Dekorácia k malawi- kameň TOFU



Všetko okolo cichlíd z jazier Malawi, Tanganika, Victoria....

Dekorácia k malawi- kameň TOFU

Odoslaťod PoinTer » 11 Júl 2011 13:55 pm

Ahojte, našiel by sa niekto, kto by mi napíssl návod, ako dezinfikovať kameň, resp. zbaviť ho všetkých nečistôt tak, aby som ho mohol dať do akvárka? Trochu ho rekonštruujem a budú tam cichlidy z malawi. Kamene sú dva, väčších rozmerov a je to "TOFU", takže dúfam, že som kúpil dobrý druh kameňa vzhľadom na pH a podobne, ak nie tak som v r*ti. Ďakujem za odpovede.
Obrázok používateľa
PoinTer
 
Príspevky: 12
Založený: 27 Nov 2007 12:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Reklama

Re: Dekorácia k malawi- kameň TOFU

Odoslaťod astro » 11 Júl 2011 14:13 pm

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ha-ha-ha tak takto dobre som sa už dávno nezasmial :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
tofu je jedlo vyrábané zrážaním sójového mlieka pomocou solí (sadra), enzýmov alebo kyselín. napr. syr tofu je asi najznámejší - pfuj
ty si asi kúpil tufový kameň :roll: Tuf (z talianskeho tufo) je usadená hornina vulkanického pôvodu, zložená z jemnozrnných sopečných vyvrhlín, hlavne sopečného popola, prachu prípadne pemzy, ktoré sa ukladali vo vrstvách v rozličnej vzdialenosti od sopiek na súši aj vodnom prostredí. Patrí medzi vulkanoklastické sedimenty.

Usadený vulkanický materiál tvorí viac než 90% objemu tufu. Ak sa vulkanický materiál ukladá vo vodnom prostredí spolu s nevulkanickými časticami, ktoré tvoria 50% až 90% terigénnej prímesy, označuje sa hornina ako tufit[1].
zdroj a viac tu: http://sk.wikipedia.org/wiki/Tuf
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Dekorácia k malawi- kameň TOFU

Odoslaťod PoinTer » 11 Júl 2011 14:28 pm

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: asi som bol hladný keď som to písal :roll: ...

No to je pekné, že si mi ho popísal, no teraz mi popíš, jak ho mám očistiť, aby bol v pohode :wink:
Obrázok používateľa
PoinTer
 
Príspevky: 12
Založený: 27 Nov 2007 12:25 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Dekorácia k malawi- kameň TOFU

Odoslaťod astro » 11 Júl 2011 14:57 pm

"múdremu napovedz....."
skús použiť vyhľadávanie, pozri aké jednoduché search.php?keywords=tuf&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=H%C4%BEada%C5%A5
a tam si už nájdeš informácie
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Dekorácia k malawi- kameň TOFU

Odoslaťod hongi » 11 Júl 2011 17:24 pm

a ja som si myslel ze uz ma tu nikto a nic neprekvapi... :lol: :lol:
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am


Naspäť na Africké cichlidy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.