72l akva



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

72l akva

Odoslaťod m4rty » 27 Júl 2011 16:33 pm

Nazdar akvaristi:)

Po dlhej dobe by som chcel obnoviť svoje 72l (š:30 d:60 v:40) akvárko, je to už dávno čo som ho mal... Celkom som z toho vyšiel. Tak vrelo uvítam vaše rady a pomoc. Vopred upozorňujem, že ak mi chcete písať rady typu, "prečítaj si" alebo "vygoogli si", ani nepíšte:)

Takže takto, ako som už písal mám doma akva o objeme 72l a rád by som ho nejako spojazdnil.

Osádka by mala byť jednoduchá, nejaké skaláre (neviem... bude im stačiť to akva?), neonky, poprípade nejaký ten prísavník, pancierniček + niečo čo by ste mi poradili keď tak... Nejaké iné rybky, ktoré by sa k nim hodili. Takisto by som rád vedel koľko sa mi ich tam asi vojde. Viem len toľko, že na prvý raz by som nemal narvať plné akvárium rýb, ale pridávať ich nejako postupne.

Rastliny. To nemám moc šajnu teda. V tomto potrebujem fakt silno poradiť:) Ale niečo čo najmenej náročné + neviem aký štrk a aké osvetlenie k akým rastlinkám.

Štrk, no čo sa týka tohto tak mám nejakú predstavu, ale zasa to závisí asi od tých rastlín, takže nejaké zmeny určite uvítam.
Kód: Vybrať všetko
http://www.shopakva.sk/akvaristicky-strk-cadic-24-mm-87kg-p-603.html
- takéto niečo som mal v pláne. Ale ako vravím som otvorený iným možnostiam.

Filtrácia, takisto mám niečo vybrané. Rád by som len vedel, či je lepša externá filtrácia alebo interná.
Podľa môjho názoru tento filter by mohol celkom stačiť
Kód: Vybrať všetko
http://www.shopakva.sk/akvariovy-filter-resun-cs-1000-vnutorny-p-2769.html


Osvetlenie - Myslíte, že 2 takéto budú stačiť?
Kód: Vybrať všetko
http://www.shopakva.sk/trubica-t5-16mm-10000k-p-1635.html


To by bolo asi tak všetko. Ďakujem vopred za trpezlivosť a vaše postrehy :)
m4rty
 
Príspevky: 2
Založený: 24 Aug 2010 11:54 am

Reklama

Re: 72l akva

Odoslaťod malykybel » 27 Júl 2011 19:11 pm

Skalare by som do takeho maleho akvaria nedaval... :)
Obrázok používateľa
malykybel
 
Príspevky: 119
Obrázky: 2
Založený: 26 Jún 2010 08:36 am
Bydlisko: Teplička nad Váhom alebo Bytča

Re: 72l akva

Odoslaťod dedojozef » 27 Júl 2011 19:23 pm

Svetlo sa mi pozdáva, aj keď má dĺžku 60 cm ako tvoje akva. Bude prečnievať cez boky. Filter by mal tiež stačiť na tých čistých 60 litrov. Ten štrk by som asi nekupoval. Keď som hľadal kamene do akva pobehal som pár predajní kameňa a štrku. Poviem ti, že bolo z čoho vyberať. Farba aj zrnitosť a za pár centov na tých 10 litrov max. A až potom by som nabehol do akva predajne.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: 72l akva

Odoslaťod m4rty » 27 Júl 2011 20:42 pm

Okej skaláre škrtám:) ale rybkám sa budem venovať aj tak neskôr.. Chce to ešte veľa roboty.. Hlavne s tými rastlinami.
Diky jozef za rady. Pobehám predajte, tu v NR je pár obchodíkov, tak snáď si vyberiem.

Inak ohľadne tých rastlín, poradíte niekto? A hnojiť budem asi burčiakom, vzhľadom k mojej finančnej situácii (chudobný študent:)
Na posledy sa to celkom ujalo. Akurát vtedy ako neskúsený som si nechal radiť od predavačky v akvaristike ktorá mi samozrejme predala kadejaké rastliny a keď som doma googlil zistil som, že každá má úplne iné nároky a tak to aj dopadlo..
m4rty
 
Príspevky: 2
Založený: 24 Aug 2010 11:54 am

Re: 72l akva

Odoslaťod Chovateľ » 28 Júl 2011 07:23 am

ale pozor skaláre ked sú dosť veľké s možu pomíliť malé rybky napr. neonky a považovať ich ako živé krmivo
Chovateľ
 
Príspevky: 15
Založený: 22 Júl 2011 09:42 am

Re: 72l akva

Odoslaťod martin_s » 28 Júl 2011 11:18 am

Chovateľ to ked ti skalare pozeru mlade ryby nie je tym ze by sa pomylili...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: 72l akva

Odoslaťod d.gemza » 29 Júl 2011 17:38 pm

mňa by ešte zaujímalo, aké ryby si predstavuješ vo svojom akva. či ti ide len o vzhľad rýb a ich nenáročnosť, alebo ich chceš aj v budúcnosti odchovávať, čiže by to mali byť ryby ľahko odchovateľne. Chceš mať veľký húf malých rybičiek alebo menej veľkých rýb. Podľa rýb je dôležité vyberať aj rastliny lebo ak si vyberieš nevhodné ryby, môže sa stať, že ti zdevastujú všetky rastliny.
Z jednoduchých rastlín by som ti poradil kryptokorýny, (sú aj z dlhými aj krátkymi listami, takže si vyberieš), ďalej valisnérie. Hlavne nekupuj jemnolisté rastliny pre začiatok. Mne ich ryby zničili pomerne rýchlo.
d.gemza
 
Príspevky: 87
Založený: 27 Jan 2009 20:16 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.