PROSIM O POMOC



Akvarijné ryby - choroby, liečba

PROSIM O POMOC

Odoslaťod m_fekiii_m » 30 Júl 2011 10:52 am

Mam taky problem..zalozil som 54l akva voda stala 10 dni,filtrovala sa a ohrievala potom som tam dal asi 15 gupiek ..vsetko bolo v poriadku az som kupil rastliny zasadil ich..asi o 2 dni som priniesol dalsie 3 gupky...vsetko fungovalo asi po 3 dnoch mi zacali kapat tie gupky ktore som daval ako prve..proste rozpadli sa im plutvy,lapali po vzduchu a nakoniec skapali na dne...neviem cim to proste je...filtraciu mam dvojramennu molitanovu..ohrievac na 24-25..svetlo 15 w trubicu..cim to moze byt??dakujem za info
m_fekiii_m
 
Príspevky: 1
Založený: 30 Júl 2011 10:48 am

Reklama

Re: PROSIM O POMOC

Odoslaťod ranko » 30 Júl 2011 11:54 am

takze
1. Do názvu témy nepíšem "Pomoc".
2.Ryby si tam praskol moc skoro
3.udri aspon foto akva
4.pouzivaj search.php zadaj zabeh alebo zalozenie akva a pokracuj v niektorej, uz rozbehnutej teme
5. vyborne infa najdes tu http://klub.akva.sk/akvarium.php
5.skus http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm
a vela citaj
lock + bin
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: PROSIM O POMOC

Odoslaťod neva » 30 Júl 2011 12:36 pm

Malo zabehnute.
Trošku radikálne, ale podľa mne jediné riešenie by bolo proste zamávať pápááá rybkám, nechať zabehnúť aspoň mesiac a potom tam dať nové rybky. Aj rybkám by to bolo asi najlepšie...

To "ranko" a preco by nemohol napisat pomoc a ten bin(pise sa ban tak tebe) nevies kolko ma rokov a co vsetko pozna ci akva alebo internet ,akva.sk je tu na to aby si ludia pomahali a nie preto sprdnut ich pri prvom prispevku ale ty si asi superakvarista co vie vsetko :twisted:
Naposledy upravil neva dňa 30 Júl 2011 12:42 pm, celkovo upravené 1 krát.
neva
 
Príspevky: 199
Obrázky: 13
Založený: 29 Mar 2009 16:24 pm
Bydlisko: Žilina

Re: PROSIM O POMOC

Odoslaťod paulo11 » 30 Júl 2011 12:41 pm

Celé zle, okrem toho že si tam dal rybičky moc skoro si to spravil aj opačne s tými rastlinami t.j. rastliny sa dávajú prvé a až keď tie fungujú tak sa tam dávajú rybičky. Svetlo máš slabé a ani filter nieje nič moc ak si tam chcel mať toľko rýb (toľko gupiek by bolo veľa aj na silenjší filter). A ako ti už napísali čítaj, čítaj, čítaj a až potom zakladaj akvarko!!!
paulo11
 
Príspevky: 113
Obrázky: 4
Založený: 03 Okt 2010 19:50 pm

Re: PROSIM O POMOC

Odoslaťod martin_s » 30 Júl 2011 12:49 pm

neva napísal:To "ranko" a preco by nemohol napisat pomoc a ten bin(pise sa ban tak tebe)

Pretoze clanky/pravidla_diskusie.php , bod 7
bin sa pise bin :arrow: kos , BAN je nieco ine...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: PROSIM O POMOC

Odoslaťod martin_s » 30 Júl 2011 12:54 pm

m_fekiii_m pouzi search.php Je tu velmi vela tem podobnych tejto kedze je to velmi casta zaciatocnicka chyba :arrow: otrava dusikatymi latkami v dosledku nezabehnuteho akvaria. Vyhladaj si ich a precitaj. V nich najdes odpoved na to ako mas postupovat. Nie je potrebne to pisat po X-ty krat.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.