"Odchádzajú" spodné listy.



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

"Odchádzajú" spodné listy.

Odoslaťod remus » 26 Júl 2011 09:51 am

Ahoj,
nevedel som kam mám šupnúť tento problém...
V akva mi opadávajú spodné listy na rastlinách, a ostávajú skôr hore. Takisto napríklad egeria densa zasadená do dna rastie tak všeliak a posledných 10cm pod hladinou vyzerá úplne ináč, oveľa krajšie, živšie, hustejšie...
Takisto keď zasadím cabombu alebo egeriu, stále mi ich vyplavuje. Filter pritom nebeží silno. Cabombu vyplaví, a egeri akoby odhnije spodok a drží v štrku len korienkami, je proste vidno že stonka nejde do dna, ale je nad dnom a držia ju korene..

Čím to môže byť ?
remus
 
Príspevky: 152
Obrázky: 3
Založený: 16 Jún 2007 18:49 pm

Reklama

Re: "Odchádzajú" spodné listy.

Odoslaťod Richard Tokušev » 26 Júl 2011 09:58 am

Pri egerii je to dané, nakoľko sa jedná o plávajúcu rastlinu a sadenie jej nesedí. Spodné listy na rastlinách opadávajú z nedostatku svetla alebo nevytvoreného koreňového systému, čím má rastlina znemožnený dostatočný prísun živín.
V obchode si treba vyberať inakšie. Ak rastliny nemajú korene je potrebné vyberať rastlinky menšie. Týka sa to stonkových rastlín tzv. mokradí. V prípade typov rastlín, ako je napr Echinodorus, tu musí byť koreňový systém v zásade už vytvorený inak je rastlna predurčená k úpadku.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: "Odchádzajú" spodné listy.

Odoslaťod remus » 27 Júl 2011 10:00 am

Na 60L akvo tam mám jednu 18W T8čku..
Asi to budem musieť konečne prerobiť..
remus
 
Príspevky: 152
Obrázky: 3
Založený: 16 Jún 2007 18:49 pm

Re: "Odchádzajú" spodné listy.

Odoslaťod Milan666 » 27 Júl 2011 14:13 pm

Na egeriu to osvetlenie stačí, no na cabombu je to málo
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: "Odchádzajú" spodné listy.

Odoslaťod remus » 30 Júl 2011 11:30 am

Tieto 2 rastliny ma až tak netrápia, keďže cabombu môžem nechať plávať na hladine, kde má trocha viac svetla..
Ale napríklad tam mám aj : Hygrophila Difformis - http://rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis
A tam mi úplne odišli tie spodné listy doširoka, vyzerá to jak strom.. Dlhá stonka a na vrchu nejaké listy..
Mal by som to presadiť ? Teda vytrhnúť, odrezať tie malé časti s lístkami a zasadiť ich ?
remus
 
Príspevky: 152
Obrázky: 3
Založený: 16 Jún 2007 18:49 pm

Re: "Odchádzajú" spodné listy.

Odoslaťod Milan666 » 30 Júl 2011 12:37 pm

Nevytrhávaj, odstrihni vršky a znovu zasaď dole k tým holým stonkám a daj vedieť
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: "Odchádzajú" spodné listy.

Odoslaťod Guli » 06 Sep 2011 19:30 pm

Zdravím ,potrebujem trošku poradiť.
Chcem upraviť Ludwigiu repens tak že ju poodstrihujem najnižšie pri koreni ako sa dá, spodné časti vyhodím a vrchné časti opäť zasadím na pôvodné miesto.Spodné časti už nie sú pekné a vrchných mám dosť.Sú pomerne dosť zakorenené,preto ich nechcem vytrhávať ale mám obavu zo starých koreňov z ich hnitia.Môžem to tak spraviť ?
Za skúsenosť alebo radu dakujem.
Guli
 
Príspevky: 30
Obrázky: 3
Založený: 29 Dec 2010 15:09 pm

Re: "Odchádzajú" spodné listy.

Odoslaťod radusho » 06 Sep 2011 20:20 pm

stovkovky ani nesadim prigumičkujem ich ku kamenu a hodim na miesto a ked sa mi to nepaci tak to zase mozem poprehadzovat casom pustia korene do substratu takze ked sa po case gumicka rozpane uz nic nevyplava
Obrázok používateľa
radusho
 
Príspevky: 476
Obrázky: 14
Založený: 19 Okt 2010 16:06 pm
Bydlisko: TT

Re: "Odchádzajú" spodné listy.

Odoslaťod Milan666 » 07 Sep 2011 08:43 am

Ludwigia je nenáročná rastlinka, alebo ak chceš veľmi vďačná. Nech s ňou budeš robiť to či ono vydrží, poskytuje ti možnosť experimentovať, tak smelo do toho. Pri dostatku svetla je pekná aj v spodných listoch
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.