ako krmit ryby sojovimi bobmi



Všetko okolo akvarijných rýb

ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod mikel » 19 Júl 2011 15:18 pm

zdravim cital som ze ryby sa krmia sojovimi bobmi a nevie ako ich mampodavat prepacte ak som napisal somarinu :)
mikel
 
Príspevky: 43
Obrázky: 0
Založený: 19 Júl 2011 15:11 pm
Bydlisko: he

Reklama

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod arowana » 19 Júl 2011 16:18 pm

Prečo je v poslednej dobe na tomto fóre pravidlom, že novoregistrovaný uživateľ, hneď prvým príspevkom založí tému ? :?: :!:

Čo tak trošku čítať a hľadať, namiesto hotovej odpovede ? :idea:
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod mikel » 20 Júl 2011 08:43 am

ja som cital a nic som nenasiel ani na akva.sk ani v googli preto som chcel zolozit temu a chcelo to registraciu
mikel
 
Príspevky: 43
Obrázky: 0
Založený: 19 Júl 2011 15:11 pm
Bydlisko: he

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod arowana » 20 Júl 2011 10:56 am

Predovšetkým by ma zaujímalo, odkiaľ máš informáciu, že sa ryby kŕmia sójovými bôbmi ?
Tie sa pridávajú len v podobe sójovej múky do priemyselných kŕmiv a granulátov pre ryby.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod Robo111 » 20 Júl 2011 11:04 am

su dve moznosti:
1.) nejaky srandista :mrgreen: , alebo
2.) ozaj sa chlapec zamysla - soju (varenu a drvenu) by v pohode mohli dat nejake vsezrave povedzme kaprovite akva ryby, vcelku (varenu) ju mozno daju aj nejake rybnikove koi kapre, karasy - vsak nech vyskusa a napise - rybam by sa z toho nemuselo nic zle prihodit :angel:
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod samara » 20 Júl 2011 12:21 pm

Kapre sa krmia strukovinami,len sa musia predtym nechat vo vode zmaknut.Keby sa im hned daju,mohli by im nabobtnat v zaludku a mohol by im az prasknut.Ale ci by to zrali aj akvarijne rybky to neviem.
samara
 
Príspevky: 60
Obrázky: 11
Založený: 17 Sep 2008 15:46 pm
Bydlisko: Tren?ín

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod arowana » 20 Júl 2011 12:53 pm

samara napísal:Kapre sa krmia strukovinami,len sa musia predtym nechat vo vode zmaknut.Keby sa im hned daju,mohli by im nabobtnat v zaludku a mohol by im az prasknut.Ale ci by to zrali aj akvarijne rybky to neviem.

Mýliš si návnady z oboru športového rybárstva s rybochovnou praxou... :D
V chovnom zariadení tiež nelovíš ryby na udicu, ale sieťami.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod arowana » 20 Júl 2011 12:57 pm

samara napísal:... strukovinami,len sa musia predtym nechat vo vode zmaknut.Keby sa im hned daju,mohli by im nabobtnat v zaludku a mohol by im az prasknut...


K tomu ma napadla ešte jedna poznámka. Nenecháva sa strukovina nabobtnať kôli tomu, aby ryby nepraskli, ale preto, že nabobtnaním sa z návnady uvolňujú pachové látky, na ktoré ryby skôr reagujú, ako na suché strukoviny, alebo obilniny.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod mikel » 20 Júl 2011 12:59 pm

za prve srandista niesom ale dnes som skusil s varenymi sojvimi bobmi a zrali to ale drvene moc nechceli
mikel
 
Príspevky: 43
Obrázky: 0
Založený: 19 Júl 2011 15:11 pm
Bydlisko: he

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod samara » 20 Júl 2011 13:01 pm

No neviem,my sme sa na chove ryb ucili,ze kapre sa prikrmuju strukovinami koli bielkovinam ked klesne vyskyt prirodzenej potravy,naopak na jar po zimovani sa pridava ako krmivo obilniny koli obsahu sacharidov aby ryby rychlo ziskali energiu a dostali sa do dobrej kondicie kedze su zoslabnute a tym nachylne na choroby.A ten profak je extremne zatazeny na svoj predmet,takze ja mu docela verim :) Na skuske som mala otazku o krmeni kapra zrovna a o krmnom koeficiente a bolo tam aj to,ze krmime mozeme prikrmovat strukovinami okrem ineho bola spomenuta aj soja.
samara
 
Príspevky: 60
Obrázky: 11
Založený: 17 Sep 2008 15:46 pm
Bydlisko: Tren?ín

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod Robo111 » 20 Júl 2011 13:20 pm

to samara: preco nie? ja celkom verim - mozno by nas prekvapilo, aky je povedzme pomer soje v niektorych komercne uspesnych (susenych/granulovanych) krmivach - ale to bude skor o obchodnom tajomstve, pricom zdroje mame mozno pod nosom za smiesny penaaaz. Ako obcasne krmivo to v uvedenej forme - aby zaludky nepraskli - asi neuskodi, naopak mozno doda nejaku vlakninu/proteiny.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod arowana » 20 Júl 2011 13:35 pm

samara napísal:... prikrmuju strukovinami koli bielkovinam ked klesne vyskyt prirodzenej potravy,naopak na jar po zimovani sa pridava ako krmivo obilniny koli obsahu sacharidov...


Ja netvrdím, že to nejde, ale je to len z " núdze cnosť " a je to monotypická diéta, ktorá len nahradí energeticky vyváženejšie, ale zároveň aj drahšie pelety. Nehovoriac o tom, že extrudované pelety sú aj ľahšie stráviteľné, je to však všetko o osobnej preferencii daného chovateľa a jeho finančných možností. Koniec koncov, kaprovité ryby zožerú aj celulózový odpad. :D
Dnes sa sója drbe do všetkého, lebo jej produkcia je relatívne lacná, ale aj ja si osobne dám radšej hovädzí stejk, než náhradnú sójovú flaksňu. :D
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod samara » 20 Júl 2011 13:39 pm

No obsahuje to vela bielkovin,preto sa to dava kaprom aby im narastla svalova hmota.V chovoch ide prave o to maso.Ale ci to budu akvarijne ryby zrat je druha vec :)Teraz pozeram,ze napr.krmiva SAK obsahuju sojove boby.On sa pytal ,ci to ide :) Ja len pisem,ze v chovoch sa to pouziva,tam samozrejme to je cenovo vyhodnejsie ako pelety.A urcite soja neobsahuje vsetky potrebne aminokyseliny.Ale ak tu soju ma nazvys,tak preco nie ako spestrenie jedalnicka.Pokial to budu vobec chcet zrat.No a ja napr.by som si hovadzi steak urcite nedala 8)
samara
 
Príspevky: 60
Obrázky: 11
Založený: 17 Sep 2008 15:46 pm
Bydlisko: Tren?ín

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod arowana » 20 Júl 2011 13:48 pm

samara napísal:...Teraz pozeram,ze napr.krmiva SAK obsahuju sojove boby.On sa pytal ,ci to ide...


SAK by som nezkrmoval ani prascom, tobôž pri ich " ľudovej " cene.
Nepísal som, že sóju zkrmovať nejde, ale žiaden normálny chovateľ túto prax aplikovať nebude.

samara napísal:...No a ja napr.by som si hovadzi steak urcite nedala ...


Život je otázkou priorít, ako tvrdí reklama. Ja ho tiež extra nemusím, ale porovnával som to so sójovými produktami. :wink: :D
Naposledy upravil arowana dňa 20 Júl 2011 13:50 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod Richard Tokušev » 20 Júl 2011 13:49 pm

mikel napísal:zdravim cital som ze ryby sa krmia sojovimi bobmi a nevie ako ich mampodavat prepacte ak som napisal somarinu :)


Nechápem.
Kde si to čítal?

Treba rozlišovať chov okrasných a chov užitkových rýb. Alebo máš v pláne diskusy chovať sójou?
Určite sa ti odvďačia za tú dobrotu očarujúcimi farbami a perfektnou kondíciou.


Osobne by som túto tému okamžite zrušil. Nechápem aký má význam pre akvaristiku.
Povedal by som - žiadny.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod samara » 20 Júl 2011 14:04 pm

Ved ked tu soju ma nech to skusi.A hadam ma dost rozumu na to aby nekrmil cisto len sojou.Moze krmit normalnym krmivom a pridat im tu soju ked chce.A je mi uplne jasne,ze nejaky chovatel v chovni okrasnych ryb im tam nebude sypat soju.Ja tiez nekrmim sojou,ale klasickym krmivom suchym plus mrazene.Ale ak ma len tak akvarium a chce to skusit...Myslim,ze skor chcel vediet,ci to moze rybam uskodit a ako sa to ma upravit.Hovadzi steak nieje ani tak o prioritach ako o tom,ze odkedy som absolvovala niekolko porodov krav,nejak to nemozem jest :) A nikdy nevies akeho vyznania su tie ryby,mozno si daju radcej tu soju ako patentky :angel: :D
samara
 
Príspevky: 60
Obrázky: 11
Založený: 17 Sep 2008 15:46 pm
Bydlisko: Tren?ín

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod hofi » 20 Júl 2011 14:51 pm

mikel a aké ryby by si chcel kŕmiť tou sojou.samara píšeš,že ste sa učili...tam vám nevysvetlili ako krmiť ryby sojou?Podľa mňa sa využíva len tá múčka.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod mikel » 20 Júl 2011 15:11 pm

mam tam gupky ancitrusy neonky platy a pancierniky
mikel
 
Príspevky: 43
Obrázky: 0
Založený: 19 Júl 2011 15:11 pm
Bydlisko: he

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod hofi » 20 Júl 2011 15:21 pm

Samotnou sojou nemá význam kŕmiť tieto ryby.Ako jedna zo zložiek v krmive ktorú som vyrábal pre africké cichlidy sa mi tiež moc neosvedčila a to som ich mal stovky.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod Robo111 » 20 Júl 2011 20:59 pm

samara napísal:A urcite soja neobsahuje vsetky potrebne aminokyseliny. 8)


A tu sa musim soje zastat - v oblastiach, kde nie je nadprodukcia umoznujuca zivocisnu vyrobu proteiny zo soje nahradzaju tie zivocisne, najma v oblastiach monokultur ryze (a soje) sa tak riesi napr. prevencia choroby beri beri - to si zas pamatam zo skoly ja. A sportovci mi to len potvrdia:http://www.sportujeme.sk/fitness/sojovy-protein:)

A steak je chutnejsi ako soja! :mrgreen:
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod martin_s » 21 Júl 2011 11:22 am

Richard Tokušev napísal:Osobne by som túto tému okamžite zrušil. Nechápem aký má význam pre akvaristiku.
Povedal by som - žiadny.


Ja by som to takto cierne nevidel. Vo vyskume plati, ze negativny vysledok je tiez vysledok a aj z neho sa daju vyvodit urcite zavery. Tak to je aj v tomto - otazka bola ci sa daju pouzit sojove boby na krmenie, jednym zo zaverov je ze by sa to dalo pouzit ako nudzove riesenie pre urcite druhy ryb...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod Robo111 » 21 Júl 2011 12:01 pm

Tiez si myslim. Nad prikrmovanim napr. spenatom alebo uhorkou sa nikto nerozpakuje - napadaju ma aj ine tipy, ale uz to necham tak - staci sa pozriet na obsah krmiv...samozrejme ufam, ze to bude zobrane so sudnostou a niekoho nenapadne nasypat do akva kilo jacmena alebo drozdia :shock:
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod arowana » 21 Júl 2011 12:52 pm

Robo111 napísal:... Nad prikrmovanim napr. spenatom alebo uhorkou sa nikto nerozpakuje...


Otázka témy bola kŕmenie sójovými bôbmi a nie o prikŕmovaní , v čom je dosť zásadný rozdiel.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: ako krmit ryby sojovimi bobmi

Odoslaťod Richard Tokušev » 21 Júl 2011 13:10 pm

martin_s napísal:
Richard Tokušev napísal:Osobne by som túto tému okamžite zrušil. Nechápem aký má význam pre akvaristiku.
Povedal by som - žiadny.


Ja by som to takto cierne nevidel. Vo vyskume plati, ze negativny vysledok je tiez vysledok a aj z neho sa daju vyvodit urcite zavery. Tak to je aj v tomto - otazka bola ci sa daju pouzit sojove boby na krmenie, jednym zo zaverov je ze by sa to dalo pouzit ako nudzove riesenie pre urcite druhy ryb...



Martin. áno, ale keď majiteľ psa dá za šampón 150€, aby bol najkrajší, aj ja chcem mať ryby najkrajšie a nie ich iba držať pri živote.
Aj pes môže žiť iba na odpadkoch z kuchyne a ako bude asi vyzerať?
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.