problem!!co s makkou vodou?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

problem!!co s makkou vodou?

Odoslaťod milan523 » 01 Aug 2011 21:07 pm

caute,mam dlhodoby vazny problem.vsetci akvaristi mi hovoria ze aku mam super vodu GH,KH od 1-3.nevydria mi tam ani zivorodky ani nic, nanajvys tetry,avsak tie nechcem chovat mam ich uz dost.co mam robit?kupil som aqva dur nepomohol.tufy ties nic ,soda vobec.este rozmyslam zohnet nejaky vapenec ale neviem gde.da sa stou vodou nieco robit?poradte.
milan523
 
Príspevky: 6
Založený: 27 Sep 2010 13:35 pm
Bydlisko: banska bystrica

Reklama

Re: problem!!co s makkou vodou?

Odoslaťod neva » 01 Aug 2011 21:19 pm

mohla by pomoct koralova drt do filtra je to vapenec
neva
 
Príspevky: 199
Obrázky: 13
Založený: 29 Mar 2009 16:24 pm
Bydlisko: Žilina

Re: problem!!co s makkou vodou?

Odoslaťod Poly » 01 Aug 2011 21:29 pm

Sodu urcite nie. Vapenec zozenies barsde, napr. aj v Baumaxe maju kamene do skalky a nieco z toho by mohol byt vapenec. Ak nie, tak v akvaristikach kamene do africkych a morskych akvarii su vapence. Mozes ich bud dat priamo do akva, alebo este lepsie podrvit (napr. kladivom), nechat rozpustit v kybli a tuto vodu potom liat postupne do akva pri malych vymenach vody. Podrveny vapenec mozes dat aj do filtra - vodu v akva ti bude tak priebezne pritvrdzovat. Rovnako dobre by fungovali aj podrvene ulity.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: problem!!co s makkou vodou?

Odoslaťod milan523 » 01 Aug 2011 21:56 pm

no u nas v chovoprodukte nieco take nemaju.lebo mi tam jeden pan poradil ten aqua dur a nic viac.no skusim niegde zohnat tie kamen,alebo tu koralovu drt.a keby som dal trochu vapna?ci to bi som ich otravil?
milan523
 
Príspevky: 6
Založený: 27 Sep 2010 13:35 pm
Bydlisko: banska bystrica

Re: problem!!co s makkou vodou?

Odoslaťod Poly » 01 Aug 2011 22:13 pm

Vapno radsej nie. Ak by si ho predtym rozpustil vo vedre a vzduchoval, casom by sa zvysila tvrdost vody a pH by po zaciatocnom skoku hore pomaly klesalo. Po ustaleni pH na rozumnej hodnote mozes tuto vodu prilievat do akva, co ale musis merat. Priamo do akva vapno nedavaj, pretoze ti prudko zvysi pH, ale tvrdost vobec a lahko tak zabijes vsetko zive.
Je to ale zbytocnost, kedze vapenec zozenies na kazdom rohu a ten staci len pridat a nechat rozpustat, nemusis nic miesat a merat.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: problem!!co s makkou vodou?

Odoslaťod ASCARI » 04 Aug 2011 15:33 pm

sóda sa používa na zvýšenie PH, na zvýšenie GH sa používa síran horečnatý MgSO4, (vieš ju kúpiť v lekárni ako epsom soľ, epsomová soľ, horká soľ. Používa sa na zažívacie problémy.) No a na KH použiješ obyčajnú kuchynskú soľ.
Samozrejme asi ti nemusím pripomínať kvalitné testovanie, dobre si vypočítaj podľa objemu akvária koľko čoho potrebuješ, no a ako píše Poly namiešaj si to mimo akvária a do akva naleješ už nariedené pri výmene vody, to tiež podľa vymenenej vody musíš vypočítať.
Ryby nemajú radi kolísanie parametrov takže ak si netrúfaš udržanie stability pri výmene tak to radšej nerob a nič nemiešaj lebo ryby pôjdu na tobogán :lol:
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: problem!!co s makkou vodou?

Odoslaťod milan523 » 04 Aug 2011 17:38 pm

no dal som do jedneho akva sol obycajnu a mam ajgh uz 7.len tam mam molinezie co vsak pri cichlidach?bude im vadit sol?zohnal som aj nejake kamene asi vapence neviem tak ich mam vo filtry testujem to ,zatial v prazdnom akva.
milan523
 
Príspevky: 6
Založený: 27 Sep 2010 13:35 pm
Bydlisko: banska bystrica


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.