Mikroskop



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Mikroskop

Odoslaťod kathy » 21 Dec 2009 21:28 pm

oki skusim alebo urobim este nejake fotky
kathy
 
Príspevky: 20
Obrázky: 4
Založený: 07 Jan 2009 18:35 pm

Reklama

Re: Mikroskop

Odoslaťod msim » 02 Jan 2010 10:44 am

velmi pekne fotografie, ostre, klobuk dole :-) , tiez som sa davnejsie snazil o fotografovanie cez mikroskop a aj cez binokularnu lupu... moc som sa s tym nehral, takze si ani nepamatam parametre ale fotky neboli velmi ostre (jedna je tu: http://www.msim.tym.sk/fotografie/akv/2 ... 194946.jpg - tusim to bolo 100x zvacsenie). Ten mikroskop z Lidla cenovo nevyzera zle a aj vybavou, jedine sa cudujem, kde je tam mikroskrutka na jemne doostrovanie.
Obrázok používateľa
msim
 
Príspevky: 42
Založený: 09 Jan 2009 20:49 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Mikroskop

Odoslaťod Jan Blanar » 02 Jan 2010 11:01 am

ja som tiez parkrat fotil vzorky zo svojich zavojnatok / lebo mi dochli 15 cm kusy v jazierku tak som zobral vzorku z uhynutych, ale prisiel som na to ze bud to bol zapal plynoveho mechura alebo jeho deformacie / to jest preslachtene boli
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: Mikroskop

Odoslaťod pankreas » 12 Dec 2010 11:50 am

Ahojte, chcel by som sa opýtať či máte niektorí ten mikroskop z Lidlu a či ste s ním spokojní...lebo tohto roku ho majú opäť v ponuke a rozmýšľam nad kúpou ale väčšina ma odrádza, že je to iba hračka pre deti. Dá sa s ním teda seriózne pozorovať?
pankreas
 
Príspevky: 1
Založený: 12 Dec 2010 11:43 am

Re: Mikroskop

Odoslaťod martin_s » 12 Dec 2010 19:53 pm

Podla mojho nazoru (v praci sa venujem histologii) su tieto "akoze mikroskopy" dost onicom a malo pouzitelne (mozno porovnatelne so silnejsou lupou)... Ale mozno som uz iba "rozmaznany"...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Mikroskop

Odoslaťod arowana » 12 Dec 2010 21:28 pm

Lidl máva v ponuke mikroskopy fy. Bresser Optik, čo na danú kategóriu a cenu, je poctivý celokovový prístroj, plne použiteľný na bežnú prácu.
Za tú cenu nie je čo riešiť a nič lepšie v danej cenovej kategórii sa kúpiť asi nedá.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Mikroskop

Odoslaťod martin_s » 12 Dec 2010 21:56 pm

Mea culpa. Beriem spät. Najskor sa mi totiz nepodarilo presne najst o aky mikroskop ide. Moj prispevok vyssie sa tyka skor tych plastovych "akoze mikroskopov" predavanych v roznych hypermarketoch. Tento vyzera na lepsej urovni oproti nim.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Mikroskop

Odoslaťod Mariok » 12 Dec 2010 22:27 pm

Takže oplatí sa kúpiľ? Je to tento? http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk ... _11799.htm
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Mikroskop

Odoslaťod arowana » 12 Dec 2010 23:46 pm

Pokial sa nemýlim, kupoval ho minulého roka člen tohto fóra, Peter-trnava.
Možno by bolo dobré, keby sa k tomu vyjadril.
Mal som možnosť na krátku dobu vyskúšať jeden binokulárny typ s fotonástavcom od tohto výrobcu a za tú cenu, to nie je zlá voľba, tobôž, keď sa pozriete, že za rovnakú cenu, ponúkajú iné obchody takmer plastové detské hračky.
Nie je to profi mašina, ale na účely akvaristiky, viac než dobrá voľba.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Mikroskop

Odoslaťod Giftzahn » 13 Dec 2010 08:25 am

Mariok napísal:Takže oplatí sa kúpiľ? Je to tento? http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk ... _11799.htm


njn, LIDL vravis :twisted: no pokial ma pamat neklame je to nejaky ten low-cost (na zapade nie na slovensku :wink: ) obchod s potravinami ... cize pokial si to niekto riskne a kupi tam potraviny je to ok. ... mikroskop njn, ja ti neviem ten by som kupoval urcite na 100% niekde inde ... sak tiez u masiara nekupujem nahradne diely na motorove vozidlo... aj keby boli rovno v akcii ... ze ano :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mikroskop

Odoslaťod Raviolka » 13 Dec 2010 12:32 pm

...Giftzahn, a to je příspěvek o čem?? Neřeší se tu Lidl, ale mikroskop značky Bresser. Pokud tuhle značku neznáš, tak nehodnoť a myslím si, že debata o potravinách patří na jiné stránky :idea:

K věci - hodně lidí z portálu rybicky.net stejný mikroskop loni koupilo - mrkněte tam a najdete tam docela podrobnou debatu o parametrech a využitelnosti. Včetně nějakého ukázkového videa, od akvaristů a z akvária, což je k nezaplacení a závěr si udělá každý sám BEZ OHLEDU na to, jestli ten mikroskop prodává Lidl nebo Tuzex :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Mikroskop

Odoslaťod Giftzahn » 13 Dec 2010 13:21 pm

Raviolka napísal:...Giftzahn, a to je příspěvek o čem?? Neřeší se tu Lidl, ale mikroskop značky Bresser. Pokud tuhle značku neznáš, tak nehodnoť a myslím si, že debata o potravinách patří na jiné stránky :idea: :



njn, tak sorry ja som sa vyjadril k miestu zakupenia t.j. LIDL ... a je mi jedno aka je to znacka hoc aj DOLCE & GABANNA nie som si isty ci je LIDL to spravne miesto kde ho kupovat ... to vse. :wink: LIDL je o potravinach .... teda aspon dufam ... ale mas pravdu ako skoro vzdy ...neriesim :angel:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Mikroskop

Odoslaťod Aquanaut » 13 Dec 2010 16:55 pm

nemúsi sa nikto báť, záruka je a myslím aj vrátenie peňazí do pár dní bez udania dôvodu podľa n.zák.
mne svetlá do kuchyne, ktoré som kupoval pre nano bez rečí vyplatili, keď odišlo aj druhé po týždni tak šup a bolo, aspoň u mňa nikdy nebol problém s týmto obchodným reťazcom :wink:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Mikroskop

Odoslaťod d.gemza » 23 Júl 2011 15:42 pm

V lidli od pondelka opať ponukajú mikroskop. tentokrát digitálny. Má s ním niekto skúsenosti? Chcem si ho isť v pondelok kúpiť ale nejake ohlasy naň by sa mi pred tým zisli.

http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk ... _16856.htm
d.gemza
 
Príspevky: 87
Založený: 27 Jan 2009 20:16 pm

Re: Mikroskop

Odoslaťod dedojozef » 23 Júl 2011 20:53 pm

To by aj mňa zaujímalo. Hlavne či by stačilo max priblíženie 350x.
O značku Bresser sa nebojím. Mám od nich ďalekohľad. Pevné spracovanie a spoľahlivosť.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Mikroskop

Odoslaťod Poly » 23 Júl 2011 21:20 pm

dedojozef napísal:Hlavne či by stačilo max priblíženie 350x.

Zalezi na co to ma stacit. S takymto zvacsenim sa daju celkom dobre vidiet bunky a niektore vacsie bunkove organely (vakuoly, mitochondrie, chloroplasty, jadro...)

Tu su z neho nejake snimky (okrem prvych dvoch):
http://www.cpukforum.com/forum/index.ph ... opic=40033

A tu to typek rozbaluje a testuje, ale mohol nasnimat aj nieco narocnejsie :roll:
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Mikroskop

Odoslaťod martin_s » 23 Júl 2011 23:36 pm

Poly napísal:Zalezi na co to ma stacit. S takymto zvacsenim sa daju celkom dobre vidiet bunky a niektore vacsie bunkove organely (vakuoly, mitochondrie, chloroplasty, jadro...)

Zabudol si doplnit ze by ich bolo vidno pri takomto max. zväcseni akurat tak so specialnymi farbeniami, resp. impregnaciami, teda co sa tyka organel. Len pre ilustraciu: gallery/martin-s-a989/neocaridina-denticulata-sval-nohy-p29610.html 200 a 400x zväcsenie (mikroskop Leica DM LB2, 20 a 40x objektiv, 10x CCD kamera), zakladne farbenie hematoxylin-eozin, rezy 6um. A aj to som si neni isty ci to nie je 400 a 600x zväcsenie (fotil som to uz dost davno).
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Mikroskop

Odoslaťod d.gemza » 25 Júl 2011 18:18 pm

Ďakujem vám za postrehy a odpovede :-) Keďže to budu moje laboratórne začiatky, keď nepočítam tie na gymnáziu tak myslím, že za tu cenu sa to oplatí vyskúšať. Aspoň zistím, či ma to bude naďalej fascinovať stále viac :-)
d.gemza
 
Príspevky: 87
Založený: 27 Jan 2009 20:16 pm

Re: Mikroskop

Odoslaťod VladoM » 26 Júl 2011 09:02 am

Vlastním tento prístroj ako technickú hračku pre 5 ročného vnuka, ale aj pre vlastné potreby v akvaristike. Jednoduchá inštalácia a primerané zobrazovacie schopnosti. Je to jednoduchý prístroj so zväčšením 20-350x, pokiaľ sa jedná o preparáty v reze a navyše farbené je to OK, dajú sa pripraviť pri troche trpezlivosti a zručnosti aj žiletkou a zafarbiť metylenovou modrou alebo malachitovou zelenou, podložné a krycie sklíčka boli v balení. To sú preparáty, ktoré pozorujeme so spodným prechádzajúcim svetlom, tu je kvalita zobrazenia a digitálny prenos výborný, dajú sa robiť fotky a videá. Prisvetliť sa dá aj horným svetlom určeným na preparáty, ktoré neprepúšťajú svetlo alebo tuhú hmotu do výšky cca 1cm napr. hmyz, kamene ap Tu je problém s hĺbkou ostrosti a najlepšie zobrazenie je pri najmenšom zväčšení, ale použiteľné sú aj ostatné dve. Nie je to zázrak, ale dá sa tým zažiť kopa príjemných bádateľských prekvapení mikrosveta a tiež aj seriózne pozorovanie pre nielen akvaristov. Skôr záleží na ozaj odborne zvládnutej príprave preparátov a potom bude určite spokojnosť s očakávaným výsledkom.
VladoM
 
Príspevky: 41
Obrázky: 8
Založený: 21 Máj 2006 10:12 am
Bydlisko: Senica

Re: Mikroskop

Odoslaťod Walcott » 27 Mar 2013 00:45 am

Ahojte čo hovoríte na tento mirkoskop http://www.inoptik.cz/sk/p/biolight-200-40x-400x, hľadám niečo lacné pod čím aspon niečo vidno, pôvodne som do toho chcel dať len 50e no v tej cene nie je fakt nič zaujímavé, tento mi padol do oka, jedine čo mi vrta v hlave je to max zväčšenie 400x nie je to málo? Resp. v tejto cenovej relácii je niečo lepšie? dakujem
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Mikroskop

Odoslaťod martin_s » 27 Mar 2013 02:02 am

Pozri na predchadzajucej strane tento prispevok: mikroskop-t10224.html#p137222
Ten mikroskop z tvojho linku vyzera ze je rovnaky ako predavaju obcas v lidli (vyrobca fy. Bresser) s tym rozdielom ze v lidli mas k nemu aj lepsie prislusenstvo za rovnaku cenu...
Co sa tyka zväcsenia 400x, tak to ti bude stacit. Napr. toto je fotene so 400 nasobnym zväcsenim...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Mikroskop

Odoslaťod Walcott » 27 Mar 2013 10:44 am

Ten z lidla by bol super, lenže ten mávajú v akcii tak raz do roka pred vianocami inak stojí oveľa viac.
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Mikroskop

Odoslaťod Walcott » 27 Mar 2013 21:44 pm

Ešte ak by ste mi mohli poradiť rozhodujem sa medzi tímito dvoma:

http://foto.bazos.sk/inzerat/23028961/Predam-mikroskop.php
http://www.inoptik.cz/sk/p/biolight-200-40x-400x

ten prvý je používaný s väčším zväčšením, naopak ten durhý má obojstranné prisvetlenie + posuvný stolík či ako sa to povie, ktorý je lepší?
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Mikroskop

Odoslaťod Walcott » 28 Mar 2013 12:04 pm

Viem že už asi otravujem ale akú cenu má tento mikroskop? http://ostatne.bazos.sk/inzerat/23220638/Mikroskop.php zdá sa mi že na foto chýba jeden okulár, koľko by som mal za neho pýtať, lebo dotyčný je ochotný sa dohodnúť na cene.
Obrázok používateľa
Walcott
 
Príspevky: 340
Založený: 10 Apr 2011 14:39 pm
Bydlisko: Rimavská Sobota

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.