kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod jozomrenka » 27 Júl 2011 23:11 pm

pekny vecer prajem

mam takuto otazku,
uz asi tyzden krmim rybky (zevraj nejake mrenky, sam neviem ake) takym sposobom, ze im davam stale nieco ine.
*rano dostali susene krmivo, taky hnedy material (nieje to prasok, vzyera to ako granko, ale je to mensie, ale predajca mi povedal ze take ani nezozeniem, pokial si neobjednam neviem kolko 15kg vriec, takze ani nazov mi nepovedal pre istotu...je to tajne asi)
*na obed dostali zeleninu, konkretne kusok rajciny ktoru papkali ako dive (az teraz mi doslo ze to je ovocie, ktore neodporuvaju na tejto stranke: http:// http://www.sozo.sk/press/archives/151/ )
*na veceru dostali par rozvarenych zrniek ryze, ktore som rozmackal
(mam 40ks 2-3cm rybiek a dostali max 10 zrniek)
*este som im dal uvarene vajko natvrdo, ako trochu zltok, tak aj bielok s ktory nevedeli papkat.
*zajtra idem pre zihlavu, ktoru chcel obarit vrelou vodou lebo tak som sa docital, ze to je fajn...

ako vidite, chcem im davat z kazdeho rozka troska....



moja otazka znie, mozem toto hala bala kombinovat ked vidim ze rybkam to chuti? teda aspon sa tak tvaria, a zeru setko co im dam.
samozrejme tu rajcinu vymenim, uvazoval som nad spenatom, mame aj salatove uhorky, a zevraj aj sladka paprika je fajn.
odstup medzi jednotlivym krmenim je cca 4hodiny, krmim 3 az 4krat denne a na cez noc samozrejme nedostavaju nic, a svetlo je zhasnute. svetlo mi svieti niekedy aj 15 hodin, a su to neonky pre akvaristov. zvazujem aj UVB neonky, no neviem ci ich mozem pouzit vobec. necham sa rad poucit.

nemozu sa kombinovat nejake konkretne krmiva? ako napriklad u ludi, nedam si kefir s kolou, nato marhulovy kompot s pivom a nakoniec si nato svacnem kysle uhorky s kavou

a este jedna podotazka, na akvaristickych forach som cital, ze na znizenie tvrdosti vody je fajn mat vo vode slimacikov, ktore tym ze ziju vo vode, odburavaju napriklad vapnik ktory je neziaduci (ze ho potrebuju pre sboje ulity napriklad). slimaky mi vobec nevadia su to mile potvorky.
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Reklama

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod jozomrenka » 27 Júl 2011 23:12 pm

vajko som im dal iba preto, ze som menil cast vody, a tym padom som sa zbavil toho co nespapkali tie potvorky...
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod jozomrenka » 28 Júl 2011 01:22 am

a do tretice som zabudol napisat, ze rybky mi neustale obhlodavaju mangrovnikovy koren :angel:
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod Chovateľ » 28 Júl 2011 07:16 am

Aha,takže más asi bylinožravé ryby,vždy platí pravidlo radšej menej ale pestro,neodporúčam im dávaj vajce je to len náhradné krmivo to krmivo čo máš sa nazývo granule a neviem ako je to s kombináciou so zeleninu ale ja kombinujem ovsené vločky s živou potravou a svločkami ( krmivo )
Chovateľ
 
Príspevky: 15
Založený: 22 Júl 2011 09:42 am

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod jozomrenka » 28 Júl 2011 10:10 am

cau chovatel :)
dakujem Vam
aku zivu potravu pouzivate vy?
ja som chcel nachytat kobylky, lebo zevraj obsahuju vela bielkovin :)
dali by sa podla Vas chovat aj umelo? napriklad v nejakej bednicke, v ktorej by bola na spodku hlina a zasiaty travnik.
kobylky zeru zelene nie? a mnozili by sa tam podla Vas?

neviem kde som to videl raz, ze chovali muchy. ale neviem ako...
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod martin_s » 28 Júl 2011 11:14 am

Pestra strava je vhodna. V prvom rade vsak je potrebne potravu vybrat podla potrieb chovanych druhov, aby obsahovali zlozky vo vhodnom pomere (niektore vyzaduju vyssi obsah bielkovin, niektore vyssi podiel rastlinnej zlozky atd., a naopak, niektorym rybam vyssi obsah niektorej zlozky, napr. bielkovin skodi). Na to v prvom rade by si vsak musel vediet co mas vlastne v akvariu a nie:
jozomrenka napísal:uz asi tyzden krmim rybky (zevraj nejake mrenky, sam neviem ake)...

:dead:
Akvaristika nie je iba o tom mat nejake ryby a krmit ich, obcas vymenit vodu...

O krmive a jeho roznych formach je tu niekolko tem, staci pouzit vyhladavanie :idea: :idea: :idea:
krmivo-z-domacej-kuchyne-t3626.html
ziva-potrava-t640.html
mrazena-potrava-t1687.html
ziva-potrava-umela-potrava-t2369.html
potrava-t261.html
susena-ziva-alebo-mrazena-potrava-t2793.html
ziva-strava-drosophila-t4969.html
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod Chovateľ » 28 Júl 2011 12:18 pm

Ja mojim veľmi živú stravu nedávam ale je to nebezpečenstvo nachytať si ich z prírody lebo môžu mať všelijaké parazity ktoré by mohli usmrťiť ryby ale kobylky sú veľké odporúčam kupovať dafnie sušené v akvaristike( ja to nerobim ) ale odporúčam lebo niekedy treba dávať živú stravu keď napr chceme donúťiť rybky aby sa neresili
Chovateľ
 
Príspevky: 15
Založený: 22 Júl 2011 09:42 am

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod martin_s » 28 Júl 2011 12:32 pm

Susene (lyofilizovane) dafnie nie su plnohodnotnym krmivom, nemaju moc vyzivovu hodnotu. Je to skor iba doplnok na spestrenie...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod jozomrenka » 28 Júl 2011 13:11 pm

Mato, to som uz cital, no podla man nic moc.... :(
a hlavne sa tam nepise o nevhodnosti kombinovania, ze co nekombinovat a preco.


podla vas by toto fungovalo?
zakladom su ovocne musky a ventilator, ktory ich pomocou prudenia vzduchu dopravi cez akvariovy dekel rovno do vody.
da sa nato podla mna pouzit taka ohybna rura, ktora moze byt z roznych materialov (baumax, hornbach).
alebo ked nie aspon do vody, tak pod dekel, a rybky by mali o zabavu postarane nakolko by podla mna striehli na takuto zivu potravu :) samozrejme ze ventilator by sme zapli rucne iba vtedy, ak by boli tie musky rozmnozene. teda podla potreby :)



dajte sem vase nazory prosim ( mne sa moj napad paci ) :idea: :pivo: :mrgreen:
Prílohy
KRMENIE MUSKAMI.png
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod jozomrenka » 28 Júl 2011 13:13 pm

Chovateľ napísal:Ja mojim veľmi živú stravu nedávam ale je to nebezpečenstvo nachytať si ich z prírody lebo môžu mať všelijaké parazity ktoré by mohli usmrťiť ryby ale kobylky sú veľké odporúčam kupovať dafnie sušené v akvaristike( ja to nerobim ) ale odporúčam lebo niekedy treba dávať živú stravu keď napr chceme donúťiť rybky aby sa neresili


a tie parazity rybky nestravia v crevach? a co mozu prenasat kobylky? alebo mravce?alebo dazdovky?

letim do prace, majte sa :) :|
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod triscene » 28 Júl 2011 14:30 pm

rad by som vedel ze v com mas tie ryby a ako casto im mensi vodu pri takomto prisune 'stravy' lebo tipujem ze ked ti to tam zacne kvasit tak budes mat isto zabavu. kolko L akva alebo nadrz mas atd..
ryby nie su clovek takze 3-4x do dna ich krmit je uplne zbytocne, staci 1x denne a je dobre jeden den do tyzdna im dat ocistny

co ja som zistil na mojich rybkach tak nie je dobre im moc miesat rozne druhy krmiva, radsej maju pravidelnu stravu a znacku...ak menim znacku alebo typ stravy tak ich necham aj 3-4 dni bez jedla aby neboli moc rozmaznane a tak si lahsie navyknu
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod martin_s » 28 Júl 2011 15:15 pm

To udelatko na krmenie ma jeden maly nedostatok - rodina sa ti podakuje za plny byt malych musiek...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod jozomrenka » 28 Júl 2011 23:10 pm

300 litrove, a raz za tyzden menim 40litrov, to je malo?

to akvarium ma dekel, takze by nemali kadial teoreticky zdrhnut. dufam :)
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod d.gemza » 28 Júl 2011 23:52 pm

Tak k tým muškám. Existujú aj nelietavé formy tak prečo si komplikovať život s lietavými a báť sa že zamoria celý byt. Ešte som sa nedočítal, aké vlastne máš ryby v akva a koľko. Ryby ti pri dobrej kondícii vydržia aj niekoľko dní bez krmiva. Tak nevidím dôvod kŕmiť tak často. Tých 40 l v zabehnutom a dobre fungujúcom akva je v pohode. Ak však budeš kŕmiť tak ako kŕmiš teraz tak to bude katastrofa. Takže kŕmiť napríklad jeden krát denne po dobu 3 dní a potom nechať jeden deň trochu ryby vyhladnúť určite tvojím rybám a akva prospeje (hlavne neprekrmuj. To že nejaká ryba sa počas kŕmenia ku krmivu nedostala z toho si veľkú hlavu nerob. Ďalší deň bude o to viac odvážna a vezme si toho viac.). Inač ten hnedý materiál predpokladám bude sušené hovädzie srdce. Predávajú ho zvyčajne v malých sáčkoch bez popisu a rybám neuveriteľne chutí.
d.gemza
 
Príspevky: 87
Založený: 27 Jan 2009 20:16 pm

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod martin_s » 29 Júl 2011 09:27 am

jozomrenka napísal:to akvarium ma dekel, takze by nemali kadial teoreticky zdrhnut. dufam :)

Predpokladam ze kryt nemas hermeticky uzavrety... By si sa divil ake su drozofily sikovne, navyse v krytoch su otvory (prip. medzery) na pripadne vedenie techniky do akva (napr. kable, hadice...)...

d.gemza napísal:Tak k tým muškám. Existujú aj nelietavé formy tak prečo si komplikovať život s lietavými a báť sa že zamoria celý byt.
Staci ak sa ti k nasade dostane lietava forma (staci par samcekov) a mas uz aj po nelietavej - potomstvo bude lietave...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod jozomrenka » 29 Júl 2011 10:10 am

viem aj o tej nelietavel forme, len neviem kde by som zohnal nelietavu formu....
a ked pisete ze liatava sa dostane skoro vsake, tak to ten moj napad asi tiez nic moc s ventilatorom... :cry:

upresnim, ze rybiek je 40.noo a este to ze, rybky su este mlade. dospele maju asi 10cm co som ich videl u uja, a moje maju 2-3cm. preto som sa ich snazil krmit castejsie 4-5 krat. dospele sa krmia 1-2krat denne nie? dnes isla frajerka kupit hovadzie srdce, mam kupene nove sitko a struhak. Nastruham kusok, a preplachnem v sitku nech nieje zaspinena voda z toho bordelu zo srdca.... no este som ani nestihol dopisat prispevok, a frajerka priniesla kuracie prsia bo srdco nemali... btw, moze byt aj kuracie srdce? :?:
rybky su nejake mrenky ,sam neviem, ale su zlate. plavaju kade tade, a ked strcim ruku do akva tak mi do nej zobkaju :twisted:

vcerajsia obvarena paprika im nechutila, zevraj skoro nic nespapkali :( tak dostali ne veceru pol lyzicky mleteho spenatu :roll:
ako dalsie skusim zihlavu, ktoru si chcem zasadit aj do kvetinaca, nech maju aj cez zimu nieco cerstve zelene :) :idea:
vyzera to tak ako keby som na nich robil pokusy co? ale to len preto ze im chcem iba dobre... :angel:

hej mate pravdu mozno ze vydrzia dlhsie bez potravy, ale toho sa obavam trochu. koli tomu chcem kupit nejaky automaticky krmic, bo by som chcel odist na tyzden prec.... a na tyzden ich nenecham hladovat. :!:

dajme teda tomu ze na musky zabudnem, tak by som to riskol s chovom dazdoviek. 8)
postup z akva.sk je taky, ze do bednicky sa da trochu vlhka hlina, bachne sa na vrch par dazdoviek, obcas sa hodi na vrch niejaka papanica (nejake biozbytky z kuchyne), a prikryje sa to niecim (ani to neviem ze s cim, ci to ma dychat a ci staci folia).
a ze obcas to treba navlhcit, podla man by stacilo rozprasovacom...
co sa autor tohoto navodu nevyjadril, ze ako tie dazdovky lovi... nebudu tie spinky zakopane? alebo sa budu opalovat na povrchu?


dakujem, budem vam povdacny za rady :) 8)
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod dedojozef » 29 Júl 2011 11:00 am

Pri takejto intenzite kŕmenia tam musí byť toľko odpadu (výkalov), že nevidíš na dno :!: A ak meníš v 300-vke 40 litrov týždenne :dead: . Musíš tam mať inú džungľu a filtráciu inak ich otráviš.
Nerieš zbytočnosti ako ventilátor na mušky. Radšej im daj 1x denne do prasknutia a teš sa z toho ako dobre vyzerajú. Ak chceš striedať stravu tak po dňoch. A ako ti už písali, aspoň jeden deň bez kŕmenia. Uvidíš čo všetko si tam nájdu aj samé :wink: .
Ja ich nekŕmim dva dni po sebe. Zbavím sa niektorých rias a starých listov.
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod martin_s » 29 Júl 2011 11:05 am

Tyzden v pohode zvladnu bez krmenia.
Dazdovky sa urcite nebudu "opalovat na povrchu" - pomerne rychlo by vyschli a uhynuli. O chove dazdoviek aj s presnejsimi navodmi existuje niekolko stranok.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod jozomrenka » 29 Júl 2011 11:20 am

fajn, vdaka za rady. tak ja idem nieco najst na dazdovky....
mam tam jednu rastlinku, ale planujem este jednu minimalne...
a filtraciu mam JBL cristal profi e900.

nesmejte sa, toto je moje akvarko. mam ho v podnajme kde studujem, preto to neprehanam...ale rastlinku dokupim, a este aj 4 cca metrove akva ziarivky tam chcel prasknut na vrch nech sa tesia rastlinky aj rybky... kurnik ta akvaristika drahy sport... :shock:

inac to cierne je molitan (drahy jag svinka, 2kusy stali 12euro) na nasavani do filtra, aby filter nezjedol rybky. tomu ciernemu molitanu pisu ze ho mam vymenit za 14 dni, ale je tam len pre ochranu rybiek. potom ho iba preparem, a bachnem naspat. filtracia je pre akva do 300 litrov. drevo je tam koli trieslovine... a rastlinku som zasadil do keramickych valcekov :)

som zvedavy ako ma zrovnate so zemou teraz :shock:
Prílohy
CIMG0043.JPG
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod dedojozef » 29 Júl 2011 11:37 am

Pripomína mi to chovné akva v obchoďáku :).
No ale ak ťa pohľad naň ukľudňuje (čo je účelom akvárií - relax), tak je všetko OK :lol: .
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod jozomrenka » 29 Júl 2011 11:44 am

odvcera som mal v 25litrovej nadobe odstatu vodu (24hod). vodu som napustal teplu, lebo mame priamovyorievaci plynovy boiler (prietokovy sa to vola?) a myslel som ze bude lepsia tepla voda preto, lebo sa tym ohrevom mozno trochu precisti, a ze z teplej vody pocas noci lepsie unikne chlor. tak isto som mal celu noc v nadobe vzduchovanie. no len ked som vodu odobral z akva, a vykotil som tam tuto odstatu vodu, tak som skoro odpadol, bo tam na spodku nadoby bol asi kopec vapnika, a teraz vyzera ta voda v akva asi tak ako keby som do nej hodil za lopatu vapna. voda je daleko mutnejsia ako predtym. vymenu casti vody som robil preto, lebo som myslel ze tym predidem pripadnej otrave, ako pisal dedojozo. teda koli tomu mojmu pestremu krmeniu...

co vy na ten biely bordel z vodovodu? neuskodi to rybkam? hovorim o tom bordeli, ktory ostava v rychlovarnych konviciach. taky biely prasok. normalne som znervoznel shit...
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod jozomrenka » 29 Júl 2011 12:16 pm

mal by som koli tomu vapencu ci co to plava vo vode z vodovodu nasadit viac slimakov??? hepl me...
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod jozomrenka » 29 Júl 2011 12:53 pm

dedojozef napísal:Pripomína mi to chovné akva v obchoďáku :).
No ale ak ťa pohľad naň ukľudňuje (čo je účelom akvárií - relax), tak je všetko OK :lol: .



ta prepazka je koli tomu aby sportovali viac :D a celkom sA im to paci bo ked chcu preplavat na druhu stranu musia ist hore :))
a nakolko tu nemame nic zive tak aspon taketo mini akvarko, sak na tom nieje nic zle. psa tu nechceme, ani mysi, ani ftaky :) dnes alebo zajtra kupit rastlinku dalsiu a slimakov mozno, koli tomu vapencu na ktory cakam stale odpoved bo sa mi nepaci ta voda s tym bielym sarraajtom :(

zatim páčko.
jozomrenka
 
Príspevky: 70
Založený: 27 Júl 2011 22:29 pm

Re: kombinovanie krmiva pre rybky, prinasa to nejake rizika?

Odoslaťod dedojozef » 29 Júl 2011 13:18 pm

Vodný kameň sa tvorí pri zmene tlaku a teploty tvrdej vody. Nezohrievaj :!: Jednoducho dolej takú votu aká je v akva. To zistíš aj rukou. Na to čo obsahuje a koľko chlóru má v sebe nerieš.
No najprv zabehni do knižnice a požičaj si knihu o akvaristike. Je to super čítanie na večer. Zatiaľ ti stačí prvých dvadsať strán o založení akvária. :(
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.