beyne sa uvadza, ze k treniu stimuluje vymena vody. Aj ked si vodu nemenil ale premiestnil si rybky z akvaristiky domov je to vlastne stimulacia vymenou vody.
e1
 
Príspevky: 106
Obrázky: 12
Založený: 23 Jan 2004 11:26 am
Bydlisko: Sered

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod denis » 23 Jan 2006 23:04 pm

e1 ano mas pravdu, len ja som mal na mysli to, ze vacsina ikier splesnivela mozno preto, lebo ich samicka mala dlho a dlho sa aj ryby netreli.
e1 v akvaristike sa netreli aj preto, lebo tam nemali klud a pod.
Toto vsetko moze mat dopad na to, ze splesniveli ikry
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod jano_i » 25 Aug 2006 09:28 am

Dnes som na skle objavil cca 60 ikier. Mam parik Corydoras paleatus a aeneus. Skor budu od aeneus, tie si aktivnejsie. Najskor ich necham v akva, co sa s nimi stane. Nechcem ich totiz odlepovat zo skla aby som ich neposkodil.

V albume mam foto ikier.
Obrázok používateľa
jano_i
 
Príspevky: 210
Obrázky: 40
Založený: 04 Feb 2006 14:12 pm
Bydlisko: Senne City

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod marek48 » 26 Aug 2006 09:35 am

Ja som ich pohode odobral s prstom a teraz mi pláve 15 drobcov z tohoho 1 albín
marek48
 
Príspevky: 121
Obrázky: 12
Založený: 03 Jan 2006 23:15 pm
Bydlisko: Pusté Ulany

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod aquariumfish » 22 Okt 2006 13:42 pm

Mam problem. Mam skupinu dospievajucich Corydoras paleatus a zacinaju sa mi triet. No ako samicka lepi oplodnene ikry na sklo, nasledovana samcekmi tak ti hned ako nalepi na sklo ikry za par sekund vsetky zozeru. Ma niekto podobne skusenosti, alebo vie niekto poradit?
aquariumfish
 
Príspevky: 42
Založený: 15 Jan 2006 19:52 pm

Re: Pancierničky a rozmnožovanie

Odoslaťod aquariumfish » 11 Nov 2006 00:57 am

Uz som to poriesil, teraz vsak mam iny problem, cca zo 100 ikier mam len nejake dve vyliahnute, v com je problem? Ostatne ikry zbeleju a splesniveju.Moze to byt tym, ze su este pancierniky mlade? Ja ich mam asi od jula, teda maju cca ratam nejakych 8-9mesiacov?
aquariumfish
 
Príspevky: 42
Založený: 15 Jan 2006 19:52 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.