zacatecnik - zakal u novych akvarii



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

zacatecnik - zakal u novych akvarii

Odoslaťod sesty » 24 Máj 2004 14:01 pm

Zdravim proznivce

rad bych se jako zacatecnik zeptal jak dlouho je normalni zakal vody u nove zalozenych akvarii. Mam akvarium ctvrty den a voda je mirne mlecna. Kdyz se koukam zepredu tak je pomerne v poradku ale z boku je znat mlecne zakaleni (60cm) akvarko ma 63l. Po zalozeni jsem pouzil pripravky od tetry aqua... neco ted mi to vypadlo asi aquastabilan a nitrivec (biostarter). Mam tam zatim asi 6 rostlinek a 6 rybicek (4 xify a 2 zavojnatky) Nejdriv sem koupil 4 xify ale jedna z nich v noci uhynula tak jsem jednu dokoupil a k nim dve zavojnatky. Muj druhy dotaz by smeroval prave na tu jednu novou xifu (samec) protoze porad sikanuje ty zavojnatky, kazdou chvili do nejaky klovne, ty ostatni xifi jsou hodny. Je mozny ze toho casem necha?
Vypada to ze rybicky jsou spokojeny, krmim opatrne ale oni docela s chuti zerou a nevypada to ze by mely nejake problemy. Akorat si nevim rady s tou vodou. Mam tam vnitrni filtr Nathura action PF1 a zda se mi ze akvarium hodne viri.

Diky moc za jakoukoli radu ci priponimku, vlasta
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Reklama

Re: zacatecnik - zakal u novych akvarii

Odoslaťod sokkyp » 24 Máj 2004 14:16 pm

Obrázok používateľa
sokkyp
 
Príspevky: 83
Obrázky: 21
Založený: 06 Okt 2003 12:29 pm
Bydlisko: Nitra

Re: zacatecnik - zakal u novych akvarii

Odoslaťod sesty » 24 Máj 2004 14:40 pm

Diky.
sesty
 
Príspevky: 59
Obrázky: 4
Založený: 24 Máj 2004 13:26 pm

Re: zacatecnik - zakal u novych akvarii

Odoslaťod gabriela » 24 Máj 2004 15:31 pm

xify a zavojnatky sa k sebe nehodia.
skus si prikupit nejake ine zivorodky. ked zavojnatky vyrastu, budes mat problem - malo miesta, zeru rastlinky, vela spinia, su to take prasiatka.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: zacatecnik - zakal u novych akvarii

Odoslaťod Palo » 27 Máj 2004 20:41 pm

sesty napísal:Diky.

Mliecny zakal je znamenie ze sa ti rozbehuje akva, a ked to bude trvat 7 dni tak sa nic nedeje ale nemen vodu. Az po zakale si mozes gratulovat a co je hlavne - nemat na zaciatku v akvarku hned plno ryb. 8)
Obrázok používateľa
Palo
 
Príspevky: 138
Obrázky: 38
Založený: 02 Nov 2003 03:06 am
Bydlisko: Spišská Stará Ves


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.