Rovnomerna strata farby panciernika



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Rovnomerna strata farby panciernika

Odoslaťod annnna » 04 Aug 2011 10:38 am

ahoj, som PANCIERNICEK a som chori a moj majitel nevie co mi je :cry:
Zijem v 70 l akva s 10ks mrenkami, 2ks prisavnikmi a 2ks panciernikmi (iny druh ako ja), ale vsetky v dobrej forme. Mame tam trochu problem s riasami, voda sa meni pravidelne 1-2 tyzdne, zaroven sa odkaluje dno a cisti.
Moje priznaky, trva to asi dva tyzdne najskor som len rovnomerne cely zbledol a celkove blednutie pokracovalo az som stratil upne farbu (akoby aj ten slizik na povrchu) a vyzeram ako bez koze prave vytiahnuty z konzervy ako balticka sardinka. Schudol som a mam male brusko, ale papat mi chuti. Pohyb je rovnaky ale castejsie sa chodim nadychovat na hladinu a ziabre mam take viac prekrvene. Prosim o pomoc.
annnna
 
Príspevky: 5
Založený: 04 Aug 2011 08:50 am

Reklama

Re: Rovnomerna strata farby panciernika

Odoslaťod martin_s » 04 Aug 2011 12:12 pm

Skontroluj si hodnoty dusikatych latok (zodpovedalo by to aj vyskytu rias aj prekrveniu ziabier). Nepises nic o tom kolko a akych rastlin tam mas, nic o filtracii a cisteni filtra, teplote vody v akva (tiez mozna pricina nedostatku kyslika), dobra by bola aj fotka. Pokial doplnis informacie a pripadne urobis napravu nedostatkov v akva, tak castejsie vymienaj 1/5 vody (kazdy druhy - treti den).
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Rovnomerna strata farby panciernika

Odoslaťod ernest » 04 Aug 2011 14:35 pm

kukneme na ten dusik. rastlin je zatial pomenej, valisnerie, anubiasy, kryptokorene, nejake plavajuce. pocet ryb - 10xmrenka machova+3xpanciernik+2xprisavnik. filter je jednoduchy len molitan, frci na plno aj s prevzdusnovanim, cistime pri vymene vody. davame aquatan+nitrivec. teplota je teraz 27/28. bola krupica na mrenkach tak sme trosku pridali. ale vybledol uz predtym. ostane si OK, len su trochu plache.
ernest
 
Príspevky: 1
Založený: 04 Aug 2011 14:11 pm

Re: Rovnomerna strata farby panciernika

Odoslaťod urjuro » 04 Aug 2011 16:57 pm

Kedze akvarko preslo liecenim tak je dost mozne, koncentrat lieciva mu mohol uskodit a otravit sa. Kedze pisete, ze okyslicujete a chuti mu jest riesil by som to vymenou vody ako pise martin_s a dokupil vytaminy napr. od sera activant ktore moze priamo konzumovat co by mi dopnilo chybajuce latky v tele (mozno dake krmovo na vyfarbenie rybyciek :) Ak to nepomoze spravit test vody.
Obrázok používateľa
urjuro
 
Príspevky: 1
Obrázky: 0
Založený: 04 Júl 2011 12:47 pm
Bydlisko: Trnava, Trencin

Re: Rovnomerna strata farby panciernika

Odoslaťod annnna » 05 Aug 2011 16:45 pm

prikladam obrazok mojho choreho panciernicka :cry:
Prílohy
P1170622_.jpg
panciernik
annnna
 
Príspevky: 5
Založený: 04 Aug 2011 08:50 am

Re: Rovnomerna strata farby panciernika

Odoslaťod annnna » 05 Aug 2011 17:02 pm

Corydoras aenes - Pancierníček zlatopásy
annnna
 
Príspevky: 5
Založený: 04 Aug 2011 08:50 am

Re: Rovnomerna strata farby panciernika

Odoslaťod prasan » 05 Aug 2011 19:30 pm

Skúste ako písal martin a urjuro.Filter nečistite pri každej čiastočnej výmene vody! Ak je akva už kompletne preliečené z krupičky, tak na odbúranie liečiv z vody sa dá použiť aktívne uhlie.Sorry,že som postrašil.Nepoznal som bližšie info o akva.Už tam nemusíte liať ten akvatan ani nitrivec,zväčša stačí pri založení .Ak s chuťou papá tak sa hádam dá dokopy. :wink:
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.