Alfove akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Alfove akva

Odoslaťod boss941 » 05 Okt 2010 16:23 pm

alf napísal:Mám filter nechať stále zapnutý aby sa mi od kameňov nezakalila voda aj ked tam nie su ryby? (ked mi týždeň stála voda v malom akváriu voda kusok ozltla)



filter mui bezat nonstop
boss941
 
Príspevky: 370
Obrázky: 0
Založený: 01 Aug 2010 20:09 pm

Reklama

Re: Alfove akva

Odoslaťod alf » 06 Okt 2010 16:21 pm

Nie Colorata uz dávno odhnila. Prečo?

boss941: Aky význam má odpoveď napísaná po 2 rokoch a ešte k tomu ak uz na otazku niekto odpovedal hned príspevkom pod ňou?
Najprv si préčítaj čo tu už je písané :idea:
alf
 
Príspevky: 99
Založený: 17 Okt 2008 18:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Alfove akva

Odoslaťod Vlado21 » 06 Okt 2010 21:28 pm

Ad Hemigraphis colorata: prekvapilo ma, ze ju mas v akvarku. Je to tusim rastlina urcena primarne do terarii. Ja som pri zakladani noveho akvarka kupil (omylom) Alternantheru rubru. Ani som to s nou neskusal, letela rovno do kosa. Odvtedy si davam vacsi pozor co kupujem... Tak ma len zaujimalo ako si dopadol s tym Hemigraphisom...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Alfove akva

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 06 Okt 2010 21:37 pm

Vlado21 suhlasim ano ta rastlinka mu odide nieje urcena do AQ, v predaji vas na to neupozornia len aby predali, dokonca soms astretol ze radsej dali prec aj informacny stitok..kde to bolo zobrazene, myslim dodavatel rataj to ma na stitkoch.V AQ tato rastlinka stagnuje ale nakoniec i tak odide, musi mat listy nad hladinou a stonku pod vodou.
HASEMANIA_NANA
 

Re: Alfove akva

Odoslaťod Aquanaut » 06 Okt 2010 23:32 pm

:) ešte tak do vytieračka a rozplavačky k labirintkam, kde je hladina nízka cca 15cm, to by snáď šlo
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Alfove akva

Odoslaťod alf » 07 Okt 2010 16:34 pm

7.10.2010:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
alf
 
Príspevky: 99
Založený: 17 Okt 2008 18:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Alfove akva

Odoslaťod alf » 11 Aug 2011 15:28 pm

Po dlhšom čase opäť update:
Obrázok Obrázok ObrázokObrázok

Na prvej fotke vidno ako echynodorus bleherae "bublinkuje", bubliny su v uplne presných intervaloch. Je to správne alebo niečo nieje v poriadku?

Ospravedlnujem sa za nekvalitné foto ale nedalo sa mi to nejak rozumne otfotiť. Ešte dačo skusim a uvidime.

Plány z akváriom:
-Chcel by som vymeniť substrát za nejaký čierny s malým zrnom
-Dokúpiť ďalšie nenáročné rastliny
alf
 
Príspevky: 99
Založený: 17 Okt 2008 18:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Alfove akva

Odoslaťod triscene » 11 Aug 2011 15:38 pm

hozne malo rastlin, dufam ze si tie cherries ani nekupoval kedze sa nemaju ani kde skryt ked sa budu zvliekat.
substrat sa rovna vyzivne dno...to co mas tam ty je strk..aby ti isli rastlinky lepsie je dobre dat substrat pod strk..ale pak strk aspon 5cm vrstvu.
svetlo uz vies kolko mas W na tu litraz?

aj ohladom kamenov pripadne korenov mi to pripada hrozne prazdne..skus sa inspirovat inymi akvariami v tejto sekcii a trosku sa vyblaznit. toto akvarium vyzera ako keby bolo fakt zalozene len vcera a nemal si cas na to aby si sa mu povenoval a zohnal rastlinky, vybavenie atd.
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Alfove akva

Odoslaťod fazyl » 12 Aug 2011 01:20 am

:( asi tak
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Alfove akva

Odoslaťod ranko » 12 Aug 2011 08:28 am

ja si myslim, ze je s tym takto spokojny, ten strk a cele akva ako ho ma. Presiel som si teraz celu temu a uz na prvej stranke mu radili jemnejsi substrat a to su takmer tri roky dozadu... Aj na fotkach to je vidiet, ze nenastal ziadny pokrok,tak si to inak neviem vysvetlit.
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: Alfove akva

Odoslaťod triscene » 12 Aug 2011 08:58 am

pohodlnost :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Alfove akva

Odoslaťod alf » 13 Aug 2011 00:57 am

Ehm... Akva bolo ake bolo... no ako som už napísal chcem to zmeniť, akurat si robím prehlad okolo substratov lebo v tom mam chaos :lol: . V najbližšom čase obeham ešte raz mesto a kupim daky substrát a dno a potom dalšie rastliny a potom sa uvidí.
To akvárium už bolo zarastené ale v období okolo uzatvárania známok a maturít sa mi premnožili plavajuce rastliny a tie normálne zasadené kapitulovali. Teraz som plávajúce preložil a zredukoval. Do týždna sa prebudili rastliny čo ako tak prežívali.

Takže teraz hlavne ten substrát a potom dalšie rastliny a uvidíme...
alf
 
Príspevky: 99
Založený: 17 Okt 2008 18:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Alfove akva

Odoslaťod jojto » 13 Aug 2011 01:17 am

5 stran o tomto tu ? Rok zalozenia 2008 ? Tyzdenne vyhadzujem viac rastlin ako je na poslednych foto! Chalan ty na to nemas, ani nahodou! Radsej zbieraj znamky, stuple od vina, servitky a do niecoho ziveho nechod!
jojto
 
Príspevky: 70
Obrázky: 54
Založený: 27 Apr 2006 14:37 pm

Re: Alfove akva

Odoslaťod playman22 » 13 Aug 2011 13:38 pm

zase netreba byt tak kriticky... to akva bolo precistene, rastliny v maximalnej miere preriedene a potom urobena fotka... to neznamena, ze takto vyzera stale... uznavam, ze nebolo najstastnejsie sem davat fotky, ked je v takomto stave, ale z vlastnej skusenosti viem, ze ked odstranis dzunglu, tak sa najviac paci taketo akva majitelovi, lebo je to teda paradny rozdiel... iked lepsie by bolo najst idealny stav a potom odstranovat po malych kuskoch... sem-tam listocek, sem-tam stonku...
toto je takmer ako znovuzalozene akvarko... ale ved za 2-3 tyzdne sa mu to tam rozrastie... :pivo:
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: Alfove akva

Odoslaťod alf » 14 Aug 2011 20:04 pm

Tak som tu (už zas).
Moje pláný:

Kúpil som dno - kremičitý jemný piesok, 0.8 - 2mm, 10l.
Chcel by som niekde zohnať zopár väčších kameňov - nejaké čo sa hodia k spomenutému dnu.
Kúpil som aj výživové granule do dna (initialsticks tetra plant).

Rastliny:
- Heteranthera zosterifolia
- Ceratopteris siliquosa
- Sagitaria subulata
- Egeria najas
- Anubias bateri nana
- Calodophora aegagropila
- Valisneria nana
- Echynodorus Bleherae
- Ceratophyllum demersum - ale len velmi opatrne
- možno aj nieččo ine uvidime.

Rastliny označené modrou už mám, ostatné dokúpim čo najskor.

Ryby:
Ak sa rastliny rozrastú chcel by som zohnať húf Neoheterandria elegans ale nerobím si velké nádeje, pravdepodobnejšie tam bude húf Poecilia wingei a potom už len údržbu ak zoženiem tak Gastromyzon ctenocephalus alebo Otocinclus affinis.

Aké množstvo z menovaných rýb je vhodné do mojej 50?

Ak máte nejaké pripomienky (ale len k obsahu tohoto prispevku) čo je tu nesprávne píšte tento krát si dám určite poradiť. Zabudnite na minulosť, viem bol som idi*t ale časy sa menia. Nevytahujte na mna minulosť nemá to cenu.
Dakujem. Prajem prijemný večer.

Edit: Poprosím moderátora aby toto vlákno prečistil od zbytočností (naražky typu zruš akvarium, moje prispevky zo stavmy akvaria ktore tu uz nemusia byť a pod, stači ak tu bude prve založenie a cenne rady) dakujem.
alf
 
Príspevky: 99
Založený: 17 Okt 2008 18:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Alfove akva

Odoslaťod alf » 18 Sep 2011 14:19 pm

1. septembra som to akvárium prerobil a zatial funguje bez väčších problémov. Až na to že sa začala chytať hnedá riasa. Asi budem musieť kupiť dalšie rastliny. A druhý problém je tvrdá voda.

Rastliny:Anubias,Limnophila,Echynodorus bleherae,sagitaria subulata,valisneria,calodophora,egeria a ceratoptheris siliquosa,hydrophila corymbosa minima,ceratophilum demerzum

O dva dni neskôr som založil aj malé 12l akvárium 30x20x20.
ale urobil som jednu velkú chybu. Kúpil som dno ktoré je strašne lahké a niektoré "granule" dokonca plávajú je to aquaclay. Tak som dokúpil piesok asi 2mm zrno ale ten sa počas sadenia prepadával nižšie. Ak sa v tom niečo chytí tak by to malo byť krevetkárium.

Rastliny: Heteranthera zosterifolia, Anubias barteri nana, javsky mach,sagitaria a limnophila sesiliflora (hadam som to napísal správne)

Foto pridám ked budú akvária vyzerať podla mojich predstáv.
alf
 
Príspevky: 99
Založený: 17 Okt 2008 18:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Alfove akva

Odoslaťod alf » 02 Okt 2011 15:27 pm

Deň po prerábke (2.9):
Obrázok

2.10:
Obrázok
alf
 
Príspevky: 99
Založený: 17 Okt 2008 18:00 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Alfove akva

Odoslaťod triscene » 02 Okt 2011 16:05 pm

rastlin mas celkom dost si myslim hoci sa rozrastu, ale neviem co ta viedlo k tomu bielemu dnu, spociatku to vyzera fajn ale ked to zacina chytat riasa ako na obrazku dole tak by som to nahradil radsej niecim prirodnejsim :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.