Prísavník albín (samica vs. samec)



Všetko okolo akvarijných rýb

Prísavník albín (samica vs. samec)

Odoslaťod KarinZV » 06 Aug 2011 17:49 pm

Pekný deň všetkým....
Mám taký problém. Až donedávna som mala v akváriu samicu prísavníka albína ( bol to jediný prísavník v akváriu) a tak som sa jej rozhodla dokúpiť spoločnosť a to samčeka, tiež albína. Po tom ako som ho dala do akvária sa so samicou začali diať zvláštne veci. Najskôr sa ako keby uťukávali, boli pri sebe, pár krát do seba buchli chvostami potom samička odplávala pod koreň, začala tam hrabať. V akváriu mám s časti piesok takže to bolo zreteľne vidieť. Chvíľu tam pobudla. Samček medzi tým začal podhrabávať skalu. Myslela som si, že si padli do oka a chcú sa vytrieť, hoci nejako skoro, čo mi bolo čudné. Po chvíli vyliezla samica spod koreňa a každú rybku čo sa priblížila, tak stade odháňala. Myslela som si, že tam budú ikry. Potom vyletela na samčeka a nahnala ho tam. Samček tam chvílu pobudol, potom tam došla samička a surovo ho vyhnala. Od vtedy ho naháňa po celom akva a terorizuje. Chudák sa zahrabal pod skalu a nechce z tade vyliesť a ona sa k nemu snaží napchať a pravdepodobne dokončiť dielo skazy. Stretli ste sa už s takýmto chovaním.
PS: Tá samička je taká istá veľká ako samček
KarinZV
 
Príspevky: 8
Založený: 26 Mar 2011 15:22 pm

Reklama

Re: Prísavník albín (samica vs. samec)

Odoslaťod d.gemza » 08 Aug 2011 09:07 am

Jedna sa o toho istého prísavníka ktorý ti napadal aj tu závojnatku?
d.gemza
 
Príspevky: 87
Založený: 27 Jan 2009 20:16 pm

Re: Prísavník albín (samica vs. samec)

Odoslaťod KarinZV » 09 Aug 2011 18:20 pm

Nie toho som darovala. Toto je úplne iný.
KarinZV
 
Príspevky: 8
Založený: 26 Mar 2011 15:22 pm

Re: Prísavník albín (samica vs. samec)

Odoslaťod prasan » 09 Aug 2011 19:47 pm

Karin nemusela si zakladať tému pretože o ancistrusoch tu už téma je.Ak si tému čítala tak musíš vedieť,že samec nájde skrýšu pre neres a samica sa do nej snaží dostať.Úlohou samca je samicu odohnať čím ona zistí,že je samec schopný skrýšu ustrážiť a až tak sa ak je spokojná vytrú.S tvojho popisu by som povedal,že samec je na samicu príliš slabý,alebo málo temperamentný.Za čo ho-ako by som to napísal-samica tresce. :roll:
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.