Casovy spinac osvetlenia



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod zbojnik » 24 Júl 2011 13:55 pm

Milan666 napísal:Predstavujem si ako zautomatizovať chov a výcvik psov, (lebo tomu sa venujem najviac), krmil by sa sám, teda krmilo by ho automaticky, vypúšťalo by ho na venčenie, napájalo atď. No najlepšie by bolo keby, že prídem z práce, sadol by som si a pozeral ako sa sám cvičí.
Prepáčte OT, ale kam to spejeme?


s akvaristikou som zacal cca pred rokom aj kusok.. dostal som male akva s par rybickami... odvtedy chodim na toto forum citam co sa da, vyrobil som podla navodu kryt s osvetlenim, podla navodu uv-sterilizator, citam tu ze svetlo je dobre spinat postupne, su tu temi o "speci" starteroch ktore to robia...
dalej tu citam ze uv-sterilizator by nemal bezat stale ale len pri nejakej udalosti (chorobe) pripadne ho niektory zapinaju raz tyzdenne a pod..
citam tu o vhodnosti davkovania hnojiva v malich davkach a radsej castejsie... atd atd

a ked to tu ja spomeniem v jednej teme v suvislosti s kontrolerom tak je to tu sami ohlas ze to uz nie je akvaristika a podobne
a ze ked je to konicek tak ma to bavi a robim to vsetko sam....

je jasne ze ked kupim 4x spinacie dikitalky 2xsvetlo + 1x co2 +1x uv-sterilizator, tak uz tam nic nevymyslim... ale ked priplatim par € kupim kontroler tak mam toto vsetko + dalsie 4 rele nevyuzite + 12 DA vstupov ktore mozem postupne doplnat o sondy snimace a pod... a mna okrem akvaristiky bavi aj elektronika a npr. aj automatizacia takze sa mi to zda ok ...

trosku ma mrzi ze vsetky prispevky k mojej otazke su len jedneho zamerania a vobec nevniesli ziadne svetlo do tejto problematiky... ale co uz, ak aj niekto ma kontroler po tychto ohlasoch pochybujem ze sem nieco napise,
v podstate to tu odsudzujete lebo z vasho pohladu je to "lenivost" a ked to nadnesiem mozno by ste mi za chvilu poradili plastove rastlinky aj s platovymi rybkami, a na co potom kontroler stacia jedny spinacky na osvetlenie nech tam nieco vidim......
zbojnik
 
Príspevky: 95
Obrázky: 6
Založený: 28 Nov 2010 22:06 pm

Reklama

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod triscene » 24 Júl 2011 14:29 pm

ja s tebou suhlasim..v dnesnej dobe ludia nie su doma cely den aby sa venovali len zapinaniu svetiel a vypinaniu, ja to mam vsetko cez casovacky, neviem si predstavit ze by som mal v hlave casy ked zapnut 2 trubice a kedy 4 a potom postupne vypinat a zaroven spinat predtym CO2 a potom ho vypinat pred svetlom. podla mna je to dobra vec a zaroven to dovoluje aby sme sa vedeli venovat inym veciam..rastlinkam, rybkam, layoutu atd a nebyt v strese ze sakra..dnes som svietil len 4 hodiny lebo som rano zabudol zazat :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod kuko82 » 06 Sep 2011 19:23 pm

Mam jedno otazku. Momentalne sa chystam na dovolenku a nechcem kupovat dalsie spinacie hodiny pre minicko, predtym to bolo riesene manualnym spinanim. Myslim si, ze by nemal by nemal byt problem spinat osvetlenie na 2 akva sucasne. Jedna sa o to, ze by som pouzil len klasicku rozdvojku a do toho napichol 2 svetla. Na velkom mam 2x54 W a male ma 1x 18. Alebo je to lepsie riesit zvlast hodinami?



Nooo, nasiel som nieco o tom. Max spinaci vykon je 3500W takze problem to nie je. Jedna sa o tieto hodiny.
Prílohy
s hodiny.jpg
s hodiny.jpg (4.25 KiB) Zobrazená 16902 krát
Obrázok používateľa
kuko82
 
Príspevky: 119
Obrázky: 4
Založený: 18 Júl 2009 20:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod playman22 » 06 Sep 2011 19:32 pm

otazne nieje, ci ti to jeden spinac zvladne, ale co ked sa ti nahodou pokazi? stat sa moze hocico... ked ti cezen pobezia dve akvarka, tak to bude vacsi problem... takze: klud vs. 5€
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod kuko82 » 06 Sep 2011 19:39 pm

To sice pravda je, ale aj osobna skusenost mi vravi, ze skor sa pokazia tie mechanicke s koleckom ako tie s rele. Predsa to rele az tak casto nespina. Len som nevedel, ci to nebude nejaky problem(potom som nasiel max.spinaci vykon) a trochu je problem aj s miestom, nakolko mam odtial napajane filtre aj svetla a dvojo spinacich hodin, no neviem, kde by som ich napratal. Ale dakujem za odpoved.
Obrázok používateľa
kuko82
 
Príspevky: 119
Obrázky: 4
Založený: 18 Júl 2009 20:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod Milan666 » 07 Sep 2011 08:39 am

Kľudne ich daj do rozdvojky a môže ísť na obe svetlá. Tieto mám 3ks a bežia mi už druhý rok bez závady. Či sa stane to či ono nerieš, lebo čo ak vypnú prúd na celý deň, čo ak príde búrka, čo ak........, stáť sa môže hocičo, alebo nič, ty to však neovplyvníš
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod triscene » 07 Sep 2011 09:08 am

ak sa nemylim tak tato zasuvka (mam ju aj ja) ma este vlastny akumulator lebo v navode je ze by sa pred prvym pouzitim mala nabijat 12 hodin..celkom podarena vec a hlavne good do spalne ako to mam ja na minicku, uz nie je pocut tie mechanicke bzuciaky :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod očinta » 07 Sep 2011 09:15 am

Pre kuko 82.
Úplne v pohode to môžeš tak zapojiť. Je tam i výkonová rezerva.
očinta
 
Príspevky: 139
Obrázky: 22
Založený: 14 Feb 2009 12:10 pm
Bydlisko: PD

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod kuko82 » 07 Sep 2011 09:26 am

Ok, dakujem vsetkym za odpovede. :)
Obrázok používateľa
kuko82
 
Príspevky: 119
Obrázky: 4
Založený: 18 Júl 2009 20:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod TTjopo » 11 Aug 2012 12:58 pm

Zbojnik@uplny suhlas.V dnesnej dobe je tej techniky ovela viac ako bolo niekolko par rokov dozadu.Ked uz pises aj o tom hnojeni tak tu som nasiel jeden clanok co by ta mohol tiez zaujimat ked ta bavi automatizacia http://rybicky.net/clanky/1024-automaticke-davkovani-hnojiva
Co sa tyka casovych digitalnych hodin tak ich pouzivam len preto ze su tichsie ako tikajuce elektro-mechanicke.Ale z vlastnej skusennosti mozem povedat ze tie elektro-mechanicke su spolahlivejsie.
Dalsia vec co sa tyka spinacich hodin ci uz takych alebo onakych.Ak chcete spinat viec spotrebicov jednymi hodinami tak na hodinach je napisane aky vykon alebo prud mozu ovladat.Staci si zratat vykon spotrebicov a ak sa zmestite do cisla uvedeneho na spinackach je to ok.No druha vc je ta ze nie na kazdom akvarku sa da spustat vsetko uplne rovnako teda hlavne osvetlenie.Na jednom akva svietim 12h na inom len 6h a na dalsom 8h.Neviem si predstavit ako tolko casov chces ovladat jednymi spinackami.To bola samozrejme recnicka otazka takze je to hlupost.Preto suhlasim so Zbojnikom.
Este dodam ze spinacie hodiny/zasuvka dokaze utiahnut cca 1 000W
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod triscene » 09 Nov 2012 10:56 am

ikeacka mechanika na hodinach mi prestala cvakat. Mam v plane to rozobrat. V com mohol nastat problem?
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod Luker13 » 09 Nov 2012 11:04 am

v tom, ze je to z ikei :D asi sa nieco zlomilo... otvor a daj vediet
Obrázok používateľa
Luker13
 
Príspevky: 1745
Obrázky: 6
Založený: 12 Apr 2011 18:15 pm
Bydlisko: Piešťany

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod triscene » 09 Nov 2012 11:14 am

nehrkoce tam nic :) je tam srob nieco medzi klasickym a krizovym...ma tri hrany, ani za boha to neviem otvorit, kuknem nejaky novy srobovak :)
Navsteva Ikei je posledna moznost, ak sa to neda opravit hoci je to par eurova zalezitost :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod TTjopo » 09 Nov 2012 11:57 am

Daju sa kupit bity na rozne skrutky.Stoji to do 1€ ale myslim ze sa to neoplati.Skus to po pripade odvrtat a potom das novi srobik.Osobne by som pri kupe nyvych uz kupil digitalne.Pozor aj prikupe digitalnych.Niektore maju pamat stavu zapnutia pri vypadku prudu.To znamena ze ked nemaju pamat tak pri znovunabehnuti elektriny ostanu sice v rezime auto ale ked je cas ze by mali bit zopnute ostanu aj napriek tomu vo vypnutom stave.Hovorim o tej zasuvke co spinaju nie o samotnych hodinach.Tie budu stale ukazovat cas ako maju.Treba precvakat potom nanovo aby sa zapli tlacitko kde sa prepina ON-AUTO-OFF aby sa to zaplo a funguje to dalej.Nevsimol som si vsak nikde na obale kde to je napisane.Da sa to len odskusat co je v opchode ako je TESCO a podobne problem.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod triscene » 09 Nov 2012 14:46 pm

tento konkretne som videl len v jednej sade za 8 ecok, nastastie typek nemal problem mi ich odstrobovat :)

Obrázok

Uploaded with ImageShack.us

vyzera to ze ten modry kabel je upeceny, v tej upecenej casti je pogumovanie tvrde a ako vidite aj okolie aj kryt je zacmudeny.
novy kabel by to asi poriesil ale pajkovacku nemam :/
asi sa novemu kusku nevyhnem a toto mi pravdepodobne ostane na nahradne diely :)

tusite co sa skryva v tej hrubsej casti modreho kabla? nejaky transformator ci?
Naposledy upravil triscene dňa 09 Nov 2012 14:53 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod TTjopo » 09 Nov 2012 14:49 pm

V tej modrej buzirke je pravdepodobne len dioda na napajanie cievky.Skus ju vymenit.To nebude len drotik.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod triscene » 09 Nov 2012 15:02 pm

Obrázok

co to muze byt? :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod Glitter » 09 Nov 2012 15:45 pm

Tvarovo by som povedal na rezistor, ale len tvarovo :)
Obrázok používateľa
Glitter
 
Príspevky: 1676
Obrázky: 6
Založený: 22 Mar 2011 18:52 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod bohus301 » 09 Nov 2012 16:49 pm

je to odpor ktori pusta mensie napetie na cievku ak to vezmes predajcovy takych suciastok bude vediiet aky velky ma byt
bohus301
 
Príspevky: 326
Obrázky: 9
Založený: 23 Okt 2012 17:51 pm

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod TTjopo » 09 Nov 2012 18:37 pm

Ja sa ospravedlnujem myslel som odpor nie diodu ani neviem preco som to napisal :oops:
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod triscene » 09 Nov 2012 19:14 pm

diky chalani ale asi zajtra pojdem do Ikei kupit novy a nejaky ten do zalohy :)

uz som sa povodne zlakol ze mi odisiel EMG ventil..uf :D
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod martin_s » 09 Nov 2012 20:40 pm

Ak budes kupovat mechanicky tak v ikei mas hned jeden do zasoby kedze predavaju sadu 2ks... http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/70134440/
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod Snoopy » 09 Nov 2012 21:14 pm

Mato diky ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázok používateľa
Snoopy
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 6
Založený: 25 Okt 2011 11:16 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Casovy spinac osvetlenia

Odoslaťod luky133 » 10 Nov 2012 23:05 pm

Vie mi niekto povedať či je v nich nejaký rozdiel okrem ceny? :roll:

http://www.alza.sk/silvershield-sisf-pms-d327753.htm

http://shopakva.sk/1004-gembird-silver- ... ranou.html

Uvažujem nad ňou keďže tento mesiac by mi mali z ebayu dôjsť ledky na nočné osvetlenie a toto je skladnejšia varianta než mať v skrinke niekoľko časových zásuviek. :D
luky133
 
Príspevky: 73
Založený: 08 Júl 2012 22:19 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.