100l sladkovodne akva, netradičný tvar.



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod Milan666 » 14 Aug 2011 13:06 pm

Tieto filtre sú všetky ponorné, neviem prečo ten dotyčný trčí nad vodou. Tieto filtre majú prívodnú hadičku k rotoru motorčeka, pomocou tej hadičky nasávajú vzduch nad hladinou a samozrejme vývodom ide vzduch do vody. ALE, časom zistíš, že to nasávanie vzduchu a týmto spôsobom je okysličovanie zbytočné. Jemné čerenie hladiny zabezpečí dostatok kyslíka spolu s rastlinkami.
Radšej by som uvažoval o čerpacej hlave a väčšom molitane. Niekde som videl toto a je to najlepšie riešenie
Obrázok
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Reklama

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod ranko » 14 Aug 2011 13:11 pm

z tychto dvoch by som bral urcite ten vacsi teda tu 500vku, lahsie sa pridava ked je ako, ja som mal kedysi fan2, kuk moje foto gallery/ranko-a459/pohlad-z-boku-p29374.html je zasity v zadnom rohu a mal by byt pod vodou cca 5cm. a kedze ty ho planujes mat zasity za ramom tak by som dal dole ten kryt a nasadil tam vacsi molitan. inak ,ak este planujes tu cadicovu drt tak mam este asi kybel z predosleho akva, aj ked k tym cichlidkam ti ju neodporucam.
edit. presne nieco take som na mysli, ako poslal milan666
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod Milan666 » 14 Aug 2011 13:14 pm

také niečo
Kód: Vybrať všetko
http://www..akvaobchod.sk/atman-at200-cerpacia-hlava-p-3524.html?cPath=138_40
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod ranko » 14 Aug 2011 13:20 pm

som si pozrel este raz to video a akvarista chcel zrejme ukazat ako nadherne mu ten filter tlaci vodu aj cez hlavu, co je pri nich dost casta zavada, moj vlastne skoncil podobne
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod hofi » 14 Aug 2011 13:42 pm

Každý jeden vnútorný filter bude pôsobiť v takom akva rušivo.Ja by som to riešil dvojitou bočnou stenou.Bol by tam ukrytý ohrievač aj čerpadlo s filtračnými zložkami.Prípadne vonkajší závesný filter.
napr.:
Kód: Vybrať všetko
http://www.shopakva.sk/eheim-liberty-2042-200-zavesny-filter-p-2825.html
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod paulo11 » 14 Aug 2011 14:44 pm

Ja mám v 60l toto:
Kód: Vybrať všetko
http://www.shopakva.sk/fzn2-filter-vonkajsi-zavesny-p-1277.html
a som plne spokojný. Na tú stovku by som bral FZN3, ale pochybujem že sa ti tam zmestí už len ten FZN2. V tvojom prípade by som išiel do externého filtra. ktorý by si mal v skrinke pod akvarkom a hadice skoval napríklad do elektrikárskej lišty.
paulo11
 
Príspevky: 113
Obrázky: 4
Založený: 03 Okt 2010 19:50 pm

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod wave » 14 Aug 2011 18:12 pm

hofi zavesny filter tam nedam (1cm priestor), externy tiez nie (do boku sa to nezmesti tam je elektronika a druhy bok je vyplneny akvariom - tam sa schova filter) naschval som to robil na interny filter... najmenej problemov pre mna amatera. ale diky

inak nedam tam tie cichlidy, dnes som sa rozhodol ze su aj ine krasne rybky a k nim mozno aj nejakeho raka ci krevetky =))

takze to je prva vec co ste ma presvedcili, podalsie som chcel najprv cerpadlo + filter ale len kvoly rozdielu ceny (a ten je smiesny) ale zase ste ma presvedcili =) tak kupim cerpadlo - jedno som aj mal ale dal som ho do jazierka =/

takze milan dikes, ranko dikes a na buduci tyzden by som sa ozval keby som nezohnal nieco krajsie (strk)

BTW: ranko aj mne to pripadalo divne, som myslel ze chladenie :D ale ked to video je zavesene na stranke predajcu :D:D:D
Kód: Vybrať všetko
http://www.akvashop.sk/eshop/detail/3504/73/akvariove-filtre,-technika/vnutorne-filtre/akvaristika-sladkovodna/aquael-fan-1-plus
wave
 
Príspevky: 41
Obrázky: 16
Založený: 28 Júl 2011 00:16 am

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod Milan666 » 14 Aug 2011 19:29 pm

Ešte dodám, že na tomto filtri z videa sa nedá dať dole hlava, takže čistenie je problematické
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod wave » 15 Aug 2011 19:09 pm

kupijem:
aquael circulator 650
Kód: Vybrať všetko
http://www.shopakva.sk/circulator-650-650lh-6w-cerpacia-hlava-p-1280.html

biomolitan 300x100x70mm ktory zrezem na 270x100x60 (aby sa zmestil na vysku a licoval s hranou rámu) neviete kde v BA zozeniem molitan ktory je cierny a nie modry??? nasiel som len na nete ze existuje aj akvaristicky cierny - nejaky specialny s aktivnym uhlim. ale je to skor vzacnost najst ho uz len v eshope

po case by som chcel vyskusat toto:
Kód: Vybrať všetko
http://www.aquarium-mondlicht.de/hamburger-matten-filter/mattenfilter-zum-einsatz-in-laufende-aquarien/komplett-filter-zum-nachtraeglichen-einbau-fuer-4-2.html


je to super napad. ja by som to ale nedal do rohu ale ako celu bocnu stenu a za nu by sa vosiel aj ohrievač. co na to hovorite?
wave
 
Príspevky: 41
Obrázky: 16
Založený: 28 Júl 2011 00:16 am

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod ranko » 15 Aug 2011 20:09 pm

molitan s obsahom aktivneho uhlia sluzi na odstranenie chemie napr. lieciv z akva, nepouziva sa dlhodobo. ci existuje aj cierny bez uhlia to neviem, ale ak hej tak na akvajeseni isto bude :idea:
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod wave » 16 Aug 2011 11:40 am

hej dik, pojdem sa tam pozriet ale zatial asi namontujem modry. dufam ze budu aj krevetky a raci na akvajeseni. asi kupim zatial len par neoniek a pockam na tu akciu =)
wave
 
Príspevky: 41
Obrázky: 16
Založený: 28 Júl 2011 00:16 am

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod ranko » 16 Aug 2011 11:47 am

ty mas este neake dalsie akva? alebo to chces davat do tohoto nezabehnuteho?
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod wave » 16 Aug 2011 23:58 pm

nezabehnuteho? ved akvajesen je 3 septembra nie? ja dufam ze zajtra sa mi podari kupit filter co chcem a hned napustim vodu+nejaku rastlinku a zabehnem to dovtedy.. inak dnes som bol v baumaxe, hornbachu a nejakom petshope co je v tom obchodnom centre na konci rači. a nikde nemali ani len biomolitan na predaj (teda okrem nahradnych naplni na konkretne filtre) nie ze este tu aquael cerpaciu hlavu. zajtra mam na plane ist kuknut do petrzalky do FORTERA - zevraj tam maju vsetko od aquaEL. a este do karlovky - aquasimbioza.

inak tie ceny co som videl dnes, tak to je sila aby stal filter aquael fan1 nejakych 30€, alebo neonka cez euro =)

BTW: ale zohnal som ciernu drt za 3,5€ 10kg
BTW2: ak vies o dakom dobrom obchode kde by mohli mat aj cerpacie hlavy, sem s nim.
wave
 
Príspevky: 41
Obrázky: 16
Založený: 28 Júl 2011 00:16 am

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod triscene » 17 Aug 2011 00:07 am

no dva tyzdne na zabeh nie su nic moc, najlepsie by bolo mat starsi filter ktory by si prepral v tej novej vode, len tipujem ze este tyzden ti este potrva kym to cele vyskladas a ukoncis nejaky finalny layout :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod j » 17 Aug 2011 07:11 am

Už si nepamätám presne kde som kupoval molitan, ale bolo to zrejme v Zoodome, alebo na Krížnej. Inak bývajú rôznej hustoty, ale ani po dlhodobom používaní sa neviem rozhodnúť ktorá hustota je lepšia. Snáď sa ten redší lepšie čistí. Ja ho mám v dvoch akvárkach na AquaELoch. Mám aj tú čerpaciu hlavu čo udávaš v odkaze. Nie je zlá, len v poslednom čase začínam mať problém s hlukom - chytá akési vybrácie, čo vzhladom na to že ho máme v spálni je dosť nemilé. Inak spracovanie je, slušne povedané, také "polské". Ale zase beží v kuse už pekných pár rokov. Len tak pre zaujímavosť - už som ho chcel vymeniť, ale ten čo som kúpil (už si nepamätám značku - že vraj nemecký výrobca) bol ešte hlučnejší, tak som ho vrátil.
Ešte k tomu molitanu - trochu nešikovne (možno je chyba vo mne ? ) sa čistí, resp. vyberá z akvárka. Vždy ako ho vyťahujem tak z neho vytečie kopa bordelu do celého akvária. Nejaký čas som to riešil vkladaním molitanu do sáčku ešte v akváriu, ale bolo to dosť komplikované (málo miesta na manipuláciu kvôli rastlinám a koreňom), tak som sa na to vykašlal. Ak budem deťom v izbe zriaďovať nové akvárium tak tam určite kúpim vnútorný filter. Celkom ma oslovil tento od JBL: [code]http://www..akvariumonline.sk/1643-jbl-i80-cristalprofi-4014162609021.html [/code]. Podla mňa je to geniálna konštrukcia - drží na magnetoch (odpadá boj s nedržiacimi prísavkami, zaberá menej miesta a memôžu za neho zaliezať ryby a má možnosť nadstavenia. Ešte musím zistiť ako je to s jeho hlučnosťou a spolahlivosťou.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod ranko » 17 Aug 2011 10:35 am

veru po dvoch tyzdnoch su hodnoty zrovna najvyssie. precitaj si akvarium c.4 konkretne str. 22
http://issuu.com/salik/docs/akvarium04
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod wave » 17 Aug 2011 21:36 pm

tak som dnes po prejdeni tusim 5 akvaobchodoch (z toho 2 uz neexistovali ale reklamu mali :D) nasiel jeden skvely! Je to akva simbioza v karlovke. fakt ze je to obchod s velkym O. (urcite ho akvaristi poznate, to len ja musim jazdit 2 dni po vsetkych chovatelskych v ratane baumax a hornbach pokym narazim na to prave) kupil som tam ten akvael circulator 650. ked som ho skusal nasucho zapnut ci ide tak bol uplne tichy iba ked som prilozil ucho tak boli tam nejake vybracie. ale ked som ho pustil v akva tak strasne vybvoval aj lopatky obcas bolo pocut. po chvili som to nevydrzal a rozobral som ho :D nastastie asi je to rozoberatelne lebo to slo ako malina a vypadol z toho rotor skusil som to pustit na vzduchu otvorene a dalo sa to nastavit brnkanim po lopatkach tak aby bol celkom nehlucny potom som tam dal kryty... a ponoril to a teraz to uz len vybruje ako hovori J. nieje to nic moc ale kedze mam pocitac ktory som vytunoval tak ze ked je v necinnosti je bez hluku tak ma to trosku irituje =(. no neviem ci to je normale ten zvuk, alebo je tam stale nejaka mala vada.... musim si napocuvat nejake filtre :D sak ja uz s tym nieco spravim =)
kupil som si tam aj molitan. cierny nemali. (aj ked v baumaxe, hornbachu, v raci pri kauflande - neviem nazov.. mali aj cierne lenze iba tie nahradne naplne do konkretnych filtrov =/) mozno na tej akvajeseni.
no ale k tomu akvariu. kamene som premyl a isiel z nich cierny sajrajt :D ale ked som napustil akva, tak v pohode uplne číre je. kupil som aj rastlinku. najprv som chcel ricciu - ale predavacka tam mi hovorila ze to je plavajuci sajrajt =) jedine ze by som si to pripevnil sietkou. (asi si to aj pripevnim silonom o kmen, ale to az inokedy) potom som chcel HC - cuba to mi zas ukazala ze to bez co2 a super svetla kape ako dive... tak mi nakoniec predala taku peknu travu ELEOCHARIS PRVULUS (mam ju uz zasadenu). po napusteny akva som teda zapol filter a dal som to aj s prevzdusnovanim. ide to super ale okamzite sa mi na vsetkom co v akva je v ratane skla spravili bublinky. (predpokladam ze to nieje tym vzduchovanim - ale urcite to tomu napomaha). tie bublinky by mali same za par dni zmyznut/vyplavat však? (vzduchovanie som vypol)

a este taka blbosticka: ak dakto chodite na akvajesen/jar: neviete ci tam zozeniem rybky boraras brigitae? videl som ich take do oranzova nevyrazne ale na tomto videu su strasne krasne. take zhanam a vycestujem za nimi kamkolvek =) http://www.youtube.com/watch?v=cxp0WtFC ... re=related
a este ci tam mavaju malych cervenych rakov a cherry krevetky???

ja by som na tie molitany povedal ze najjemnejsi ma najvacsiu plochu na bakterie ale robi najvacsi odpor cerpadlu... takze zlata stredna cesta =)

dakujem za rady a postrehy... je to super ked sa mam koho opytat =)

BTW: bude to 2 tyzdne a 4 dni ak dobre ratam do akvajesene... dovtedy tam niake ryby nedam. Idem na ten clanok akvarium 4.cislo
wave
 
Príspevky: 41
Obrázky: 16
Založený: 28 Júl 2011 00:16 am

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod j » 18 Aug 2011 06:29 am

K tomu čerpadlu - možno ti tam ostalo pod vrtulkou trochu vzduchu a preto je hlučnejšie = skús ho otočiť pod vodou v akváriu hore dnom a vyber vrtulku. Vzduch by sa mal uvolniť. Ak toto nepomôže, tak ešte skontroluj či sa ti náhodou niečoho nedotýka úchytka alebo kábel (cez ne sa môžu prenášať vibrácie na skrinku). A samozrejme najviac hluku narobí ak máš napojené to vzduchovanie. Podla mňa je zbytočné. Stačí ak ti filter trochu čerí hladinu.
Ohladom tých borarasiek - nejaké takéto krpce som videl na Krížnej. Bol som tam asi pred mesiacom tak si už nepamätám či tam mali práve tieto, ale mali tam zopár takýchto drobných druhov (mikrorazbory?). Inak by som ti doporučil sa pozrieť na razboru hengelovu ( http://rybicky.net/atlasryb/razbora_hengelova ). Nie sú to velké rybky a v húfiku sú neskutočne krásne. Nádherne vyniknú v tmavšom akváriu. Tu je o nich nejaký pokec - razbora-hengeli-t7717.html. Na burzách ich často mávajú.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod wave » 18 Aug 2011 09:08 am

skusal som presne tie veci s cerpadlom. bol tam aj vzduch.. po odstraneni uz lopatku nepocut. dalej som to musel rozobrat na suchu a osku prstom za chodu tlacit tak aby to bolo co najtichsie.. trochu som to v podstate vyosil-ci skorej vycentroval :D teraz vidim co je to polska kvalita. no je to o dost lepsie a bolo by to este lepsie keby sa tie vybracie neprenasali cez ten rám =( ak ho mam v ruke pod vodou je takmer tiche. ale ked ho pricapim na sklo, ktore sa dotyka ramu tak je to uz pocut. ale na 99 percent som to vyriesil tym ze som tie "pricucky" nedal uplne natesno len tak volno a z hora som to zabezpecil (prilozenym hákom) a nakoniec este velmi pomohlo ked som pod horny vyklopny kryt nalepil take male terčiky povodne proti poskrkaniu parkiet nabytkom... v podstate je to vsetko o izolovani tych vybracii.
tie razbori mali tusim aj v karlovke. prilis sa mi nepaci ze nemaju vela pigmentu =/ tieto su uz krajsie http://rybicky.net/atlasryb/rasbora_espeho

pojdem sa pozrietn na tu kriznu. este som tam nebol. neviem ci stihnem tu akvajesen, teda moje akva ci to stihne =) tak budem mozno odkazany na shop =(

dikes za tipy
wave
 
Príspevky: 41
Obrázky: 16
Založený: 28 Júl 2011 00:16 am

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod Ajven » 18 Aug 2011 09:18 am

To co si videl v obchode pravdepodobne neboli boraras brigitae ale boraras urophthalmoides. Preto to nevyraznejsie sfarbenie. Ja som vlastne este brigitae v obchodoch nikdy nevidel. Ked chces nejake sfarbenejsie rybky tak mozno Danio margaritatus, tie na burzach bezne mavaju.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod wave » 29 Aug 2011 21:27 pm

tak som to nevydrzal a pred tyzdnom som postupne zacal nakupovat:
6x tetra krvava (hornbach-ruzovo cervena)
6x tetra krvava (sera-velky biel, cervena)
4x tetra dlhoplutvá (sera-velky biel, zlta)
2x labeo bicolor (sera-velky biel)

su tam teda cca tyzden a labea zjedli vsetok biely sliz co sa mi vytvoril na korenoch a rastlinkach. vzduchujem len minimalne skoro uplne priskrtena hadicka na 98% pustim ju na plno len ked je silny povlak na hladine. ten povlak sa mi tam tvori asi z tych bakterii co boli aj na korenoch. zhrnam ho po celom akva papierikom na jeden kraj a ked uz som na konci tak sa zleje do bieleho "materialu" a zostane na papieri. dufam ze to uz coskoro prejde :P

mam tam taku zvlastnost...a to v najteplejsich dnoch 37, som mal v akva 28°C. ked bola yapnuta klima tak cca 26°C. v poslednzch dnoch sa teplota ustalila na 26°C bez akejkolvek snahy s nou manipulovat.

vzchadya mi z toho ze na jednej strane nemusim ohrievat, ale na cerveneho mexickeho raka mozem zabudnut (asi). a mohol som dat molitan po celom boku (bez vynechania miesta pre ohrievač)

dokupim tam este cca 10 kusov boraras brigitae (razborka bornejska) - ak zozenem, alebo neonky cervene... a nejake krevetky red cherry

http://www.youtube.com/watch?v=pRBfZ8x0HFw
http://www.youtube.com/watch?v=yVfzh8S2KBc
wave
 
Príspevky: 41
Obrázky: 16
Založený: 28 Júl 2011 00:16 am

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod playman22 » 30 Aug 2011 04:05 am

vyzera to velmi dobre ;-)
este by ti rastlinkari mohli dat tip na pekny porast a bude to perfektne.
inak nerozmyslas nad pridanim dalsich modrych lediek?
Obrázok používateľa
playman22
 
Príspevky: 535
Obrázky: 5
Založený: 08 Feb 2011 04:11 am
Bydlisko: Komárno

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod wave » 30 Aug 2011 20:16 pm

thanks.

v baumaxe bola nejaka akcia nejaky ledkovy pas aj modry tusim.. skoro som ho kupil. zdroj by to utiahol ale nechcelo sa mi to uz montovat =) ale ked sa budem nudit asi tam dam nejaky modry pas.. nejaky slabsi ako ten biely.

ked ja sa do rastlin nevyznam, chyba mi tam v strede nejaky porast zlozeny z viacerych rastliniek ale to casom ked narazim na daco co sa mi lubi
wave
 
Príspevky: 41
Obrázky: 16
Založený: 28 Júl 2011 00:16 am

Re: 100l sladkovodne akva, netradičný tvar.

Odoslaťod ranko » 24 Nov 2011 10:02 am

tak ako pokracujes? neake nove foto?
Obrázok používateľa
ranko
 
Príspevky: 325
Obrázky: 6
Založený: 03 Okt 2007 13:15 pm
Bydlisko: BA prievoz

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.