krevetky ako krmivo?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

krevetky ako krmivo?

Odoslaťod bodecka » 15 Júl 2011 13:13 pm

ahojte vospolok,

znamy mi pred casom povedal, ze splachol do zachoda asi 50kusov krevetiek.
Tak som mu povedal, ci mi ich nabuduce radsej nedaruje, lebo sa mu mnozia ako romovia....

myslite ze by sa dali pouzit ako krmivo pre rybky rodu garra?

pisal som mu majla nech mi posle foto, aby ste mali lepsiu predstavu o druhu krevetky.
popisat vam ju viem asi tak, ze maju d0 3cm, su takmer bezfarebne a priesvitne...

s pozdravom B
bodecka
 
Príspevky: 20
Založený: 27 Jún 2011 14:53 pm

Reklama

Re: krevetky ako krmivo?

Odoslaťod Leyona » 15 Júl 2011 16:45 pm

fuha, tak to fakt neviem....
Leyona
 
Príspevky: 53
Obrázky: 0
Založený: 11 Mar 2011 16:09 pm

Re: krevetky ako krmivo?

Odoslaťod triscene » 15 Júl 2011 16:52 pm

myslim ze da sa to vyskusat za pokus nic nedas..
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: krevetky ako krmivo?

Odoslaťod Kajo88 » 15 Júl 2011 18:06 pm

ako krmivo su podla mna vhodne iba mensie kusy, tie starsie su uz dost tvrde :D a radsej by som dal inzerat na burzu a za par dni ma po krevetkach a este si zaroby na cigy :D :D
Kajo88
 
Príspevky: 24
Založený: 27 Mar 2011 20:23 pm

Re: krevetky ako krmivo?

Odoslaťod bodecka » 16 Júl 2011 00:56 am

takze bry vecer prajem ,

asi na to ma ked ich poslal dole toboganom.... :) ja by som ich mozno radsej uvaril rybkam :)

dostal som odpoved, je to tento druh:

http://www.google.sk/search?hl=sk&q=neo ... a=N&tab=wi

ale zevraj su priesvitne.

kajo, a tie mensie su akoze pre rybky stravitelne?

best regards,

dot
bodecka
 
Príspevky: 20
Založený: 27 Jún 2011 14:53 pm

Re: krevetky ako krmivo?

Odoslaťod prasan » 16 Júl 2011 04:51 am

Bodecka na trhu je množstvo krmív a okrem toho môžeš využiť aj domáce produkty-šalát,srdce a pod.Tiež nechápem tvoju úvahu prečo vlastne chceš kŕmiť krevetkami.Síce popisované momentálne nestoja veľa a tvoj kámoš ich má požehnane,aj tak si ich viem predstaviť ako darované či predané. :idea: A čo také významné by si rád pridával rybám,skrmovaním kreviet?
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: krevetky ako krmivo?

Odoslaťod bodecka » 16 Júl 2011 14:36 pm

co sa tyka skrmovania, ma to zaujima preto, lebo strava rybiek - ako sa pise, ma byt pestra :D
a krevetky su zdrave a chutne :) sam by som ich pojedol, keby boli vacsie 8)

mam ich pred skrmovanim dat radsej do mixera? alebo ich zmrazim a nastruham? :dead:
bodecka
 
Príspevky: 20
Založený: 27 Jún 2011 14:53 pm

Re: krevetky ako krmivo?

Odoslaťod Poly » 16 Júl 2011 15:10 pm

bodecka napísal:a krevetky su zdrave a chutne :)

To mas odkial? Pestra strava sa da zabezpecit aj daleko jednoduchsie, cize je to uplne bezpredmetne. Uz len obycajne vlocky su pestrejsie, pretoze je v nich namixovane vsetko.
Chovam krevety s neonkami a ramirezkami a len vynimocne nejaky mensi kusok ulovia. Castokrat ho ale vypluju, krevety su pre nich tvrde a ani im nechutia, skor ich laka, ze sa to hybe, podobne ako macky lovia vsetko, co sa pohne a nakoniec to nezozeru. Ak chces silou mocou krmit krevetami, je aj daleko jednoduchsia a lacnejsia moznost - kup si mrazene mysis. U mojich ryb je to ale jedno z najmenej oblubenych krmiv - omnoho akcnejsie sa vrhaju po artemiach, larvach komarov a klasickych vlockach. Sam si domysli, co je pre nich chutne a zdrave.
Ale ak sa ti chce babrat s mixovanim a mrazenim kreviet a vymyslat nezmysly, nech sa paci...
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: krevetky ako krmivo?

Odoslaťod raki » 16 Júl 2011 21:56 pm

No ja krevetky prave chovam ako krmivo, ale velmi sa mi nemnozia. Mam tetraodony a tie zjedia aj vacsie kusy - potrebuju si brusit zubky. Nevidim v tom ziaden problem a vobec nie eticky.
raki
 
Príspevky: 53
Obrázky: 1
Založený: 17 Nov 2006 13:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: krevetky ako krmivo?

Odoslaťod bodecka » 16 Júl 2011 23:36 pm

vdaka raki :)

a mozem podojit z teba este nieco? :angel:
ake mas krevetky? a ako ich skrmujes? popripade by ma zaujimala aj velkost aku sypes do akvaria :)
bodecka
 
Príspevky: 20
Založený: 27 Jún 2011 14:53 pm

Re: krevetky ako krmivo?

Odoslaťod prasan » 17 Júl 2011 13:16 pm

Ešte je tu možnosť,že jednoducho tie krevetky zoberieš a skúsiš skrmovať a je to.Veď keď to nebudú chcieť nič sa nestane.Pre rôzne cichlidy by to bolo pekné spestrenie jedálnička (neviem čo chováš).Pre iné ryby by možno pomohlo sparenie vriacou vodou.A či to skúsiš,alebo nie je na tebe.Môj názor -krevetky sú na kŕmenie škoda pri momentálnej dostupnosti kadejakých krmív. :angel: :pivo:
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: krevetky ako krmivo?

Odoslaťod martin_s » 18 Júl 2011 10:26 am

Tema bola precistena od urazlivych a utocnych prispevkov, uzivatelovi bodecka bol udeleny BAN za porusenie pravidiel pouzivania fora.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: krevetky ako krmivo?

Odoslaťod Dedo » 18 Júl 2011 22:39 pm

martin_s napísal:Tema bola precistena od urazlivych a utocnych prispevkov, uzivatelovi bodecka bol udeleny BAN za porusenie pravidiel pouzivania fora.

Konečne!!!
Obrázok používateľa
Dedo
 
Príspevky: 336
Obrázky: 78
Založený: 27 Aug 2009 13:40 pm
Bydlisko: Prešov


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.