Medzinárodná výstava kaprozúbok (CZ:halančíkov) v Prahe



Informácie čo, kde a kedy ....

Medzinárodná výstava kaprozúbok (CZ:halančíkov) v Prahe

Odoslaťod Robo111 » 28 Júl 2011 17:26 pm

15. - 18. září 2011
Akvárium 2011 (AKV),
Mezinárodní výstava halančíků (ČHS),
Výstava biotopních akvárií.
Botanická zahrada Univerzity Karlovy, Na Slupi 16, 120 00 Praha 2

http://www.akvarium.cz/1899/pages/plan.htm

P.S. Necham na posudenie adminovi, ci nepridat do kalendarika.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Reklama

Re: Medzinárodná výstava kaprozúbok (CZ:halančíkov) v Prahe

Odoslaťod Robo111 » 28 Júl 2011 18:27 pm

program - http://www.akvarista.cz/web/kalendar/?d ... y=2011#830:


•Pátek 16.9.2011 - Neděle 18.9.2011
•Botanická zahrada Univerzity Karlovy, Na Slupi 16
•Praha 2, 120 00
•http://www.vystava.info
•Nesoutěžní výstava zařízených akvarijních nádrží.

Přednášky v rámci výstavy:
Sobota 17.09.2011

10.00 Sergei Torgashev - Expedice Tanzanie 20010.
11.30 Dr. Ryszard Kamiński - Zkušenosti z pěstování akvarijních a bahenních rostlin v botanické zahradě Wroclav.
14.00 Ing. Vlado Fábry - Expedice Francouzská Guyana 2011.

Změna programu a času vyhrazena.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Medzinárodná výstava kaprozúbok (CZ:halančíkov) v Prahe

Odoslaťod arowana » 28 Júl 2011 22:41 pm

Robo111 napísal:
... Sergei Torgashev - Expedice Tanzanie 20010.
...


Ušla ti nula navyše, inak sa tej expedície nedožijeme. :D
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Medzinárodná výstava kaprozúbok (CZ:halančíkov) v Prahe

Odoslaťod Robo111 » 29 Júl 2011 22:50 pm

z mojej strany len copy+paste z uvedeneho linku, ale dobry postreh:)
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Medzinárodná výstava kaprozúbok (CZ:halančíkov) v Prahe

Odoslaťod Robo111 » 05 Sep 2011 10:30 am

Chysta sa sem niekto z BTS (+ okolie) na aukciu vystavovanych rybiek, ktora je 18eho dopoludnia?
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Medzinárodná výstava kaprozúbok (CZ:halančíkov) v Prahe

Odoslaťod Robo111 » 23 Sep 2011 12:52 pm

Vystava bola na spickovej urovni. Pisem to, aby ste si to nabuduce nenechali ujst, ak Vas zaujal zoznam vystavovanych druhov http://www.killiadictos.com/descargas/CZKA2011.pdf - vsetky uvedene rybky boli tradicne predmetom nedelnej aukcie.

Ak bude niekto chciet, mozem hodit par svojich amaterskych fotiek do fotoalbumu
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Medzinárodná výstava kaprozúbok (CZ:halančíkov) v Prahe

Odoslaťod arowana » 23 Sep 2011 21:06 pm

Robo111 napísal:
Ak bude niekto chciet, mozem hodit par svojich amaterskych fotiek do fotoalbumu


Už mali byť nahodené, hoci aj priamo tu v téme. :wink:
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Medzinárodná výstava kaprozúbok (CZ:halančíkov) v Prahe

Odoslaťod Robo111 » 24 Sep 2011 01:14 am

DSCF8767.JPG
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Medzinárodná výstava kaprozúbok (CZ:halančíkov) v Prahe

Odoslaťod Robo111 » 24 Sep 2011 01:33 am

k arowanovmu osobnemu prianiu:): boli nejake technicke problemy - "malo znakov..." - zvysne tri fotecky su preto vo fotoalbume

apropo, tak som nejako ratal, ze ty si tam bol - par krajanov tam inak bolo medzi organizatormi - min. aukcie. Mat tu tak potencial taku vystavu spravit na Slovensku...
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Medzinárodná výstava kaprozúbok (CZ:halančíkov) v Prahe

Odoslaťod arowana » 24 Sep 2011 06:50 am

Robo111 napísal:...
apropo, tak som nejako ratal, ze ty si tam bol - par krajanov tam inak bolo medzi organizatormi - min. aukcie. Mat tu tak potencial taku vystavu spravit na Slovensku...


Patrím síce do organizačného klubu, žiaľ kôli iným povinnostiam som sa nemohol zúčastniť. :(
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Medzinárodná výstava kaprozúbok (CZ:halančíkov) v Prahe

Odoslaťod Robo111 » 24 Sep 2011 13:31 pm

trocha ma mrzi,ze som toho nafotil skutocne malo,ale vystava stala za to a ja som proste zabudol fotit - aukcia bola tiez riadny adrenalin pre ucastnikov - par krat som dvihol pri jednom druhu, ktory zaujal ruku,ale jeden pan, nedal ruku pri aukcii dole, kym rybky nedostal:) - to tiez patri k aukcii:) Len pre predstavu - ceny za niektore pary/skupiny sa vystverali na par desiatok €...
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Medzinárodná výstava kaprozúbok (CZ:halančíkov) v Prahe

Odoslaťod arowana » 24 Sep 2011 15:31 pm

Ceny za niekoľko desiatok EUR za pár, sú normálne u lepších druhov a jedincov. V Prahe sú určite najlacnejšie aukcie a pokiaľ chceš zažiť naozaj aukciový adrenalín, tak musíš s nami ísť na niektorú zo zahraničných killi akcií.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Medzinárodná výstava kaprozúbok (CZ:halančíkov) v Prahe

Odoslaťod Robo111 » 24 Sep 2011 16:56 pm

uvedomujem si, ze napr. za Diapterony je to obvykle. Vyber bol fantasticky - ale mne neslo ani tak o nakup, ako si pozriet nazivo rybky, ktore poznam len z netu. Nakoniec som sa, ale predsa s pasie rozhodol, ked uz som tam:), drazit par Hypsonpanchax modestus - Beyer vystavoval krasne oranzovo sfarbeneho samca - neviem co mu sypal, pretoze ta farba bola neobvykle syta:) - ale o podmienkach chovu som vtedy na nete vela nenasiel, a ked to presiahlo istu sumu, tak som stiahol ruku.

Nejaku akciu vonku by som veru rad pozrel, aj ked nie je nad to, nachytat si na mieste rybky sam - len to uz je o dost drahsi spas - pokial clovek nejde na kaprikov len niekde k Jadranu...:)
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Medzinárodná výstava kaprozúbok (CZ:halančíkov) v Prahe

Odoslaťod arowana » 25 Sep 2011 12:25 pm

Robo111 napísal:...Hypsonpanchax modestus - Beyer vystavoval krasne oranzovo sfarbeneho samca - neviem co mu sypal, pretoze ta farba bola neobvykle syta:) - ale o podmienkach chovu som vtedy na nete vela nenasiel, a ked to presiahlo istu sumu, tak som stiahol ruku...


O tomto druhu nájdeš viac informácií pod jeho synonymom Platypanchax modestus a podrobnejší popis máš napr. na :

http://www.aka.org/wak/Ref_Library/Hyps ... destus.htm

a ešte jeden link

http://books.google.sk/books?id=YXwsLuO ... ng&f=false

Druh má nároky na chov a na odchov takmer totožné s rodom Procatopus, teda nič mimoriadné, len čistá a prúdiaca voda a kvalitné krmivo.
Výrazné oranžové sfarbenie dosiahneš kŕmením cyklopom a moinou, ale podmienkou je, aby ním boli kŕmené od plôdika, prípadne ich dodopuješ astaxantínom.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Medzinárodná výstava kaprozúbok (CZ:halančíkov) v Prahe

Odoslaťod Robo111 » 25 Sep 2011 20:59 pm

hej, taka pekna "trocha bosemanka", linky sa zhoduju s tym, co mi Beyer vramci moznosti jeho EN - fakt sa snazil - opisoval k chovu. Myslim, ze tiez splnala kriteria, aby sa sirila u chovatelov dalej. Velmi som zvazoval, ci nehlasovat dalej, ale rozum zvitazil, pri istej sume som stiahol ruku, lebo aj tak teraz nemam skoro "ziadne volne litre".

Inak vratil som sa odtial s nezodpovedanymi otazkami, co sa deje s tolkymi rybkami, ked niektori kupovali min. 6-7-x druhov... Kam to vsetko ukladaju?:) Predavaju dalej? Polovicu beru kamaratom? ...Bol tam napr.Rakusan(?), ktory bral, aspon na zaciatku, ked som tam bol ja, "kazdy druhy druh" - ten mal zjavne tak plnu penazenku, "ze neriesil", ak sa rozhodol - ostatni sa mohli vtedy len prizerat. Ale to opisujem len jedneho, ktoreho som mal na ociach (sedel som dost vpredu) - bolo tam viac takych.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Medzinárodná výstava kaprozúbok (CZ:halančíkov) v Prahe

Odoslaťod arowana » 26 Sep 2011 01:22 am

Robo111 napísal:... vratil som sa odtial s nezodpovedanymi otazkami, co sa deje s tolkymi rybkami, ked niektori kupovali min. 6-7-x druhov... Kam to vsetko ukladaju?:) Predavaju dalej? Polovicu beru kamaratom? ...Bol tam napr.Rakusan(?), ktory bral, aspon na zaciatku, ked som tam bol ja, "kazdy druhy druh" - ten mal zjavne tak plnu penazenku, "ze neriesil", ak sa rozhodol - ostatni sa mohli vtedy len prizerat. Ale to opisujem len jedneho, ktoreho som mal na ociach (sedel som dost vpredu) - bolo tam viac takych.


Na upresnenie, osobne som vo vrcholových sezónach mal bežne v chove 60 - 70 druhov + ďalších niekoľko desiatok foriem killi.
Jediná potreba je, mať k dispozícii nespočet menších nádrží a dobrú organizáciu chovu, čo je rutinnou záležitosťou.
Na podobných aukciách sa málokedy aktívne zúčastňujú chovatelia, pre ktorých je to len sezónna, alebo príležitostná zábava a podľa toho sa odvíjajú aj dražobné ponuky, ktoré ako si si všimol, idú občas pre bežného smrtelníka do relatívne závratných súm, teda aj počet vydražených druhov, je závislý od toho, ako vážne, sa dotyčný chovateľ nimi zaoberá. Odvrátená, resp. negatívna stránka veci je, že nie všetky druhy sa podarí udržať, resp. rozmnožiť a istíš sa alternatívnymi druhmi.
Osobne, pokiaľ mám o nejaký druh záujem / priatelia z dražieb ti to potvrdia :wink: /,tak skupujem všetky vystavené kolekcie rovnakého druhu na tej-ktorej aukcii, jednak kôli úhynom / pri vydražení 1 páru, je vysoké riziko, že niektorý jedinec uhynie pri preprave, alebo pri karantenizácii / a jednak je to dražobná taktika... :D
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Medzinárodná výstava kaprozúbok (CZ:halančíkov) v Prahe

Odoslaťod Robo111 » 26 Sep 2011 10:10 am

To je vec filozofie - ja nechovam rybky v niekolkolitrovych nadrziach - radsej obmedzim mnozstvo druhov. Moja zena zas limituje pocet nadrzi v byte - a dobre robi, lebo by bolo vsetko za chvilu "zahadzane vodou".:)Je pochopitelne, ze pri velkych zbierkach, nejde poskytnut max. priestoru, niekde/niektorym treba ubrat. Sam, ale dobre vies, aky je rozdiel, ked chovas skupinu 10-15 ks v min. 60/100 l (bars, aj s inymi druhmi) a trio v 6 l.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV


Naspäť na Akva-stretká / burzy / súťaže

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.