90x30x30 ryby



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

90x30x30 ryby

Odoslaťod Ikovec » 15 Aug 2011 16:44 pm

Zdravím, po dlhšom čase mám založené nové akva. Rozmeri su 90x30x30. Zabehnute je uz pomerne dlho asi 3 mesiace lozia si tam slimaky rastliny zacali rast.

Mam tam 2 Cryptocoriny (neviem ake presne ale myslim ze konkretne Cryptocoryne balansae :mrgreen: ) a Valisneriu spiralis, tej sa enormne dari a momentalne mam takmer prazdne akva lebo som ju na komplet vyhadzal po tom co zabrala cele akva.

Okrem tychto 2 rastlin mam este tu velku zelenu gulu a javsky mach.

Vsetky ostatne mi skapali a Tie 2 Cryptocoriny zabrali cely spodok akva, ianc povedane ked som ich naposledy vytahoval tak mi odislo cele dno s polkou substratu s nimy, neveril som ake obrovske korene to ma.

Zaujimali by ma dve veci.

1. Co mozem dat k Cryptocoryne balansae bez toho aby mi ktorekolvek ine rastliny ukapali.
2. Ake ryby si tam dat?

Choval som uz bojovnice, skalare, zivorodky, vsetko sa mi vzdy aj mnozilo. Mam rad pekne farebne ryby, nie velke, avsak mam rad aj nocne dravce. Davat vsak k Betam dravce asi nie je njalepsi napad a tak premyslam ake ryby tam dat. Gupky su mile stale sa mnozia a su pekne pestrofarebne, takze je mozne ze skoncim opat pri nich. Bojovnice su parada avsak mozem tam dat len 1 samca a delit akva sklom nechem, uvazoval som aj nad prirodnou barierou napr strkovy nasyp s dierou na spodku kedze bojovnice su skor na hladine avsak nakoniec sa aj tak nasli.

Existuje nejake riesenie ako dostat do 1 akva 2 samcov bojovnic bez toho aby sa pozabijali ?

Popriapde existuje nejaka podobna ryby ako bojovnica, najlepsie labyrintka, ktora neni agresivna voci ostatnym samcom svojho druhu a je nenarocna?

Alebo aky druh by ste mi odporucali do dlheho a nizkeho akva? Tetry a platy neoblubujem.

Zatial dakujem
Ikovec
 
Príspevky: 9
Založený: 15 Aug 2011 16:13 pm

Reklama

Re: 90x30x30 ryby

Odoslaťod kaqpo » 15 Aug 2011 18:53 pm

Ja by som tam dal hejno neóniek volil by som asi čierne nakoľko sa mi v poslednom čase strašne zapáčili a k ním otíkov niejakých pancierníčkov a ako dominantu pár cichlidiek kakadu alebo ramireziek :D ale to je len môj názor.
Obrázok používateľa
kaqpo
 
Príspevky: 92
Obrázky: 1
Založený: 27 Feb 2011 18:46 pm
Bydlisko: Košice

Re: 90x30x30 ryby

Odoslaťod neva » 15 Aug 2011 21:04 pm

Existuje nejake riesenie ako dostat do 1 akva 2 samcov bojovnic bez toho aby sa pozabijali ?
tem o bojovniciachsi myslim je tu dost ale hadam ti niekto odpovie
napr:
http://www.akva.sk/post190692.html?hilit=betta#p190692
neva
 
Príspevky: 199
Obrázky: 13
Založený: 29 Mar 2009 16:24 pm
Bydlisko: Žilina


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.